Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμάμαι πρέπει να ήταν ένα με μαυροασπρα εικονίδια..πρέπει να λες για το adw elegant theme

Τώρα η διαδικασία είναι πανεύκολη..πατάς επάνω σε όποιο εικονίδιο εφαρμογής θέλεις και επιλέγεις επεξεργασία..πατάς πάνω στο εικονίδιο που βλέπεις και σου βγάζει κάποιες επιλογές από που δηλαδή θες να διαλέξεις άλλο εικονίδιο..αν έχεις κατεβάσει κάποιο adw theme σου βγάζει σαν επιλογή και το adw icons pack..πατάς εκεί διαλέγεις το εικονίδιο που θες και τέλος..τα παραπάνω γίνονται μόνο στον κεντρικό drawer και όχι εκεί που είναι όλες οι εφαρμογές σου..επίσης η αλλαγή γίνεται και για εικονίδια φακέλων;)

 

να σαι καλα ρε μαν αλλα σε ενα σημειο σε εχασα...πρεπει να εχω εγκαταστησει καποιο θεμα για να παρω τα εικονιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να σαι καλα ρε μαν αλλα σε ενα σημειο σε εχασα...πρεπει να εχω εγκαταστησει καποιο θεμα για να παρω τα εικονιδια?

 

Κατεβάζεις οποιοδήποτε adw θέμα σου αρέσει από το google play store..τα εικονίδια του θες μόνο;)

Το θέμα σου (αυτό της ρομ) δεν αλλάζει

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις οποιοδήποτε adw θέμα σου αρέσει από το google play store..τα εικονίδια του θες μόνο;)

Το θέμα σου (αυτό της ρομ) δεν αλλάζει

 

ολα μια χαρα...να σαι καλα αδερφε

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μια προταση απο εμενα , γιατι δεν βγαζεις την ICS version με τις stock εφαρμογες της google? Ειναι αρκετα δημοφιλη τελευταια και πιο ομορφες απο της samsung
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει παρατηρησει κανεις παγωματα κατα τη διαρκεια χρησης της συσκευης;(ωμεγα 9 εννοειται...)απλα απο τοτε που την εβαλα κανει κατι παγωματα σε κληση... και αλλαξα μοντεμ

σε γενικη χρηση το ιδιο

το χει παρατηρησει κανεις αλλος;

με τουρκο κερνελ παντα...

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει παρατηρησει κανεις παγωματα κατα τη διαρκεια χρησης της συσκευης;(ωμεγα 9 εννοειται...)απλα απο τοτε που την εβαλα κανει κατι παγωματα σε κληση... και αλλαξα μοντεμ

σε γενικη χρηση το ιδιο

το χει παρατηρησει κανεις αλλος;

με τουρκο κερνελ παντα...

 

τα ιδια και εδω.. με το ιδιο setup..

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει παρατηρησει κανεις παγωματα κατα τη διαρκεια χρησης της συσκευης;(ωμεγα 9 εννοειται...)απλα απο τοτε που την εβαλα κανει κατι παγωματα σε κληση... και αλλαξα μοντεμ

σε γενικη χρηση το ιδιο

το χει παρατηρησει κανεις αλλος;

με τουρκο κερνελ παντα...

 

Εγώ μόλις πέρασα ξανά official και περιμένω την επίσημη αναβάθμιση!Κάτι δεν μου πήγαινε καλά.Κάτι κολληματα,battery drains και εφαρμογές που δεν έπαιζαν σωστά με έκαναν και πέρασα Gb.Εν αναμονή πλέον της επίσημης ICS και μετά βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ είμαι άσχετος..

εχω 3 ερωτησεις

1. εάν τα καταφέρω κάποτε και περάσω αυτήν την rom στο sgalaxy s 2 που τώρα φοράει android 2.3.4 ΧΧΚΙ1 θα είναι ίδια ρομ με του nexus θα έχει δηλαδή face unlook etc?

 

2. Είναι επικύνδινο? γιατί μόλις το πήρα μήπως να περιμένω την μαμά αναβάθμιση ?

 

3. Έχω αγοράσει τo cyberon voice comander gr το ποίο είναι καταπληκτικό. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να αφαιρέσω την αηδία της μάνας του "voice talk" που είναι συνδεδεμένο με το hard button, απο ότι έχω διαβάσει πρέπει να το κάνω root. Τι μου προτείνετε εσείς που είστε έμπειροι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ είμαι άσχετος..

εχω 3 ερωτησεις

1. εάν τα καταφέρω κάποτε και περάσω αυτήν την rom στο sgalaxy s 2 που τώρα φοράει android 2.3.4 ΧΧΚΙ1 θα είναι ίδια ρομ με του nexus θα έχει δηλαδή face unlook etc?

