Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέα έκδοση Omega v14

 

Changelog:

Based on firmware XWLPF Android 4.03 (Date: 18/05/2012)

New:

Modem: XXLPX

Kernel: Kernel CF-Root XWLPF

Sounds form SG3

Updated:

Omega's csc: XXLP7 (multi 57)

Google Maps v6.8.0

Apex Launcher v1.2.1

Nova Launcher v1.1.4 (Only to ICS Theme)

NoLed v5.2.3

Airdroid v1.0.6

Google Translate v2.4

hosts

Removed:

Lidroid mod

Mods:

JKay Deluxe Mod v14

+ 18 scrollable quick panel toggles incl:

'Do not disturb' quick settings button (the notification toggle from tablets)

'Screen on' quick settings button (temporary 3 mins of screen on)

'Auto brightness' quick settings button (long press to adjust brightness and auto-brightness using a slider)

'Mobile data', 'Airplane mode', 'Vibrate' toggle, Wi-Fi hotspot, Sync, Flashlight and the 4 reboot toggles

Long press on these toggles to go to settings!

+ Original ICS lockscreen

+ Live wallpaper support on lockscreen

+ 6 bars for GSM signal

+ Custom date format on status bar

+ Next Alarm Info on drag bar

+ Transparent statusbar on lockscreen

+ Redesigned Samsungs WiFi icons as I did not like the ICS look from Samsung!

+ Separate Wifi In/out arrows

+ Removed leading zero to hour on status bar (to changed '09:00' to '9:00')

+ Semi transparent connection icons

+ 'Fast screen off' to turn the screen of faster!

+ Toggle flashlight by long pressing Home button on any lockscreen!

+ Toggle sound on/off using volume buttons on any lock screen

+ Disabled 'Battery full' notification

+ Disabled 'Bluetooth' notification

+ Long press volume buttons to skip track (when music is playing and screen is off, and note: this also works when you have set lockscreen to None!)

+ Connection icons are green when fully connected to google servers

+ Battery with percent (100 steps plus 100 steps charging)

+ Added 'Reboot to Recovery' and 'Reboot to Download' to the phone dialog panel

+ Enabled fast double click (350ms instead of 500ms)

+ Enabled CRT off effect when screen off

Theme:

Many Icon changes in all roms - work in progress, more icons in next versions

Notification text themed in Black Blue and ICS

Credits to siberian tiger his help.

Rom is no Full Wipe

 

JKay Deluxe Settings is not included, get it from here

With deluxe settings you will have the correct clock color in all themes - ICS Lockscreen - CRT off - Lockscreen help text removed and many many more :)

All this will be removed from Omega files

Two battery mods included in all themes, deluxe settings is needed to change battery mods

 

Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v14 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουμε την v13 , απλα κανουμε Install zip , χωρις factory reset ετσι ? Ευχαριστω :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουμε την v13 , απλα κανουμε Install zip , χωρις factory reset ετσι ? Ευχαριστω :)

 

Ναι, δεν χρειάζεται full wipe.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

δωσε λινκ γιατι βγαζει ακομα την 13

πάτα το link , η 14 είναι (την κατεβάζω με torrent )

 

edit (για οικονομία χώρου)

η rom πετάει , μια ακόμη πολύ καλή δουλειά του Γιάννη

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πάτα το link , η 14 είναι

ναι σωστα στα λινκ μετα λεει 14 στην αρχη εδω λεει 13 http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=263

 

 

 

ΟΛΑ οκ τωρα .

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ενω ηθελα να μεινω στην 13 μεχρι να αλλαξω συσκευη το μικροβιο μου περασε τη 14!!!πολυ γρηγορη και πολυ σταθερη!

θα γινει η αναβαθμιση σημερα στα omega files;γιατι χρειαζομαι οπως και δηποτε την εγγραφη της κλησης!!!!αν το εχει κανεις το ζιπακι ευκαιρο ας το ανεβασει καπου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ενω ηθελα να μεινω στην 13 μεχρι να αλλαξω συσκευη το μικροβιο μου περασε τη 14!!!πολυ γρηγορη και πολυ σταθερη!

θα γινει η αναβαθμιση σημερα στα omega files;γιατι χρειαζομαι οπως και δηποτε την εγγραφη της κλησης!!!!αν το εχει κανεις το ζιπακι ευκαιρο ας το ανεβασει καπου!!!!!

