Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tι προελευση εχει το κινητο σου ;

 

Δεν γνωρίζω, στο κουτί γράφει ... ( το έχω αγοράσει από ΚΙΝΗΤΟΜΑΝΙΑ)

 

Edit: Ευχαριστώ για το λινκ Λεωνίδα, θα το δοκιμάσω το απόγευμα (έχω στήσει την κοπελιά και θα έχουμε .. ^#@#$**!) :)

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ευρωπαικο μοντελο και για αυτο σου περασε την 20Β , συγκεκριμενα ειναι απο Ταιβαν (CHUNGWHA TELECOM TAIWAN) και απο οσο ξερω δεν σε καλυπτει η εγγυηση εδω ...

 

Για επικοινωνησε μαζι τους να δεις τι θα σου πουν...Κατα τα αλλα φλασαρεις οτι θες , δε σε περιοριζει κανενας και θα το κανεις ελληνικο οπως και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος τον οδηγο του Λεωνιδα μιας και βρηκα χρονο να περασω την Jelly! :)

Το προβλημα τωρα ειναι οτι δεν ξερω τιποτα απο αυτα ουτε ρουτ ουτε τιποτα δεν ξερω που να μπω τι να διαγραψω τι να βαλω κτλ...

Οποτε ας μου πει καποιος ευκολο ειναι η θα μεινω στα μισα; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ το update σε JB μέσω LG PC Suite. Πανεύκολο και δεν έχασα τίποτα από τα πράγματα μου. Ωραίο φαίνεται μέχρι στιγμής!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ευρωπαικο μοντελο και για αυτο σου περασε την 20Β , συγκεκριμενα ειναι απο Ταιβαν (CHUNGWHA TELECOM TAIWAN) και απο οσο ξερω δεν σε καλυπτει η εγγυηση εδω ...

 

Για επικοινωνησε μαζι τους να δεις τι θα σου πουν...Κατα τα αλλα φλασαρεις οτι θες , δε σε περιοριζει κανενας και θα το κανεις ελληνικο οπως και εμεις.

 

Στο πρώτο link που παραθέτεις στον οδηγό μου βγάζει την 20b(φυσιολογικό, λογω ΙΜΕΙ). Που μπορώ να βρω την 20α;:confused:

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα να συγχωρείς που σε έχω πρήξει!!!:D Ευχαριστώ!

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Φτιαχτο εσυ και ασε εμενα....Μερικους σαν εσενα περιμενω να ασχοληθω να γεμισει λιγο η μερα....
Link to comment
Share on other sites

Φτιαχτο εσυ και ασε εμενα....Μερικους σαν εσενα περιμενω να ασχοληθω να γεμισει λιγο η μερα....

 

Ευχαριστώ πολύ Λεωνίδα!!!!:D Τα κατάφερα!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι φίλε. Το ρουτ είναι το πιο εύκολο πλέον, υπάρχει ανάλογο θεμα πως γίνεται στο ποστ 13 αν θυμάμαι καλά. Βλέπω έχεις ξεκλειδώσιμη έκδοση ;)
Link to comment
Share on other sites

Είναι η επόμενη κίνηση..... Αρκετό άγχος για σήμερα...:lol:

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό παίδες έχετε βάλει θήκη; Έχετε να προτείνετε καμία;

 

Πήρα αυτήν εδώ και είναι καταπληκτική: http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-PROTECTIVE-LUXURY-LEATHER-FLIP-CASE-COVER-FOR-LG-OPTIMUS-4X-HD-P880-/290896741419?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item43bacc042b

 

 

 

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι, γιατί είμαι εντελώς άσχετος: όταν θέλω να βάλω μια φώτο για φόντο/wallpaper πάντα μου βγάζει ένα πλαίσιο το οποίο ποτέ δε χωράει ολόκληρη την εικόνα, όσο μικρές διαστάσεις ή μέγεθος αρχείου και να έχει. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρόγραμμα από το android market που να βοηθήσει στον να φαίνεται σωστά σαν ταπετσαρία;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει στείλει κανείς το κινητό για service με αιτιολογία υπερθέρμανσης και έβγαλε άκρη;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι, γιατί είμαι εντελώς άσχετος: όταν θέλω να βάλω μια φώτο για φόντο/wallpaper πάντα μου βγάζει ένα πλαίσιο το οποίο ποτέ δε χωράει ολόκληρη την εικόνα, όσο μικρές διαστάσεις ή μέγεθος αρχείου και να έχει. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρόγραμμα από το android market που να βοηθήσει στον να φαίνεται σωστά σαν ταπετσαρία;;

 

