Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

αναφορικά με τις δυνατότητές του σε παιχνίδια? Λέει τίποτα? Το έχει "πιέσει" κανένας?

 

Ξεσκίζει και στα παιχνίδια !!!! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα.

Μόλις έγινα και εγω ένας χαρούμενος χρήστης του 4X που αγόρασα απο μέλος του φόρουμ.

 

Έχω μία ερώτηση. Πως μπορώ να μεταφέρω μουσική στο κινητό, με το LG suite ή χωρις αυτό?

Επειδή δεν εχω SD card, για καποιο λογο δεν μπορώ να περάσω μουσική στο κινητό.

 

Ακόμα, εχετε να προτείνετε κάποιες εφαρμογές, πραγματικά που δεν αποχωριζεστε?

 

Ευχαριστώ

Κιμωνας

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στον Κίμωνα!

 

Στη σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή, έχεις βεβαιωθεί ότι οι drivers είναι εγκατεστημένοι σωστά; Ότι αναγνωρίζεται το κινητό; Εμένα με επιλογή MTP από το μενού που εμφανίζεται στη σύνδεση περνάει κανονικά, με drag n' drop όλα τα αρχεία που θέλω.

 

Για προτεινόμενες εφαρμογές, σε τυχαία σειρά, εγώ έχω αυτές (κάποιες απαιτούν root):

 

Fitness Buddy

Adaway

Θερμιδομετρητής

Calorie Calc GR

Athens Transportation

Click@Life

Elculture

Guitar Pro

Tapatalk

Facebook

Pocket

Evernote

Smart Office

SMS Backup+

Snapseed

TouchRetouch

System Tuner

Splashtop

Zumocast

X-plore

Titanium Backup

GoLauncher, GOLocker

TuneIn radio pro

Vrisko

Wolfram Alpha

Εορτολογίο

Σταυρόλεξα

U.S. Army Survivor Manual

TVme

MX Player

Super Video

SD Maid

No-frills CPU

Party Light

Navigon

Guitar Tuner

Star Chart

Super Backup

Great Battles Medieval

Airdroid

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.νεος κατοχος του κινητου.υπαρχει περιπτωση να ξεκλειδωσει συντομα η lg τον bootloader?
Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται αρκετα πιθανο με την επερχομενη ενημερωση.

 

ποια θα ειναι η επερχομενη ενημερωση?θα την παρουμε συντομα γιατι η lg οταν ανακοινωνει οτι θα δωσει κατι σε μια συγκεκριμενη ημερομηνια υπολογιζε μετα απο 4-5 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Λεγεται οτι η επομενη θα ειναι 4.1 και θα ερθει στο πρωτο 3μηνο.

 

Ξερω καλα απο lg ειδικα οταν ειχα το 2Χ και απο μαρτιο πηρε ics πριν 1 μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Το PC μου δεν αναγνωρίζει σαν mass storage device το κινητό με τίποτα.

Ο μόνος τρόπος να περάσω μουσικη, ειναι τα βάλω στο φάκελο LG PCsuite του κινητού, χωρις την χρήση του Pc Suite. (Μπέρδεμα το ξερω :) )

 

Με το που συνεδεσα πρωτη φορά το κινητό, δεν εγκαταστάθηκαν σωστά οι drivers.

Δεν ξερω γιατι το κάνει ετσι, αλλα θα την βρω την άκρη.

 

Ποια είναι η τελευταια εκδοση? Εγώ έχω την H.

Κανά ωραίο παιχνιδάκι? Eχω παίξει άπειρα στο android, αλλά δεν έχω βρεί κανένα ιδιαίτερα κοληματικό.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξεις το LG support tool εχει κουμπι που κατεβαζει απο μονο του τους οδηγους που ειναι πιο προσφατοι.

 

Απο παιχνιδια εγω εχω κολλησει με το hill climb racing.Το χα παει μακρια αλλα μετα απο ενα αναπαντεχο ρεσετ , φτου και απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω απο τα πιο εθιστικα παιχνιδια το hill climb racing... απειρες ωρες εχω λιωσει...... ευτυχως δεν εχει χρειαστει να κανω ακομα reset. χαχαχαχα

 

 

Κανα one-click root υπαρχει ?

Link to comment
Share on other sites

@Manhunter εγώ και κάποιοι άλλοι φίλοι εδώ είχαμε θέμα με τη μεταφορά στην εξωτερική κάρτα και όχι στον εσωτερικό χώρο.Στον εσωτερικό χώρο αν την ώρα που συνδέεις το κινητό επιλέξεις mpt στις επιλογές τότε το κινητό αναγνωρίζεται σαν mass storage και μεταφέρονται τα πάντα πέρα δώθε όπως είπε και ο Leolipop.Για την εξωτερική κάρτα αν έχεις θέμα ( να σου βγαίνει μήνυμα διακοπής της μεταφοράς) μπορείς να κάνεις μεταφορές ασύρματα μέσω του wifi file transfer Pro ( όχι τη free έκδοση γιατί έχει περιορισμό όγκου).Βέβαια η ασύρματη μεταφορά είναι πιο αργή σε σχέση με την usb.Eπίσης ένα άλλο αρνητικό είναι ότι το wifi file transfer pro σου επιτρέπει μεταφορά αρχείων και όχι ολόκληρων φακέλων.Δεν ξέρω αν το Air Droid επιτρέπει μεταφορά φακέλων.Αν θέλεις πάντως να μεταφέρεις φάκελο ζίπαρέ τον και ξεζίπαρέ τον στο κινητό.:)