Πράγματι πολύ καλή , για μένα η καλύτερη που κυκλοφορεί (και έχω δοκιμάσει αρκετές , σήμερα έσβησα το .zip της άριστης omega 10.4 από την sdcard μου)

Έχω πρόχειρο μόνο το Call_Recorder_Black_Blue (κατεβασμένο από την κουζίνα της omega φυσικά)

https://rapidshare.com/files/498822160/Call_Recorder_Black_Blue.zip

edit

τέλεια ηχογραφεί , ακούγονται και οι δύο συνομιλητές , πολύ καλά

το αρχείο αποθηκεύεται στην sdcard/Sounds

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπράβο για την νέα rom... Έχω μία απορία. Όταν πέρασα τον kernel του speedmod K3-20 χάθηκε η lockscreen και το battery icon άλλαξε και από τον γνωστό κύκλο έγινε σαν δείκτης! Μπορώ να έχω τον kernel του speedmod σε συνδυασμό με την lockscreen και το αρχικό battery icon;
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Γιαννη πολυ καλη δουλεια και παλι!! Ολα στην 14 δουλευουν ρολοι και πολυ γρηγορα!! Θα ηθελα να δω σε επομενη εκδοση τον touchwiz απο το s3 αντι αυτον του s2, νομιζω ειναι πολυ η αναβαθμιση του.. Και παλι μπραβο και ευχαριστω... (εν αναμονη για kitchen v14)

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπράβο για την νέα rom... Έχω μία απορία. Όταν πέρασα τον kernel του speedmod K3-20 χάθηκε η lockscreen και το battery icon άλλαξε και από τον γνωστό κύκλο έγινε σαν δείκτης! Μπορώ να έχω τον kernel του speedmod σε συνδυασμό με την lockscreen και το αρχικό battery icon;

δεν μου φαίνεται λογικό

να περάσεις πάλι την rom και μετά τον Kernel πάλι ???

από την κουζίνα έπρεπε να περάσεις πρώτα αυτό νομίζω

Ultimate Kernel Cleaning Scirpt

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αποριες. Ειχα την 13 , τωρα εχω την 14.. Δεν εχω πειραξει τον κερνελ . Θα επρεπε? Επισης τι ειναι αυτο το kitchen ? Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Γιαννη πολυ καλη δουλεια και παλι!! Ολα στην 14 δουλευουν ρολοι και πολυ γρηγορα!! Θα ηθελα να δω σε επομενη εκδοση τον touchwiz απο το s3 αντι αυτον του s2, νομιζω ειναι πολυ η αναβαθμιση του.. Και παλι μπραβο και ευχαριστω... (εν αναμονη για kitchen v14)

κάτι τέτοιο ?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26790521&postcount=6534

 

Παιδια εχω αποριες. Ειχα την 13 , τωρα εχω την 14.. Δεν εχω πειραξει τον κερνελ . Θα επρεπε? Επισης τι ειναι αυτο το kitchen ? Ευχαριστω

όταν βάζεις μια rom μπαίνει ο Kernel που έχει η rom , ο παλιός χάνετε (αν θέλεις βάζεις άλλον κερνελ , για μένα δεν χρειάζεται)

kitchen= πρώτη σελίδα δεύτερο ποστ (γίνετε εγκατάσταση με την εκάστοτε rom , έχει πολλά πράγματα μέσα η εφαρμογή , θα την βρεις στις εφαρμογές σαν omega files)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ καλή , για μένα η καλύτερη που κυκλοφορεί (και έχω δοκιμάσει αρκετές , σήμερα έσβησα το .zip της άριστης omega 10.4 από την sdcard μου)

Έχω πρόχειρο μόνο το Call_Recorder_Black_Blue (κατεβασμένο από την κουζίνα της omega φυσικά)

https://rapidshare.com/files/498822160/Call_Recorder_Black_Blue.zip

edit

τέλεια ηχογραφεί , ακούγονται και οι δύο συνομιλητές , πολύ καλά

το αρχείο αποθηκεύεται στην sdcard/Sounds

 

Ευχαριστω αλλα δε κανει!!!μου κανει bootloop οταν το φλασαρω!!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 14 , μεχρι στιγμης πολυ καλη και πολυ καλο σημα !!

δυο θεματακια ομως εχω για την black blue.

1. οι μπαρες του σηματος τηλεφωνιας ειναι οπως στην stock , δεν ειναι οπως στις παλιες Black blue ? διορθώνεται ?

2. με το on/off στις επιλογες τηλεφωνου δεν υπαρχει το "reboot" το οποιο το θεωρώ βασικο , πως μπορουμε να το βαλουμε ?

Link to comment
Share on other sites

κριμας που ειναι στην μπαρα , με βολευε πιο πολυ να ειναι στις "επιλογες συσκευης" , αλλωστε πηστευω οτι εκει ταίριαζε εφοσον εκει ειναι και το recovery , το download και το απενεργοποιηση.

