Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά η επεξεργασία.. Δοκίμασε να το σβήσεις και να κάνεις reboot. Αυτό είχα κάνει παλαιότερα και μετά το reboot, το ενεργοποίησα και δούλευε.. Για τις κλήσεις, δεν ξέρω να σου πω, διότι χρησιμοποιώ τον stock dialer..

 

Για τη μπαταρία κάποιο σχόλιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή Χρονιά σ όλους!!!

 

περασα την νεα εκδοση και το μονο που εχω βρει μεχρι τωρα ειναι ενα θεμα στο πλαινο παραθυρο(στη μπαρα με τις εφαρμογες)

ενω πριν οταν πηγαινα στην επεξεργαια μου ειχε τη μπαρα ανοιχτη και διπλα ολες τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο

τωρα εχει μονο τη μπαρα και διπλα η οθονη με τις εφαρμογες ειναι κενη. πως θα περασω τωρα τις εφαρμογες που θελω στην μπαρα?

επισης μηπως ξερει κανει γιατι οι κλησεις γινονται μονο με τον stock dialer? (δεν ειναι θεμα προεπιλογης)

 

Διάβασε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36062261&postcount=10191

το 7. If you can not Edit apps at MultiWindows Bar, turn off MultiWindows > reboot phone and then turn MultiWindows back on again.

τώρα είδα ότι είναι stock το θέμα περίμενα πως και πώς μια έκδοση black blue :(

 

Γιάννη, υπάρχει περίπτωση να βγάλεις;

Πολύ καλή δουλειά, πάντως. Καλή χρονιά να έχεις με υγεία και χαρά για όσους αγαπάς και σε αγαπούν. :)

 

Προς το παρόν δεν εχω καθόλου χρονο, αλλα θα κανω ότι μπορώ.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα και καλα

Την παρακατω την εχει βαλει κανεις εχει διαφορα με την 16,2?

Inside Omega v17 Jelly Bean 4.1.2

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα και καλα

Την παρακατω την εχει βαλει κανεις εχει διαφορα με την 16,2?

Inside Omega v17 Jelly Bean 4.1.2

Ευχαριστω

 

Μεγάλη διαφορά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος δεν το διάβασε ...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36062261&postcount=10191

 

Ποιος είναι ο σωστός τρόπος να φλασάρουμε το lockscreen freezer;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο σωστός τρόπος να φλασάρουμε το lockscreen freezer;

 

Αλλαξε kernel.. μπες στην κουζίνα και βαλε αλλον, γιατι το προβλημα το κανει ο Philz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε kernel.. μπες στην κουζίνα και βαλε αλλον, γιατι το προβλημα το κανει ο Philz. ;)

 

Ποιον να βάλουμε, Γιάννη;

Το έκανες κι εσύ; Εγώ φλάσαρα το Lockscreen αλλά δε διορθώνεται νομίζω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ Σε ευχαριστω .

Με την μπαταρια τι βλεπεις ?Η v16.2 μου εκαψε ολη την μπαταρια σε 12 ωρες με λιγο ομιλια.

Μεγάλη διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Ποιον να βάλουμε, Γιάννη;

Το έκανες κι εσύ; Εγώ φλάσαρα το Lockscreen αλλά δε διορθώνεται νομίζω...

 

Δεν εχω δοκιμασει το fix.. Εγω περασα με την μια τον jeboo kernel, που ελεγαν πως το διορθωνει.. ;) Δεν μου εχει κολλησει μεχρι τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει το fix.. Εγω περασα με την μια τον jeboo kernel, που ελεγαν πως το διορθωνει.. ;) Δεν μου εχει κολλησει μεχρι τωρα..

Και είναι εξασφαλισμένο ότι δεν κάνει brick το τηλέφωνο σε περίπτωση αλλαγής rom;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και είναι εξασφαλισμένο ότι δεν κάνει brick το τηλέφωνο σε περίπτωση αλλαγής rom;

 

Ναι.. Ειναι βασισμένος πανω στον Philz. Επισης καλυπτει και το πρόσφατο κενο που ανέφεραν.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Ειναι βασισμένος πανω στον Philz. Επισης καλυπτει και το πρόσφατο κενο που ανέφεραν.. ;)

 

Οκ! Του χρόνου - αύριο δηλ - θα κάνω την αλλαγή!

 

Καλή Πρωτοχρονιά να περάσεις Γιάννη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Του χρόνου - αύριο δηλ - θα κάνω την αλλαγή!

 

Καλή Πρωτοχρονιά να περάσεις Γιάννη!

 

Επισης!! Καλη χρονια σε ολα τα παιδιά εδω περα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει το fix.. Εγω περασα με την μια τον jeboo kernel, που ελεγαν πως το διορθωνει.. ;) Δεν μου εχει κολλησει μεχρι τωρα..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2062208

 

αυτος ειναι που εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια. εβαλα κ γω αυτη τη ρομ κ μετα απο 3μρες χρηση εξεκολουθω να εχω το σοβαρο προβλημα της απενεργοποιησης της συσκευης σε τυχαιες στιγμες. επισης μετα το φλασαρισμα δεν εκανα επαναφορα με backup αλλα τα ξαναπερασα καλου κακου ολα απο το μηδεν.

