Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σας παρουσιάζει κανένα πρόβλημα με εγκατάσταση εφαρμογών ?? πάω να βάλω το νέο titanium και μου λέει να απελευθερώσω χώρο ενώ εχω 511 mb ελεύθερα και δεν το εγκαθιστά .....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες

μετα απο ανταλαγη μηνυματων και βοηθεια και γνωμη με τον γιαννη περασα και γω την 8 παλι με αλλο τροπο και λυθηκαν ολα τα θεματα μου

εκανα φουλ φορματ στην sd οταν το συνδεσα στο πισι σαν εξωτερικη μοναδα

περασα στοκ με οντιν

ρουτ μετα

τον παλιο bootloader μετα

την 8 στο τελος

επανεφερα το τιτανιουμ και ολα κομπλε

 

ειχα προβλημα με τη καμερα(δεν ανοιγε καθολου) κ με τη μουσικη...εκανα κ γω τα παραπανω κ ειναι κομπλε..!!!οσοι εχετε προβλημα δοκιμαστε αυτο τον τροπο...και οντως η rom πεταει!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και smooth kernel πολύ καλός συνδυασμός με ω..abyss

http://www.nonsolosmartphone.it/abyssics-kernel-t133.html

Τον έχω oc στα 1300 και μου κρατάει η μπαταρία πάνω από 24 ώρες..επίσης απίστευτα smooth;)

 

τον περασα για να τον τεσταρω...ποιον governor προτεινεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τον περασα για να τον τεσταρω...ποιον governor προτεινεις?

 

Ondemand και sio για scheduler..με αυτά και λίγο oc(1300) χωρίς uv και μου κρατάει πάνω από μέρα..αυτό που μου την δίνει είναι ότι δεν ξέρω ιταλικά για να διαβάζω στο forum του..ήθελα να ξέρω τι παίζει με αυτά τα 25,50 βήματα που έχει στα ρεύματα..

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ondemand και sio για scheduler..με αυτά και λίγο oc(1300) χωρίς uv και μου κρατάει πάνω από μέρα..αυτό που μου την δίνει είναι ότι δεν ξέρω ιταλικά για να διαβάζω στο forum του..ήθελα να ξέρω τι παίζει με αυτά τα 25,50 βήματα που έχει στα ρεύματα..

 

καλησπερα

εχω περασει απο προχτες την 9 και ειδα κατι προβληματακια που πιστευω οτι φταιει το μοντεμ

εκει που μιλαω χανει το σημα μονο του και κλεινει η γραμμη,τι λετε και σεις;

μοντεμ δεν εχω αλλαξει

αν αλλαξω για κοσμοτε τι να φορεσω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω περασει απο προχτες την 9 και ειδα κατι προβληματακια που πιστευω οτι φταιει το μοντεμ

εκει που μιλαω χανει το σημα μονο του και κλεινει η γραμμη,τι λετε και σεις;

μοντεμ δεν εχω αλλαξει

αν αλλαξω για κοσμοτε τι να φορεσω;

 

Και εγώ Cosmote έχω και δεν είδα πρόβλημα..στην προηγούμενη ω(8) όμως είχα και έβαλα αυτό που είναι δεύτερο στην κουζίνα στα modems (neki2) γιατί σε ginger ήταν ότι καλύτερο είδα για Cosmote, και είχα βελτίωση..δοκίμασε το;)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Cosmote έχω και δεν είδα πρόβλημα..στην προηγούμενη ω(8) όμως είχα και έβαλα αυτό που είναι δεύτερο στην κουζίνα στα modems (neki2) γιατί σε ginger ήταν ότι καλύτερο είδα για Cosmote, και είχα βελτίωση..δοκίμασε το;)

 

οκ done θα σου πω σε λιγο εντυπωσεις

και για τον συγχρονισμο των bookmarks εχεις καμια προταση γιατι δε θελει με τπτ να μου κανει του chrome στο πισι με τη στοκ εφαρμογη στο γαλαξια...

Link to comment
Share on other sites

Ondemand και sio για scheduler..με αυτά και λίγο oc(1300) χωρίς uv και μου κρατάει πάνω από μέρα..αυτό που μου την δίνει είναι ότι δεν ξέρω ιταλικά για να διαβάζω στο forum του..ήθελα να ξέρω τι παίζει με αυτά τα 25,50 βήματα που έχει στα ρεύματα..

 

τελικα ξαναγυρισα σε siyah 3.0.1...

αρκετο lag με τον abyss σε εφαρμογες οπως tapatalk tweetcaster στον browser αλλα και κολληματακια στο dungeon 3...

με siyah στα 1.2 με lulzactive και smartass2 δεν εχω το παραμικρο προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οκ done θα σου πω σε λιγο εντυπωσεις

και για τον συγχρονισμο των bookmarks εχεις καμια προταση γιατι δε θελει με τπτ να μου κανει του chrome στο πισι με τη στοκ εφαρμογη στο γαλαξια...

