Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.. μετα απο αρκετο καιρο χρησης την 2.3.6 εκδοσης αποφάσισα να αλλαξω το λογισμικο και να βαλω 4.1 η μια νεοτερη εκδοση!! Θελω μια stable version cyanogen ή αν ειναι θα βαλω του κυριλλου!! Θελω να μου πειτε τι προτεινετε και γιατι!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μενα η 10.1 ειναι η καλυτερη απο τις cyanogen. Μαλλον δεν εχει κανενα προβλημα, πολυ γρηγορη, γρηγορο gps. Ειναι σαν να εχεις την επισημη αλλα σε καλυτερη μορφη.

Η 10.2 προσωπικα δεν μου αρεσε. Πιο αργο gps, στο titanium δεν μπορουσε να απεγκαταστησει τις εφαρμογες συστηματος, πολυ πιο βαρια με τα ιδια προγραμματα, μου εβγαζε μαυρη οθονη σε οθονη κλειδωματος.Αυτα σε ελαχιστο χρονο που την δοκιμασα αλλα στην τελικη περνα καποια, κανε ενα backup και μετα δοκιμαζεις και την επομενη

Link to comment
Share on other sites

Η cyanogenmod 11 αξιζει?? Και backup πως περνω? Ειχα διαβασει οτι θελει root...

 

Αξιζει, backup παιρνεις μεσω CWM Recovery η μεσω Titanium Backup. Δες τον οδηγο για CyanogenMod στην υπογραφη μπυ και θα τον ενημερωσω με την διαδικασια backup!!

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει, backup παιρνεις μεσω CWM Recovery η μεσω Titanium Backup. Δες τον οδηγο για CyanogenMod στην υπογραφη μπυ και θα τον ενημερωσω με την διαδικασια backup!!

 

Kirillos πέρασα την 11 πάνω από την 10.2 με wipe cache/dalvik πέρασσα και τα Gapps, κάνω το swap memory από τα settings αλλά δεν μου δουλεύουν οι εφαρμογές που ειχα μετακινήσει στην sd, καμοια ιδέα;

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση...

 

εκανα 100 επανεκκινησεις,

Το swap γίνεται αλλα οι εφαρμογες που ειχα παει στην sd οταν ημουν στην 10.2 δεν εμφανιζονται στην 11.

Θυμίζω ότι πέρασα την 11 πάνω στην 10.2 κάνοντας μονο wipe cache, είδα ότι γίνεται.

Καποιος άλλος καμοια ιδεα για να γλητωσω το factory reset;

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελε wipe cache και dalvik cache;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Kirillos πέρασα την 11 πάνω από την 10.2 με wipe cache/dalvik πέρασσα και τα Gapps, κάνω το swap memory από τα settings αλλά δεν μου δουλεύουν οι εφαρμογές που ειχα μετακινήσει στην sd, καμοια ιδέα;

 

 

Νομιζω θες wipe και μετα restore για να λειτουργήσουν με το swap... Κάνε ένα factory reset και μετά restore από titanium!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μας δεχεται τετοιο καλωδιο για συνδεση σε τηλεοραση; http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009711

 

Μπαινει στο κινητο αλλα δεν ξερω εαν το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. εχω μια απορια! Εμενα το κινητο μου ειναι μοντελο Ρ.. πρεπει να ακολουθησω καποια αλλη διαδικασια φλασαρισματος ρομ??
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω εγκατάσταση την 11 με full wipe data, μετά κανω swap memories, απαναφορα εφαρμογων/δεδομενων από titanium. Υπάρχει περιπτωση να χάσω τπτ από την εξωτερική sd που θα έχω κάνει swap;
Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω εγκατάσταση την 11 με full wipe data, μετά κανω swap memories, απαναφορα εφαρμογων/δεδομενων από titanium. Υπάρχει περιπτωση να χάσω τπτ από την εξωτερική sd που θα έχω κάνει swap;

 

Οχι.

 

 

 

 

 

Καλημερα.. εχω μια απορια! Εμενα το κινητο μου ειναι μοντελο Ρ.. πρεπει να ακολουθησω καποια αλλη διαδικασια φλασαρισματος ρομ??

 

Οχι.

Link to comment
Share on other sites

Τι φορτιστή να πάρω για να μη σκάσω τα 12-13 ευρώ που τον έχει το Πλαίσιο;

http://www.ebay.com/itm/CARICABATTERIA-DA-RETE-PER-SAMSUNG-GALAXY-ACE-2-II-i8160-GT-MICRO-USB-CHARGER-/151216126063?pt=IT_Accessori_Cellulari_Caricabatterie_Dock&hash=item23352ef86f

Από Ιταλία, 1 ευρώ ο φορτιστής και 2,4 ευρώ τα μεταφορικά. :lol:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα κατι απο Ελλαδα για αμεση αγορα?

Tα περισσότερα μαγαζιά με αξεσουάρ κινητών έχουν φορτιστές, δες στο σκρουτζ αν δεν έχεις κάτι κοντά σου.

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταξα και εβρισκα ακριβους. Σας ευχαριστω πολυ το παραγγειλα τελικα απο το ebay.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

βασικά οποιοσδήποτε φορτιστής (οποιασδήποτε συσκευής) βγάζει USB κάνει για να φορτίσεις το κινητό σου.

Ολοι 5V δίνουν και από 0.5 μέχρι 2Αh.

Αρκεί να του βάλεις το micro usb καλώδιο (που ήδη έχεις) και είσαι ΟΚ

 

ΠΧ

http://www.bataria.gr/usb-loomax-usb-5v-1000mah-el.html

ή

http://www.mobiletrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v9.tpl&product_id=469&category_id=25&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

κλπ

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σε συνοικιακό πάντως είχα βρει με πέντε ευρώ φορτιστή με καλώδιο USB, πριζάκι ρεύματος και αυτοκινήτου.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με εμενα τη να γινεται και δεν βγαζει γενικα καλα bench με 4.4 τη μπορει να φταιει?ξερει καποιος?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια η final που εβγαλε για το 10.2 ειναι παρα πολυ ικανοποιητηκη. Με abbyssplug στα perfomance πολυ καλες επιδοσεις και μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Οχι.

Και ας πουμε οτι θελω να περασω την cyanogen 10.1.. περναω το αρχειο κανονικα εε? Δεν χρειαζεται καποιο επιπροσθετο αρχειο? Γτ καπου ειχα διαβασει οτι θελει και ενα αρχειακι για τα μοντελα Ρ

 

 

 

 

 

 

Οχι.

 

Και ας πουμε οτι θελω να περασω την cyanogen 10.1.. περναω το αρχειο κανονικα εε? Δεν χρειαζεται καποιο επιπροσθετο αρχειο? Γτ καπου ειχα διαβασει οτι θελει και ενα αρχειακι για τα μοντελα Ρ

Link to comment
Share on other sites

Και ας πουμε οτι θελω να περασω την cyanogen 10.1.. περναω το αρχειο κανονικα εε? Δεν χρειαζεται καποιο επιπροσθετο αρχειο? Γτ καπου ειχα διαβασει οτι θελει και ενα αρχειακι για τα μοντελα Ρ

 

Απλά για το μοντελο P περνάς διαφορετική έκδοση της CM, που έχει βγει ειδικά για το P. Αλλά υπάρχει μόνο σε CM10.2 και CM11 (Download: http://d-h.st/users/TeamCanjica/?fld_id=29956#files)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...