Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μολις περασα την 16.2 και δεν μου αναγνωριζει την sdcard. καποια λυση για αυτο?

Μπηκα στο cwm αλλα δεν εχει καπου καποια καρτελα για mount για να δω.. τι κανω τωρα? εχω εκει ολα τα backup κτλ και δεν μπορω να δουλεψω το κινητο..

 

απο οτι ειδα μονο το es file explorer εχει το προβλημα. ξερει κανεις πως διορθωνεται?

 

Δοκίμασε τον solid explorer.. Κλάσεις ανώτερος πλέον.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή στον ES αν πατήσεις το αστεράκι-favorites δεν σου εμφανίζει την κάρτα μνήμης? (δεν λειτουργεί η συντόμευση external_sd πλέον)

 

τωρα που το ειδα αυτο ναι το εμφανιζει. αλλα πως θα το κανω ομως να ειναι στην θεση της sdcard. δηλαδη πριν ειχα ενα φακελο sdcard που ειχα τα δεδομενα στη μνημη του κινητου και ενα φακελο external_sd που πηγαινε στη καρτα μνημης

τωρα τον extSdCard μονο αντιγραφη μπορω να τον κανω στο φακελο sdcard για να το εχω εκει? η μπορω να δημιουργησω συντομευση

Link to comment
Share on other sites

απο Pulse 2.1 την περναμε αυτη εδω μεσω recovery κανοντας ολα τα wipes?

 

Επισης βλεπω να αναφερεται οτι τρωγεται ευκολα η μπαταρια ισχιει οντως κατι τετοιο?και αν ναι για τι ταξης μεγεθους μιλαμε?

 

Y.Σ μηπως πρεπει να κανω και τπτ με το counter καθως εχω ηδη custom και θελω να παω σε 2η custom?

Edited by mixalis2
Link to comment
Share on other sites

απο Pulse 2.1 την περναμε αυτη εδω μεσω recovery κανοντας ολα τα wipes?

 

Επισης βλεπω να αναφερεται οτι τρωγεται ευκολα η μπαταρια ισχιει οντως κατι τετοιο?και αν ναι για τι ταξης μεγεθους μιλαμε?

 

Y.Σ μηπως πρεπει να κανω και τπτ με το counter καθως εχω ηδη custom και θελω να παω σε 2η custom?

 

Όλα τα wipe και εγκατάσταση από Recovery το zip με τη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...επειδή είμαι καινούργιος θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω την Omega στο Galaxy SII GT i9100g...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο εχθες το βραδυ ειμαι και εγω δοκιμαστικα με την ομεγα 4.1.2 μου αρεσει πολλυ αλλα μαλλον εκανα καμια βλακεια λοιπον μετα που περασα την ρομ επεστρεψα ολες της εφαρμογες με τα δεδομενα τους στο κινητο δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα τωρα δεν μπορω να εγγαταστησω μερικες εφαρμογες μου λεει αγνωστος κωδικος σφαλματος κατα την εγκατασταση της εφαρμογης "-24" ξερει κανεις τι φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...επειδή είμαι καινούργιος θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω την Omega στο Galaxy SII GT i9100g...

Ευχαριστώ!

 

Οχι δεν μπορεις φιλε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο το επισημο τοπικ για το samsung galaxy s2 λενε οτι η 4.0.3 εχει ενα καρο προβληματα που προς το παρον εχουν λυθει στην leacked 4.1.3 αν γνωριζει καποιος ποια προβληματα ειχε η 4.0.3 που πραγματικα λυθηκαν στην προς το παρον leacked 4.1.3 μπορει να τα αναφερει?

 

Επισης τη νεο εχει η 4.1.3 που ΔΕΝ ειχε η 4.0.3?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο το επισημο τοπικ για το samsung galaxy s2 λενε οτι η 4.0.3 εχει ενα καρο προβληματα που προς το παρον εχουν λυθει στην leacked 4.1.3 αν γνωριζει καποιος ποια προβληματα ειχε η 4.0.3 που πραγματικα λυθηκαν στην προς το παρον leacked 4.1.3 μπορει να τα αναφερει?

 

Επισης τη νεο εχει η 4.1.3 που ΔΕΝ ειχε η 4.0.3?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΟΣ...

 

τα προβληματα τις 4,03 εχουν λυθει απο την 4,0,4 βαλε η την official 4.04 η την 4.0.4 του Pulse που ειναι κοστομ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πατάς παρατεταμένα οποιαδήποτε στιγμή (οπου και αν δείχνει η οθόνη) το κουμπί πίσω και εξαφανίζεται. με τον ίδιο τρόπο το ξανα εμφανίζεις.

