Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να το κανω αυτο στο Ν8;στο galaxy το κανω....εχω ξεχασει πως λειτουργει και το συμβιαν...:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρα μια μπαταρια απο το eshop γιατι τοσα χρονια η παλια τα ειχε φτυσει και ηθελε 2 φορες τη μερα να το φορτιζω καθως το χρησιμοποιω σαν 2ο κινητο πλεον,πιο πολυ για multimedia.πηρα την FOREVER BATTERY FOR NOKIA N8 1350MAH LI-ION HIGH CAPACITY,που οπως λεει και στον τιτλο κανει και για Ν8..ελα μου ομως που ειναι πιο πλατια απο την κανονικη της ΝΟΚΙΑ που ειχε μεσα το κινητο,μπηκε με δυσκολια,την φορτισα 6 7 φορες μεχρι στιγμης,ειναι ψιλομουφα δεν κραταει πολυ δηλ εκει που ειναι στη μεση μπορει να πεσει αποτομα και να σου πει μπαταρια εξαντλειται. αλλα το προβλημα μου ειναι αλλο,μερικες φορες το κινητο σβηνει μονο του. επειδη ειναι πλατια η μπαταρια με καποια αποτομη κινηση δεν ξερω δεν κανει καλη επαφη και σβηνει η αλλες φορες κανει επανεκκινηση μονο του..με την προηγουμενη μπαταρια δεν μου τα εκανε αυτα γενικα δεν ειχε κανενα προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Apo eklik στο γαλατσι περισυ αλλαξα μπαταρια,ολα καλα,κραταει 2 μερες...12 ευρω αν θυμαμε καλα
Link to comment
Share on other sites

Apo eklik στο γαλατσι περισυ αλλαξα μπαταρια,ολα καλα,κραταει 2 μερες...12 ευρω αν θυμαμε καλα

 

ειχα δει και απο εκει καποιες αλλα ηταν χωρις συσκευασια οποτε θεωρησα οτι ηταν καλυτερο να παρω μια σε συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,το διαπιστωσα και εγω χθες.καμια αλλη ιδεα?

 

μόνο επαφές θες να μεταφέρεις; πόσες έχεις; αν είναι κάτω από 500 κάτι γίνεται

 

πηρα μια μπαταρια απο το eshop γιατι τοσα χρονια η παλια τα ειχε φτυσει και ηθελε 2 φορες τη μερα να το φορτιζω καθως το χρησιμοποιω σαν 2ο κινητο πλεον,πιο πολυ για multimedia.πηρα την FOREVER BATTERY FOR NOKIA N8 1350MAH LI-ION HIGH CAPACITY,που οπως λεει και στον τιτλο κανει και για Ν8..ελα μου ομως που ειναι πιο πλατια απο την κανονικη της ΝΟΚΙΑ που ειχε μεσα το κινητο,μπηκε με δυσκολια,την φορτισα 6 7 φορες μεχρι στιγμης,ειναι ψιλομουφα δεν κραταει πολυ δηλ εκει που ειναι στη μεση μπορει να πεσει αποτομα και να σου πει μπαταρια εξαντλειται. αλλα το προβλημα μου ειναι αλλο,μερικες φορες το κινητο σβηνει μονο του. επειδη ειναι πλατια η μπαταρια με καποια αποτομη κινηση δεν ξερω δεν κανει καλη επαφη και σβηνει η αλλες φορες κανει επανεκκινηση μονο του..με την προηγουμενη μπαταρια δεν μου τα εκανε αυτα γενικα δεν ειχε κανενα προβλημα..

 

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα αλλά πάντα έπαιρνα μπαταρίες που ήταν ίδιο μοντέλο με αυτή που φόραγε το τηλέφωνο. Αυτήν που λες δεν την ξέρω, είναι και καλά πιο universal και κάνει για περισσότερα τηλέφωνα;

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το Ν8 σταμάτησε να είναι το κύριο τηλέφωνό μου και έφυγε για hard reset... Η USB θύρα καμμένη, το Opera Mini να αδυνατεί να φορτώσει ολοένα και περισσότερα site, το Youtube έπαιζε σε άθλια ποιότητα (όταν έπαιζε), το Maps με έβγαζε αντίθετα σε μονοδρόμους και το τελειωτικό χτύπημα: το Whatsapp δεν άνοιγε καν γιατί δεν υπήρχε χώρος να αναβαθμιστεί. Έχοντας γευτεί τη γλύκα με το Moto G (3rd edition) της μάνας μου, αποφάσισα να σταματήσω να χάνω τις τεχνολογικές εξελίξεις και πέρασα στο Galaxy S7. Το TouchWiz τελικά συνηθίζεται αν εχεις δεινοπαθήσει με ένα λειτουργικό που σταμάτησε να υποστηρίζεται...

