Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cm11 teamcanjica μια απο τα ιδια χωρις χαμηλη ενταση ομως, και σε αλλο κινητο τα ιδια με σημερινη αναβαθμιση

που εκανε η εφαρμογη εχει προβλημα η εφαρμογη...

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσπάθησα να πάω σε cm 11.., από 10.2...δε μου φόρτωσε τα gapps...ήθελε μάλλον mini gapps..κόλλησε το κινητό επανήλθε ευτυχώς με wipe data και επιστροφή σε 10.2.. Δεν είχα κάνει wipe data για να παω σε cm 11 έκανα κάτι λάθος? Απο που τελικά να φορτωσω gapps? Είναι εντάξει τελικά η cm 11?? Κυριλλε δώσε καμία βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται η cm11 σε μένα που κάνω μια πολύ απλή χρηση του τηλεφώνου. Λογικό είναι να εμφανίζει σφάλματα. Απο οτι βλέπω στην τελευταία εκδοση 20140325 πρεπει να έχει λυθεί και το θέμα με το a-gps Παράπονα παντα θα υπάρχουν, αλλά για μένα η cm11 είναι σαφως πολύ πιο αξιόπιστη απο το 4.1.2 που είχα τελευταια. Όσο για τα gapps, έχω βάλει τη mini απο το link που δίνει ο Rox και λειτουργουν κανονικοτατα
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ίδια στην cm 10.2.....και γω

 

cm11 teamcanjica μια απο τα ιδια χωρις χαμηλη ενταση ομως, και σε αλλο κινητο τα ιδια με σημερινη αναβαθμιση

που εκανε η εφαρμογη εχει προβλημα η εφαρμογη...

 

Τελικα δν ειναι μονο στο viber το προβλημα σε μενα.Εμφανιστηκε κ στις κανονικες κλησεις GSM.Εβαλα παλαιοτερη εκδοση τοy viber για να τεσταρω αλλα το προβλημα τις εντασης παραμενει.Εκανα ολα τα wipes(cache,dalvik) καθαρισα τα δεδομενα σε dialer.apk & phone.apk ,αλλα τιποτα!Παραξενο.Πρωτη φορα μου βγαζει θεματα η 10.2 TJ.Μεχρι τωρα δουλευαν ολα αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το χαμένο σήμα το έχω πάθει κατά καιρούς με όλες τις εκδόσεις CM.

 

Σήμερα που το χρησιμοποίησα με Bluetooth, κάθε φορά που έκλεινα την γραμμή έκανε σφάλμα το com.android.bluetooth, έχανε την σύνδεση, την ξαναέβρισκε, στο επόμενο τηλεφώνημα πάλι τα ίδια. Το GPS όντως βελτιωμένο, κλείδωσε γρήγορα. Και "ανακάλυψα" ότι οι Google maps μιλάνε ακόμα και όταν έχεις τηλεφώνημα, ενώ άλλα εμπορικά προγράμματα πέφτουν σε νάρκη και περιμένουν να τα ξανα-ανοίξεις προκειμένου να δίνουν οδηγίες.

 

Επίσης τώρα αντιμετώπισα και άλλο ένα περίεργο: Συνομιλούσα έχοντας κλείσει το bluetooth. Προσπαθούσα να κατεβάσω την ένταση της συνομιλίας, βλέπω ότι είναι ήδη στο χαμηλότερο δυνατόν, αλλά μιλούσα στο ακουστικό και το τηλέφωνο μείωνε την ένταση του Bluetooth... Μετά προσπάθησα να περάσω άλλη κλήση στο ηχείο γιατί οδηγούσα και ήταν αδύνατον, επέλεξα ηχείο μεν, αλλά πάλι από το ακουστικό ακουγόταν ο ήχος. Με ένα reboot έφτιαξε. Θα δω αν το ξανακάνει αύριο που θα το συνδέσω με bluetooth πάλι.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να πάω σε cm 11.., από 10.2...δε μου φόρτωσε τα gapps...ήθελε μάλλον mini gapps..κόλλησε το κινητό επανήλθε ευτυχώς με wipe data και επιστροφή σε 10.2.. Δεν είχα κάνει wipe data για να παω σε cm 11 έκανα κάτι λάθος? Απο που τελικά να φορτωσω gapps? Είναι εντάξει τελικά η cm 11?? Κυριλλε δώσε καμία βοήθεια...

 

αλλο gapps βαζεις για 10.2 και αλλο για 11

 

η mini εκδοση ή η full δεν εχει να κανει....απλα ειναι στην κριση σου αν θες πολλα google apps ή οχι!

Link to comment
Share on other sites

αλλο gapps βαζεις για 10.2 και αλλο για 11

 

η mini εκδοση ή η full δεν εχει να κανει....απλα ειναι στην κριση σου αν θες πολλα google apps ή οχι!

 

Το ξέρω φίλε μου...την πλήρη δεν τη φόρτωνε... Δεν ξέρω γιατί.. Έλειψη μνήμης, η χώρου δεν κτλβ πάντως μου υπέδειξε mini gapps.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου...την πλήρη δεν τη φόρτωνε... Δεν ξέρω γιατί.. Έλειψη μνήμης, η χώρου δεν κτλβ πάντως μου υπέδειξε mini gapps.

 

Υπαρχει υποδειξη στο εν λογω thread.Αν εχεις παλαιοτερη συσκευη(legacy) με μικρο system partition,οπως το ace 2,τοτε προτεινονται μονο τα mini modular κ micro modular gapps.

