Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως ξέρετε πώς μπορούμε να βγάλουμε τα covers που έχει βάλει η samsung πίσω απ'τα τραγούδια στο mp3 player ; :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους περασα σημερα το SuperSu αλλα τι ακριβως κανει δεν εχω καταλαβει τιποτα εχω κανει ολα τα βηματα για root αλλα δεν ξερω εγινε η οχι πως το βλεπω?

και μια ακομα ερωτηση πως μπορω να διαγραψω εφαρμογες οπως το sosial hub music hub και αλλα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα!:(

Τις τελευταίες μέρες το κινητό έχει φαγωθεί να μου βγάζει ότι "το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας δεν είναι διαθέσιμο" με το σήμα φουλ, μόνο με επανεκκίνηση επανέρχεται.Τι στο καλό;Πάπαλα η κεραία;:scared:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει την 4.1 JB και ψαχνω και ξαναβαλω την 2.3.6 που ειχε αρχικα. Ειναι πολυ αργο το τηλεφωνο, τρωει μνημη kai μπαταρια, κολλαει σε youtube και facebook οπως και σε εφαρμογες που απαιτουν μνημη. Μην προσπαθειτε να την βαλετε παρα μονο αν σας σταλει απο την εταιρια για τον πολυ απλο λογο πως αν και εσας δημιουργει προβληματα δεν θα εχετε χασει την εγγυηση και θα σας το φτιαξουν τσαμπα. Και με την ευκαιρια, ξερετε πως μπορω να ξαναβαλω την 2.3; Την 4.1 την εβαλα με το Odin.

ενημερωση. την βρηκα, την εβαλα με το odin αλλα δεν ανοιγει. μπορει να βοηθησει κανεις;

Edited by enigmaticos
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα!:(

Τις τελευταίες μέρες το κινητό έχει φαγωθεί να μου βγάζει ότι "το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας δεν είναι διαθέσιμο" με το σήμα φουλ, μόνο με επανεκκίνηση επανέρχεται.Τι στο καλό;Πάπαλα η κεραία;:scared:

 

Το ιδιο προβλημα εχω εδω και ενα μηνα, μου το εχει κανει τρεις φορες.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το πότε βγαίνει το Jelly Bean update για το Ace 2;

Είχε ακουστεί κάτι για Απρίλη, το ψάχνω κάθε μέρα με το Kies αλλά τίποτα δε βρίσκει.

Οπότε είμαι με το 2.3.6 ακόμα.....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το πότε βγαίνει το Jelly Bean update για το Ace 2;

Είχε ακουστεί κάτι για Απρίλη, το ψάχνω κάθε μέρα με το Kies αλλά τίποτα δε βρίσκει...:wacko:

22 με 24 Απριλιου λέγεται

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 8 σχεδον μηνες.

Κατι τετοιες εποχες οι οθονες των προηγουμενων κινητων μου ειχαν μαζεψει 2-3 γρατζουνιες, ετσι για να χουν να πορευονται.

Το Ace 2 ουτε μια!

Δεν εχει gorilla glass αλλα κατι αναλογο πρεπει να εχει. Ξερει κανεις?

 

Ξερουμε επισης τι πωλησεις εχει κανει Ελλαδα το Ace 2? ενοοω σε σχεση με αλλα της κατηγοριας.

Λογικα θα ειναι δημοφιλες. Εγω βεβαια οπου βρεθω και οπου σταθω βλεπω το πρωτο Αce. Και σιγα τα specs. Κανονικα το "δικο μας" θα επρεε να εχει τις διπλασιες πωλησεις. Και ομως το ταπεινο Ace 1...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα!:(

Τις τελευταίες μέρες το κινητό έχει φαγωθεί να μου βγάζει ότι "το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας δεν είναι διαθέσιμο" με το σήμα φουλ, μόνο με επανεκκίνηση επανέρχεται.Τι στο καλό;Πάπαλα η κεραία;:scared:

 

Δοκιμασε την καρτα sim σε αλλο κινητο να δεις αν εχεις τα ιδια προβληματα,αν ναι ειναι η καρτα sim .

