Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα την ρομ και ολα πηγαν μια χαρα εκανα και την επαναφορα απο το titanium και ολα οκ μπορω να πω εκτος απ το οτι οταν παω να ανοιξω τις ρυθμισεις της οθονης κλειδωματος και ειδικα για να επεξεργαστω τις συντομευσεις και τα κυλυωμενα μηνυματα δεν ανοιγει μαυριζει η οθονη και επιστρεφει στην αρχικη. να σημειωσω πως ο φακελος που σημειωθηκε παραπανω να διαγραφτει δεν υπαρχει δυστυχως σε μενα...

 

Μήπως πρέπει να επιλέξεις στον διαχειριστή αρχείων σου την εμφάνιση κρυφών αρχείων;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να επιλέξεις στον διαχειριστή αρχείων σου την εμφάνιση κρυφών αρχείων;

 

εκανα και εμφανιση κρυφων αρχειων αλλα συστυχως δεν υπαρχει αυτος ο φακελος.... μηπως εχει να κανει οτι εκανα full wipe πριν την εγκατασταση της νεας ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Εμφάνιση->Πίνακας Ειδοποιήσεων....μαύρη οθόνη με μήνυμα "Ρυθμίσεις διακόπηκε"...19.2...εξήγηση-ιδέες???

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να ρίχνεις μια ματιά πρωτού ρωτήσεις, μήπως και τυχόν έχει απαντηθεί αυτό που ψάχνεις, προκειμένου να αποφεύγουμε τις επαναλήψεις. Το συγκεκριμένο ειδικά.. ;)

Εντελώς φιλικά πάντα. Αυτό που σου λέει ο φίλος @silversaxo κάνε, το είχα αναφέρει κάποια posts πίσω και εγώ.. εδώ και εδώ .. :happy:

 

Ρυθμίσεις->Εμφάνιση->Πίνακας Ειδοποιήσεων....μαύρη οθόνη με μήνυμα "Ρυθμίσεις διακόπηκε"...19.2...εξήγηση-ιδέες???

 

πριν μερικα ποστ το ειχαμε ξαναανφερει...εδώ εδώ και εδώ

Edited by silversaxo
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ ξερει καποιος να μου γραψει εχω Omega 19.2 Adroid 4.1.2 και Dorimanx v7.45 Oταν παταω το εικονιδιο με τις επαφες ανοιγουν οι επαφες τις βλεπω ενω στην μεση της οθονης ενα εικονιδιο χρωματος μπλε και εικονα το #.

Ξερει να με βοηθησει καποιος σας παρακαλω.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό που λες με ποιον κερνελ γίνεται; Εγώ το έκανα με philz και δεν είχε ακριβώς αυτες τις επιλογές. Μετά ξαναστείνω το κινητό από την αρχή και το βάζω να φορτίσει και και μου πετάει ενα κίτρινο θαυμαστικό με μια μπαταρία μέσα. Το κινητό δεν ξανα άνοιξε και αναγκαστικά αλλαξα μπαταρία. Μετά το κινητό κόλλησε στο σημα Samsung και αναγκαστικά πέρασα ενα back up που ειχα. Η μπαταρία αυτή δεν μου το ξανά ανοίγει το κινητό μου. Ξέρει κάποιος το λόγο; Βασικά πρέπει να έχει σβήσει κάποιο αρχείο μου έλεγε με data/cashe.

 

Ξέρει κάποιος κάτι για το πρόβλημα μου ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως κάποιο εκ των τριών (Original_Samsungs_BootAnimation , Restore_Boot_Sound , Restore_Shutdown_Animation) προκαλεί bootloop... Aς το δεί κάποιος που γνωρίζει.Μάλλον το πρώτο πρέπει να είναι...

Τα κατέβασα από Omega files αφού είχε κάνει update!

και εγω το επαθα...αλλα ειχα ειχα περασει και τα 3 και δεν ξερω τι φταει δεν το ξαναεπιχειρησα :P ωστόσο περασα ξανα την 19.2 full wipe (μεγαλη διαφορα απο πριν που την ειχα απλα φλασαρει πανω απο τις προηγουμενες)απλα τωρα δεν μου εμφανιζει το widget της διαχειρισης εργασιων ενω το βρισκω στις εφαρμογες ειναι σαν να εχω πατημενο την επιλογη ανενεργο που λεει στις πληροφοριες.πως μπορω να το επαναφερω προσπαθησα και απο titanium αλλα τπτ.οταν παω απο ολες τις εφαρμογες εχω και το task manager (ενεργο ειναι) και το διαχειρηση εφαρμογων (ανενεργο) καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση σαν παιδί, μήπως κάποιος ξέρει και μου απαντήσει... Έχω πάρει backup τα μηνύματα μου με titanium backup από την neat rom και τώρα που θέλω να τα κάνω restore αποτυγχάνει... Ενώ αν ξαναπεράσω την παλιά τα περνάει κανονικά... Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω κάποιο τέτοιο θέμα, και έχω φλασαρει αρκετές ρομ κατά καιρούς... Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :)
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση σαν παιδί, μήπως κάποιος ξέρει και μου απαντήσει... Έχω πάρει backup τα μηνύματα μου με titanium backup από την neat rom και τώρα που θέλω να τα κάνω restore αποτυγχάνει... Ενώ αν ξαναπεράσω την παλιά τα περνάει κανονικά... Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω κάποιο τέτοιο θέμα, και έχω φλασαρει αρκετές ρομ κατά καιρούς... Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :)

 

εγω χρησιμοποιω το sms backup and restore απο το μαρκετ και δεν εχω τετοια προβληματα.

