Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά λίγο τα φώτα σας. προσπαθώ να περάσω τον τελευταίο siyah v6.0b5 με το odin mobile lite,κατέβασμα από εδωhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899 και αφού κάνω εγκατάσταση και το abon που μου ζητάει,το ανοίγω για να φλασαρω τον κερνελ και παίρνω αυτό το μήνυμα(the do not keep activities developer option is enabled on your device. this will prevent mobile odin from working correctly.please disable it under settings->developer options->do not keep activities) το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω πουθενά το developer options. μέσα από ρεκοβερυ ο καινούριος siyah v6.0b5 δεν μπαίνει μου βγάζει σφάλμα,οπότε ξαναγύρισα σε jeboo. ξέρω ότι αν περάσω τον siyah v6.0b4 μετά θα με αφήσει πιθανόν να περάσω τον siyah v6.0b5 θέλω όμως να χρησιμοποιήσω το odin mobile και εδώ θα χρειαστώ την βοήθεια σας :)

 

δεν συμμερίζομαι την άποψη σου γιατί δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο. το γνωρίζουμε όλοι μας εδώ μέσα,έτσι τουλάχιστον πιστεύω ότι δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να μας απαντάει όποτε θέλουμε εμείς. για πολλούς λόγους, εε δεν έχουμε μόνο αυτή την δουλειά να κάνουμε. αν θέλει κάποιος να βοηθήσει έχει καλός. αλλά και πάλι αν δεν θέλει δεν έγινε και τίποτα. δεν ξέρω τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις βεβαία εσύ αλλά να ξέρεις γενικά ότι σε ένα πρόβλημα δεν υπάρχει ποτέ μόνο μια λύση:) αν βέβαια γνωρίζω ίσως να μπορούσα να σε βοηθήσω :)

 

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Αναφέρθηκα σε "after sales", που σημαίνει ότι αναφέρθηκα στον δημιουργό της ROM. Δεν εμφανίζεται καθόλου πλέον στο φόρουμ, δεν συμμετέχει σε καμία συζήτηση, δεν δίνει καμία πρόταση/βοήθεια/ιδέα για το πως οι χρήστες της ROM του θα ξεπεράσουν κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζουν. Κάποιος προ ολίγων ημερών ανέφερε πως ο Γιάννης είναι πολύ απασχολημένος για να συμμετάσχει. Ok...:rolleyes:

 

*η ROM είναι καλή και είναι κρίμα να μην έχει την υποστήριξη που της αξίζει.

 

 

λοιπόν σχετικά με το odin mobile δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει,το πρόβλημα λύθηκε βέβαια,όπως έχω ξαναπεί και ποιο πάνω. (σε ένα πρόβλημα δεν υπάρχει ποτέ μόνο μια λύση) πρώτα τον siyah v6.0b4 και στο καπάκι τον siyah v6.0b5 και όλα δουλεύουν τζάμι!:)

 

τέλος θα ήθελα να προσθέσω ότι και βεβαίως δεν είναι κανένας μας υποχρεωμένος να μείνει με μια ρομ........:rolleyes: όσο για το πόσο έγινες κατανοητός να είσαι σίγουρος ότι κατάλαβα πάρα πολύ καλά τι εννοούσες και εν μέρη να έχεις δίκιο δεν θα ήθελα να σχολιάσω παραπάνω γιατί θα βγάλω κακία,όχι σε εσένα αλλά γενικά;);)

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιώργο sorry για το πρήξιμο αλλά είναι εύκολο να μου δώσεις κατ'ευθείαν το link

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

http://www.gokhanmoral.com/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2062208

αν κατεβάσεις αρχείο TAR , θα τον φλασάρεις με odin

αν κατεβάσεις αρχείο .zip , θα τον φλασάρεις απο recovery

(θα σου πρότεινα να μην αλλάξεις ακόμη κερνελ , αν θέλεις διάβασε τα προηγούμενα ποστ , διάβασε και τι προσφέρουν οι κατασκευαστές τους και αποφασίζεις , τώρα σπάνια αλλάζω kernel , κάποτε ήταν το πρώτο μετά από την omega που έβαζα)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ωραία η ωμέγα την έβαλα πάνω και όλα εντάξει το μοναδικό πρόβλημμα που έχω μέχρι στιγμής είναι το τρίγωνο μετα το root

άστο να υπάρχει, δεν ενοχλεί πουθενά , αν χρειασθεί να το πας για service http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

με το kies γιατι δεν μπορώ να συνδεθώ??

ακολούθησε τις οδηγίες του kies , ίσως σου πει να ξετικάρεις τον Εντοπισμό σφαλμάτων

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει η αλλαγή τραγουδιών με συνεχόμενο πάτημα των volume.