To ειχα το προβλημα αυτο στο Galaxy S Advance και εδωσα 5 ευρω και αλλαξα καρτα sim και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση παρακαλώ:

- Ποιό ODIN χρησιμοποιούμε? Το 3.04 ή το 1.85

 

Βλέπω ότι χρησιμοποιούνται και τα δύο γενικά στο internet και έχω μπερδευτεί.

Πρόκειται απλά για παλιά και νέα version του ιδίου προγράμματος ή έχει άλλες διαφορές?

Πχ ποιος ο λόγος να δίνουν και να προτείνουν ακόμη την 1.85 αφού κυκλοφορεί η 3.04?

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση παρακαλώ:

- Ποιό ODIN χρησιμοποιούμε? Το 3.04 ή το 1.85

 

Βλέπω ότι χρησιμοποιούνται και τα δύο γενικά στο internet και έχω μπερδευτεί.

Πρόκειται απλά για παλιά και νέα version του ιδίου προγράμματος ή έχει άλλες διαφορές?

Πχ ποιος ο λόγος να δίνουν και να προτείνουν ακόμη την 1.85 αφού κυκλοφορεί η 3.04?

 

Και τα δυο δουλευουν. Απλα στην τελευταια εκδοση (3.07) εχουν διορθωθει περισσοτερα bugs και ειναι πιο προτεινομενη. Εγω αυτη χρησιμοποιω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Σήμερα πέρασα το νέο firmware(για να βγουν τα χαζά της κοσμοτε) όπως μας υπέδειξε ο Kyrillos...και μπηκα λίγο στο Kies...Αυτό που είδα σαν μήνυμα είναι πως δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση υλικολογισμικου μιας και δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου....Δλδ αν βγει η JB δεν θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση από Kies πλέον????

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ... θα ήθελα να ρωτήσω για το εν λόγο κινητό γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά και σε αυτήν την τιμή που είναι τώρα μου φαίνεται σαν δώρο!Αλλα πριν κάνω την κίνηση θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια όπως από μπαταρία , ταχύτητα , φωτογραφία μερα,νύχτα ,αντίθεση της οθόνης και αν ξέρετε σίγουρα για κάποια αναβάθμιση μετά τα 2,3,6 αυτά με απασχολούν πιο πολύ ευχαριστώ! Edited by akis_89
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει παρτο . ..σε λιγες μερες έρχεται η επίσημη jelly bean. ..ολα τα προσναφερομενα που ρωτας ειναι σε πολύ καλο βαθμό και θα υπάρξει βελτίωση και με την αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: Λοιπόν… έχω κάνει αρκετά στο κινητό μου (root, kernel,…) και κατέληξα με ένα κινητό το οποίο κάποιες φορές όταν το ανοίγω ή θα μπει στο μενού και θα μου λέει μόνο ότι όλα τα προγράμματα παρουσίασαν πρόβλημα  αναγκαστικό κλείσιμο. Ή θα μου δείχνει συνέχεια το boot animation.

Η ΛΥΣΗ: Ναι δοκίμασα factory reset και όντως πιάνει. Αλλά δεν θα κάθομαι 20 λεπτά να φτιάχνω back up και μετά restore στο cwm. Έτσι λέω να το κάνω πάλι όπως το είχε η μαμά Samsung (Kernel, λογισμικά, τα πάντα όλα).

ΕΡΩΤΗΣΗ: Ξέρετε πως…; Και link μου κάνει σαν απάντηση.

Προκαταβολικά ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Απλούστατα θα περάσεις μια εργοστασιακή samsung 2.3.6 με odin και θα το έχεις όπως πριν.
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την καρτα sim σε αλλο κινητο να δεις αν εχεις τα ιδια προβληματα,αν ναι ειναι η καρτα sim .

To ειχα το προβλημα αυτο στο Galaxy S Advance και εδωσα 5 ευρω και αλλαξα καρτα sim και ολα οκ.

