Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μενού / Εφαρμογές / Play Store / Εκκαθάριση Δεδομένων και Cache

 

Low Storage Notification Fix

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1665742

 

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων και cache και συνεχίζει να πετάει το μήνυμα. Αυτό το fix πως το περνάμε; Από recovery. Κάνει για I -9100 και omega ;

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Παρατηρώ ότι αν κάνω απεγκατάσταση εφαρμογών παραμένουν οι φάκελοι τους .Ξέρει κάποιος να μου γράψει παρακαλώ πως θα γίνεται πλήρης απεγκατάσταση .

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod που να κάνει το notification panel μαύρο από διάφανο που είναι στη 19.2; Δε θέλω να αλλάξω ρομ ούτε και τίποτα άλλο. Μόνο να είναι μαύρο το notification panel. Όταν είχε βγει η 19.2 υπήρχε στα omega files αλλά δυστυχώς δεν το κράτησα. Το έχει κανείς;

Το έχω αν το χρειάζεσαι... Στείλε μου με pm το email σου να σου το στείλω!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αν το χρειάζεσαι... Στείλε μου με pm το email σου να σου το στείλω!

 

Υπάρχει κάποιο mod που να κάνει το notification panel μαύρο από διάφανο που είναι στη 19.2; Δε θέλω να αλλάξω ρομ ούτε και τίποτα άλλο. Μόνο να είναι μαύρο το notification panel. Όταν είχε βγει η 19.2 υπήρχε στα omega files αλλά δυστυχώς δεν το κράτησα. Το έχει κανείς;

Δε νομίζω να δουλέψει. Οι δύο εκδόσεις έχουν διαφορετικό firmware.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων και cache και συνεχίζει να πετάει το μήνυμα. Αυτό το fix πως το περνάμε; Από recovery. Κάνει για I -9100 και omega ;

 

Επίσης έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής και τώρα δεν μπορώ να την ξαναπεράσω. Μου πετάει το εξής μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λίγο τα φώτα σας. προσπαθώ να περάσω τον τελευταίο siyah v6.0b5 με το odin mobile lite,κατέβασμα από εδωhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899 και αφού κάνω εγκατάσταση και το abon που μου ζητάει,το ανοίγω για να φλασαρω τον κερνελ και παίρνω αυτό το μήνυμα(the do not keep activities developer option is enabled on your device. this will prevent mobile odin from working correctly.please disable it under settings->developer options->do not keep activities) το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω πουθενά το developer options. μέσα από ρεκοβερυ ο καινούριος siyah v6.0b5 δεν μπαίνει μου βγάζει σφάλμα,οπότε ξαναγύρισα σε jeboo. ξέρω ότι αν περάσω τον siyah v6.0b4 μετά θα με αφήσει πιθανόν να περάσω τον siyah v6.0b5 θέλω όμως να χρησιμοποιήσω το odin mobile και εδώ θα χρειαστώ την βοήθεια σας :)
Link to comment
Share on other sites

καλά βοήθεια ζητάνε πολλοί (όπως κι εγώ) αλλά βλέπω πως τελικά δεν υπάρχει "after sales"...:!:
Link to comment
Share on other sites

καλά βοήθεια ζητάνε πολλοί (όπως κι εγώ) αλλά βλέπω πως τελικά δεν υπάρχει "after sales"...:!:

 

Σωστός. .....:):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. .....:):thumbup:

αν έκανες αυτό Μενού / Εφαρμογές / Play Store / Εκκαθάριση Δεδομένων και Cache / επανεκκίνηση , θα έπρεπε να ήσουν εντάξει

αν όχι θα έκανα full wipe

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλά βοήθεια ζητάνε πολλοί (όπως κι εγώ) αλλά βλέπω πως τελικά δεν υπάρχει "after sales"...:!:

 

