Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Μου προέκυψε το εξής: Όποτε τραβάω φωτογραφία η βίντεο εμφανίζονται 4 μόνιμα μαύρα σημαδάκια, τα οποία είναι σε συγκεκριμένες θέσεις και αποτυπώνονται στις φωτό ή στο βίντεο. Ο φακός εξωτερικά είναι καθαρός. Το έχει συναντήσει ποτέ κανείς σας? Τι μου προτείνετε, να το στείλω με την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Λεωνίδα, ορίστε για του λόγου το αληθές. Είναι παραπάνω τελικά, με τα 3 να είναι πολύ έντονα. Φυσικά το ίδιο ισχύει και για το βίντεο. Τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Ποια ROM προτεινετε για την μεγιστη ταχυτητα & μεγιστη μπαταρια που μπορει να αποδωσει το κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Ποια ROM προτεινετε για την μεγιστη ταχυτητα & μεγιστη μπαταρια που μπορει να αποδωσει το κινητο ?

 

Αν κοιτάξεις και πιο πίσω, πο περισσότεροι προτείνουν τη zaiben :) . Σ' εμένα έκανε πολλά wackelocks και τώρα έχω τη Slimbean 4.3 η οποία είναι πολύ καλή! Αν εξαιρέσουμε κάπιοα restart του next 3d launcher (όχι συχνά) μου βγάζει 3 ώρες περίπου οθόνη με 2g και λίγο wi-fi! Οι 4.4.2 (kitkat) δεν έχουν ακόμα video.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την CYANOGENMOD 10.1.3 Και το κινητό είναι πυροτέχνημα!

Μικρή βελτίωση στην μπαταρία τεράστια στην μνήμη!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους σας!!!χθες μου εβγαλε μηνυμα οτι εχω 3 ιους περασα καποια anttivirus αλλα μου εδειξε οτι ειναι καθαρο!!!επισς το κινητο κολλαει καποιες φορες (κολλουσε δλδ μεχρι χθες που το εκανα αυτο)με επαιρναν τηλ καιι δεν εμφανιζε ποιος ειναι μονο νουμερο για παραδειγμα,,,τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Ποια ROM προτεινετε για την μεγιστη ταχυτητα & μεγιστη μπαταρια που μπορει να αποδωσει το κινητο ?

 

Έχω την CM 10.1.3 εδώ και ενα μήνα και όλα μια χαρά.Για μένα με διαφορά η πιο stable custom Rom που υπάρχει για την συσκευή μας μέχρι τώρα.Το μόνο που δεν συμπεριελαμβάνεται στην Rom ειναι το ραδιόφωνο αλλα εμένα προσωπικά δε με απασχολεί.Το κινήτο πάει σφαίρα δεν έχω σχεδόν καθόλου wakelocks και η μπαταρία ελαφρώς βελτιωμένη σε σχέση με την Stock.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, λοιπον μετα απο διαγραφη καποιων αρχειων μου βγαζει το μηνυμα google.process.gapps με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω ληψη εφαρμογων.. καποια λυση χωρισ να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων??
Link to comment
Share on other sites

Δε θα σε γλιτώσει η επαναφορά.Κάνει ρεσετ απλα , δεν επαναφερει τίποτα.Ότι εχεις βγάλει ,θα λείπει ακόμα.Υποθέτω πως ίσως να έχει βγει το download provider .
Link to comment
Share on other sites

για να σας δωσω να καταλαβετε, εκανα root το κινητο και μετα αρχισα να σβηνω καποιες εφαρμογες συμφωνα με καποιες υποδειξεις που ειχα γ εφαρμογες αχρειαστες. δεν ξερω αν καταλαθος εσβησα καποια που δεν επρεπε, αλλα ψαχνωντας λιγο το μονο κοινο π βρηκα με καποιον π ειχε παθει το ιδιο προβλημα ηταν το ειχε σβησει και αυτος το talk οταν αρχησε να του πεταει το συγκεκριμενο μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Εχω το εξης προβλημα. Δεν μπορω να στειλω κανενα μηνυμα (Sms) δεχομαι κανονικα αλλα δεν μπορω να στειλω.... Τι μπορει να εχω πειραξει? Αν θυμαμαι καλα απο τοτε που περασα τη συγκεκριμενη Rom εχω θεμα. Μηπως πρεπει να πειραξω τιποτα settings για τα sms?
Link to comment
Share on other sites

εκει παει παντως το μυαλο μου...παρομοιο θεμα ειχε μια κουμπαρα μου.