 

So long, old friend!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παψει το Ν8 για κυριως κινητο εδω και 4 χρονια.το εχω για δευτερο και εδω για ενα χρονο μονο για ξυπνητηρι και φωτο γιατι το ξενον δεν παλευεται με κανενα λεντακι,για φωτο παιδιων που δεν σταματουν να κινουνται,γιορτουλες κτλ.Για ολα τα αλλα ενα J5 2016 τωρα δικαρτο(αφου περασα απο ολα τα σαμμυ μεχρι το S6).Πολυ μικρη οθονη για τα υπολοιπα,ασε που τα περισσοτερα εχουν παψει ν λειτουργουν.......οσον αφορα για τις επαφες....αστα...3000+ θελω να περασω απο το J5.Ενας φιλος μου ειπε μεσω Outlook.Θα δοκιμασω και αν και εκει τζιφος θα διαλεξω τις κυριες και θα τις στειλω μεσω μπλε δοντι....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα αναγκαστώ να αλλάξω και το Ν8 και το 808 με το νέο έτος που θα σταματήσει να δουλεύει το whatsapp. Μέχρι τότε με καλύπτουν απόλυτα. whatsapp, youtube, internetικό ραδιόφωνο, κάνα fb κτλ

Όσες απόπειρες έκανα να περάσω σε κάτι "σύγχρονο" ήταν αποτυχημένες και μου λείπουν και κάποια πράγματα που χρησιμοποιώ κάθε μέρα, πχ xenon flash, fm transmitter στο αυτοκίνητο κτλ. Ειδικά με τον transmitter δεν ξέρω τι θα κάνω, μου έχει λύσει τα χέρια.

 

Μέχρι 500 επαφές μπορείς να τις κάνει μέσω synml δωρεάν από κάποιες εφαρμογές. Και μπορείς να τις συγχρονίζεις κτλ.

πχ το basic (δωρεάν) version εδώ

https://www.phonecopy.com/en/pages/pricing

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.βρηκα την λυση.απο το J5 ανα 250 τις επαφες και τις αποθηκευει το Ν8 μονομιας.....δοκιμασα να μπω μετα απο 2 χρονια στο ιντερνετ με το ν8 και δεν γινεται.Και τα widget του καιρου δεν παιζουν.Τι γινεται?:confused:
Link to comment
Share on other sites

το default widget του καιρού έχει σταματήσει να δουλεύει, υπάρχουν άλλα.

Γενικά δες εδώ τι παίζει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6945011#post6945011

 

Τι εννοείς δεν μπαίνει ίντερνετ; δεν έχει ίντερνετ καμία εφαρμογή ή ο default browser;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Ευχαριστω φιλε.κατεβασα τον οπερα και δουλευει.ενα widget του καιρου θελω μονο και το viber και ειμαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν διάβασες καλά αυτά που σου είπα :p

 

για καιρό Gismeteo ή qooweatherIΙ και το viber υπάρχει κανονικά στο applist (όπως και τα Gismeteo qooweather)

 

http://applist.schumi1331.de/

Link to comment
Share on other sites

παντως οπως εχω ξαναγραψει παλαιοτερα,σε γιορτουλες παιδιων κτλ μονο το Ν8 εμπιστευομαι ακομη...μεχρι να πεθανει τελειως:lol:Σημερα πρωι στην γιορτη της κορης μου στο σχολειο,σε κλειστο χωρο,με τεχνητο φωτισμο,το galaxy μου εχανε φοκους αρκετα συχνα καθως περνουσαν απο μπροστα μου παιδια.το παρατησα και επιασα τον Γερο που με εβγαλε για μια φορα ασπροπρωσοπο .Δεν εκανε κιχ:D
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα. Συγνωμη για το συνεχομενο ποστ.Μιας και το νήμα ειναι νεκρο.Θελω να ρωτησω,ενω μπαινω στο νετ μεσω οπερα,και να διαβασω τα mail μου,δεν μπορω να στειλω mail σε κανεναν,πχ μια φωτο.Τι γίνεται με την google?
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν φαινεται να ειναι προβλημα του κινητου. εφοσον μπανεις στην σελιδα του email σου π.χ. gmail δεν εχει να κανει με ρυθμισεις του κινητου , ετκος και αν εννοεις οτι δεν μπορεις να κανεις επισυναψη αρχειων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.το mail μου το βλεπω αλλα οταν παω να στειλω κατι,ενω η επισυναψη γινεται,μου ερχεται ενα ληγμενο πιστοποιητικο να κανω αποδοχη,μου ζηταει κωδικο,που βαζω αυτο του mail μου και τιποτε δεν γινεται.Επισης προσπαθησα να κατεβασω χαρτες της νοκια και ενω ειναι συνδεδεμενο στο wifi δεν κατεβαζει,απλα λεει συνεχως να βρω wifi...και καλα,το βασικο μου κινητο ειναι αλλο,αλλα το ****το,το Ν8 που το εχω για δευτερο,και καμερα θελω να ειναι πληρως λειτουργικο......
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα χάρτες έχει σταματήσει να υποστηρίζεται εδω Και χρόνια, πιθανώς να μη γίνεται πλέον ενημέρωση των χαρτών.

Κοίταξε μεσα στο μαγαζί του όπερα αν έχει βγει πιο καινούργια έκδοση του όπερα για Συμπιαν. Από την άλλη ισως οπως στους υπολογιστές να έχει λάθος ημερομηνία

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κάτσε ρε φίλε. Τι πρόβλημα υπάρχει με το Ν8; Και Γαμώ τις φωτογραφίες βγάζει ακόμα

 

Να το αφήσεις παρακαλώ απέξω!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Το ξέρατε ότι είχε επεξεργαστή της Samsung;;;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nokia_N8

Εγώ προσωπικά πριν λίγο το είδα στο Wikipedia!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιο πολύ με εντυπωσιάζει η amoled! Επεξεργαστές η Samsung βγάζει πολύ πριν τα smartphone όπως τα γνωρίζουμε σήμερα και τους exynos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αθάνατο τηλέφωνο!!!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...