 

2. Είναι επικύνδινο? γιατί μόλις το πήρα μήπως να περιμένω την μαμά αναβάθμιση ?

 

3. Έχω αγοράσει τo cyberon voice comander gr το ποίο είναι καταπληκτικό. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να αφαιρέσω την αηδία της μάνας του "voice talk" που είναι συνδεδεμένο με το hard button, απο ότι έχω διαβάσει πρέπει να το κάνω root. Τι μου προτείνετε εσείς που είστε έμπειροι?

 

Η διαδικασία να κάνεις root και να περάσεις Μία custom rom είναι πια αρκετά εύκολη...

Υπάρχουν εδώ στο φόρουμ και οδηγίες άλλα μπορείς να βρεις την διαδικασία και στο YouTube για να την κάνεις ακόμα πιο εύκολη.

Δεν νομίζω κανείς που το δοκίμασε να το μετάνιωσε αντίθετα έφερε το κινητό του πιο κοντά από οτιδήποτε άλλο στα δικά του στάνταρ...

Αν λοιπόν θες να έχεις την καλύτερη αυτονομία να αφερεις και να προσθετεις ότι γουσταρεις και πολλά άλλα μην το σκέφτεστε καν...

Αυτά τα λίγα από εμένα...

 

Nikos from Galaxy Note

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να βοηθησει,αυτες τις 2 μερες μου κανει το εξης κουλο οταν παω να κανω κληση μου γραφει οτι δεν ειναι εγγεγραμενο στο δικτυο και προσπαθησα να το βαλω ειτε χειροκινητα ειτε αυτοματα στο δικτυο τπτ...μονο ρεσταρτ φτιαχνει του εκανα wipe data/factory wipe dvalk τπτ παλη σημερα τα ιδια.Ειναι της v9 bug η τα επεξε το κινητο?το εχει παθει κανενας αλλος του εχω βαλει και το neiki2 modem για πιο καλο σημα τα ιδια τι παιζει ρε παιδες?να γυρισω πισω στην gb στις προηγουμενες v6,v7,v8 ειχα τετοιο προβλημα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους και χρονιά πολλά,

αύριο το πρωί θα ανεβάσω την νέα έκδοση Omega v10 :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να βοηθησει,αυτες τις 2 μερες μου κανει το εξης κουλο οταν παω να κανω κληση μου γραφει οτι δεν ειναι εγγεγραμενο στο δικτυο και προσπαθησα να το βαλω ειτε χειροκινητα ειτε αυτοματα στο δικτυο τπτ...μονο ρεσταρτ φτιαχνει του εκανα wipe data/factory wipe dvalk τπτ παλη σημερα τα ιδια.Ειναι της v9 bug η τα επεξε το κινητο?το εχει παθει κανενας αλλος του εχω βαλει και το neiki2 modem για πιο καλο σημα τα ιδια τι παιζει ρε παιδες?να γυρισω πισω στην gb στις προηγουμενες v6,v7,v8 ειχα τετοιο προβλημα!!

 

Μου το κανει και εμενα αυτο. Θα κανω υπομονη να δω και την v10. Ας ελπισουμε να στρωσει.

 

ΥΓ: Επισης εμενα εχει προβλημα και το wi-fi. Μερικες φορες δεν ανοιγει και κολλαει στη διαδικασια ενεργοποιησης του....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους και χρονιά πολλά,

αύριο το πρωί θα ανεβάσω την νέα έκδοση Omega v10 :)

 

Χρόνια πολλά Γιαννάκη και να είσαι πάντα καλά κι εσύ και η οικογένειά σου!!! Θα περιμένουμε με ανυπομονησία την 10 ελπίζοντας να καλυφθούν τα μικροπροβληματάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v10

 

Changelog:

Based on firmware XWLP7 Android 4.03 (Date: 03/04/2012)

Modem: XXLPS

New:

Kernel: CF-Root XXLP7

Updated:

csc XXLP7 (Omega's multi 56)

Google+ v2.5.0.329322

Voice command

Play Store v3.5.16

Contacts.apk

ConvertPad v2.1.02

Apex Launcher v1.0.5

hosts

Fixed:

Toggle buttons text

Theme:

Black Blue: New notification row background icon

Black Blue: Play Store themed

ICS: New notification row background icon

ICS: Play Store themed

ICS: Top taskbar icons

Rom is no Full Wipe

 

Omega Files updates:

Kernel: SiyahKernel v3.1rc5

Kernel: SiyahKernel v3.0.1 final

Kernel: Abyss ICS kernel 2.1

Kernel: N.E.A.K-v2.0.2x

Kernel: SpeedMod K3-11

Kernel: CF-Root LP7

Kernel: samsung ultimate kernel cleaning script ICS 2.5

Keyboards: Samsung Keyboard XWLP7

Mods: ICS lockscreen

Themes: Stock v10 Restore Theme

Themes: Black Blue v10 Restore Theme

Themes: ICS v10 Restore Theme

 

Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v10 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

 

Χρόνια πολλά Γιάννη, μετά το αρνάκι ώρα για το γλυκό..κατεβάζω;)

Edit

Μια χαρά όπως πάντα, έβαλα και τον τελευταίο speedmod, το απόλυτο smoothness μπράβο Γιάννη για άλλη μια εξαιρετική δουλειά:thumbup:

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!ευχαριστω το team που βγαζει την ωραια μας omega rom!!οταν ειχα την v9 μου ειχε καποια μικροπροβληματα ελπιζω να λυθηκαν με την v10.Παρατηρησα οτι η v10 Με τα λεγομενα του quantrand standard η v10 εχει 3500 Μετα απο καποια ωρα και με restart εποιασε 3900 περιπου ενω με την v9 htan sta 4000-4100 δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο το Bechmark..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!ευχαριστω το team που βγαζει την ωραια μας omega rom!!οταν ειχα την v9 μου ειχε καποια μικροπροβληματα ελπιζω να λυθηκαν με την v10.Παρατηρησα οτι η v10 Με τα λεγομενα του quantrand standard η v10 εχει 3500 Μετα απο καποια ωρα και με restart εποιασε 3900 περιπου ενω με την v9 htan sta 4000-4100 δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο το Bechmark..

 

τα Bechmarkς ειναι απλα νουμερα, για να κανεις το κεφι σου (προσωπικη αποψη παντα).. ο καλυτερος τροπος ειναι να δοκιμασεις τη rom στην πραξη, πως καθετε στο κινητο σου, ποσο smooth ειναι κλπ κλπ

και για να στο αποδειξω.. εχω χτυπησει 6800.. δεν την κρατησα ομως.. cm, με βγαλμενα απο τη rom σχεδον τα παντα, 60 mb. παρολλα αυτα δεν σημαινει οτι ηταν και καλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες εβαλα και εγω την v10 ολα καλα αλλα οταν πήγα να συνδεσω το κην στο pc μου μου έβγαζε μνμ οτι δεν μπορεί να συνδεθει σαν εξωτερική συσκευή!!!μπηκα στο recovery και εκανα wipe data cache kai davlic και το αφησα να επανεκκινήσει και παλη ειχα το ιδιο προβλημα εσεις εχεται τιποτα τετοιο????
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες εβαλα και εγω την v10 ολα καλα αλλα οταν πήγα να συνδεσω το κην στο pc μου μου έβγαζε μνμ οτι δεν μπορεί να συνδεθει σαν εξωτερική συσκευή!!!μπηκα στο recovery και εκανα wipe data cache kai davlic και το αφησα να επανεκκινήσει και παλη ειχα το ιδιο προβλημα εσεις εχεται τιποτα τετοιο????

Ρυθμίσεις/Περισσότερα/Βοηθητικά προγράμματα…/σύνδεση συσκευής…/και μετά συνδέεις το καλώδιο

μετά αν θέλεις να δουλέψεις με το Titanium backup

ρυθμίσεις/{}Επιλογές προγραμματιστ.../τικάρεις το Εντοπισμός σφαλμάτων

 

για να κάνουμε εγκατάσταση κάποιο .apk

ρυθμίσεις/Ασφάλεια/τσεκάρουμε το Άγνωστες πηγές

 

Η Rom πετάει.... πολύ καλή , ψάχνω για λάθη , μέχρι στιγμής όλα καλά

call recorder

http://img850.imageshack.us/img850/9620/79399318.png

στον φάκελο Sounds

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Περισσότερα/Βοηθητικά προγράμματα…/σύνδεση συσκευής…/και μετά συνδέεις το καλώδιο

μετά αν θέλεις να δουλέψεις με το Titanium backup

ρυθμίσεις/{}Επιλογές προγραμματιστ.../τικάρεις το Εντοπισμός σφαλμάτων

 

για να κάνουμε εγκατάσταση κάποιο .apk

ρυθμίσεις/Ασφάλεια/τσεκάρουμε το Άγνωστες πηγές

 

Η Rom πετάει.... πολύ καλή , ψάχνω για λάθη , μέχρι στιγμής όλα καλά

call recorder

http://img850.imageshack.us/img850/9620/79399318.png

στον φάκελο Sounds

φιλε εγω παντα εχω τσεκαρισμενα Άγνωστες πηγές και Εντοπισμός σφαλμάτων σε ολα τα ρομ μεχρι στιγμής κατι τετοιο πρώτη φορά βλεπω!!! πριν την v10 ειχα την v9 και δεν ειχα τετοιο προβλημα τι να πω θα ξαναφλασαρω και θα δω και πάλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω παντα εχω τσεκαρισμενα Άγνωστες πηγές και Εντοπισμός σφαλμάτων σε ολα τα ρομ μεχρι στιγμής κατι τετοιο πρώτη φορά βλεπω!!! πριν την v10 ειχα την v9 και δεν ειχα τετοιο προβλημα τι να πω θα ξαναφλασαρω και θα δω και πάλι!!!!

