Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα...ξερει κανένας να μου πει το νικελ περίβλημα στο ασπρο πως λέγεται...το εχω γεμίσει χτυπήματα και θελει αντικατάσταση αλλα δεν ξέρω πως να το ψάξω..Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

Αν ειναι και αυτο σαν τα υπολοιπα samsung...τοτε αλλαζει μαζι με την οθονη....γυρω στα 140€ θα σου ζητησει η samsung....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα, χρειαζομαι βοηθεια σε κατι. Η εκδοση του κινητου με NFC (I8160P) ειναι επισημα αναβαθμισιμη σε Jelly Bean ή δεν εχει καποια σημασια αυτο και αναβαθμιζεται κανονικα οπως το I8160; Απαντηστε asap!:worry: Edited by Treleas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι τύπο εξωτερικής μνήμης υποστηρίζει το ACE 2; MicroSDHC μέχρι class 6;
Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα το Samsung Galaxy Ace 2 NFC στα updates σε σχεση με το απλο μοντελο χωρις NFC; Ρωταω συγκεκριμενα για την αναβαθμιση σε jelly bean.

 

Ρε παιδιά, τι τύπο εξωτερικής μνήμης υποστηρίζει το ACE 2; MicroSDHC μέχρι class 6;

 

που το διαβασες αυτο; νομιζω κανονικα και class 10 υποστηριζει λιγο που το ψαξα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

class 10 μια χαρα δουλευει.

Εγω εχω αγορασει την παρακατω.

 

http://www.ebay.com/itm/221162570511?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D221162570511%26_rdc%3D1

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι και αυτο σαν τα υπολοιπα samsung...τοτε αλλαζει μαζι με την οθονη....γυρω στα 140€ θα σου ζητησει η samsung....

 

Φίλε tolisfz6 κατα 95% αλλαζει ξεχωριστα...αποκλείεται να αλλαζει με οθονη μαζι...Δεν έχει καμία σχέση με την οθόνη..Παιδιά αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tolisfz6 κατα 95% αλλαζει ξεχωριστα...αποκλείεται να αλλαζει με οθονη μαζι...Δεν έχει καμία σχέση με την οθόνη..Παιδιά αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει...

 

Ναι βρε....το ξερω οτι δεν εχει καμια σχεση με την οθονη....Και φυσικα θα υπαρχει σαν ξεχωριστο ανταλακτικο (πχ.στο ebay)...

Απλα κατα 99% η samsung

(και κανε το σταυρο σου να βγω ψευτης σε αυτο.....)

θα σου πει οτι αυτη η "εξωτερικη κορνιζα" παει σαν ανταλλακτικο μαζι με την οθονη.....

Googlαρε αν θες "smartec τηλεφωνο" παρ'τους και ποσταρε εδω την απαντηση τους....να την μαθουμε και εμεις.....

Οποιος φυσικα εχει αναλογη εμπειρια...ας τη μοιραστει μαζι μας.....

Link to comment
Share on other sites

που το διαβασες αυτο; νομιζω κανονικα και class 10 υποστηριζει λιγο που το ψαξα

 

Εννοώ αν την αξιοποιεί. Αν δεν χρειάζεται (πχ για εγγραφή HD) τότε και η class 6 δεν ειναι αρκετή;

 

anyway... ψώνισα αυτην που πρότεινε και ο φίλος

 

class 10 μια χαρα δουλευει.

 

Εγω εχω αγορασει την παρακατω.

 

http://www.ebay.com/itm/221162570511?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D221162570511%26_rdc%3D1

 

Εχει κανείς να προτείνει καμιά καλή διαφανή θήκη σιλικόνης; Χωρίς καθόλου σχέδια, θέλω να είναι οσο πιο καθαρή γίνεται.

Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω για την εταιρία υπάρχει μονο το s3 και s4 εμεις....στα αζήτητα μόνο firmware για τους λοιπούς. ..μπράβο πολιτική. ..η Samsung. ..
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα τις κάρτας τώρα και εγώ... Πως γίνετε εξηγήστε μου ενώ έχω επάνω μια Class2 κάρτα να έχει γύρο στα 9-10 MB/s ταχύτητα προσπέλασης και να αγοράζω σήμερα class10 κάρτα, να την τεστάρω και να μου βγάζει 10.5MB/s προσπέλαση, τα νεύρα μου σπάσανε, τι την cache μεγάλωσα με ένα προγραμματάκι από 128 σε 2046 που βοηθάει, στην παλιά κάρτα είχα δει τεραστια διαφορα...τίποτα, εκεί κολλημένο στα 10.. Έχει κανεις καμια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν την αξιοποιεί. Αν δεν χρειάζεται (πχ για εγγραφή HD) τότε και η class 6 δεν ειναι αρκετή;

 

anyway... ψώνισα αυτην που πρότεινε και ο φίλος

 

 

 

Εχει κανείς να προτείνει καμιά καλή διαφανή θήκη σιλικόνης; Χωρίς καθόλου σχέδια, θέλω να είναι οσο πιο καθαρή γίνεται.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0081FGLFO/ref=mp_s_a_1?qid=1367384459&sr=8-1&pi=SL75

Εγώ έχω πάρει αυτή. Ταίριαξε γάντι. Ψάξε την ίδια σε άλλα χρώματα. Εγώ έχω κόκκινη σε άσπρο κινητό και είναι η καλύτερη από δύο τρεις που δοκίμασα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και στο Samsung Galaxy Pocket (που έχει η γυναίκα μου) βγήκε αυτή την εβδομάδα επίσημο firmware update (μέσω ΚΙΕΣ)

Εμείς τίποτε ακόμη...

Ειχα κρατήσει ξερουταρισμένο το ACE μου από τότε που το αγόρασα με την προοπτική να το ρουτάρω αφού βάλω JB.

Αλλά οι μέρες περάσανε, οι μήνες περνάνε (απ ότι φαίνεται) κι εμείς τίποτε...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και στο Samsung Galaxy Pocket (που έχει η γυναίκα μου) βγήκε αυτή την εβδομάδα επίσημο firmware update (μέσω ΚΙΕΣ)

Εμείς τίποτε ακόμη...

Ειχα κρατήσει ξερουταρισμένο το ACE μου από τότε που το αγόρασα με την προοπτική να το ρουτάρω αφού βάλω JB.

Αλλά οι μέρες περάσανε, οι μήνες περνάνε (απ ότι φαίνεται) κι εμείς τίποτε...

 

Μια απ τα ίδια αδερφέ. ...μονο που εγω δεν αντεξα πέρασα τη leakedmb4. ..και ροοτ...ολα καλώς πλην μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εμένα με καίει άλλο θέμα με το ace 2... Όταν ακούω μουσική και δημιουργώ μια playlist αυτή χάνεται όταν αφαιρώ την κάρτα μνήμης. (τα τραγούδια είναι αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης). Τι μπορώ να κάνω για να μην χάνεται η λίστα; Στα προηγούμενά μου κινητά (ΝΟΚΙΑ) δεν γινόταν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εμένα με καίει άλλο θέμα με το ace 2... Όταν ακούω μουσική και δημιουργώ μια playlist αυτή χάνεται όταν αφαιρώ την κάρτα μνήμης. (τα τραγούδια είναι αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης). Τι μπορώ να κάνω για να μην χάνεται η λίστα; Στα προηγούμενά μου κινητά (ΝΟΚΙΑ) δεν γινόταν αυτό.

 

Εγω ποτε δεν καταλαβα την αναγκαιοτητα της playlist.

Αφου μπορεις να κανεις αναπαραγωγη του φακελου (folder) τι την θελεις τη λιστα αναπαραγωγης?

Το δε φακελο τον αναγνωριζει το προγραμμα σαν album, για να μην μπερδευεσαι.

Προυποθεση βεβαια τα mp3 σου να ειναι χωρις tags. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εμένα με καίει άλλο θέμα με το ace 2... Όταν ακούω μουσική και δημιουργώ μια playlist αυτή χάνεται όταν αφαιρώ την κάρτα μνήμης. (τα τραγούδια είναι αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης). Τι μπορώ να κάνω για να μην χάνεται η λίστα; Στα προηγούμενά μου κινητά (ΝΟΚΙΑ) δεν γινόταν αυτό.