αν εχεις nadroid backup απο την neat rom περνα την , βκανε εγκατασταση την εφαρμογη sms backup and restore παρε backup τα μηνυματα σου, βαλε ωμεγα κανε παλι εγκατασταση την εφαρμογη sms backup and rerstore και κανε restore τα μηνυματα σου και τελος

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

πριν μερικα ποστ το ειχαμε ξαναανφερει...εδώ εδώ και εδώ

Με τον Es File explorer δε μπορώ να το βρω...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Με τον Es File explorer δε μπορώ να το βρω...

 

Ρύθμισε τον Es να βλέπει τα αρχεία root.. από τις ρυθμίσεις του ;)

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση ήθελα να κάνω...

Μπορώ να περάσω το nandroid back up σε άλλη συσκευή;

Και αν ναί τί πρέπει να κάνω πριν την επαναφορά;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση ήθελα να κάνω...

Μπορώ να περάσω το nandroid back up σε άλλη συσκευή;

Και αν ναί τί πρέπει να κάνω πριν την επαναφορά;

Ευχαριστώ...

 

Όχι δεν γίνεται αυτό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν μου εμφανιζει το widget της διαχειρισης εργασιων ενω το βρισκω στις εφαρμογες ειναι σαν να εχω πατημενο την επιλογη ανενεργο που λεει στις πληροφοριες.πως μπορω να το επαναφερω προσπαθησα και απο titanium αλλα τπτ.οταν παω απο ολες τις εφαρμογες εχω και το task manager (ενεργο ειναι) και το διαχειρηση εφαρμογων (ανενεργο) καμια βοηθεια?

 

εσεις ρε παιδια στην 19.2 το εχετε το widget αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εβαλα κι εγω την Omega και μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ. Μια παρατηρηση, το εικονιδιο του wifi, δεν δειχνει τη δυναμη του σηματος(δεν εχουν χρωμα οι γραμμες), παρα μονο τη μεταφορα δεδομενων(τα βελακια). Και σε εσας ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

εσεις ρε παιδια στην 19.2 το εχετε το widget αυτο?

 

Εμενα το έχει κανονικά, είναι από τα πρώτα που βάζω πάντα στην κεντρική...

 

Καλησπερα παιδια. Εβαλα κι εγω την Omega και μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ. Μια παρατηρηση, το εικονιδιο του wifi, δεν δειχνει τη δυναμη του σηματος(δεν εχουν χρωμα οι γραμμες), παρα μονο τη μεταφορα δεδομενων(τα βελακια). Και σε εσας ετσι ειναι?

 

Και αυτό μια χαρά μου εμφανίζεται, η ένταση του σήματος είναι με άσπρες και τα βελάκια πορτοκαλι-πράσινο...

 

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση σαν παιδί, μήπως κάποιος ξέρει και μου απαντήσει... Έχω πάρει backup τα μηνύματα μου με titanium backup από την neat rom και τώρα που θέλω να τα κάνω restore αποτυγχάνει... Ενώ αν ξαναπεράσω την παλιά τα περνάει κανονικά... Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω κάποιο τέτοιο θέμα, και έχω φλασαρει αρκετές ρομ κατά καιρούς... Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :)

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να τα κανεις backup από τον λογαριασμό της Samsung? Και εγώ μέχρι πρότινος με TB τα έκανα αλλα πλέον μέσα πω τον λογαριασμό πολύ πιο εύκολα (ΚΛΗΣΕΙΣ,SMS,MMS,ΦΟΝΤΟ).

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το έχει κανονικά, είναι από τα πρώτα που βάζω πάντα στην κεντρική...

επειδη και εγω παντα το εβαζα μου εκανε εντυπωση που δεν το εχω και μαλιστα ειμαι με full wipe...ισως να την ξαναπερασω no fullwipe μπας και το εμφανισει.εκτος αν ξερει κανει κανεις κανενα αλλο τροπο με καποιο root explorer μηπως μπορω να το επαναφερω απο εκει...

 

 

Και αυτό μια χαρά μου εμφανίζεται, η ένταση του σήματος είναι με άσπρες και τα βελάκια πορτοκαλι-πράσινο...

αυτο το εχω και εγω :P

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να τα κανεις backup από τον λογαριασμό της Samsung? Και εγώ μέχρι πρότινος με TB τα έκανα αλλα πλέον μέσα πω τον λογαριασμό πολύ πιο εύκολα (ΚΛΗΣΕΙΣ,SMS,MMS,ΦΟΝΤΟ).

οντως πλεον βολευει πολυ αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να πούμε ποιος είναι ο καλύτερος kernel για τη βέλτιστη λειτουργία της μπαταρίας;

Αυτο θα το ηθελα και εγω για να δοκιμασω ποιος ''καθεται'' καλυτερα με την 19.2 σε θεμα μπαταριας.επισης που μπορουμε να τους βρουμε για ''κατεβασμα''.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε ίδια συσκευή; Δηλαδή από ένα sgs2 σε ένα άλλο;

 

Δεν το έχω κάνει (δεν ειχα πότε δυο ίδιες συσκευές ) αλλά πρέπει να γίνεται .

Πρέπει να είναι τα ίδια τηλεφώνα, διαφορετικά υπάρχει σοβαρός κίνδυνος για hard bricked .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξα τωρα και πηγα σε 19.2. ενω εχω παρει fullbackup δεν μου επαναφερει την επιφανεια οπως την ειχα και αν το κανω με recovery μου ξαναγυριζει σε 18. ???
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τη "μαμά" εφαρμογή φακού και για διαρκές άναμα κρατά περίπου 40" και μετά σβήνει. Υπάρχει κάποιος λόγος που συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...