δεν ήθελα να σε προσβάλω , η απάντηση στο ερώτημά σου είναι μόνο οι πρώτες τρις σειρές , δεν έγραψες αν το έκανες

Ρυθμίσεις/Περισσότερα/Βοηθητικά προγράμματα…/σύνδεση συσκευής…/Ο.Κ./και μετά συνδέεις το καλώδιο

εάν δεν συνδέεται (όχι σαν εξωτερική συσκευή , αλλά σαν μαζική αποθήκευση usb) με τον υπολογιστή σου , φλάσαρε πάλι

edit

Αυτό που έγραψα

μετά αν θέλεις να δουλέψεις με το Titanium backup

ρυθμίσεις/{}Επιλογές προγραμματιστ.../τικάρεις το Εντοπισμός σφαλμάτων

το ανέφερα , γιατί μετά την σύνδεση , ξετσεκάρετε μόνο του

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι με την omega να βαλω αλλη μια ρομ dual boot,το εχει δοκιμασει κανενας?χανει την σταθεροτητα το κινητο?η ειναι οπως αν εχεις μια ρομ μονο?μπορει καποιος να βοηθησει και να μου πει την διαδικασια και πια αλλη ρομ μου προτεινετε ισαξια της δικια μας ρομ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα να ρωτησω κατι.Οταν παω να εγκαταστησω καποιο κερνελ απο την κουζινα με CWM μου βγαζει ενα μηνυμα: zimage not found.Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες εβαλα και εγω την v10 ολα καλα αλλα οταν πήγα να συνδεσω το κην στο pc μου μου έβγαζε μνμ οτι δεν μπορεί να συνδεθει σαν εξωτερική συσκευή!!!μπηκα στο recovery και εκανα wipe data cache kai davlic και το αφησα να επανεκκινήσει και παλη ειχα το ιδιο προβλημα εσεις εχεται τιποτα τετοιο????

 

Μπορείς να δοκιμασεις σε αλλο Pc ή laptop,

αν συνδέεσαι τότε δεν είναι από την ρομ.

Ενημέρωσε μας.

 

Η Rom πετάει.... πολύ καλή , ψάχνω για λάθη , μέχρι στιγμής όλα καλά

 

Γιώργο ευχαριστώ για την αναφορά :)

 

καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα να ρωτησω κατι.Οταν παω να εγκαταστησω καποιο κερνελ απο την κουζινα με CWM μου βγαζει ενα μηνυμα: zimage not found.Τι πρεπει να κανω?

 

Μπες σε CWM recovery να κάνεις την εγκατάσταση και οχι από το CWM Manager.

 

σκεφτομαι με την omega να βαλω αλλη μια ρομ dual boot,το εχει δοκιμασει κανενας?χανει την σταθεροτητα το κινητο?η ειναι οπως αν εχεις μια ρομ μονο?μπορει καποιος να βοηθησει και να μου πει την διαδικασια και πια αλλη ρομ μου προτεινετε ισαξια της δικια μας ρομ?

 

Με Omega το έχει κάνει κάποιος στο xda και δεν είχε πρόβλημα.

Ίσως κάνω μια 4.0.4 rom για να έχετε 2 Omega για dual boot :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμασεις σε αλλο Pc ή laptop,

αν συνδέεσαι τότε δεν είναι από την ρομ.

Ενημέρωσε μας.

 

καταρχας μπράβο για την πολυ καλή δουλεια που κανεις!!!

μετα το προβλημα αυτο κατεβασα ξανα την v10 stock (ειχα κατεβασει την v10 isc που ειχα και το προβλημα!!) φλασαρο την v10 stock και οταν ανοίγει το τηλ μετα απο λήγω το συνδέω στο pc μου (με τικαρησμενο εντοπισμός σβαλματον!!)και μου εγραφε παλι τα ιδια οτι υπάρχει καποιο σφαλμα και δεν μπορει να συνδεθεί στην μαζική λειτουργεια πρώτη φορά το παθαίνω αυτο με της ρομ σου!!

 

οχι σε αλλο pc δεν δοκίμασα αλλα μολις γύρισα στην v9 το προβλημα δεν υπήρχε πλεον!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...