Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως θα γινει αυτο αφου το official EUR δεν εχει scs EUR αλλα KOR ?

Παλι θα το δουν οτι ειναι απο φλασαρισμα.

 

Απτη στιγμη που εχεις μηδενισει τον counter και φορας επισημο λογισμικο επανω δεν μπορουν να σου πουν τπτ ακομα και αν εχεις κανει 200 φλασαρισματα rom επανω

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφου εκανα ενα wipe data και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την αναβαθμιση, παρατηρησα το εξης:

πηγαινοντας στη διαχειρηση εφαρμογων μπορεσα να απενεργοποιησω πολλες απο καποιες που δεν χρησιμοποιω ποτε (google+, talk, yahoo finance, yahoo news, chat on, κλπ) οι οποιες δεν μου εχουν ξανανοιξει απο τοτε με αποτελεσμα να βλεπω πανω απο 100 mb μνημης συνεχως καποιες φορες ακομα και +150 mb, επισης οτι και να κανω το κινητο δεν εχει κολησει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε και παλι.....:)

reset τον counter απο odin ?

 

O counter μηδενίζει με το triangle away http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που χρειαστουμε την εγγυηση και ειμαστε root τι σβηνουμε για να το παμε για service ? τον SU ?

Το πρόγραμμα SU έχει στις ρυθμίσεις την επιλογή "Full Unroot" ;)

 

reset τον counter απο odin ?

Ας με διορθώσει κάποιος, αλλά νομίζω πως η επιλογή "F.Reset Time" που έχει το Odin,

κάνει ακριβώς αυτό το πράγμα... μηδενίζει τον counter... απλά το τσεκάρουμε πάντα. :ninja:

 

Και πως θα γινει αυτο αφου το official EUR δεν εχει scs EUR αλλα KOR ?

Παλι θα το δουν οτι ειναι απο φλασαρισμα.

Άμα δεις ότι σου προέκυψε Κορεάτικη version,

Τρέξε το Galaxy S/S2/S3 CSC (από το market) και άλλαξέ το σε EUR (αυτό το έπαθα κι εγώ) :)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ας με διορθώσει κάποιος, αλλά νομίζω πως η επιλογή "F.Reset Time" που έχει το Odin,

κάνει ακριβώς αυτό το πράγμα... μηδενίζει τον counter... απλά το τσεκάρουμε πάντα

Δεν έχει σχέση το f.reset time με τον μηδενισμό του counter .

Understanding Odin: A Beginner’s Guide to Odin Buttons & Checkboxes

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεις ότι σου προέκυψε Κορεάτικη version,

Τρέξε το Galaxy S/S2/S3 CSC (από το market) και άλλαξέ το σε EUR (αυτό το έπαθα κι εγώ) :)

 

Δηλαδη ενω φλασαρεις για να εξαφανισεις το root (γι αυτο μιλουσε ο φιλος μας), θα ξαναρουταρεις για να αλλαξεις το csc ? :what: ( το *#272....imei.. δεν λειτουργει). Καπως αλλοιως πρεπει να βρεις την λυση.

 

Παντως εγω βλεπω την samsung λιγο "λαθος" στο θεμα της αναβαθμισης.

Αν καποιος δεν διαβαζει εδω και κανει την αναβαθμιση απ ευθειας μεσω του Kies, θα εχει μικροτερη μνημη απο την κανονικη. Το θεμα ειναι οτι λιγος κοσμος ασχολειται με αυτες τις λεπτομερειες και θα αντιμετωπισει προβληματα χρησης χωρις να ξερει απο που προηλθαν.

 

Υπαρχει κενο εδω !

Edited by papkos
Link to comment
Share on other sites

Παγωσε τα ολα. Αυτα που ανοιγουν ουτως η αλλως ειναι αυτα οποτε δεν τα παγωνω. Κανα 2 ειναι προγραμματα που σκοπιμα δεν τα παγωνω εγω.

http://i39.tinypic.com/538c51.jpg

http://i44.tinypic.com/2r7u55g.png

 

Αν χρησιμοποιεις ξυπνητηρι μην παγωσεις αυτο που λεγεται Ρολοι γιατι δεν θα χτυπησει :P

 

 

Μπορει κάποιος να γράψει έναν απλό οδηγό με ολα τα βήματα που χρειάζονται (τι κατεβάζουμε πως το χρησιμοποιούμε) ώστε να μπορέσει να δουλέψει το donatio greenify?

 

Ευχαριστώ

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

μετα το rooting τα διαγραφω απο εξωτερικη καρτα??

 

ευχαριστω πολυ

 

Δεν ειναι απαραιτητο αλλα αν θες ναι τα διαγραφεις

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

αν το root εχει γίνει με το superSU πως γινεται unroot?

Επιλέγεις Full Unroot από το μενού του, και μετά το κάνεις και uninstall από τη συσκευή.

Δες κι εδώ:

 

Μπορει κάποιος να γράψει έναν απλό οδηγό με ολα τα βήματα που χρειάζονται (τι κατεβάζουμε πως το χρησιμοποιούμε) ώστε να μπορέσει να δουλέψει το donatio greenify?