δεν συμμερίζομαι την άποψη σου γιατί δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο. το γνωρίζουμε όλοι μας εδώ μέσα,έτσι τουλάχιστον πιστεύω ότι δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να μας απαντάει όποτε θέλουμε εμείς. για πολλούς λόγους, εε δεν έχουμε μόνο αυτή την δουλειά να κάνουμε. αν θέλει κάποιος να βοηθήσει έχει καλός. αλλά και πάλι αν δεν θέλει δεν έγινε και τίποτα. δεν ξέρω τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις βεβαία εσύ αλλά να ξέρεις γενικά ότι σε ένα πρόβλημα δεν υπάρχει ποτέ μόνο μια λύση:) αν βέβαια γνωρίζω ίσως να μπορούσα να σε βοηθήσω :)

Link to comment
Share on other sites

αν έκανες αυτό Μενού / Εφαρμογές / Play Store / Εκκαθάριση Δεδομένων και Cache / επανεκκίνηση , θα έπρεπε να ήσουν εντάξει

αν όχι θα έκανα full wipe

η περιμένεις μέχρι αύριο

@Indie said : Omega v43 is ready and from my tests it runs super (συμφωνώ απόλυτα)

So I will release it tomorrow and I will not remove v42.1 if someones wants to try both and choose

 

Μόνο την εφαρμογή Swiftkey δεν μου περνάει. Αξίζει ένα full wipe όταν έχεις φέρει το κινητό στα μέτρα σου; Εμείς είμαστε με v.20 , τι σχέση έχει η v.43 ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο την εφαρμογή Swiftkey δεν μου περνάει. Αξίζει ένα full wipe όταν έχεις φέρει το κινητό στα μέτρα σου; Εμείς είμαστε με v.20 , τι σχέση έχει η v.43 ;

τα πρώτα ήταν εντάξει , τα δεύτερα ήταν για αλλού

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν συμμερίζομαι την άποψη σου γιατί δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο. το γνωρίζουμε όλοι μας εδώ μέσα,έτσι τουλάχιστον πιστεύω ότι δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να μας απαντάει όποτε θέλουμε εμείς. για πολλούς λόγους, εε δεν έχουμε μόνο αυτή την δουλειά να κάνουμε. αν θέλει κάποιος να βοηθήσει έχει καλός. αλλά και πάλι αν δεν θέλει δεν έγινε και τίποτα. δεν ξέρω τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις βεβαία εσύ αλλά να ξέρεις γενικά ότι σε ένα πρόβλημα δεν υπάρχει ποτέ μόνο μια λύση:) αν βέβαια γνωρίζω ίσως να μπορούσα να σε βοηθήσω :)
Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Αναφέρθηκα σε "after sales", που σημαίνει ότι αναφέρθηκα στον δημιουργό της ROM. Δεν εμφανίζεται καθόλου πλέον στο φόρουμ, δεν συμμετέχει σε καμία συζήτηση, δεν δίνει καμία πρόταση/βοήθεια/ιδέα για το πως οι χρήστες της ROM του θα ξεπεράσουν κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζουν. Κάποιος προ ολίγων ημερών ανέφερε πως ο Γιάννης είναι πολύ απασχολημένος για να συμμετάσχει. Ok...:rolleyes:

 

*η ROM είναι καλή και είναι κρίμα να μην έχει την υποστήριξη που της αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Αναφέρθηκα σε "after sales", που σημαίνει ότι αναφέρθηκα στον δημιουργό της ROM. Δεν εμφανίζεται καθόλου πλέον στο φόρουμ, δεν συμμετέχει σε καμία συζήτηση, δεν δίνει καμία πρόταση/βοήθεια/ιδέα για το πως οι χρήστες της ROM του θα ξεπεράσουν κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζουν. Κάποιος προ ολίγων ημερών ανέφερε πως ο Γιάννης είναι πολύ απασχολημένος για να συμμετάσχει. Ok...:rolleyes:

 

*η ROM είναι καλή και είναι κρίμα να μην έχει την υποστήριξη που της αξίζει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4552353#post4552353

το 99% απο τις ερωτήσεις που γίνονται είναι "άσχετες με την rom ,

αν υπάρχει ερώτηση που αφορά την rom και δεν έχει απαντηθεί , φυσικά και απαντάει , εδώ , στο xda και σε άλλα sites (ασχολούνται πολλοί με την rom)