 

Μεσα στις Ρυθμισεις των μυνηματων δεν υπαρχει παντως καποιο πεδιο που να εχει αριθμος υπηρεσιας γιατι ηταν και το πρωτο που εψαξα.

Μηπως υπαρχει πουθενα αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις καποιο αλλο προγραμμα για sms μηπως και το βρεις απο εκει η ακομα αν δεν χρειαζεται και σου δουλεψει με την μια και για καποιο λογο κατι δεν κανει το stock προγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια για οσους ενδιαφερονται για custom roms μπορω να πω οτι η cm 11 τελικα ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει στο τηλ.. εχει παρει ''ανασα'' και απο θεμα μπαταριας και απο τη ram. οσο για καποια bugs.. υπαρχουν mods που διορθωνονται.
Link to comment
Share on other sites

παιδια για οσους ενδιαφερονται για custom roms μπορω να πω οτι η cm 11 τελικα ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει στο τηλ.. εχει παρει ''ανασα'' και απο θεμα μπαταριας και απο τη ram. οσο για καποια bugs.. υπαρχουν mods που διορθωνονται.

 

christos279 οι κάμερες δουλεύουν; (φωτογραφία/βίντεο)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

christos279 οι κάμερες δουλεύουν; (φωτογραφία/βίντεο)

 

ναι.. φλασαρεις αυτο το zip:http://goo.im/devs/chasmodo/Asylum/PhotosphereGS4GE.zip και ολα οκ...

οσο για το πληκτρο power που θελει διπλο πατημα ή βαζεις iodak kernel ή αυτο που εχω κανει εγω κανεις αυτο:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2264616&page=221 στο 2207 post

Edited by christos279
Link to comment
Share on other sites

οκ , ευχαριστώ!! Θα τη δοκιμάσω σε πρώτη ευκαιρία :D

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... ΔΕΝ κρατήθηκα :D και δοκίμασα την cm-11-20140127-NIGHTLY-p880! Όντως πολύ καλή αλλά μπήκα στο xda και ψήθηκα για vanir 4.4 την οποία και πέρασα... ΤΑΧΥΤΑΤΗ!!! χωρίς ίχνος lag αλλά καταπίνει την μπαταρία.... Περνάω kernel iodak v 9.5 και θα ενημερώσω:) . Όοο για την κάμερα ακολούθησα τη συμβουλή του Χρήστου. Φωτογραφική οκ!!! ... βίντεο γιοκ.... :( Ίδωμεν.. Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... ΔΕΝ κρατήθηκα :D και δοκίμασα την cm-11-20140127-NIGHTLY-p880! Όντως πολύ καλή αλλά μπήκα στο xda και ψήθηκα για vanir 4.4 την οποία και πέρασα... ΤΑΧΥΤΑΤΗ!!! χωρίς ίχνος lag αλλά καταπίνει την μπαταρία.... Περνάω kernel iodak v 9.5 και θα ενημερώσω:) . Όοο για την κάμερα ακολούθησα τη συμβουλή του Χρήστου. Φωτογραφική οκ!!! ... βίντεο γιοκ.... :( Ίδωμεν..

Εγω κρατιεμαι, αλλα για ποσο ακομα δε ξερω.:lol:

Διαβασα οτι στην καινουρια cm11 nightlies δουλευει η camera χωρις patch.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... ΔΕΝ κρατήθηκα :D και δοκίμασα την cm-11-20140127-NIGHTLY-p880! Όντως πολύ καλή αλλά μπήκα στο xda και ψήθηκα για vanir 4.4 την οποία και πέρασα... ΤΑΧΥΤΑΤΗ!!! χωρίς ίχνος lag αλλά καταπίνει την μπαταρία.... Περνάω kernel iodak v 9.5 και θα ενημερώσω:) . Όοο για την κάμερα ακολούθησα τη συμβουλή του Χρήστου. Φωτογραφική οκ!!! ... βίντεο γιοκ.... :( Ίδωμεν..

 

φιλαρακι εισαι σιγουρος για το βιντεο? εμενα δουλευει μια χαρα... αν εγκαταστησεις αυτο:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moblynx.cameraics&hl=el δουλευει?

μολις δοκιμασα την τελευταια nightly cm-11-20140129-NIGHTLY-p880 και η καμερα δουλευει χωρις pacth

Edited by christos279
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...