Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι με την cm 10 και παρατηρώ οτι η μπαταρία είναι πολύ κακιά. Με μια νορμαλ χρηση(data και WiFi ανοικτά, viber, whatsapp, messenger, yahoo mail, Facebook να τρέχουν στο παρασκήνιο και η φωτεινότητα στο αυτόματο) η μπαταρίαθα κρατησει 10-12 ώρες. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλησιάζει η ώρα της αλλαγής... Σε καμμιά 20αριά μέρες θα έχω το Xiaomi Redmi Note. Ο father θα είναι ο τυχερός κάτοχος του lg :D . Η χρήση που θα του κάνει θα είναι .. τηλέφωνα, φωτο, καθόλου internet και καμμιά ταινιούλα. Νομίζω ότι με το τελευταίο setup θα είναι απόλυτα ικανοποιημένος!!! Mokee 4.4.2 @ iodakX3_V10_stock. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους με βοήθησαν στο thread!!!!

 

 

Χαχαχα κι εγώ αύριο το παραλαμβανω μάλλον και παροπλιζω το LG

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!! Πες εντυπώσεις στο αντίστοιχο thread :D

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η ώρα της αλλαγής... Σε καμμιά 20αριά μέρες θα έχω το Xiaomi Redmi Note. Ο father θα είναι ο τυχερός κάτοχος του lg :D . Η χρήση που θα του κάνει θα είναι .. τηλέφωνα, φωτο, καθόλου internet και καμμιά ταινιούλα. Νομίζω ότι με το τελευταίο setup θα είναι απόλυτα ικανοποιημένος!!! Mokee 4.4.2 @ iodakX3_V10_stock. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους με βοήθησαν στο thread!!!!

 

Καλησπέρα . Δεν τραβάς ένα backup από την rom όπως το έχεις να μην παιδευόμαστε και εμείς οι άσχετοι ;; :cry::cry:

 

D.

Link to comment
Share on other sites

kingcarlos, έχω εγκαταστήει επίσης το greenify (free) και από τη ρομ έχω αφαιρέσει τις κινέζικες εφαρμογές/google maps. Λάβε υπ' όψιν σου ότι τα screens που πόσταρα είναι με χρήση νορμάλ... λιγο wi-fi, ελάχιστο παιχνίδι και τηλέφωνα. Max screen time έχει ~2,5 ώρες.

 

Αυτό που μ' αρέσει σ' αυτή τη rom είναι ότι δεν έχω αυτά τα ανεξήγητα drains (που είχα ακόμα και με τη stock), καλό deep sleep και το τηλέφωνο είναι αρκετά smooth.. Δεν είναι όμως η λύση. :!: Έχουν πειραματιστεί πολύ πριν από μένα οι "γκουρού" του νήματος (leo, ipred και άλλοι) και όλα καταλήγουν στη χρήση που θα του κάνεις. Το κινητό μας είναι σαν τούρμπο δίλιτρο... έχει επιδόσεις αλλά... τρώει ΠΟΛΥ!!!! :D

 

Έχω όμως και ένα θεματάκι το οποίο δεν ξέρω αν οφείλεται στη rom ή σε πτώση...:confused: Αρκετές φορές δεν ακούς καλά τον συνομιλητή σου και είναι λίγο ενοχλητικό.

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε παιδια να χαμηλωσετε και το ρολοι του επεξεργαστη , χαμηλοτερα απο το τερμα του.Επισης εχετε την φωτεινοτητα κατω απο 50% και οχι στο αυτοματο ωστε να μην καταναλωνει και ο αισθητηρας ενεργεια για την αυξομοιωση της φωτεινοτητας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα Ρ880, το οποίο έχει γίνει ροοτ κ έχει κάστομ ρομ.

Αν το φλασάρω με τη στοκ ρομ, με την εξής διαδικασία:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042

Θα Φαίνεται απο την αντιπροσωπία ότι έχει πειραχθει (ισχύει η εγγύηση)?

Στον κάουντερ του δηλ.

 

Αυτό γιατί η οθόνη έχει κάποια (3-4) μικρά μαυραδάκια - νομιζα ότι είναι σκουπιδακι κατω από την μεμβράνη.

Αλλά όταν την έβγαλα υπήρχαν ακόμα.

Eπίσης με ανοιχτή οθόνη, και σε μαυρο φόντο στην ανω δεξια άκρη έχει κάτι ασπριλες, θα το προσομοιώσω ''σαν να έχει χυθει ένα υγρο'' ας πουμε...