Δεν υπαρχει κανενα θεμα γιατι οποιες εξτρα εφαρμογες google θες τις κατεβαζεις απο play store και τις περνας σαν user apps.Αυτο ειναι ακομα καλυτερο γιατι αν διαπιστωσεις οτι δεν τις χρειαζεσαι,τις απεγκαταστεις απλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβαλα τη cm 11 του Rox βλέπω οτι δεν υπάρχουν ρυθμίσεις CPU τι να βάλω ώστε να έχω ταχύτητα καί μπαταρία ondemand η abyssplug???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει η δυνατοτητα να εγγραψουμε σε βιντεο την οθονη οταν παιζει κατι??ειμαι με Rox 4.3.1!!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει η δυνατοτητα να εγγραψουμε σε βιντεο την οθονη οταν παιζει κατι??ειμαι με Rox 4.3.1!!!

 

Ψάξε στο play για Screencast Video Recorder / SCR Screen Recorder , υπάρχουν και κάποια άλλα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβαλα τη cm 11 του Rox βλέπω οτι δεν υπάρχουν ρυθμίσεις CPU τι να βάλω ώστε να έχω ταχύτητα καί μπαταρία ondemand η abyssplug???

 

Υπαρχουν, αρκει να εχεις ενεργοποιησει τα developer settings. Settings --> About phone και κανε κλικ 7 φορες στο build number.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν, αρκει να εχεις ενεργοποιησει τα developer settings. Settings --> About phone και κανε κλικ 7 φορες στο build number.

 

Πολύ ωραίος όπως πάντα και τι ρυθμίσεις προτείνεις???

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 3 μερες με την cm11 του rox..

ειχα την cm 10.2...το κινητο με την cm11 βλεπω οτι εχει αρκετα σκαλωματα σε βασικες λειτουργιες οπως αναποκριση τηλεφωνο σε κλησεις και μυνηματα,

επειδη λοιπον δν αντεχω αλλο χΔ

θα ηθελα να μου πειτε πως γυρναω στην cm 10.2

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 3 μερες με την cm11 του rox..

ειχα την cm 10.2...το κινητο με την cm11 βλεπω οτι εχει αρκετα σκαλωματα σε βασικες λειτουργιες οπως αναποκριση τηλεφωνο σε κλησεις και μυνηματα,

επειδη λοιπον δν αντεχω αλλο χΔ

θα ηθελα να μου πειτε πως γυρναω στην cm 10.2

 

Απλά παιρνάς cm10.2 από recovery μαζί με τα gapps!

 

Πολύ ωραίος όπως πάντα και τι ρυθμίσεις προτείνεις???

 

Δες το λινκ στην υπογραφή μου!

Link to comment
Share on other sites

Απλά παιρνάς cm10.2 από recovery μαζί με τα gapps!

 

δηλαδη δεν χρειαζεται να παω πρωτα σε στοκ fw και μετα να περασω την cm οπως μου ειπε ενα ατομο ετσι;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν χρειαζεται να παω πρωτα σε στοκ fw και μετα να περασω την cm οπως μου ειπε ενα ατομο ετσι;

όχι δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδια εβαλα το greenify..δεν εχω xposed ουτε θελω..

η ερωτηση μου ειναι οποια εφαρμογη και να βαλω στο hiber..ακομα και viber..οταν λοιπον το viber μπει στο hiber..τα μυνηματα θα ερχονται κανονικα ή θα εμφανιζονται οταν μπαινω στην εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδια εβαλα το greenify..δεν εχω xposed ουτε θελω..

η ερωτηση μου ειναι οποια εφαρμογη και να βαλω στο hiber..ακομα και viber..οταν λοιπον το viber μπει στο hiber..τα μυνηματα θα ερχονται κανονικα ή θα εμφανιζονται οταν μπαινω στην εφαρμογη;

 

Η paid εκδοση του greenify σου δίνει αυτήν την δυνατότητα ,να παίρνεις κανονικά τις ειδοποίησης απο hibernated apps .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η paid εκδοση του greenify σου δίνει αυτήν την δυνατότητα ,να παίρνεις κανονικά τις ειδοποίησης απο hibernated apps .

 

και αν παρω την paid για να χω αυτην την δυνατοτητα θα πρεπει να χω και το xposed?

 

Edit..: υπαρχει καπου η πληρωμενη version τσαμπα;στην μαυρη αγορα το εχει αλλα δεν λειτουργει

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

και αν παρω την paid για να χω αυτην την δυνατοτητα θα πρεπει να χω και το xposed?

 

Edit..: υπαρχει καπου η πληρωμενη version τσαμπα;στην μαυρη αγορα το εχει αλλα δεν λειτουργει

 

Ναι στην ουσία η paid εκδοχή είναι το module που εγκαθιστάς και ενεργοποιείς μέσα από το xPosed Framework.

 

:!:Σχετικά με το επόμενο σου σχόλιο να σε ενημερώσω πως τέτοιου είδους συζητήσεις, σύνδεσμοι κτλ απαγορεύονται αυστηρώς σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ του myphone.gr.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ουσία η paid εκδοχή είναι το module που εγκαθιστάς και ενεργοποιείς μέσα από το xPosed Framework.

 

:!:Σχετικά με το επόμενο σου σχόλιο να σε ενημερώσω πως τέτοιου είδους συζητήσεις, σύνδεσμοι κτλ απαγορεύονται αυστηρώς σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ του myphone.gr.

 

Μπορείς να πεις ποιο ακριβως module είναι να το κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις ποιο ακριβως module είναι να το κατεβασω?

 

Εγκατάστησε το xposed framework ,αγόρασε την paid εκδοση του greenify και ενεργοποίησε την μέσα από τα modules του xposed .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...