Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κ γω με ψιλοζορι το εδωσα! Αλλα αν κ το χα σε τελεια κατασταση 160 ευρω δε τα βρισκεις καθε μερα.. για gps κ φωτογραφικη ηταν φοβερο αλλα κριμα να το εχω στο ντουλαπι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ ακόμα το εχω το Ν8, ως βασικό κινητό μάλιστα! Σαν δεύτερο εχω ένα Ν86!!! Πιστός στο symbian και Nokia μέχρι στιγμής τουλάχιστον! Για αργότερα βλέπουμε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Καλημέρα και χρόνια πολλά. Είχα κωδικό ασφαλείας στο nokia n8 ως προστασία στο κλείδωμα της οθόνης. Τον κωδικό δεν τον είχα αλλάξει ποτέ. Έκλεισα το τηλέφωνο και το άνοιξα πάλι και από τότε δεν μου δέχεται τον κωδικό ασφαλείας. Συνέχεια μου λέει λάθος κωδικός.. καμιά ιδέα? Έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο μέσα στις γιορτές :(
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Καλημέρα και χρόνια πολλά. Είχα κωδικό ασφαλείας στο nokia n8 ως προστασία στο κλείδωμα της οθόνης. Τον κωδικό δεν τον είχα αλλάξει ποτέ. Έκλεισα το τηλέφωνο και το άνοιξα πάλι και από τότε δεν μου δέχεται τον κωδικό ασφαλείας. Συνέχεια μου λέει λάθος κωδικός.. καμιά ιδέα? Έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο μέσα στις γιορτές :(

 

Εμένα μπήκε καταλάθος άλλος κωδικός απ' αυτό που έχει στάνταρ η Nokia, αλλά από τότε που το έκλεισα και το άνοιξα παλι, δείχνει κανονικά! Για να επανέλθει όμως το 12345 θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αναβάθμιση, με είπαν από την Νοκια! Καλή χρονιά και σε σένα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει 2 εφαρμογες για αντιστοιχιση ringtone στα sms. Η μια ειναι το sms alert και η αλλη το advanced sms. Και οι 2 μετα απο καποιο διαστημα κατι παθαινει η συσκευη και δεν ακουγεται κανενας ηχος οταν λαμβανεις μυνημα. Τι το προκαλει αυτο αραγε. Ξερετε καμμια λυση. Εννοειται πως τις εχω δοκιμασει σε διαφορετικες χρονικες περιοδους και οχι να δουλευουν και οι 2 ταυτοχρονα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζεις εφαρμογή για αυτό? Παίζουν κάποιο τύπο αρχείου που δεν παίζει το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

λογικα εννοει να βαλει καθε επαφη αλλιως ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

λογικα εννοει να βαλει καθε επαφη αλλιως ;)

 

Υπάρχει και στα μηνύματα η δυνατότητα να βάλεις ξεχωριστό ήχο για κάθε επαφή; Δεν το εχω ακούσει αυτό ποτέ και για καμία συσκευή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στα μηνύματα η δυνατότητα να βάλεις ξεχωριστό ήχο για κάθε επαφή; Δεν το εχω ακούσει αυτό ποτέ και για καμία συσκευή!

 

Δε το έχεις ψάξει πολύ το symbian φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Δε το έχεις ψάξει πολύ το symbian φαίνεται..

 

Η αλήθεια είναι ότι σε κανένα κινητό δεν έψαξα στα μηνύματα για ξεχωριστό ήχο στις επαφές μου! Μόνο για ήχο κλήσης ενδιαφερόμουν! Είχα ένα Ν95 και εχω και ένα Ν86 σαν δεύτερη συσκευή. Μπορώ κι εκεί να βαλω ξεχωριστό ήχο για κάθε επαφή στα μηνύματα; ή στα S60 δεν γίνετε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω, για καθε επαφη ξεχωριστο. Απο τη μανα του δεν εχω βρει να γινεται και με εφαρμογες τριτες παρουσιαζονται τα προβληματα που ανεφερα. Εσεις εχετε δοκιμασει κατι που να εχει πετυχει χωρις προβληματα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω, για καθε επαφη ξεχωριστο. Απο τη μανα του δεν εχω βρει να γινεται και με εφαρμογες τριτες παρουσιαζονται τα προβληματα που ανεφερα. Εσεις εχετε δοκιμασει κατι που να εχει πετυχει χωρις προβληματα?

Πας: επαφές - επιλέγεις επαφή, την ανοίγεις - πατάς το μολυβάκι που είναι επεξεργασία επαφής - σκρολάρεις προς τα κάτω και βρίσκεις τον ήχο κλήσης. Ότι ήχο βάλεις εκεί θα είναι για αυτήν την επαφή μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει στα μηνύματα ρε ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει στα μηνύματα ρε ;)