 

Πως χρησιμοποιείται? εγώ με αυτό έχω σταματήσει να ψάχνω τα προγράμματα που χρησιμοποιώ συχνά. ούτε καν shortcut στην αρχική οθόνη δεν βάζω πλέων για αυτά. Έκανα edit και άφησα μόνο τα προγράμματα που θέλω, πχ τον dialer. Ανα πάσα στιγμή που θέλω τον dialer δεν παίζει ρόλο τι κάνω με το κινητό ή τι βλέπω (πχ είμαι στο ιντερνετ ή παίζω κάποιο παιχνίδι), πατάω παρατεταμένα το πίσω ανοίγει η μπάρα αυτή και πατάω τον dialer. Όχι πια να πατάω home (που του έχω αλλάξει τα φώτα στο πάτημα) για να το κάνω αυτό.

Η δεύτερη χρήση είναι να πάρεις και να σύρεις 2 προγράμματα απο την μπάρα αυτή στην οθόνη, απο τα οποία το καθένα σου πιάνει το 50% την οθόνης και τα οποία τα βλέπεις ταυτόχρονα.

 

να σε ρωτησω. εγω τη μπαρα αριστερα για τα πολλαπλα παραθυρα ενω παταω επεξεργασια δεν μπορω να βγαλω η να βαλω κατι στην λιστα. ειναι καποιο Bug ή πρεπει να περασω τιποτα για να το επεξργατω και να βαλω και να βγαλω οτι θελω εγω?

 

ακυρο ειδα τη λυση λιγο πιο μετα και δουλεψε :) εχω και αλλα προβληματα αλλα θα τα γραψω αυριο γιατι δεν προλαβαινω τωρα!

 

ενα προβλημα τελευταιο -νομιζω- που εχω ειναι οτι ενω εχω τον ex Dialer οταν κανω η δεχομαι μια κληση δουλευει ο stock dialer.

υπαρχει καποια λυση για αυτο?

Edited by Stefoos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα..ρε παιδια ειμαι νεος στο galaxy και παρ ολα αυτ εχω το 2...οποτε εχω μια ερωτηση (ισως υπαρχει εδω αλλα δε τη βρηκα)....μπορω απο 4.0.4 να βάλω την Omega Jelly Bean 4.1.2 Samsung Based???

το κινητο ειναι:

samsung galaxy s ii i9100

kernel:3.0.15-1056084

IMM76D.XWLPW

 

εχω μπερδευτει γιαυτο κ αποφασισα να ρωτησω...

το κινητο το εκανα root χρησιμοποιόντας XWLPW-ROOT-CWM6..

1)τωρα μπορω να το αναβαθμισω πχ στην υπαρχουσα σ αυτο το τοπικ rom?

2)χρειαζεται καμμια ιδιατερη διαδικασια επειδη ειναι xwlpw??

 

Υ.Γ Ευχαριστώ και συγνωμη αν υπάρχει και παλι το ποστ..αλλα δεν μπορω αλλο ψαξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα..ρε παιδια ειμαι νεος στο galaxy και παρ ολα αυτ εχω το 2...οποτε εχω μια ερωτηση (ισως υπαρχει εδω αλλα δε τη βρηκα)....μπορω απο 4.0.4 να βάλω την Omega Jelly Bean 4.1.2 Samsung Based???

το κινητο ειναι:

samsung galaxy s ii i9100

kernel:3.0.15-1056084

IMM76D.XWLPW

 

εχω μπερδευτει γιαυτο κ αποφασισα να ρωτησω...

το κινητο το εκανα root χρησιμοποιόντας XWLPW-ROOT-CWM6..

1)τωρα μπορω να το αναβαθμισω πχ στην υπαρχουσα σ αυτο το τοπικ rom?

2)χρειαζεται καμμια ιδιατερη διαδικασια επειδη ειναι xwlpw??

 

Υ.Γ Ευχαριστώ και συγνωμη αν υπάρχει και παλι το ποστ..αλλα δεν μπορω αλλο ψαξιμο...

 

 

καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Άνετα μπαίνει, απλά κατέβασέ την, βάλε το .zip όπως είναι στην ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ κάρτα μνήμης κατόπιν επαννεκίνησε το κινητό σε recovery mode (κρατάς πατημένα τα vol up, κεντρικό κουμπί και power, ΜΑΖΙ μέχρι να μπει )

Κάνε wipe data/factory reset και wipe cache.

έπειτα απο το μενού επέλεξε install zip from internal card kai πάτα το zip που είχες περάσει πριν και έτοιμος.:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

E:Q cant open/cache /recovery/last_log

 

 

helppp

 

 

στην αρχη μου βγαλε το παραπανω σφαλμα αλλα τωρα χαιρομαι την omega 4.1.2 ευχαριστω πολυ και καλες γιορτες...(απλα του ξανακανα αυτα που μου ειπες και τελικα αποφασισε να μην με στεναχωρησει)...

Edited by avgenokostas
Link to comment
Share on other sites

E:Q cant open/cache /recovery/last_log

 

 

helppp

 

 

στην αρχη μου βγαλε το παραπανω σφαλμα αλλα τωρα χαιρομαι την omega 4.1.2 ευχαριστω πολυ και καλες γιορτες...(απλα του ξανακανα αυτα που μου ειπες και τελικα αποφασισε να μην με στεναχωρησει)...

