Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η LG εδω οπως παντα δεν εχει ιδεα...Επειδη μιλησα στο τηλ την παρασκευη εγω τους ενημερωσα για τις εξελιξεις.Νομιζω οτι ειναι λιγο ουτοπικο το 6300 που λες και το αναφερω απο την αποψη οτι προηγουμενως που ειδα ενα βιντεο το s3 σε quadrant ειχε 5238 που πιστευω οτι ηταν με ics και επισης αν ειχε απο την πρωτη του εκδοση 6000 πχ σκορ , γιατι στις μπαρες του quadrant το εχει στις 5000 ;

Ακομη , οταν πηρε την 4.1.1 το ΗΟΧ , ανεβηκε στο 5900.Μιλαω για μετρησεις που ειδα στο gsm arena η αλλα γνωστα sites.

 

Περα απο τα σκορ παντως η 4.0.3 που εχει το 4Χ ισως ηταν η καλυτερη που υπηρξε , χωρις λαγκ , σε εμενα καμια επανεκκινηση στους 5 6 μηνες που το εχω και ελαχιστα FCs λογω εφαρμογων και οχι συστηματος.

Δεν ειναι καθολου ουτοπικες οι τιμες που ειπα πριν κι επειδη παντα προσπαθω να εχω επιχειρηματα σε αυτα που λεω οριστε μερικα απο τα screenshots που εχω κρατησει στο dropbox και τα οποια ειχα αναβασει κι εδω στο myphone στο νημα του hox

Τα δυο πρωτα ειναι με την 4.0.4 οπου φαινεται και εκδοση του κερνελ και το τριτο ειναι με την.4.1.1

Η πρωτη εκδοση που ειχε το hox ηταν η 4.0.3(ειχε προβληματα) κι εκει εβγαζε γυρω στις 5000,γι αυτο και υπαρχει και αυτη η μετρηση σαν default στο quadrant.Απο εκει και πανω απογειωθηκε.Μην στηριζεσαι σε sites τυπου gsmarena,ειναι γνωστο οτι ειναι samsung-fun!!! Σε σχεση με το.s3 κι επειδη τα ειχα για καιρο και τα δυο μαζι,ενα θα σου πω...το hox ισοπεδωνε το s3 για πλακα,ο tegra μετα τα τελευταια updates ηταν phone killer!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαζί με το 4χ, μου δώσανε και μιά μπαταρία gold 2600mah

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/411TwIvsMuL._SL500_AA300_.jpg

 

να την χρησιμοποιήσω ή θα το κάνω πυραυλοκίνητο και θα το ψάχνω στην απέναντι οικοδομή?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τοτε που υπαρχει η διαφορα η οποια ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ !Ασε την εικονα θα σου πω τι εβγαλα τωρα σε συγκριση με το 7276

 

One X - 4X

Total : 7276 5332 (-1944)

CPU : 14374 13340 (-1034)

MEM : 3823 3003 (-820)

I/O : 14089 6900 (-7189) !!!

2D : 1000 1000 (0)

3D : 2376 2416 (+40)

 

Δεν ξερω σε τι οφειλονται οι μεταβολες απο τεστ σε τεστ αλλα σε σχεση με μετρηση που ειχα με ics (5223) τωρα που μετρησα οι διαφορες ηταν οι εξης με πρωτα την ics και μετα της beta JB : total 5223 / 5332 , cpu 13077 / 13340 , mem 3485 / 3003 , i/o 6025 / 6900 , 2D 1006 / 1000 , 3D 2521 / 2416 .Στο δικο μου τηλ τουλαχιστον βλεπεις οτι μικρη διαφορα στον επεξεργαστη υπερ της JB αρκετα καλυτερα στην ics οσο εχει να κανει με την μνημη και ελαχιστα σε 3D , η μεγαλη διαφορα ειναι στο i/o που ειναι υπερ της JB ΑΛΛΑ και παλι ουτε καν τα μισα απο αυτο που εχεις ποσταρει εσυ. Τα υπολοιπα δεν εχουν τοσο μεγαλη διακυμανση εκτος απο το i/o το οποιο σε τι εχει να κανει ;; Τι το κανει καλυτερο ;

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

μου το καβάντζωσε η γυναίκα μου...συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες!!! :)
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου ουτοπικες οι τιμες που ειπα πριν
Σιγουρα αναφερεσαι στο one X και οχι στο Χ+ ;

Γιατι προ ολιγου ειδα bench quadrant στο Χ+ με 4.1.1 οπου εβγαλε 7592 βαθμους οταν στο antutu στο ιδιο βιντεο ειχε 11500 , την στιγμη που και εγω ,αλλα και αλλοι πριν πολλες μερες με την 4.0.3 βγαζαμε ανετα 14000 μεχρι 14200 αν θυμαμαι το υψηλοτερο.