 

και το αλλο προβλημα ειναι πωε ρουφα την μπαταρια σα τρελο. βεβαια ακομα δε την καλιμπραρα...

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια. εβαλα κ γω αυτη τη ρομ κ μετα απο 3μρες χρηση εξεκολουθω να εχω το σοβαρο προβλημα της απενεργοποιησης της συσκευης σε τυχαιες στιγμες. επισης μετα το φλασαρισμα δεν εκανα επαναφορα με backup αλλα τα ξαναπερασα καλου κακου ολα απο το μηδεν.

 

και το αλλο προβλημα ειναι πωε ρουφα την μπαταρια σα τρελο. βεβαια ακομα δε την καλιμπραρα...

 

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

 

Εμένα, αν κοι ήμουν από τους πλέον επιφυλακτικούς, δουλεύει ρολόι μέχρι τώρα. To lockscreen έφτιαξε με αλλαγή kernel όπως φαίνεται στα παραπάνω Posts. Όσο για τη μπαταρία που ήταν η μεγάλη μου επιφύλαξη, δε βλέπω και καμιά περίεργη συμπεριφορά... Οι απανεργοποιήσεις μου θυμίζουν περίπτωση όπου δεν είχα κάνει σωστά τα wipe...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολους

παιδια στην ωμεγα 17 δεν μπορω να στειλω μυνημα μου βγαζει συνεχεια οτι η αποστολη απετυχε καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολους

παιδια στην ωμεγα 17 δεν μπορω να στειλω μυνημα μου βγαζει συνεχεια οτι η αποστολη απετυχε καμια ιδεα

 

Περίεργο... Τέτοιο θέμα δεν έχω διαβάσει να υπάρχει. Εγκατέστησες άλλα modem ή κάτι τέτοιο;

 

Καλή Χρονιά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Τέτοιο θέμα δεν έχω διαβάσει να υπάρχει. Εγκατέστησες άλλα modem ή κάτι τέτοιο;

 

Καλή Χρονιά!

οχι τπτ εκανα και factory reset αλλα τπτ

υποψιν μπορω ναπραγματοποιησω κλησεις δν μου το χουν κοψει απο την εταιρεια:p:lol::lol:

 

περασα και τους 3 κερνελ αλλλα τπτ γυρναω σε pulse να δω τι παιζει

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολους

παιδια στην ωμεγα 17 δεν μπορω να στειλω μυνημα μου βγαζει συνεχεια οτι η αποστολη απετυχε καμια ιδεα

 

Χρόνια σας πολλά και καλά!!

Θα συμφωνήσω και εγώ πως δεν έχω δει να αναφέρεται κάτι αντίστοιχο.. :confused:

Ωστόσο, έχω να δηλώσω πως εχθές και αφού αναβάθμισα τον jebbo kernel στην τελευταία έκδοση, ύστερα από λίγο, είχα επανεκκίνηση σρα καλά του καθουμενου.. επισης, έχασα γύρω στα 20% μπαταρία και τελος το κινητό είχε ζεσταθεί..

Τώρα έχω περάσει τον Siyah, να δω εαν είναι θέμα της ρομ η του kernel. Θα κάνω και ένα calibration με το που φορτίσω.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω πρόβλημα. Με βάζεις σε σκέψεις Γιάννη. ..

Χρόνια πολλά!

 

Μα και εμένα είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό.. :rolleyes:

Κάτσε να δω τι κάνει ο Siyah.. τα παιδιά, του έχουν επίσης προσθέσει τη διόρθωση για το lag στην lockscreen..

 

Edit:

Ορίστε τι συνέβη..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επρεπε να αλλαξω το νουμερο σε μυνηματα-ρυθμισεις -κεντρο μυνηματων

 

τσαμπα η αλλαγη στην ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

 

Εμένα, αν κοι ήμουν από τους πλέον επιφυλακτικούς, δουλεύει ρολόι μέχρι τώρα. To lockscreen έφτιαξε με αλλαγή kernel όπως φαίνεται στα παραπάνω Posts. Όσο για τη μπαταρία που ήταν η μεγάλη μου επιφύλαξη, δε βλέπω και καμιά περίεργη συμπεριφορά... Οι απανεργοποιήσεις μου θυμίζουν περίπτωση όπου δεν είχα κάνει σωστά τα wipe...

 

Εγω ειδικος δεν ειμαι. Ακολουθησα τον οδηγο εδω του φορουμ κ τα εκανα ολα βημα προς βημα κ full wipe. Αν οντως οπως λες φταιει αυτο τοτε γτ το εκανε κ με τη μαμα ρομ? Αυτος ηταν ο βασικος λογος που την αλλαξα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...