Εμένα μου συνέβη κάτι χειρότερο (μία φορά την πάτησα και δεν το ξανακάνω)

Σχεδόν σε όλες τις επαφές έχω διαφορετικά ringtones ώστε όταν με καλούν να ξέρω ακούγοντας απλά το ringtone ποιός είναι.

Τα ringtones τα έχω αποθηκευμένα στην κάρτα SD.

Μόλις αφαίρεσα λοιπόν την κάρτα SD, πήγε και μου έβαλε σαν ringtone σε όλους (έναν-έναν ξεχωριστά) το πρώτο φωνητικό αρχείο που βρήκε στην εσωτερική του μνήμη (ήταν μία από τις φωνητικές σημειώσεις που είχα)

Εγινε ένα μπάχαλο που έφαγα μισή μέρα για να διορθώσω...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

τελικα κατι επισημα νεοτερο για το jb υπαρχει;

 

Λοιπον πηγαινει 22 μαλλον Μαιου ή Ιουνιου χωρις να ειναι επιβεβαιωμενο συμφωνα με τον Ουκρανικο παροχο. Για μενα καλυτερα τοτε για να το τεσταρουν καλα το jelly bean. Στο τηλεφωνο αν περνουσατε απευθειας την πορτογαλικη rom η ram σας θα μειωνοταν σε 400 mb απο 500 mb και για αυτο το λογο έπρεπε να ακολουθησετε εναν οδηγο να κανετε repartition αν καταλαβα και εγω σωστα για να εχετε ram 624 mb και να τρεχει απροβληματιστα. Συνεπως καλυτερα να αργησει και να βγει πολυ καλη παρα να ειναι πατατα. Χθες ειδα το jelly bean σε galaxy s duos και περιττο να σας πω οτι μου φανηκε βλακωδες γιατι το τηλεφωνο κολλουσε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω οτι η σναβαθμιση πρεπει να εινσι τεσταρισμενη, αλλα απο την αλλη Μαιο-Ιουνιο εγω θα ελεγα καλα κρασια! Οποιος θελει την jelly bean, ας αγορασει καινουργιο κινητο και τερμα τα αστεια.

Εγω προς το παρον βολευομαι με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε η γυναίκα ένα galaxy ace 2 la fleur (το άσπρο με τα λουλουδάκια δηλαδή :lol: ) από ένα σκρουτζομάγαζο και απ' όσο είδα (KIES & OTA) φοράει την GB 2.3.6 και δεν αναβαθμίζεται παραπάνω. Από το κουτί συμπέρανα ότι προέρχεται από Ρουμανία (GT-I8160ZWZCOA). Νομίζω πως φταίει η έκδοση la fleur, έτσι δεν είναι; Ένα κανονικό i8160 θεωρητικά δεν θα μπορεί να αναβαθμιστεί στην ICS αρκεί να είναι ευρωπαϊκό;
Link to comment
Share on other sites

Πήρε η γυναίκα ένα galaxy ace 2 la fleur (το άσπρο με τα λουλουδάκια δηλαδή :lol: ) από ένα σκρουτζομάγαζο και απ' όσο είδα (KIES & OTA) φοράει την GB 2.3.6 και δεν αναβαθμίζεται παραπάνω. Από το κουτί συμπέρανα ότι προέρχεται από Ρουμανία (GT-I8160ZWZCOA). Νομίζω πως φταίει η έκδοση la fleur, έτσι δεν είναι; Ένα κανονικό i8160 θεωρητικά δεν θα μπορεί να αναβαθμιστεί στην ICS αρκεί να είναι ευρωπαϊκό;

 

Δεν υπάρχει ICS για το τηλέφωνο. Θα αναβαθμιστεί κατευθείαν σε Jelly Bean.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. χτες αγόρασα και εγω ενα ace 2 και μπορώ να πω οτι μου αρέσει πολύ αν και πρέπει να μάθω αρκετά ακόμα γιατί είμαι νέος χρήστης android.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...