Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει τροπος να μην κλεινει κ ξανα ανοιγει ο tw launcher οταν κανουμε εκκαθαριση μνημης;;
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το ιδιο προβλημα με αλλους συμφορμιτες,και αναφερομαι για την εντολη ..πινακας ειδοποιησεων..τι παιζει και κολλαει με μαυρη οθονη το τηλ.? γνωριζει καποιος?εχω 19.2 ομεγα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν πάω Ρυθμίσεις-->Εμφάνιση-->Πίνακας Ειδοποιήσεων, κολλάει το κινητό και μαυρίζει η οθόνη και κάνει επανεκκίνση. Τι γίνεται?

 

φρέσκια εγκατάσταση της 19.2 είναι όλα τζι τζι δεν επιβεβαιώνω το παραπάνω! κάτι λάθος κάνετε κατά την εγκατάσταση της ρομ δεν εξηγείται αλλιώς εμένα δεν μου έχει κανένα κουσούρι να μην το ματιάσω κιόλας:)

Link to comment
Share on other sites

Η λύση για το πρόβλημα με το πίνακα ειδοποιήσεων είναι η διαγραφή του "/data/data/com.android.providers.settings" ή να γίνει Wipe Data. Edited by CrazyDoc
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η λύση για το πρόβλημα με το πίνακα ειδοποιήσεων είναι η διαγραφή του "/data/data/com.android.providers.settings" ή να γίνει Wipe Data.

 

To έκανα οπως λές και μου πέτυχε.Αρα αν παιρναγα την ρομ full wipe δεν θα χα πρόβλημα.Οποτε μονο fulll wipe πιστευω οταν αλλάζουμε ρόμ

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παλιά δεν το κάναμε έτσι αλλά με τον τρόπο που προανέφερα. Θα δοκιμάσω το βράδυ και θα ενημερώσω σχετικά με το αποτέλεσμα.

 

Από όσο γνωρίζω δεν έχει γίνει ποτέ αυτό που λες μήπως εννοείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με τικαρισμένο το κουτάκι για σβήσιμο της κάρτας μνήμης μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού;

γιατί εγώ στα 4 περίπου χρόνια που έχω android δεν έχω δει τέτοια επιλογή στο recovery mode

Ας περιμένουμε να το ειβεβαιώσει και κάποιος άλλος πιο παλιός και έμπειρος

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ας γράψει κάποιος αναλυτικά τα βήματα για μια καθαρή εγκατάσταση... που μετά από αυτή δεν θα υπάρχει τίποτα στο κινητό (ούτε φωτογραφίες ,ούτε φάκελοι από πρίν.)
Link to comment
Share on other sites

φρέσκια εγκατάσταση της 19.2 είναι όλα τζι τζι δεν επιβεβαιώνω το παραπάνω! κάτι λάθος κάνετε κατά την εγκατάσταση της ρομ δεν εξηγείται αλλιώς εμένα δεν μου έχει κανένα κουσούρι να μην το ματιάσω κιόλας:)

 

Κι εδώ το ίδιο. Κανένα πρόβλημα.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ας γράψει κάποιος αναλυτικά τα βήματα για μια καθαρή εγκατάσταση... που μετά από αυτή δεν θα υπάρχει τίποτα στο κινητό (ούτε φωτογραφίες ,ούτε φάκελοι από πρίν.)

 

Απλά πράγματα...

εδώ για custom rom:

1) ξεκινάς το κινητό σε recovery mode

2) κάνεις format sd card/external sd card

3) wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache (αυτό βρίσκεται στο μενού advance settings)

4) συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και κάνεις mount την sd card, περνάς μέσα το .zip της rom που θέλεις

5) επαννεκινείς σε recovery mode (ΔΕΝ ανοίγεις καθόλου το κινητό σε κανονική λειτουργία)

6) φλασάρεις την rom και έτοιμος

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. OMEGA 19.2 δεν μπορώ να βρώ που ειναι η ρύθμιση για να αλλάξω την σειρά απο τα buttons στο notification πάνω. (WiFi, Data, Plain mode κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. OMEGA 19.2 δεν μπορώ να βρώ που ειναι η ρύθμιση για να αλλάξω την σειρά απο τα buttons στο notification πάνω. (WiFi, Data, Plain mode κτλ)

 

ρυθμισεις -εμφανιση-πινακας ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

Απλά πράγματα...