Eννοεις οτι στην μοιραζει σε 3 οθονες πχ και δεν στην κεντραρει σε μια σαν φοντο ; Χανεις δεξια και αριστερα απο την εικονα ;

Τι εκδοση εχεις στο κινητο ;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι μοιράζει σε 7 οθόνες την εικόνα, όταν επιλέξω οποιαδήποτε εικόνα ή φώτο (που δεν υπήρχε στη συσκευή κατά την αγορά της), μου βγάζει ένα πεδίο το οποίο ποτέ δε χωράει πραγματικά την εικόνα για να τη σετάρω ως φόντο. Να τι εννοώ:

 

http://img694.imageshack.us/img694/865/p4150607.jpg

 

Είναι φανερό πως η μέγιστη οριοθέτηση της εικόνας είναι πάντα μικρότερη αυτής και ψάχνω λύση στο να την εμφανίζει ολόκληρη και σωστά. Καμμιά ιδέα;

 

 

Έχω την 4.0.3...αναβαθμίζοντας σε jb θα λυθεί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι μοιράζει σε 7 οθόνες την εικόνα, όταν επιλέξω οποιαδήποτε εικόνα ή φώτο (που δεν υπήρχε στη συσκευή κατά την αγορά της), μου βγάζει ένα πεδίο το οποίο ποτέ δε χωράει πραγματικά την εικόνα για να τη σετάρω ως φόντο. Να τι εννοώ:

 

http://img694.imageshack.us/img694/865/p4150607.jpg

 

Είναι φανερό πως η μέγιστη οριοθέτηση της εικόνας είναι πάντα μικρότερη αυτής και ψάχνω λύση στο να την εμφανίζει ολόκληρη και σωστά. Καμμιά ιδέα;

 

 

Έχω την 4.0.3...αναβαθμίζοντας σε jb θα λυθεί λέτε;

 

Αυτό είναι θέμα το aspect ratio, υπάρχουν προγράμματα που θα κάνουν pan την εικόνα σε όλες τις επ. εργασίας αλλά θα χάσεις την ποιότητα, εγώ σου προτείνω να κάνεις ένα crop την εικόνα (το κάτω μέρος) για να χωρέσει όλη η υπόλοιπη...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

για αυτο σε ρωτησα.Στην JB εχει επιλογη αν δεις στην εικονα πανω μερια , να μοιραζει το φοντο η να κραταει μονο για μια οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Σύντομα θα περάσω τη jb.

 

Πάντως σε περισσότερες εικόνες δε βολέυει το crop γιατί αφήνει σημαντικές λεπτομέρειες έξω :(

Link to comment
Share on other sites

Και πριν περάσεις τη jb μπορείς να λύσεις το θέμα με 3 διαφορετικούς τρόπους :

 

1) Να κατεβάσεις την εφαρμογή wallpaper wizardrii

2) Nα κατεβάσεις την εφαρμογή image2wallpaper

3) Nα βάλεις έναν launcher που να υποστηρίζει portrait wallpaper όπως ο Nova,o Αtom,o Holo,o Apex και λοιποί launchers.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

σκέφτομαι εδώ και καιρό να πάρω αυτό το κινητό και πλέον είναι σε καταπληκτική τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα της κατηγορίας του (290ευρω) ωστόσο έχω βαρεθεί να μου λένε όλοι οι γνωστοί μου πως τα LG εχουν κατασκευαστικά προβλήματα. Έχει προκύψει κάποιο σημαντικό πρόβλημα σε μακροχρόνιους χρήστες (είναι αδύνατον να διαβάσω 242 σελίδες) ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αστειο επιχειρημα ! Τι θα πει κατασκευαστικο ; Το μονο που εχει παρατηρηθει ελαχιστα σε μερικους , με εμενα μεσα , ειναι κατι σαν σκονη που εμφανιζοταν πισω απο το γυαλι.Το οποιο εγω τουλαχιστον εντος εγγυησης , πηγα και μεσα σε 1 ωρα το πηρα με καινουργιο μπροστινο γυαλι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

σκέφτομαι εδώ και καιρό να πάρω αυτό το κινητό και πλέον είναι σε καταπληκτική τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα της κατηγορίας του (290ευρω) ωστόσο έχω βαρεθεί να μου λένε όλοι οι γνωστοί μου πως τα LG εχουν κατασκευαστικά προβλήματα. Έχει προκύψει κάποιο σημαντικό πρόβλημα σε μακροχρόνιους χρήστες (είναι αδύνατον να διαβάσω 242 σελίδες) ?

Ευχαριστώ

 

τιποτα ιδιαιτερο και τραγικο και για οτι προκειψει η lg εχει δειξει παρα πολυ καλη σταση στις επισκευες της (μεχρι και αυθημερον)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...