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις τον chrome beta στο s2; Κατέβασε τον από google..είναι πολύ καλός και εμένα μου τα συγχρόνισε με την μία..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

τελικα ξαναγυρισα σε siyah 3.0.1...

αρκετο lag με τον abyss σε εφαρμογες οπως tapatalk tweetcaster στον browser αλλα και κολληματακια στο dungeon 3...

με siyah στα 1.2 με lulzactive και smartass2 δεν εχω το παραμικρο προβλημα

 

εχεις κανει uv ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις τον chrome beta στο s2; Κατέβασε τον από google..είναι πολύ καλός και εμένα μου τα συγχρόνισε με την μία..

 

Εμένα δεν μου τον βγάζει στο play, γιατί ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις τον chrome beta στο s2; Κατέβασε τον από google..είναι πολύ καλός και εμένα μου τα συγχρόνισε με την μία..

 

μολις το δοκιμασα ουτε ετσι δουλευει

 

Εμένα δεν μου τον βγάζει στο play, γιατί ;

 

δοκιμασε το market enabler...

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θεματάκι (δευτερεύον): μου αρέσει η v9 ics αλλά θέλω στο notifications bar το εικονίδιο της μπαταρίας από την stock! πως μπορώ να το κάνω?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με omega v8+speadmod k3-9 έχω τρομερή μπαταρία και εξωτερικά σμουθ τηλέφωνο...

Αύριο μεθαύριο θα περάσω και την v9 για να δω τι ψάρια πιάνει και αυτή...

Ευχαριστούμε γιανναρε για την πολύ καλή τον που μας έφτιαξες...

 

Nikos from Galaxy Note

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τελικα ξαναγυρισα σε siyah 3.0.1...

αρκετο lag με τον abyss σε εφαρμογες οπως tapatalk tweetcaster στον browser αλλα και κολληματακια στο dungeon 3...

με siyah στα 1.2 με lulzactive και smartass2 δεν εχω το παραμικρο προβλημα

 

Ναι τα είχα και εγώ αυτά και τώρα πίσω στον syiah..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

βαλε κατι απο αγγλια..
Δεν έχει έμενα από Αγγλία.Μήπως πρέπει να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έμενα από Αγγλία.Μήπως πρέπει να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις;

 

δοκιμασε καποια αλλη μεγαλη χωρα.. ηπα, γαλλια, γερμανια, ιταλια, κλπ

 

 

 

βαζοντας την 9.0 βλεπω οτι δεσμευεται απειρως μεγαλυτερη ραμ (με την ιδια χρηση και εφαρμογες που ειχα στην 8.0) πχ ειναι δεσμευμενα 650 με 700ΜΒ εκει που αλλες φορες στην 8.0 επαιζε στα 350 με 400ΜΒ..

καμια ιδεα τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε που μπορω να βρω θεματα για τον apex/nova launcher που να κουμπωνουν οκ με την omega?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ξερετε που μπορω να βρω θεματα για τον apex/nova launcher που να κουμπωνουν οκ με την omega?

 

Γιατί δεν κάνεις το κόλπο που έκανα εγώ με nova launcher, κατέβασε όποιο theme του adw σου αρέσει και χρησιμοποίησε τα εικονίδια του..γίνεται και στον apex..:cool:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις το κόλπο που έκανα εγώ με nova launcher, κατέβασε όποιο theme του adw σου αρέσει και χρησιμοποίησε τα εικονίδια του..γίνεται και στον apex..:cool:

 

επειδη ειμαι ασχετος με το θεμα ειναι ευκολη η διαδικασια?

επισης θυμαμαι που ειχες ποσταρει screen...μηπως μπορεις να μου πεις πιο θεμα ηταν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος με το θεμα ειναι ευκολη η διαδικασια?

επισης θυμαμαι που ειχες ποσταρει screen...μηπως μπορεις να μου πεις πιο θεμα ηταν?

 

Αν θυμάμαι πρέπει να ήταν ένα με μαυροασπρα εικονίδια..πρέπει να λες για το adw elegant theme

Τώρα η διαδικασία είναι πανεύκολη..πατάς επάνω σε όποιο εικονίδιο εφαρμογής θέλεις και επιλέγεις επεξεργασία..πατάς πάνω στο εικονίδιο που βλέπεις και σου βγάζει κάποιες επιλογές από που δηλαδή θες να διαλέξεις άλλο εικονίδιο..αν έχεις κατεβάσει κάποιο adw theme σου βγάζει σαν επιλογή και το adw icons pack..πατάς εκεί διαλέγεις το εικονίδιο που θες και τέλος..τα παραπάνω γίνονται μόνο στον κεντρικό drawer και όχι εκεί που είναι όλες οι εφαρμογές σου..επίσης η αλλαγή γίνεται και για εικονίδια φακέλων;)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...