εδώ για custom rom:

1) ξεκινάς το κινητό σε recovery mode

2) κάνεις format sd card/external sd card

3) wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache (αυτό βρίσκεται στο μενού advance settings)

4) συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και κάνεις mount την sd card, περνάς μέσα το .zip της rom που θέλεις

5) επαννεκινείς σε recovery mode (ΔΕΝ ανοίγεις καθόλου το κινητό σε κανονική λειτουργία)

6) φλασάρεις την rom και έτοιμος

Το format sd card/external sd card που ακριβώς βρίσκετε;Στο Mounts and Storage ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς την official ισπανική JB και την omega 19.2 για να πεί μια γνώμη για την μπαταρία? Ποιά κρατάει περισσότερο?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. OMEGA 19.2 δεν μπορώ να βρώ που ειναι η ρύθμιση για να αλλάξω την σειρά απο τα buttons στο notification πάνω. (WiFi, Data, Plain mode κτλ)

 

Απλώς δεν υπάρχει....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις -εμφανιση-πινακας ειδοποιησεων

 

Ευχαριστώ. Και κάτι ακόμα, έχει 3 μέρες (με την omega 18 ακομα) στα καλά καθουμενα, η εφαρμογή Internet με τον browser με το που την ανοίγω, μου ανοίγει άσπρη οθόνη για 3-4 δευτρερόλεπτα και μετά μου πετάει μύνημα ότι η εφαρμογή σταμάτησε. Και μου το κάνει και σήμερα που πέρασα την 19.2. (Για να την περάσω έκανα Wipe data/factory reset, Wipe cache, Wipe dalvik απο recovey και μετά install την ρομ)

Link to comment
Share on other sites

Απλώς δεν υπάρχει....

 

Υπάρχει φιλε ρυθμισεις -εμφανιση-πινακας ειδοποιησεων (settings-display-notification panel)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και κάτι ακόμα, έχει 3 μέρες (με την omega 18 ακομα) στα καλά καθουμενα, η εφαρμογή Internet με τον browser με το που την ανοίγω, μου ανοίγει άσπρη οθόνη για 3-4 δευτρερόλεπτα και μετά μου πετάει μύνημα ότι η εφαρμογή σταμάτησε. Και μου το κάνει και σήμερα που πέρασα την 19.2. (Για να την περάσω έκανα Wipe data/factory reset, Wipe cache, Wipe dalvik απο recovey και μετά install την ρομ)

 

για κανε wipe cache-wipe dalvik cache ξανα

Link to comment
Share on other sites

για κανε wipe cache-wipe dalvik cache ξανα

 

Μια απο τα ιδια. παλι η εφαρμογη δεν δουλευει. Τωρα που το σκευτομαι το κολλημα το έφαγε προχθες, απο την στιγμη που πέρασα το Density Changer και άλλαξα το density απο 240 που ήταν default σε 200. Ισώς να ήταν τυχαίο αλλα αν φταιει αυτο, είναι η μόνη εφαρμογή που έχει θέμα με το density γιατί όλα τα άλλα δουλευουν μια χαρα. Στην τελική βάζω άλλον browser. Απλά το αναφέρω μη την πάθει και κανενας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ το ίδιο. Κανένα πρόβλημα.

 

:)

 

Κι από μένα τα πάντα λειτουργούν άψογα!!! Συγχαρητήρια στην ομάδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως κάποιο εκ των τριών (Original_Samsungs_BootAnimation , Restore_Boot_Sound , Restore_Shutdown_Animation) προκαλεί bootloop... Aς το δεί κάποιος που γνωρίζει.Μάλλον το πρώτο πρέπει να είναι...

Τα κατέβασα από Omega files αφού είχε κάνει update!

για να βαλεις το original bootanimation πηγαινεις με rootexplorer στον φακελο data/local/bootanimation.zip και κανεις delete το bootanimation.zip

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με το multiwindow στην 19.2?γιατι οποτε παταω edit μου βγαζει ολες τις εφαρμογες διαλεγω αυτη που θελω και οταν παω να την αφησω πανω στην μπαρα μου βαζει καποια αλλη ασχετη...συνεχεια ομως το κανει αυτο και δεν μπορω να το φτιαξω οπως εγω θελω...ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...