 

(στην οθονη ειδοποιήσεων μου αρεσε που στις επιλογες πανω υπαρχουν μπαρες αν μια ειναι On η Off , πριν υπηρχει μια κουκιδα. ειναι πιο ευανάγνωστο με την μπαρα για να ξερουμε αν ειναι On η Off )

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα δε κανει!!!μου κανει bootloop οταν το φλασαρω!!!

το είχα στο download από την κουζίνα , το φλάσαρα και δούλεψε , γιαυτό στο ανέβασα , πριν το εγκαταστήσω έκανα

Σε recovery

Wipe case partition

Advance/wipe delvik cache

Advance/Fix permissions

 

αναμονή για την σιγουριά της κουζίνας

 

κριμας που ειναι στην μπαρα , με βολευε πιο πολυ να ειναι στις "επιλογες συσκευης" , αλλωστε πηστευω οτι εκει ταίριαζε εφοσον εκει ειναι και το recovery , το download και το απενεργοποιηση.

 

(στην οθονη ειδοποιήσεων μου αρεσε που στις επιλογες πανω υπαρχουν μπαρες αν μια ειναι On η Off , πριν υπηρχει μια κουκιδα. ειναι πιο ευανάγνωστο με την μπαρα για να ξερουμε αν ειναι On η Off )

ναι θα βόλευε

και κάτι γνωστό : στην notification bat (κατεβάζοντας την κουρτίνα)

αν πατήσεις παρατεταμένα ένα εικονίδιο π.χ. wifi , πηγαίνει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις το εξης : ανα τακτα διαστηματα μου κολαει το κινητο και μου πεταει σφαλμα "Apex Launcer διακοπηκε" :blink: μα εγω δεν εχω τον Apex Launcer ??:blink: , με τον go launcer ειμαι !!! βεβαια μετα συνεχίζει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

το είχα στο download από την κουζίνα , το φλάσαρα και δούλεψε , γιαυτό στο ανέβασα , πριν το εγκαταστήσω έκανα

Σε recovery

Wipe case partition

Advance/wipe delvik cache

Advance/Fix permissions

 

αναμονή για την σιγουριά της κουζίνας

 

 

 

δυστηχως δε δουλεψε ουτε αυτο!!!!δε πειραζει θα περιμενω!αλλιως θα κανω ρεστορ το πρωινο μπακαπι!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις το εξης : ανα τακτα διαστηματα μου κολαει το κινητο και μου πεταει σφαλμα "Apex Launcer διακοπηκε" :blink: μα εγω δεν εχω τον Apex Launcer ??:blink: , με τον go launcer ειμαι !!! βεβαια μετα συνεχίζει κανονικα.

το ApexLauncher.apk είναι προ εγκατεστημένο στην omega και δεν εγκαταστάθηκε καλά

δεν έγινε σωστά η εγκατάσταση της rom

αν θέλεις φλάσαρε πάλι χωρίς wipe την rom

δυστηχως δε δουλεψε ουτε αυτο!!!!δε πειραζει θα περιμενω!αλλιως θα κανω ρεστορ το πρωινο μπακαπι!!!χαχαχαχα

αναμονή για την κουζίνα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την 13 και έβαλα την 14 και τώρα μου κολλάει το πρόγραμα του internet και όταν κολλήσει αρχίζει και ζεσταίνεται το κινητο. έβαλα το πρόγραμα dolphin και είναι οκ. Ξέρει κανείς γιατί το έκανε και αν υπάρχει λύσει?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η νέα rom!Αυτό που θα ήθελα προσωπικα στην 15 είναι να υπάρχει και επιλογή να κανείς το S2 να μοιάζει με S3,δηλαδή εκτός από τους ήχους να υπάρχουν μέσα στην εγκατάσταση και ο launcher του S3 με τα widgets και το s-voice κτλ...Αν και τα εχω περάσει στην 14 όλα αυτα,απλά θα ήταν πιο βολικό και γρήγορο!Ευχαριστούμε Γιάννη γι άλλη μια φορά πολύ καλή δουλειά!
Link to comment
Share on other sites

έλυσα τελικα το προβλημα που δεν υπηρχει το reboot στο επιλογες τηλεφωνου. κατεβασα το deluxe settings και βαζω οτι θελω και πολλες ακομη επιλογες π.χ. για lockscreen κ.α. :dance:

Οταν το εβαλα μου εβγαλε παλι την πιαλια μπαρα γραμων του σηματος δυκτιου που ειχαν οι αλλες Black blue (13 , 12, 11....)

και την μπαταρια το % μου το εβγαλε σε κυκλο , χχμμ πιο ομορφο !!:happy:

Edited by ioathe
Διαγραφη link για παρανομο υλικο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...