 

Με ολα αυτα που βλεπουμε μπορεις να βασιστεις σε κατι και να πεις τι ειναι καλυτερο ; Δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αναφερεσαι στο one X και οχι στο Χ+ ;

Γιατι προ ολιγου ειδα bench quadrant στο Χ+ με 4.1.1 οπου εβγαλε 7592 βαθμους οταν στο antutu στο ιδιο βιντεο ειχε 11500 , την στιγμη που και εγω ,αλλα και αλλοι πριν πολλες μερες με την 4.0.3 βγαζαμε ανετα 14000 μεχρι 14200 αν θυμαμαι το υψηλοτερο.

 

Με ολα αυτα που βλεπουμε μπορεις να βασιστεις σε κατι και να πεις τι ειναι καλυτερο ; Δεν νομιζω.

Μιλαω παντα για quadrant και για το απλο hox που ειχα μεχρο προσφατα και οχι για antutu (δεν ξερω το κανει εκει,δεν ειχα ασχοληθει).Γι αυτα που ανεφερα μπορει ανετα να επιβεβαιωθουν απο τα παιδια στο νημα του hox και πανω απ ολα οτι εγραψα,το εγραψα οχι για να κανω vs μεταξυ lg και hox (για να μην παραξηγηθω),αλλα για να δειξω την αλλαγη συμπεριφορας του tegra με αλλη εκδοση λειτουργικου και κερνελ.Ο επεξεργαστης αυτος κατ εμε,ειναι απο τους καλυτερους με προυποθεση να υποστηριχθει απο σωστο λειτουργικο και κερνελ Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγω... απλα αν καποιος δει τις επιδοσεις σου αυτες θα κλαιει τα λεφτα που εδωσε για το Χ+ :lol:

 

Eφοσον εχει λοιπον τοσες δυνατοτητες αντε να ερθει η ωρα να απαγκιστρωθουμε απο LG ρομ και να εχουμε franco kernel με cyanogen rom.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγω... απλα αν καποιος δει τις επιδοσεις σου αυτες θα κλαιει τα λεφτα που εδωσε για το Χ+ :lol:

Μην φανταστεις οτι εχουν και τιποτα διαφορες,ψυλοι στα αχυρα ειναι ουσιαστικα και οπως σου ειπα και πριν μπορεις να ρωτησεις και στο φορουμ του hox για να δεις οτι ετσι εχουν τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοια καψα ! Το χαιρομαι οπως ειναι και να εβγαζε και 3000...Δεν αμφισβητω τιποτα.Δεν ειμαι ουτε κολλημενος με τα σκορ οπως φαινονται να ειναι αλλοι χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοια καψα ! Το χαιρομαι οπως ειναι και να εβγαζε και 3000...Δεν αμφισβητω τιποτα.Δεν ειμαι ουτε κολλημενος με τα σκορ οπως φαινονται να ειναι αλλοι χρηστες.
Το θεμα ειναι να παρει μπρος η LG και να μπει κι αυτη στο χωρο των αναβαθμισεων και της υποστηριξης γιατι εκει ειναι που υποφερει και οχι στην ελειψη τεχνολογιας
Link to comment
Share on other sites

Μην το λες αυτο , δεν ειναι και τοσο κακη εκει.Ηδη στην ιcs του 4Χ εχει κυκλοφορισει 5-6 ενημερωσεις αναλογως την περιοχη και καθε φορα επαιρνε τα παραπονα των χρηστων και τα διορθωνε.Επισης μπορει να αργησε αλλα αναβαθμισε ακομα και το Οptimus Black σε ics ,οταν η samsung αφησε το Galaxy S στην 2.3.7 ως επισημη...

Eιναι αργη , ειναι ενα καρο πραγματα αλλα ολα δουλευουν αρκετα καλα οταν φτιαχνει κατι.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

σήμερα άλλο ένα leak είναι η έκδοση (GB)V20A_00.kdz (προφανώς για Αγγλία, δεν ξέρω). Δεν ξέρω αν έχει κάποια βελτίωση, το αρχείο πάντως είναι ελαφρώς μικρότερο (περίπου 2 mb) από το προηγούμενο. https://mega.co.nz/#!GM0FjIxD!cCNP10mnPAaOy65E0BAmfDwq1jdm_I7QmV9bbPCsNAs Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειναι για Αγγλια αλλα ειναι gingerbread !!??? Ετσι για να εχουμε ποικιλια! :lol:

 

Το σίγουρο είναι ότι δεν είναι ginger διότι κάποιοι την έχουν περάσει ήδη και είναι Jb, ούτως ή άλλως φαίνεται και από το μέγεθος του αρχείου που είναι περίπου 615 mb.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι καταλαβες οτι αστειευομουν ! Παντως απο αυτους που την εβαλαν δεν ειδα να αναφερουν κατι διαφορετικο ισως ειναι και νωρις βεβαια αλλα και στον αριθμο εκδοσης δεν φαινεται κατι αλλο... Μηπως να ειναι ξεκλειδωτη αυτη ;
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι καταλαβες οτι αστειευομουν ! Παντως απο αυτους που την εβαλαν δεν ειδα να αναφερουν κατι διαφορετικο ισως ειναι και νωρις βεβαια αλλα και στον αριθμο εκδοσης δεν φαινεται κατι αλλο... Μηπως να ειναι ξεκλειδωτη αυτη ;