 

Χαίρομαι που βοήθησα :)

 

Καλά Χριστούγεννα και να απολαύσεις την ρομ, (είναι άριστη αν και εγώ για λόγους εμφάνισης χρησιμοποιώ άλλη custom 4.1.2 μέχρι να βγάλει ο Γιάννης την κουζίνα) πραγματικά η 4.1.2 πάει το κινητό σε άλλο επίπεδο :D

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Για το κολλημα στην οθονη κλειδωματος εχει βρεθει λυση

https://www.dropbox.com/s/mas8repnrl0eowo/Stock-LSJ-LockscreenFreezeFixTest.zip

 

Για την μπαταρια δυστυχως οχι. Μπορεις φυσικα να κανεις disable το media scan, αλλα για μενα δεν ειναι λυση.

 

Kαλησπέρα σας και χρόνια πολλά!Περασα αυτο το zip,αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.Μου κολλαει και εμενα η οθονη κλειδωματος αρκετα συχνά οπως και πριν.

Επισης θέλω να ρωτήσω ,στην Uot kitchen μπορουμε να φτιαξουμε κανα θεματακι για την ρομ;Eiναι βαρετή αυτη η πρασινιλα!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησεις 2-3 πραγματακια που με χαλανε και δεν ξερω αν ειναι γενικο το προβλημα η το εχω μονο εγω.

αρχικα εχω το ex dialer για επαφες και κλησεις αλλα οτι και να κανω δουλευει παντα με τη στοκ εφαρμογη. Αν βγαλω την στοκ εφαρμογη δεν κανει τιποτα.

δηλαδη ανοιγω κανονικα το ex dialer να παρω τηλεφωνο και μολις κανω την κληση μου ανοιγει την στοκ εφαρμογη τηλεφωνου.

επισης δεν μπορω να αλλαξω φοντο στην οθονη κλειδωματος(οχι τοσο σημαντικο αλλα νταξει )

και ενα βασικο δεν εχει επιλογη για να εχω ηχο και δονηση ταυτοχρονα στις κλησεις. εχει κανεις ιδεα για κατι απο αυτα?

 

 

edit: για τον ηχο και τη δονηση βρηκα την επιλογη!!

Edited by Stefoos
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαργογη καταργουμε για να μην κανει μπλοκ στις διαφημησεις

 

Η εφαρμογή που ζητάς είναι το AdAway.

Edit: Α εσύ θέλεις το ανάποδο. Να επιτρέπονται οι διαφημίσεις. Αυτό είναι mod δεν είναι εφαρμογή.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν θα βγεί v16.3 για την 4.1.2 ή είναι η τελευταία και αναμένουμε μόνο την κουζίνα;

 

Το πιο πιθανό να βγει (αν βγει μιας και τρέχει με το S3 τώρα ο Γιάννης από ότι κατάλαβα) μαζί με την κουζίνα όταν βγει και επίσημα η 4.1.2 δεν έχει κατ εμέ νόημα να βγάλει άλλη έκδοση εφόσον δεν έχει βγει κάτι νεώτερο απο την μαμά (Samsung) και η τρέχουσα δουλεύει χωρίς προβλήματα (σε μένα τουλάχιστον δεν είχε δημιουργήσει κανένα θέμα)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

μόλις την πέρασα και γω! δεν πήγαινε άλλο με την 4.0.3 μαμα που είχα. 2 ερωτησεις

1. αυτη η κρυφη πλαινη στηλη απενεργοποιείται? πως?

2. μου βγάζει ενημερωση λογισμικου με το που περασα αυτη την ρομ. την κανω την ενημερωση? ειναι ασφαλες?

Link to comment
Share on other sites

μόλις την πέρασα και γω! δεν πήγαινε άλλο με την 4.0.3 μαμα που είχα. 2 ερωτησεις

1. αυτη η κρυφη πλαινη στηλη απενεργοποιείται? πως?

2. μου βγάζει ενημερωση λογισμικου με το που περασα αυτη την ρομ. την κανω την ενημερωση? ειναι ασφαλες?

 

1)Ρυθμίσεις-εμφάνιση-πολλαπλά παράθυρα ή πιο γρήγορα από την μπάρα η τελευταία επιλογή που λέει πολλαπλά παράθυρα.

2)Κάνε την δεν γίνετε τίποτα,δεν υπάρχει ενημέρωση απλά για να φύγει η ειδοποίηση.

 

Το πιο πιθανό να βγει (αν βγει μιας και τρέχει με το S3 τώρα ο Γιάννης από ότι κατάλαβα) μαζί με την κουζίνα όταν βγει και επίσημα η 4.1.2 δεν έχει κατ εμέ νόημα να βγάλει άλλη έκδοση εφόσον δεν έχει βγει κάτι νεώτερο απο την μαμά (Samsung) και η τρέχουσα δουλεύει χωρίς προβλήματα (σε μένα τουλάχιστον δεν είχε δημιουργήσει κανένα θέμα)

Σε σένα δουλεύει η έξυπνη διαμονή ή αλλιώς smart stay;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...