 

Γενικά για εφαρμογές που ρώτησες πιο πάνω,έχω τις αγαπημένες μου στην υπογραφή μου :

-> Toν Νova Launcher Prime τον έχω βάλει γιατί με αφήνει να παραμετροποιήσω τις αρχικές μου οθόνες,το dock και το menu σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό σε σχέση με τον default launcher.Eπέλεξα αυτόν γιατί είναι πολύ ελαφρύς και μου έχει κάτσει άψογα στο κινητό.Υπάρχουν και άλλοι πολύ καλοί launchers όπως ο Go,o Next,o Αpex,ο Ηolo για να δοκιμάσεις.

-> Το swype beta πληκτρολόγιο το εγκατέστησα ( είναι εκτός android market και είναι δωρεάν ) γιατί με ενθουσίασε η ικανότητά του στην προφορική εκφώνηση ελληνικών,η ικανότητά του στο swyping ( έτσι γράφω πλέον) και η πρόγνωση λέξεων.Υπάρχει μεγάλη κόντρα για το αν είναι καλύτερο αυτό ή το swiftkey keyboard το οποίο δεν δοκίμασα.

-> Τον ΕS file Explorer τον εγκατέστησα γιατί το προεγκατεστημένο Polaris δεν με άφηνε να κάνω πράγματα όπως απευθείας πρόσβαση στο περιεχόμενό μου ( μου έβγαζε πάντα πρώτα κάποιες επιλογές), απόκρυψη φακέλων και αρχείων ώστε να μην τα έχω με το ζόρι μπορστά στα μάτια μου, συμπίεση και αποσυμπίεση αρχείων κτλ.

->Τον MX Player τον έβαλα γιατί παίζει ελληνικούς υπότιτλους ενώ ο μαμίσιος δεν μου τους έπαιζε.

->Τον Poweamp τον έβαλα γιατί είναι πολύ καλύτερος από τον μαμίσιο σε διαχείριση και εμφάνιση μουσικής.

-> Το Οffice suite Pro το έβαλα γιατί το πέτυχα σε προσφορά 0,75 και είναι σαφώς ανώτερο από το Polaris Office.

->Τον Dolphin browser τον έβαλα γιατί το interface του είναι σαν το γνωστό των desktop browsers.Η μία καρτέλα δίπλα στην άλλη και όχι κρυμμένες,το home button ορατό πάνω αριστερά και όχι κρυμμένο, speed dial όπως το θέλω εγώ και όχι με το ζόρι εμφάνιση των πιο συχνά επισκεπτόμενων sites ktl.

-> Τα HD widgets τα έβαλα γιατί έχουν κατά τη γνώμη μου τα πιο υψηλής ανάλυσης εικονίδια καιρού,διατίθενται σε διάφορα μεγέθη και είδη.

-> Τα Zooper widgets τα έβαλα γιατί μου δίνουν τη δυνατότητα να βλέπω άμεσα πληροφορίες συστήματος και είναι τρομερά μοντέρνα και άκρως παραμετροποιήσιμα.Αν πας μια βόλτα από το θέμα με τις homescreens θα δεις ότι πολύς κόσμος τα αγαπά.:)

 

Αυτά όσο αφορά για προτάσεις εφαρμογών που ρώτησες.:) Από hd παιχνίδια είμαι άσχετος γιατί παίζω μόνο tichu.:p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Leo οταν λες εχεις βγαλει το lg suite, ειναι το "LG SetupWizard" (apk +odex) ετσι?

Γιατι κι εγω λεω να το βγαλω μιας και πραγματικα δεν το χρησιμοποιω.Μονο σαν mass storage με ενδιαφερει να το βλεπει το πισι.

Κι ετσι κι αλλιως για το θεμα που εχω με την εξωτερικη καρτα (που μπουκωνει κατι φορες) με την λυση του φιλου ipred και το wifi transfer pro το ελυσα το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα αυτον τον οδηγο για root και αφου εγκατεστησα το apk που λεει και εκανα επανεκινηση το κινητο ανοιξε μεχρι το lockscreen αλλα δεν κανει τιποτα.δεν μπορω να το ξεκλειδωσω δεν κουνιετε τιποτα.αν ξερει κανεις τι να κανω ας μου πει

 

αυτον τον οδηγο ακολουθησα. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29868577

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε πολλες φορες , δεν εχει κολλησει αλλα δεν αποκρινεται παντα στις.εντολες.Αν εχεις ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων usb και το εχεις βαλει σε φορτιση μονο τοτε δε χρειαζεται να κανεις κατι στο κινητο αλλα στον υπολογιστη.Αν οχι κουραγιο και προσπαθησε. Την εχω πατησει πολλες φορες...
Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα ειχε κολλησει...με την 2η,3η φορα επιασε αν θυμαμαι καλα.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μπηκα ολα σωστα τα χω αλλα οταν χτυπαω την εντολη root μου λεει οτι δεν την αναγνωριζει.μηπως ο οδηγος ειναι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...