Σωστά.. (δεν έχω αλλάξει ποτέ ήχο:p). Μόλις τσέκαρα. Λοιπόν αλλάζει ο ήχος κλήσης της κάθε επαφής ξεχωριστά με τον τρόπο που είπα, και από το προφίλ αλλάζει ο ήχος των εισερχόμενων μηνυμάτων, αλλά όλων των επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Για ξεχωριστό ήχο μηνυμάτων θέλει εφαρμογή, δεν υποστηρίζεται εγγενώς από το λειτουργικό. Πάντως ανάθεμα κι αν κατάφερα να κάνω μια τέτοια εφαρμογή να λειτουργήσει. Δεν ξέρω γιατί, αλλά για κάποιο λόγο δεν το κατάφερα. Όχι ότι με έκαιγε ιδιαίτερα το γεγονός, αλλά φαντάζομαι δεν τις έψαξα και όλες όσες κυκλοφορούν/κυκλοφορούσαν. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ καιγόμουν για να βρω ξεχωριστό ήχο μηνύματος για κάθε επαφη! Ποσώ μάλλον να ψάξω να βρω και έξτρα εφαρμογή γι αυτό! Τζάμπα θα έψαχνα αφού όπως λες, δεν λειτουργούν και σωστά ή τουλάχιστον αυτές που βρήκες δεν λειτουργούν σωστά ή και καθόλου! Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οτι δεν λειτουργουν σωστα ειναι δεδομενο, αλλα ψαχνω την αιτια. Πχ μηπως ειναι καποιο service που σταματα να λειτουργει μπας και το ξαναξεκιναω και διορθωνεται. Περα απο αυτες που εχω χρησιμοποιησει βρηκα και ενα alert_sms το οποιο ηταν jar οταν το εγκατεστησα δεν ετρεχε καν και ενα message tones το οποιο ηταν για symbian v3 και δεν το δοκιμασα καν. Καμμια αλλη ιδεα δεν υπαρχει. ΜΕ ενδαφερει πραγματικα να το λυσω αυτο...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

2 νεες αποριες.

 

-Το 3.5 θυρα ειναι μονο για ακουστικα, δεν υποστηριζει μικροφωνο? Εχω βαλει 2 ακουστικα με ενσωματωμενο μικροφωνο και μου λεει συσκευη δεν υποστηριζεται.

 

-Κατι βασικο. Να κανω Install εφαρμογες στην rom C: ;η στο system e: για να τρεχουν πιο γρηογρα κια το κινητο να μην ξεμενει απο μνημη? Μεχρι στιγμης ολα στο c τα βαζω.

 

Ερωτηση προς μοντς για να μην μου κανουν παρατηρηση. Αν εκανα τροποποιηση θα φαινοταν οτι το θεμα εχει νεα απαντηση? Επειδη η προηγουμενη μου ειναι προ 2 ημερων.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, απλά υπάρχουν 2 πρότυπα στο βύσμα ακουστικών... αν ειναι Sony, Samsung πχ δεν δουλεύουν με τίποτα

 

Καλύτερα Ε, μην γεμίζεις την c

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, απλά υπάρχουν 2 πρότυπα στο βύσμα ακουστικών... αν ειναι Sony, Samsung πχ δεν δουλεύουν με τίποτα

 

Καλύτερα Ε, μην γεμίζεις την c

 

-Τις Nokia τα υποστηριζει δλδ? Επειδη εχω δοκιμασει 2 απο τριτες εταιριες. Scoche και mosh moshi.

 

Επισης εχω θεμα και με τα bluetooth. Αμα συνδεσω bleutooth ακουστικο, με το που ανοιξει η κληση μου την τερματιζει

 

Καλη συσκευη αλλα ολο Bug ρε ******.

 

-Αλλαζει κατι δλδ αν τα βαζω στην Ε? Στην C: εχω ακομα 100mb ελευθερα.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

-Τις Nokia τα υποστηριζει δλδ? Επειδη εχω δοκιμασει 2 απο τριτες εταιριες. Scoche και mosh moshi.

 

Επισης εχω θεμα και με τα bluetooth. Αμα συνδεσω bleutooth ακουστικο, με το που ανοιξει η κληση μου την τερματιζει

 

Καλη συσκευη αλλα ολο Bug ρε ******.

 

-Αλλαζει κατι δλδ αν τα βαζω στην Ε? Στην C: εχω ακομα 100mb ελευθερα.

 

Αυτό με το Bluetooth δεν υφίσταται. Κάτι παίζει με τη συσκευή σου. Δοκίμασε ένα soft reset αρχικά και αν δε στρώσει πας για hard. Αν δε στρώσει πας να κυνηγήσεις αυτόν που στην πούλησε...

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω θεμα και με τα bluetooth. Αμα συνδεσω bleutooth ακουστικο, με το που ανοιξει η κληση μου την τερματιζει

 

Καλη συσκευη αλλα ολο Bug ρε ******.

 

-Αλλαζει κατι δλδ αν τα βαζω στην Ε? Στην C: εχω ακομα 100mb ελευθερα.

 

Με το ΒΤ δε βλέπω το λόγο να έχει το συγκεκριμένο bug. Κάποιο θέμα έχει η συσκευή σου.

Ως προς τις εφαρμογές, προσωπικά τις εγκαθιστώ όλες στο Ε, εκτός από αυτές που από μόνες τουε επιλέγουν να μπουν στη C (π.χ. QuickOffice).

Πάντως ως προς το να γεμίσει η C, εδώ δεν έχεις θέμα με τα εισερχόμενα αρχεία και τα attachments σε MMS και e-mail, όπως σε παλιότερες εκδόσεις του Symbian, καθώς πάνε κατευθείαν στο E:/Received files.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε βάλει το γνωστό cfw του lagoskon, τότε όλες οι εφαρμογές πάνε στην c, εκτός των παιχνιδιών.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε βάλει το γνωστό cfw του lagoskon, τότε όλες οι εφαρμογές πάνε στην c, εκτός των παιχνιδιών.

πολυ χαζη επιλογη και γεμιζει το c ετσι

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαζη επιλογη και γεμιζει το c ετσι

 

Καθόλου χαζή. Με 600+ ελεύθερο χώρο στη c βάζεις ότι θες πλην παιχνιδιών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...