Υπάρχει κανείς που να του δουλεύει στην omega;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις>Διαχειριστής εφαρμογών>ΟΛΑ>Google Play Store>εκκαθάριση δεδομένων

μετά

ρυθμίσεις>λογαριασμοί>Google>*τον λογαριασμό σου*> αφαίρεση λογαριασμού

μετά

βάζεις πάλι τον λογαριασμό σου της Google

Εξακολουθεί να μην δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει η αλλαγή τραγουδιών με συνεχόμενο πάτημα των volume.

Υπάρχει κανείς που να του δουλεύει στην omega;

Omega Settings -> LockScreen settings -> Skip song (check)

Link to comment
Share on other sites

Omega Settings -> LockScreen settings -> Skip song (check)

 

Σε ευχαριστώ.

Εάν δεν έχεις ακουστικά με ρυθμιστή έντασης, είναι άβολο.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν το SII θα φτάσει και jb 4.2.1?

Άρχισαν τα Leaked για το SIII...

http://www.sammobile.com/2013/02/22/i9300xxufmb3-galaxy-s-iii-android-4-2-1-jelly-bean-leaked-firmware/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου ένα s2 από Αυστραλία το οποίο είναι Vodafone branded. Ήδη το έκανα root και το ξεκλειδωσα (ήταν κλειδωμένο στη Vodafone AU).

 

Για να του περάσω την τελευταία omega απλά κάνω full wipe και φλασαρω τη ROM? Χρειάζεται κατι άλλο??

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου ένα s2 από Αυστραλία το οποίο είναι Vodafone branded. Ήδη το έκανα root και το ξεκλειδωσα (ήταν κλειδωμένο στη Vodafone AU).

 

Για να του περάσω την τελευταία omega απλά κάνω full wipe και φλασαρω τη ROM? Χρειάζεται κατι άλλο??

καλά τα είπες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22359725&postcount=4

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω βρει αυτά.. Απλά θέλω να ξέρω αν χρειάζεται κάτι άλλο σχετικά με το ότι είναι branded στη Vodafone πχ αλλαγή CSC που διάβαζα κτλ
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω απο τοτε που εβαλα jbean παρατηρώ το εξης .

Στα μηνύματα εκτος απο την λιστα μηνυμάτων, μου βγαζει και ενα σωρό αριθμους , σκέτους , σαν επαφες .

Οταν παταω πανω μου βγαζει να γραψω μηνυμα.

Το θεμα ειναι οτι θελω να καθαρίσω αυτην την λιστα , και ενω παταω διαγραφη δεν τον σβήνει !!

Ξερει κανεις να βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να επιλέξω φόντο ολόκληρη εικόνα και όχι κομμάτι της??? μου βγάζει συνέχεια τα τετράγωνα για να επιλέξω ένα κομμάτι της.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να επιλέξω φόντο ολόκληρη εικόνα και όχι κομμάτι της??? μου βγάζει συνέχεια τα τετράγωνα για να επιλέξω ένα κομμάτι της.

 

δεν μπορεις , μονο αν εχεις go launcher κατεβασε το GOmultipleWallpaper και εισαι ΟΚ !!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες.οταν ανοιγω το ημερολογιο μου εμφανιζει πασχα 31 μαρτιου!!!γιατι?? Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση μηπως εχουν βγει themes για να τα περνας στην omega σαν και αυτο εδω π.χ(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1844756).Επισης μολις φλασαρα την v.20 και παρατηρησα οτι δεν ειναι διαφανο το status bar οταν το κατεβαζεις οπως ηταν στην v.19.Ξερεις κανεις πως γινεται να το βαλω?Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες.οταν ανοιγω το ημερολογιο μου εμφανιζει πασχα 31 μαρτιου!!!γιατι??

 

Για αυτό δε φταίει η omega. Ειναι Θέμα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δε φταίει η omega. Ειναι Θέμα Android.

Nαι προς θεου δεν ειπα οτι φταει η ομεγα, αλλα εμφανιζει το καθολικο πασχα!!σε ολους εσας το εμφανιζει κανονικα?

Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

Nαι προς θεου δεν ειπα οτι φταει η ομεγα, αλλα εμφανιζει το καθολικο πασχα!!σε ολους εσας το εμφανιζει κανονικα?

 

Το ίδιο σε ολους!

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εχει βαλει κανεις τον νεο dorimanx 7.48 σε omega v.20?γιατι σε εμενα δεν ετρεχε ο 7.47...

 

Επειδή έπαιξα λίγο με dorimanx και δεν είναι τα πράγματα καταπληκτικά και με σούπερ εξοικονόμηση μπαταρίας όπως παρουσιάζoνται στα forum, η συμβουλή μου είναι να μείνεις με τον kernel της Omega. Αυτό που κάνω εγώ είναι ότι βάζω όποτε έχω χρόνο τον τελευταίο kernel philz.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...