(αν κάποιος προσπαθήσει να απαντήσει σε 100 ντάδες post (πολύ λίγα λέω) , πρέπει να παρατήσει την δουλειά του , και πάλι ο χρόνος δεν φτάνει )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4552353#post4552353

το 99% απο τις ερωτήσεις που γίνονται είναι "άσχετες με την rom ,

αν υπάρχει ερώτηση που αφορά την rom και δεν έχει απαντηθεί , φυσικά και απαντάει , εδώ , στο xda και σε άλλα sites (ασχολούνται πολλοί με την rom)

(αν κάποιος προσπαθήσει να απαντήσει σε 100 ντάδες post (πολύ λίγα λέω) , πρέπει να παρατήσει την δουλειά του , και πάλι ο χρόνος δεν φτάνει )

Δεν ισχύει αυτό που λες και το ξέρεις. Αν ξοδέψω χρόνο για να σου δείξω παραδείγματα, θα βρω πολλά. Βρήκα 3 μόνο τις τελευταίες 2 μέρες. Απλά είναι απών ο άνθρωπος. As simple as that.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να δουλέψει. Οι δύο εκδόσεις έχουν διαφορετικό firmware.

Για ποιές δύο εκδόσεις μιλάς;;; Εγώ είπα στο φίλο ότι έχω ακριβώς αυτό που ψάχνει... για το συγκεκριμένο firmware!!!

Link to comment
Share on other sites

Για ποιές δύο εκδόσεις μιλάς;;; Εγώ είπα στο φίλο ότι έχω ακριβώς αυτό που ψάχνει... για το συγκεκριμένο firmware!!!
οκ, νόμιζα το πήρες από άλλη έκδοση. Όλα καλά :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά καινούριος είμαι και το κεφάλι μου είναι ήδη καζάνι έχω χάσει την μπάλα σιγά σιγά όμως αρκετά πράγματα τα ξεμπέρδεψα πείτε μου σας παρακαλώ από που κατεβάζω την rom γιατί έχω χαθεί!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά καινούριος είμαι και το κεφάλι μου είναι ήδη καζάνι έχω χάσει την μπάλα σιγά σιγά όμως αρκετά πράγματα τα ξεμπέρδεψα πείτε μου σας παρακαλώ από που κατεβάζω την rom γιατί έχω χαθεί!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489197

http://omega-roms.net/blog/?page_id=980

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και μια τελευταία ερώτηση kernel πως περνάμε και πως επιλέγουμε ποιον να περάσουμε??

υπάρχουν στην εφαρμογή omega files (με δική σου ευθύνη διαλέγεις )

όπως περνάμε τα .zip , το βάζεις όπως είναι στο τηλέφωνο (δεν το αποσυμπιέζεις) ,

και σε recovery κάνεις : wipe cahce, wipe dalvik cache και το επιλέγεις για εγκατάσταση (όπως έκανες και με την rom)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

και από που τα κατεβάζω εμένα η συσκευή τελειώνει σε LP7 τι ακριβώς κατεβάζω??

την εφαρμογή omega files την κατεβάζω από το play store???

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων και cache και συνεχίζει να πετάει το μήνυμα. Αυτό το fix πως το περνάμε; Από recovery. ...... ;

ρυθμίσεις>Διαχειριστής εφαρμογών>ΟΛΑ>Google Play Store>εκκαθάριση δεδομένων

μετά

ρυθμίσεις>λογαριασμοί>Google>*τον λογαριασμό σου*> αφαίρεση λογαριασμού

μετά

βάζεις πάλι τον λογαριασμό σου της Google

και από που τα κατεβάζω εμένα η συσκευή τελειώνει σε LP7 τι ακριβώς κατεβάζω??

την εφαρμογή omega files την κατεβάζω από το play store???

απο την εφαρμογή omega files , Αll rooted Roms>kernels ,υπάρχουν τρις , διαλέγεις , το κατεβάζεις , νομίζω θα το βρεις στο τηλέφωνό σου στον φάκελλο download . Σε recovery το επιλέγεις απο αυτόν τον φάκελο

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...