Edited by Blackjohn_K
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα φαινεται ισως να ειναι ο ξεκλειδωτος bootloader.Δεν εχει κατι σαν μετρητη και δεν θα εχεις κανενα προβλημα με την διαδικασια αυτη, υπαρχουμε πολλοι που μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Και γω φίλε το είχα στείλει για service με ξεκλείδωτο bootloader με 020b φιρμαρισμένο , μου το φτιάξαν και μου το γυρίσαν πάλι ξεκλείδωτο :D
Link to comment
Share on other sites

kingcarlos, έχω εγκαταστήει επίσης το greenify (free) και από τη ρομ έχω αφαιρέσει τις κινέζικες εφαρμογές/google maps. Λάβε υπ' όψιν σου ότι τα screens που πόσταρα είναι με χρήση νορμάλ... λιγο wi-fi, ελάχιστο παιχνίδι και τηλέφωνα. Max screen time έχει ~2,5 ώρες.

 

Αυτό που μ' αρέσει σ' αυτή τη rom είναι ότι δεν έχω αυτά τα ανεξήγητα drains (που είχα ακόμα και με τη stock), καλό deep sleep και το τηλέφωνο είναι αρκετά smooth.. Δεν είναι όμως η λύση. :!: Έχουν πειραματιστεί πολύ πριν από μένα οι "γκουρού" του νήματος (leo, ipred και άλλοι) και όλα καταλήγουν στη χρήση που θα του κάνεις. Το κινητό μας είναι σαν τούρμπο δίλιτρο... έχει επιδόσεις αλλά... τρώει ΠΟΛΥ!!!! :D

 

Έχω όμως και ένα θεματάκι το οποίο δεν ξέρω αν οφείλεται στη rom ή σε πτώση...:confused: Αρκετές φορές δεν ακούς καλά τον συνομιλητή σου και είναι λίγο ενοχλητικό.

 

Καλησπέρα .

Θελω να του περάσω μια Rom όσο ποιο ελαφριά γίνεται αλλά να εχει μεσα τα βασικα ενος κινητου (Px εχω δοκιμασει την stock rom του enox . Καλη αλλα βαρία -- καθε λιγο πρεπει να κλεινω εφαρμογες )

 

D.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Θελω να του περάσω μια Rom όσο ποιο ελαφριά γίνεται αλλά να εχει μεσα τα βασικα ενος κινητου (Px εχω δοκιμασει την stock rom του enox . Καλη αλλα βαρία -- καθε λιγο πρεπει να κλεινω εφαρμογες )

 

D.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ για τη Liquidsmooth του mourta.. και εδώ για τον kernel.. Διαβάζω καλές εντυπώσεις!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, σε στοκ ρομ, μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το google play 4.9.13?

 

Όταν προσπαθώ να πάω στα "My..." σταματάει να λειτουργεί και πετάει το "Unfortunately, Google play services has stopped". Το είδα αυτό πριν μία εβδομάδα, επαναφορά σε οποιοδήποτε παλαιότερο google play μέσω του Titanium έλυνε το πρόβλημα.

 

Τελικά είδα και απόειδα και έκανα hard reset. Τσάμπα απ' ότι αποδείχτηκε καθώς το πρόβλημα είναι στο google play και όχι σε αυτά που είχα στο κινητό μου γιατί σε φρεσκοστημένο τηλέφωνο το 4.9.13 εξακολουθεί να πετάει αυτό το μήνυμα.

 

Οκ, μπορώ να ζήσω και με το 4.8.2 που έχω και παίζει μια χαρά αλλά έλα που η άλλη ******* πάει με το ζόρι και εγκαθίσταται από πάνω και κάθε τρεις και λίγο πρέπει να κάνω restore.

 

Υπάρχει κάποια λύση; Έψαξα στο google και δοκίμασα τα wipe data, deinstall/reinstall αλλά τίποτα, η 4.9.13 αρνείται να δουλέψει.

 

*** UPDATE ***

 

Σε μια ιταλική σελίδα βρήκα τη λύση: Το google play εξακολουθεί να κολάει όταν πατάω το εικονίδιο πάνω αριστερά για να με πάει στα options (και στα my applications ωστόσο μπορεί κανείς να πάει εκεί κάνοντας swipe από αριστερά προς τα δεξιά ξεκινώντας από την αριστερή μεριά της οθόνης.

 

...και τελικά δεν είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα, έχουν και άλλα LG πρόβλημα με δαύτο. Κρίμα που δεν είχα βρει τους ιταλούς πριν μια εβδομάδα, θα γλύτωνα περιττή φασαρία.

Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, που δεν σε διάβασα νωρίτερα, θα γλύτωνα το factory reset.

Θερμές ευχαριστίες για την δημοσίευση της ιταλικής λύσης, την δοκίμασα και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου συστηνα να φερεις κανα λενοβο απο εξωτερικο με κανα 100αρικο .Μια χαρα δουλεια θα κανεις με 2 καρτες κιολας και θα εντυπωσιαστεις απο την αποδοση της μπαταριας τους λογω mediatek.
Τελικά την έκανα την αμαρτία μου φίλε δεν κρατήθηκα και το πήρα το nexus 5 . Καμία σχέση με το 4X , κλάσεις ανώτερο αλλά μου έβγαλε κι όλας φαντάσου πρόβλημα (σταμάτησε να δουλεύει η δόνηση έτσι στο ξεκάρφωτο ) αλλά ευτυχώς το έκανα DOA :) Θα το κρατήσω πάντως το p880 διότι δεν αξίζει να το δώσω για 100 ευρώ άρα συνεχίζω και παρακολουθώ το νήμα . :)
Link to comment
Share on other sites

Κανε το καμια ανταλλαγη με κανα Lumia , δε θα χασεις :) θα αποκτησεις και εμπειρια απο κατι διαφορετικο
Link to comment
Share on other sites

Eχω και εγω το προβλημα με το play store... Σε rom V20a .

λοιπον τι κανω εγω , πριν ανοιξω το play store, παω διαχειριση εφαρμογων,βρισκω το play store και παταω απεγκατασταση ενημερωσεων. το αφηνω να τελειωσει [2-3 δευτερολεπτα] και μετα μπαινει κανονικα! (βεβαια αμα <<φυγω>> ή το κλεισω,παλι το πιανει η μ@λ@κι@ του]. Αλλες φορες μου δουλευει σωστα απο μονο του :lol:

 

Εχω άλλο προβλημα, δε μου κανει εδω και πολυ καιρο -απλα τωρα το παρατηρησα- συγχρονισμο των επαφων μου με το google account! μου βγαζει :« το sync αντιμετωπιζει προβληματ αυτη τη στιγμη. Θα ειναι ξανα διαθεσιμο σε λιγο » στο κατω μερος της οθονης. ξερετε τιποτα???

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκαρει ότι είναι επιλεγμένο στις ρυθμίσεις του λογαριασμού ; Μπορείς να δεις αν υπάρχει στις εφαρμογές το contacts sync adapter;
Link to comment
Share on other sites

Ναι , εχω και τον αυτοματο συγχρονισμο ενεργο. Τσεκαρα και οτι ειναι ολα τα κουτακια επιλεγμενα. Επισης πριν τα ξετικαρα και τικαρα αλλη μια .

Οχι δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή...

Edited by CHIEF
προσθέτω και screenshots :)
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως λέει οτι έκανε σήμερα συγχρονισμό... Την εφαρμογή που λέω θα την έχει στην καρτέλα ΟΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Nαι, απλα οι επαφες δεν ηταν συγχρονισμενες...ειχε συγχρονισει καποιες που ειχα απο το 2012 περασμενες [λογω galaxy s τοτε]. Το καταλαβα αρχικα επειδη προσεξα οτι πχ μια επαφη που χα προσθεσει πριν ενα μηνα ,στην καρτελα της εδειχνε μονο το εικονιδιο του τηλεφωνου και του viber ενω πχ την επαφη του σπιτιου μου που την εχω απο το galaxy S τοοοτε συγχρονισει εδειχνε και το σηματακι της Google..Επιβεβαιώθηκα μπαίνοντας στο gmail μου . Εκανα μια vcard ολες τις επαφες και τις εκανα εισαγωγη βεβαια, απλά λογικά αμα προσθεσω καποιον νεο στις επαφες,δε θα συγχρονισει αυτοματα!

 

η εφαρμογη : Συγχρονισμος επαφων google υπαρχει [ειναι 8 ΚΒ ],δεν ειχε cache ωστε να διαγραψω

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

ειχα και γω το ιδιο προβλημα στο 4x p880 με εκδοση 4.1.2 V20B αλλα ημουν απιστευτα τυχερος αφου μετα απο 2-3 μερες βρηκα καταλαθως τη λυση με το συρσιμο της οθονης :D
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά πάντως, στο xposed υπάρχει εδώ και 4-5 μέρες ένα module που διορθώνει το πρόβλημα στο Play Store.

thanks :D :D δε το χα προσεξει καν ! το διορθωσε,μια χαρα !!!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...