κατάλαβα για το αστείο, ακόμα δεν έχουν πει κάτι για τον bootloader άλλα κατά τη γνώμη μου για να είναι νεότερο leak κάποια βελτίωση θα έχει έστω και αν δεν φαίνεται με την πρώτη ματιά. Θα την φλασάρω μάλλον το βραδάκι και από αύριο θα έχω καλύτερη άποψη.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αντε....ας κανει και κανας αλλος το πειραματοζωο περα απο εμενα ! :p

φίλε μου, εδώ και περίπου 15 χρόνια με smartphones και με όλα τα λογισμικά πειραματίζομαι ακόμα και σε προγραμματιστικό επίπεδο. Ούτε με ενφιαφέρει αν σπάσει, αν χαλάσει κ.α. ''ψώρα'' είναι τι να κάνουμε..!!! Το RAzr προγραμματιστικά το είχα κάνει ''βίδες'' μπορείς στο αντίστοιχο thread να δεις τους οδηγούς μου για διάφορα, άλλα και από την εποχή του μεγάλου Symbian που είμουν φανατικός με αυτό. Η πρώτη επαφή μου με την LG ήταν το optimus black άλλα δεν το κράτησα πολύ και δεν ασχολήθηκα αρκετά. Τώρα για το 4Χ, θα δείξει δεν ξέρω...!!! αν όντως γίνει ξεκλείδωτο τότε θα έχει ενδιαφέρον!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις οταν το τηλεφωνο ειναι με κλειστη οθονη , οταν το πατησετε να ανοιξει , να εχει ενα delay ; Eμενα πχ οταν το πατησω , αναβουν τα κουμπια και μετα απο μισο δευτερολεπτο η οθονη .Επισης σαν να εχει ενα fade κατα το σβησιμο.

Και σε μενα το κανει.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να μην γνωρίζεις ότι το Galaxy S κυκλοφόρησε τον Ιούνιο του 2010 και το Black τον Mάϊο του 2011...δηλαδή 11 μήνες αργότερα;;;

Φίλε haki έχεις δίκιο δεν το έχουμε ξεχάσει άλλα με τη διαφορά πως το galaxy s ήταν η ναυαρχίδα της σαμυ ενώ το optimus black όχι της LG. προφανώς οι ναυαρχίδες χαίρουν άλλης αντιμετώπισης από όλες τις εταιρίες πράγμα που τότε δεν έπραξε η σαμυ...!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πηγα ετσι .Το ανεφερα απο την αποψη οτι εχουν απο ιδια χαρακτηριστικα εως καλυτερο το Galaxy και επισης οτι συγκρινουμε την κατα γενικη ομολογιο καλυτερη εταιρια σε αναβαθμισεις με την χειροτερη.

Αλλωστε εκανε 1μιση χρονο να ενημερωσει σε ics το Black απο την κυκλοφορια του αλλα δεν ειδα πχ τον Δεκεμβριο του 2011 να αναβαθμιζει το προηγουμενο απο το μεχρι τοτε τελευταιο S σε ics που την σηκωνει και με το παραπανω φυσικα...Οπως οταν εβγαλε το S3, μετα ανακοινωθηκε και στο S2 ενημερωση.Μπορουσε καλιστα να γινει αυτο και με τα S , S2 κατα τη γνωμη μου...Με τοσες πωλησεις γιατι να το αφησει σε 2.3 και να παρει 4.0.4 το black με σαφως μικροτερο αγοραστικο κοινο ; Δεν τα λεω με κακια ολα αυτα . Απορια εκφραζω.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το 4χ, μου δώσανε και μιά μπαταρία gold 2600mah

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/411TwIvsMuL._SL500_AA300_.jpg

 

να την χρησιμοποιήσω ή θα το κάνω πυραυλοκίνητο και θα το ψάχνω στην απέναντι οικοδομή?

 

Εγώ πάντως που την χρησιμοποιώ σχεδόν 2 μήνες (εναλλάξ με την μαμά) είναι κομπλέ!!!

Το μόνο κακό είναι οτι αργεί να φορτίσει.Αλλά με τον εξωτερικό φορτιστή που έχω δεν με νοιάζει.

 

Δεν αντεξα και ξανα παρηγγειλα sline θηκη απο ebay.Αυτη τη φορα κοκκινη, με την πρωτη ευκαιρια θα βαλω αλλα 5-6 ευρω να παρω ολα τα χρωματα που εχει....(περιπου 1,5€ η ,μια αναλογως ισοτιμιας)(καλυτερα απο το 8€ που ζητανε εδω)

 

Φίλε Leo σε καταλαβαίνω κι εγώ περιμένω τώρα άλλες δύο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που την χρησιμοποιώ σχεδόν 2 μήνες (εναλλάξ με την μαμά) είναι κομπλέ!!!

Το μόνο κακό είναι οτι αργεί να φορτίσει.Αλλά με τον εξωτερικό φορτιστή που έχω δεν με νοιάζει.

 

κάποιο link?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...