Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις την εγκατέστησα κι εγώ (Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ CUSTOM!!:p)

 

Tώρα βλέπω το ρομποτάκι που περπατάει (και σταματημό δεν έχει :lol: ), ενημέρωση σύντομα.:)

 

 

ΥΓ: Χαρές που θα κάνει ο Giov.. :lol:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις την εγκατέστησα κι εγώ (Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ CUSTOM!!:p)

 

Tώρα βλέπω το ρομποτάκι που περπατάει (και σταματημό δεν έχει :lol: ), ενημέρωση σύντομα.:)

 

 

ΥΓ: Χαρές που θα κάνει ο Giov.. :lol:

 

:D Και πολύ που άντεξες Μάκη.. Πως τα βλέπεις τα πράγματα?

 

 

 

 

εχει μεσα κερνελ η 18 η πρεπει να περασουμε νεο?και αν ναι ποιον λετε??

 

ευχαριστω

 

Εγώ έχω ηρεμήσει με τον modded Siyah.. Τον πέρασα με το που έβαλα την v18. Όποιος τον θέλει τον έχω ανεβάσει εδώ.. ;)

 

Edited.

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

:D Και πολύ που άντεξες Μάκη.. Πως τα βλέπεις τα πράγματα?

 

 

 

 

 

 

Εγώ έχω ηρεμήσει με τον modded Siyah.. Τον πέρασα με το που έβαλα την v18. Όποιος τον θέλει τον έχω ανεβάσει εδώ.. ;)

 

 

Το λινκ με το << εδώ >> δεν δουλευει!Παντως και στην 18 το προβλημα με το Lockscreen εξακολουθει και παραμενει!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος στο θεμα, εχω ενα Galaxy S2, και δεν το ειχα κανει ποτε αναβαθμιση κτλπ..

Πριν λιγες μερες εφαγε κατι κολληματα, δεν εμπαινε στα Μηνυματα, και δεν μπορουσα να διαβασω ουτε να στειλω sms!

Νεκροσε κανονικα, εκανα root το κινητο αλλα καταστραφηκε λογικα η database και δεν μπορεσα να κρατησω τα μηνυματα!

Τελικα αποφασησα να κανω μια αναβαθμιση μεσω Kies, τωρα εχω "android 4.0.3" ..

Για να μην σας κουραζω, εκανα την αναβαθμιση αλλα παλι εχω το ιδιο προβλημα δεν σβηστικε τιποτα μεσα απο το κινητο

και τα μηνυματα παλι ειναια νεκρα (ενω μου στελνουν sms και παιρνουν αναφορα στο κινητο μου δεν ερχετε τιποτα..)

οταν παταω στο εικονιδιο με τα μηνυματα δεν μπαινει μεσα! βγαζει σφαλμα!

 

Τωρα πρεπει να κανω hard reset (αν το λεω καλα) ;;;

Τι πρεπει να κανω για να λειτουργισει ξανα το κινητο μου;

 

αυτα τα kernel firmware κτλπ με μπερδεψαν λιγο..

Πια διαδικασια να ακολουθησω για να γινει "καινουριο" το κινητο

και να περασω και την omega που μου αρεσε;

 

1000 συγνωμη αν σας ζαλισα πραγματικα!

Edited by TsoYk
Μαγκιά μου..
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα παιδιά.. Στον συγκεκριμένο kernel, είναι ενσωματωμένο το fix. ;)

 

Γεια σου Γιάννη. Ο ίδιος που εχουμε ξαναβάλει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:D Και πολύ που άντεξες Μάκη.. Πως τα βλέπεις τα πράγματα?

 

Μέχρι στιγμής όλα άψογα, δεν μου έχει παρουσιάσει και το κόλλημα με το ξεκλείδωμα όσες φορές κι αν προσπάθησα με το wifi ανοιχτό!

Σε περίπτωση που το παρατηρήσω πως θα μπορούσα να περάσω το fix μέσα απ'την omega;

Μόλις φορτίσω πλήρως θα κάνω κι ένα calibration στη μπαταρία -καλού κακού, όχι ότι παρατήρησα κάτι- και μετά πιστεύω θα είμαι κομπλέ.

 

Πρέπει να μπω κι απ'το pc ν'αλλάξω υπογραφή..:D

 

Edit: Απαντήθηκα για το fix.Αλλάζοντας τον kernel γίνεται factory reset;:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να τρωει λιγοτερο μπαταρια γιατι με την 17 και τον κερνελ του Siyah ετρωγε τα κερατα του σε σχεση με την 16 που ειχα και τον παλιο κερνελ...
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1. Πως αλλάζουμε χρώμα μελανιού στο ripple effect;

2. Υπάρχει ρύθμιση για να εμφανίζεται σε πλήρη οθόνη ο καλών; Εννοώ η φωτογραφία του. Ή πρέπει να φλασάρουμε το σχετικό omega file;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όλα άψογα, δεν μου έχει παρουσιάσει και το κόλλημα με το ξεκλείδωμα όσες φορές κι αν προσπάθησα με το wifi ανοιχτό!

