Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

2)παλιοτερα υπαρχει ενα sms alerts αν θυμαμαι καλα αλλα πως μπορω να ξερω αν κανει σε symbian^3?

http://www.symbianguru.com/sms-alert-for-nokia-phones-2-0.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

-Τι τυπους ringtone υποστηριζει η συσκευη? Συγκεκριμενα ξερουμε αν υποστηριζει .aiff?

Όχι δεν υποστηρίζει. Μέσω εφαρμογής σίγουρα, αλλά δεν έχω ψάξει ποτέ για το συγκεκριμένο τύπο.

-Επισης μπορω να βαλω sms ringtone ανα επαφη?

Μπορείς να βάλεις διαφορετικό rigntone για κάθε επαφή, μπορείς να βάλεις διαφορετικό ringtone για μήνυμα, κλήση, βιντεοκλήση. Δε νομίζω να γίνεται να βάλεις άλλο ήχο για κάθε επαφής μήνυμα και άλλο για της ίδιας επαφής κλήση πχ.

-Και πως γινεται να εχεις καποιο preview, ή εστω να σου λεει ποιος αριθμος σου εστειλε sms, πριν το ανοιξεις?

sms preview λέγεται μια εφαρμογή, τσέκαρέ την δωρεάν είναι. Υπάρχει το να σου λέει ποιά επαφή σε καλεί, αλλά δε γίνεται για sms. Όταν σου έρχεται sms βέβαια γράφει ότι έχεις 1 νέο από τον τάδε, ακόμα και όταν είσαι στη lockscreen. Αλλά από το δέυτερο και μετά δε γράφει αν δεν είναι ο ίδιος αποστολέας.

 

Έψαξα και δεν έχω ούτε ένα aiff αρχείο να δοκιμάσω :blink::lol:

Link to comment
Share on other sites

-Υπαρχει καποιο προγραμμα που να ηχογραφει κλησεις χωρις το ενοχλητικο beep? Εχω δοκιμασει killer mobile total recall και smartphoneware best recorder. Το πρωτο εχει μπιπ καθε 5-10 δευτερολεπτα, το αλλο εχει συνεχομενο. Επισης στην πρωτη εφαρμογη δεν καταγραφει καλα την μερια της δικια σου συνομιλιας καθως επικαλυπτεται απο την ηχογραφηση του συνομιλητη.

 

-Επισης υπαρχει τροπος να εισαγεις sms στο κινητο, ωστε να βαλω μνματα που εχω απο αλλα κινητα σε αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπόρεσα να κάνω κανένα πρόγραμμα να ηχογραφήσει είτε σωστά είτε χωρίς μπίπ.

Πλήρης αποτυχία σε ότι δοκίμασα.

 

Παρεμπιπτώντος, για όσους μπορεί να ενδιαφέρει.

Άνοιξε εχθές η σελίδα της Jolla για παραγγελίες.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

για ηχογραφηση, στο rompatcher θα ψαξεις να βρεις το αντιστοιχο patch... δε θυμαμαι που :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

-Υπαρχει καποιο προγραμμα που να ηχογραφει κλησεις χωρις το ενοχλητικο beep? Εχω δοκιμασει killer mobile total recall και smartphoneware best recorder. Το πρωτο εχει μπιπ καθε 5-10 δευτερολεπτα, το αλλο εχει συνεχομενο. Επισης στην πρωτη εφαρμογη δεν καταγραφει καλα την μερια της δικια σου συνομιλιας καθως επικαλυπτεται απο την ηχογραφηση του συνομιλητη.

 

-Επισης υπαρχει τροπος να εισαγεις sms στο κινητο, ωστε να βαλω μνματα που εχω απο αλλα κινητα σε αυτο?

Η Νεκταρία είναι η ειδική στην ηχογράφηση χωρίς μπιπ. Θέλεις το ανάλογο patch στο rompather πάντως όπως είπε και ο pgetsopoulos, αλλά και ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα. Νομίζω ήταν το SymbRecorder V5.20..

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η Νεκταρια? :P

 

Εβαλα ενα πατσακι που βρηκα εδω http://digipassion.com/2013/02/remove-call-recording-beep-in-symbian-belle-phones.html και τωρα οντως δεν ακουω μπιπ. Ευχαριστω πολυ. Εχω δοκιμασει symbrecorder και bestrecorder και θελω να δοκιμασω και voxtrack personal, να δω ποιο ειναι καλυτερο. Το Total recall ειχε το καλυτερο interface, αλλα επισκιαζει την ομιλα σου οπως ανεφερα.

 

Κατι ασχετο, γινεται με τα volme buttons της συσκυης να επιλογω αντικειμενα πανω-κατω απο μενου, εικονιδια κτλ?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια μου ερωτηση για τα volume buttons ισχυει.

 

Επισης θα ηθελα να προσθεσω πως μπορει να γινει γρηγορη αλλαγη γλωσσας οταν πληκτρολογω και αν γινεται touch calibration γιατι ειναι λιγο off (αλλου παταω, και αλλα ενεργοποιει ορισμενες φορες).

 

Τα patch για πιο δυνατο Loudspeaker και καλυτερο ηχο ισχυουν? Να τα ενεργοποιησω?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Langswitch, quickLang.... :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα background της συσκευης αποθηκευονται καπου? Εχω καποια default τα οποια δεν βρισκω πως εχουν προελθει και φοβαμαι πως ετσι και αλλαξω wallpaper θα τα χασω. Σε ποιο φακελο βρισκονται να τα μαζεψω με x-plore?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα χάνεις :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ουσιαστικες ερωτησεις:

 

-Πως μπορω να ρυθμισω εφαρμογες να τρεχουν με autostart? Πολλες εχουν τετοια επιλογη στα μενου, αλλα δεν ειναι εγκυρη γιατι καθως ξεκιναει το τηλεφωνο αυτες δεν φορτωνουν.