 

Ευχαριστώ

-Βάζεις το greenify free,

-Βάζεις το Xposed framework

-Bάζεις το greenify donate

-Τσεκάρεις το κουτάκι του Greenify στο Xposed Framework.

-Κάνεις reboot το κινητό.

-Είσαι έτοιμος

 

Αν μου ξέφυγε κάτι, ας με διορθώσει ο φίλος Cater που το κατέχει καλύτερα...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις Full Unroot από το μενού του, και μετά το κάνεις και uninstall από τη συσκευή.

Δες κι εδώ:

 

 

-Βάζεις το greenify free,

-Βάζεις το Xposed framework

-Bάζεις το greenify donate

-Τσεκάρεις το κουτάκι του Greenify στο Xposed Framework.

-Κάνεις reboot το κινητό.

-Είσαι έτοιμος

 

Αν μου ξέφυγε κάτι, ας με διορθώσει ο φίλος Cater που το κατέχει καλύτερα...

 

 

Ok τα καταφερα, δεν μπορουσανα βρω απο που να κατεβασω το Xposed αλλα όλα καλα τωρα

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Ok τα καταφερα, δεν μπορουσανα βρω απο που να κατεβασω το Xposed αλλα όλα καλα τωρα

Eγώ έβαλα αυτό από το XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έβαλα αυτό από το XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

 

Και εγω από XDA αλλά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2299428, το BridgeApi που εχει στο δικο σου thread τι ειναι?

Edited by nikolas1274
Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Και εγω από XDA αλλά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2299428, το BridgeApi που εχει στο δικο σου thread τι ειναι?

 

Δεν έχω ιδέα (χεχε)

Κατέβασα και έβαλα μόνο αυτό που λέει

XposedInstaller_2.1.4.apk - [Click for QR Code] (537.0 KB, 142 views)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις Full Unroot από το μενού του, και μετά το κάνεις και uninstall από τη συσκευή.

Δες κι εδώ:

 

 

-Βάζεις το greenify free,

-Βάζεις το Xposed framework

-Bάζεις το greenify donate

-Τσεκάρεις το κουτάκι του Greenify στο Xposed Framework.

-Κάνεις reboot το κινητό.

-Είσαι έτοιμος

 

Αν μου ξέφυγε κάτι, ας με διορθώσει ο φίλος Cater που το κατέχει καλύτερα...

 

Δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα . Για να σιγουρευτεις οτι εγιναν ολα σωστα θα δεις οτι πλεον θα παγωνεις και τις εφαρμογες του συστηματος.

Για να γινουν ολα πιο γρηγορα επελεξε ολες τις εφαρμογες μεσα στο greenify και παγωσε τες (insist σε ολα). Μετα αν θες απλα διαγραφεις κανα 2 που δεν τις θες παγωμενες

Edited by Cater
LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το Greenify (free) και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό! Θα δείξει σε λίγες μέρες για τα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το Greenify (free) και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό! Θα δείξει σε λίγες μέρες για τα αποτελέσματα.

 

Η Donate εκδοση ομως κάνει όλη την δουλειά φίλε μου, σκεψου σε μελοντική rom σου να περιλαμβάνεις καιτο Xposed framework

Edited by nikolas1274
Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται βγηκε CM10.1 που σημαινει Android 4.2.2 version και δουλευει αρκετα καλα με καποια ελαχιστα bug:

 

Camcorder

In-app microphone

GPS

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Η Donate εκδοση ομως κάνει όλη την δουλειά φίλε μου

 

Μην το λές. Θα ήθελα να κάνω greenify και τις εφαρμογές συστήματος αλλά όλο μου έλεγε pending όταν το έβαλα...

 

Για οσους ενδιαφερονται βγηκε CM10.1 που σημαινει Android 4.2.2 version και δουλευει αρκετα καλα με καποια ελαχιστα bug:

 

Camcorder

In-app microphone

GPS

 

Προτίμώ την cm10 μιας και δουλεύουν σχεδόν όλα εκτός από camcorder. Στο επόμενο update θα δουλεύει και αυτό. Επίσης διάβασα για κάποια bugs του τύπου δεν μπορεις να στειλεις μήνυμα, λαγκάρει λίγο στο scroll και τέτοια στην cm10.1.

Link to comment
Share on other sites

Μην το λές. Θα ήθελα να κάνω greenify και τις εφαρμογές συστήματος αλλά όλο μου έλεγε pending όταν το έβαλα...

 

Βγάλε συντόμευση σε HS το greenify hibernate και πατώντας το κάνει hibernate τα pending..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα τη JB MF1 eur και περα απτην κλασικη τεραστια καταναλωση μπαταριας που ειδα , με καθε restart κοβει και ενα 5% μπαταρια ακομα!Τι παιζει και γινεται αυτο εχετε καμια ιδεα? Μπορω να περασω καποια JB που ναχει λιγοτερη καταναλωση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...