Σ'ευχαριστω για την απαντηση.

Στο Htc που ειχα πριν αντε να ειχε συμβει δυο φορες συνολικα, που ενταξει μπορει να επαιξε κτ με το σημα οντως.

Πηγα και την αλλαξα την καρτα παντως, ηταν πολυυυυ παλια ομολογουμενως, ελπιζω να εφταιγε αυτη και να μην ξαναπροκυψει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω εγγαταστισει την εργοστασιακη εκδοση XXL2 αλλα οταν εχω για πολλες ωρες το τηλ.κλειστω οταν το ανοιγω μου λεει οτι τα προγραμματα εχουν προβλημα και πρεπει να κλεισουν και δεν μπορω να κανω τηποτα μονο με εργοστασιακες ρυθμησεις τι μπορει να φταιει?

αν ξερει καποιος ασ βοηθησει.

 

Ευχαρηστω.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να περασω το Adobe Flash Player εκδοση 11.1.111.19. που εχει δωσει ο κυριλος αλλα δεν ειχε αποτελεσμα, παλι μου εμφανιζοταν το μηνυμα στον μπραουζερ (πρεπει να εγκαταστησετε...). εχω την εκδοση 2.3.6 και απο αυτα που γκουγκλαρα δεν βρηκα ακρη. καμια ιδεα? υπαρχει καποια νεωτερη εκδοση για το Flash?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω εγγαταστισει την εργοστασιακη εκδοση XXL2 αλλα οταν εχω για πολλες ωρες το τηλ.κλειστω οταν το ανοιγω μου λεει οτι τα προγραμματα εχουν προβλημα και πρεπει να κλεισουν και δεν μπορω να κανω τηποτα μονο με εργοστασιακες ρυθμησεις τι μπορει να φταιει?

αν ξερει καποιος ασ βοηθησει.

 

Ευχαρηστω.

 

Αυτό ακριβώς 'επαθα και εγώ. Πέρασα την επίσημη ll2 με odin, χωρίς όμως να κάνω factory reset και μου το έκανε ξανά... θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι hardware... σκέφτομαι να του περάσω την 4.1 να του "αλλάξει τα φώτα" μπας και δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα vag2616 εγω περασα την XXL2 η II2 πια ειναι? εγω εκανα factory reset και μου το εκανε.παρατηρισα ομως οτι το κανει οταν κλεισει το τηλ.απο μπαταρια και οχι οταν το κλεισω εγω τωρα το εχω κανει παλι οπως το ειχε η samsung και θα το τσεκαρω να δω τι παιζει.δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η καποιο προγραμμα μου εχω κατεβασει απο το google play.Αν ξερει καποιος φιλος για πιο λογο το κανει αυτο ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα vag2616 εγω περασα την XXL2 η II2 πια ειναι? εγω εκανα factory reset και μου το εκανε.παρατηρισα ομως οτι το κανει οταν κλεισει το τηλ.απο μπαταρια και οχι οταν το κλεισω εγω τωρα το εχω κανει παλι οπως το ειχε η samsung και θα το τσεκαρω να δω τι παιζει.δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η καποιο προγραμμα μου εχω κατεβασει απο το google play.Αν ξερει καποιος φιλος για πιο λογο το κανει αυτο ας βοηθησει.

 

Εγω δεν αφηνω το κιν. να κλεισει απο μπαταρια κ παλι μου το κανει. Συμβαινει οταν το αφησω κλειστο το βραδυ. Αν οταν το ανοιξω δεν εχει ηχο το boot animation σημαινει... Factory reset. Αυτη τη στιγμη εχω την πρωτη εκδοση xxld8. Ολη μερα το κλεινω και το ανοιγω αλλα μεχρι στιγμης δουλευει. (οταν πατησα το volume up+ home+ power καποια στιγμη ενω ετρεχε κανονικα με γαλαζια γραμματα μετα μου εβγαλα σκουρα μπλε που σε καποιο σημειο εγραφαν error. Το προσεξες κ εσυ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...