-Επεισης γινεται ενω τρεχουν να ορισω να μην φαινονται στο task switcher γιατι καμμια φορα μπερδευομαι και τις κλεινω απο κεκτημενη ταχυτητα?

-Επειδη το χω μπουκωσω με εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο και δεν ειναι συσκευη συγχρονη με μεγαλη ραμ και δεν θελω να εχω κολληματα και να τερματιζουν ασκοπα.

Edited by therock

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.

 

εχω δωσει απο περσυ στον αδερφο μου και χρησιμοποιει το Ν8 που ειχα εγω.

ομως τωρα τελευταια δε μπαινει με τιποτα στο ιντερνετ ενω συνδεεται με δικτυα wifi.

 

μπορει κανεις να προτεινει /σκεφτει τι πρεπει να ελεγξω ρυθμισω για να το διορθωσω ?

 

εχει καρτα vodafone cu.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ιδεα μου ειναι ή δεν εχει τοσο καλο σημα οσο αλλα Νοκια. Ενα αχρηστο Asha που ειχα πριν παρω τωρα αυτο, επιανε λιγο καλυτερα σε καποια σημεια. Με το ιδιο δικτυο εννοειται... Υπαρχει καποια επιλυση για αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ χρονια πολλα.σημερα πουλησα το n8 μου που το ειχα πραγματικα σε τελεια κατασταση σαν καινουργιο. Το εδωσα 160 ευρω τι λετε καλα εκανα κ το εδωσα?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ χρονια πολλα.σημερα πουλησα το n8 μου που το ειχα πραγματικα σε τελεια κατασταση σαν καινουργιο. Το εδωσα 160 ευρω τι λετε καλα εκανα κ το εδωσα?

οχι μια symbian συσκευη πρεπει να κρατησουμε! :what:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έβαλα σε αγγελία , μου το ζήτησαν άμεσα 2 άτομα, αλλά το μετάνιωσα και την απέσυρα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έβαλα σε αγγελία , μου το ζήτησαν άμεσα 2 άτομα, αλλά το μετάνιωσα και την απέσυρα :)

και καλα εκανες! καλη χρονια παιδες

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έβαλα σε αγγελία , μου το ζήτησαν άμεσα 2 άτομα, αλλά το μετάνιωσα και την απέσυρα :)

 

Εγώ πάντως έχοντας ένα κάρο κινητά στο ντουλάπι που τώρα δεν πιάνουν τίποτα και το έδωσα και έμειναν πέντε φράγκα στη άκρη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχοντας ένα κάρο κινητά στο ντουλάπι που τώρα δεν πιάνουν τίποτα και το έδωσα και έμειναν πέντε φράγκα στη άκρη

 

και εγώ είμαι αυτής της τάσης , πουλάω τα πάντα που δεν χρησιμοποιώ :) αλλά το συγκεκριμένο δεν μου πάει το χέρι....ακόμα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είμαι αυτής της τάσης , πουλάω τα πάντα που δεν χρησιμοποιώ :) αλλά το συγκεκριμένο δεν μου πάει το χέρι....ακόμα :)

 

μετα απο 3 κ750 που μου εχουν μεινει ντουλαπι, το Ν8, το Τ και το xperia mini που παραλιγο να μεινουν, αποφασισα να κραταω μονο 1 για ρεζερβα, και να φευγει λιγους μηνες πριν το επομενο!!

Το Ν8 κινηταρα,φωτογραφικαρα, αλλα αχρηστο πρακτικα, ειδικα αν εχεις συνδεθει με τους παντες με viber (εχω μηδενισει το κοστος των ΣΜΣ, και το whatsapp Πολλοι δεν το βαζουν :blink: ) ειναι δυστυχως αχρηστο..

Οποτε προτιμω να εχω το xperia mini για καβα παρα το Ν8

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το δίνω με τίποτα... μια βδομάδα Ρώμη έγινε φωτογραφική ;) και GPS εν μέρει γιατί navigation και πράσινο ρομπότ ΔΕΝ!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το δίνω με τίποτα... μια βδομάδα Ρώμη έγινε φωτογραφική ;) και GPS εν μέρει γιατί navigation και πράσινο ρομπότ ΔΕΝ!

 

ενταξει με το navigon κανεις δουλεια..δεν ειναι Nokia αλλα προσωπικα το Ν8 θεωρω οτι οσο εχει αξια πρεπει να το δινεις. αν ηταν 808 δεν το συζηταμε..αλλα το Ν8 σερνοταν υπερβολικα (και αν εχεις sanpdragon800...σε χαλαει πιο πολυ)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι κανείς; το σιχαίνομαι το συγκεκριμένο :Ρ που για να δεις σε ποιο νούμερο μιας οδού είσαι θες αλχημείες :Ρ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανείς; το σιχαίνομαι το συγκεκριμένο :Ρ που για να δεις σε ποιο νούμερο μιας οδού είσαι θες αλχημείες :Ρ

 

δεν ειπα οτι ειναι το καλυτερο, απλα δουλευει offline και εχει garmin χαρτες. απο εκει και περα ας μην βγουμε off.. το Ν8 ειναι κινηταρα απλα οταν εχεις 1 τουμπανο ανδροιδ (ποσο μαλλον εγω που εχω 2), ειναι κριμα να μην το χαιρεται καποιος αλλος απο το ντουλαπι.

χωρια οτι το θεμα με τις αλλαγες των σιμ και η μη δυνατοτητα χρησης ανταπτορα το κανουν αχρηστο. ουτε να κουβαλαμε 2-3 συσκευες λεει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...