Σε περίπτωση που το παρατηρήσω πως θα μπορούσα να περάσω το fix μέσα απ'την omega;

Μόλις φορτίσω πλήρως θα κάνω κι ένα calibration στη μπαταρία -καλού κακού, όχι ότι παρατήρησα κάτι- και μετά πιστεύω θα είμαι κομπλέ.

 

Πρέπει να μπω κι απ'το pc ν'αλλάξω υπογραφή..:D

 

Edit: Απαντήθηκα για το fix.Αλλάζοντας τον kernel γίνεται factory reset;:p

 

Τσου.. Μόνο wipe cache γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Τσου.. Μόνο wipe cache γίνεται..

 

Θύμησέ μου ρε'σύ Γιαννιό να μην ψάχνομαι αν υπάρξει θέμα κάποια στιγμή, μπορώ να κατεβάσω τον Siyah μέσα απ'τα Omega Files και να τον εγκαταστήσω απ'ευθείας από εκεί ή κατεβάζω το αρχείο που έβαλες νωρίτερα και το εγκαθιστώ από cwm;...:O

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Θύμησέ μου ρε'σύ Γιαννιό να μην ψάχνομαι αν υπάρξει θέμα κάποια στιγμή, μπορώ να κατεβάσω τον Siyah μέσα απ'τα Omega Files και να τον εγκαταστήσω απ'ευθείας από εκεί ή κατεβάζω το αρχείο που έβαλες νωρίτερα και το εγκαθιστώ από cwm;...:O

 

 

Τον κατεβάζεις από όπου θέλεις αλλά φλασάρεις ΜΟΝΟ από CWM :)

 

Υ.Γ ακόμα να βάψεις το κινητο μπλε και..... εσυ; :p

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τον κατεβάζεις από όπου θέλεις αλλά φλασάρεις ΜΟΝΟ από CWM :)

Υ.Γ ακόμα να βάψεις το κινητο μπλε και..... εσυ; :p

 

Μπλε; Γιατί μπλε; Τι δεν πιάνω; Μπλε λέγαμε να βάψουν τις ραμολί-μοτοσυκλέτες τους κάτι φίλοι και να τις πετάξουν στη θάλασσα..:lol:

 

(αλήθεια τι σημαίνει αυτό το "μπλε"; ):O

 

Ενημέρωσις και in topic ξανά λοιπόν, μόλις κατέβασα τον Siyah και τον αποθήκευσα για να τον έχω έτοιμο σε περίπτωση που... μέχρι στιγμής ξαναλέω ότι όλα δουλεύουν ρολόι. Περνιέται κατ'ευθείαν σωστά; Γιατί κάτι μιλάει στο μυαλό μου και μου λέει ότι είχες πει να εγκατασταθεί κάποιος άλλος kernel πρώτα.. με κάθε επιφύλαξη βέβαια στο τελευταίο..:p

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1. Πως αλλάζουμε χρώμα μελανιού στο ripple effect;

2. Υπάρχει ρύθμιση για να εμφανίζεται σε πλήρη οθόνη ο καλών; Εννοώ η φωτογραφία του. Ή πρέπει να φλασάρουμε το σχετικό omega file;

 

Άκυρο, τα βρήκα!

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπλε; Γιατί μπλε; Τι δεν πιάνω; Μπλε λέγαμε να βάψουν τις ραμολί-μοτοσυκλέτες τους κάτι φίλοι και να τις πετάξουν στη θάλασσα..:lol:

 

(αλήθεια τι σημαίνει αυτό το "μπλε"; ):O

 

Ενημέρωσις και in topic ξανά λοιπόν, μόλις κατέβασα τον Siyah και τον αποθήκευσα για να τον έχω έτοιμο σε περίπτωση που... μέχρι στιγμής ξαναλέω ότι όλα δουλεύουν ρολόι. Περνιέται κατ'ευθείαν σωστά; Γιατί κάτι μιλάει στο μυαλό μου και μου λέει ότι είχες πει να εγκατασταθεί κάποιος άλλος kernel πρώτα.. με κάθε επιφύλαξη βέβαια στο τελευταίο..:p

 

Έχει ένα θέμα ο Philz και μπορεί να σου βγάλει "aborted" όταν πας να περάσεις άλλο kernel.. Τότε θα πρέπει να περάσεις έναν άλλο και μετά τον Siyah.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα θέμα ο Philz και μπορεί να σου βγάλει "aborted" όταν πας να περάσεις άλλο kernel.. Τότε θα πρέπει να περάσεις έναν άλλο και μετά τον Siyah.. :cool:

 

Δηλαδή jeboo; Πού θα τον βρούμε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περασα την 18, πανω στην 17, κ αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Με το που διαλεγω Εμφανιση- Πίνακας Ειδοποιησεων, κολλαει κ κρασαρει η εφαρμογη ρυθμισεις....
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή jeboo; Πού θα τον βρούμε;

 

Ο Jeboo kernel εδώ.. ;)

 

 

 

Περασα την 18, πανω στην 17, κ αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Με το που διαλεγω Εμφανιση- Πίνακας Ειδοποιησεων, κολλαει κ κρασαρει η εφαρμογη ρυθμισεις....

 

Σβήσε τον φάκελο από την θέση " data/data/com.android.provider.settings " και κάνε επανεκκίνηση.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...