Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Omega Files Kitchen (η εφαρμογή)έχει ανανεωθεί;Γιατί σε μένα έχει μείνει πισω και δεν βλεπω τιποτα για την 5.1!

 

Και σε εμένα η κουζίνα έμεινε η παλιά....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δοκιμάστε τώρα και ενημερώστε με :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμάστε τώρα και ενημερώστε με :)

 

Δουλεύει εντάξει Γιάννη .Ανανεώθηκε κανονικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για δωστε ρε παιδια το λιγκ για την κουζινα

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23760847&postcount=2088

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρε νικόλα με δουλεύεις???

Αυτοί την κουζίνα που μου εστειλες θα την πάρω δώρο στην γυναικα μου

 

Είναι μέσα στη ρομ φίλε.Γιατί δεν την έχεις;

 

Τελικά το downloading μέσω torrents είναι όλα τα λεφτά.

Κατεβαίνει στο πι και φι.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση έχω μόνο. Το titanium δεν δουλεύει ούτε με την 5.1? Προσπαθώ να κάνω defrost το Social Hub και δεν το δέχεται..

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση έχω μόνο. Το titanium δεν δουλεύει ούτε με την 5.1? Προσπαθώ να κάνω defrost το Social Hub και δεν το δέχεται..

 

Σε εμένα δουλεύει μια χαρά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug του titanium. Απεγκατέστησέ το από το Titanium, κάνε reboot και μετά επανέφερέ το από το Titanium

Επιτέλους!! Ευχαριστώ!! :)

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Ok η κουζίνα!Αυτό το Samsung keyboard XXLPQ είναι κάτι άλλο από αυτό που έχει μέσα η ρομ;

 

Το ίδιο είναι :)

 

Τελικά το downloading μέσω torrents είναι όλα τα λεφτά.

Κατεβαίνει στο πι και φι.

 

Ναι μεγάλη επιτυχία, και ειναι ο tracker στον server της Omega και εχω Live statistics :)

Απο το μεσημέρι μέχρι τώρα 1004 download!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι :)

 

 

 

Ναι μεγάλη επιτυχία, και ειναι ο tracker στον server της Omega και εχω Live statistics :)

Απο το μεσημέρι μέχρι τώρα 1004 download!

 

Πιστεύω ότι παλαιότερα πολύς κόσμος δεν δοκίμαζε τις omega λόγω του αργού downloading.Τώρα θα δεις πραγματικά τι έχει να γίνει.

Συγχαρητήρια και πάλι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι παλαιότερα πολύς κόσμος δεν δοκίμαζε τις omega λόγω του αργού downloading.Τώρα θα δεις πραγματικά τι έχει να γίνει.

Συγχαρητήρια και πάλι.

 

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Και με κανα δύο συμβατά θέματα θα γίνει η καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια:( με την κάμερα...δεν ανοίγει...το απόλυτο μαύρο...και βγάζει μετά απο κανένα λεπτό "η κάμερα διακόπηκε"....τι μπορεί να φταίει? Εχω κάνει reboot, ξανά flashάρισμα την rom αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

το ειχε πει ο ταχυδρομος παλια για τορρεντ :D

ειναι το μοναδικο τορρεντ που δεν παταω ποτε pause !

ολα καλα και εγω και με την 5 αλλα και με την 5,1 , απλα το μονο μικροπλροβλημα που μου εκανε 2 φορες απο 30 περιπου κλησεις ειναι οτι ενω τραβουσα το πρασινο για να το σηκωσω οταν χτυπουσε απλα δεν εκανε τιποτα.... το εχει πα8ει κανενας αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η ιδέα για να κατεβάζουμε με torrents ήταν φοβερή...επιτέλους την κατεβάζουμε σε 10 λεπτά ενώ παλιά την κατέβαζα σε μια ώρα! Μια ερώτηση...το wallpaper της ics και το ρολόι με τις άσπρες τελίτσες που μπορώ να τα βρω αν θέλω να τα ξαναβάλω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η ιδέα για να κατεβάζουμε με torrents ήταν φοβερή...επιτέλους την κατεβάζουμε σε 10 λεπτά ενώ παλιά την κατέβαζα σε μια ώρα! Μια ερώτηση...το wallpaper της ics και το ρολόι με τις άσπρες τελίτσες που μπορώ να τα βρω αν θέλω να τα ξαναβάλω;

 

To ανέβασα εδώ:

http://desmond.imageshack.us/Himg214/scaled.php?server=214&filename=defaultwallpaper.jpg&res=medium

 

http://desmond.imageshack.us/Himg214/scaled.php?server=214&filename=defaultwallpaper.jpg&res=medium

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα παιδες

γιαννη να ρωτησω κατι οτι ειναι στη κουζινα ειναι συμβατο πλεον με την 5.1;δηλαδη φλασαρουμε οτι θελουμε ανενοχλητα η θα πεσουμε σε κανα bootloop?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα παιδες

γιαννη να ρωτησω κατι οτι ειναι στη κουζινα ειναι συμβατο πλεον με την 5.1;δηλαδη φλασαρουμε οτι θελουμε ανενοχλητα η θα πεσουμε σε κανα bootloop?

 

Όλα είσαι συμβατά, αλλά πάντα να κάνετε nadroid backup πριν.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το supersu μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: ''There is no su binary installed and supersu cannot install it. This is a problem'' Το έκανα αναβάθμιση στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση αλλά μου βγάζει πάλι το ίδιο σφάλμα. Είμαι με Omega ics 5.1. Καμία πρόταση;

 

Γιάννη επίσης να ξέρεις οτι στη Notification bar της ics themed rom 5.1 υπάρχει ένα bug. Όταν υπάρχουν notifications με αγγλική γλώσσα συστήματος λέει 'clear' ενώ με ελληνική γλώσσα συστήματος λέει 'Διαγρα' και όχι 'Διαγραφή'. Μπορείς να το διορθώσεις;

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ εβαλα το κινητο να φορτισει, ηταν στο 5-6%.. σημερα το πρωι ξυπνησα, το βρξκα κλειστο, και ειχε αυτο το σηματακι στην οθονη με το θαυμαστικο και στην μπαταρια.. τωρα το εβαλα για φορτισμα και αναψε κανονικα..

τι να πω, δεν παταγε ο φορτηστης και δεν φορτιζε μεχρι που εσβησε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το supersu μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: ''There is no su binary installed and supersu cannot install it. This is a problem'' Το έκανα αναβάθμιση στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση αλλά μου βγάζει πάλι το ίδιο σφάλμα. Είμαι με Omega ics 5.1. Καμία πρόταση;

 

Γιάννη επίσης να ξέρεις οτι στη Notification bar της ics themed rom 5.1 υπάρχει ένα bug. Όταν υπάρχουν notifications με αγγλική γλώσσα συστήματος λέει 'clear' ενώ με ελληνική γλώσσα συστήματος λέει 'Διαγρα' και όχι 'Διαγραφή'. Μπορείς να το διορθώσεις;

 

Ακριβώς ίδιο πρόβλημα, μετά από upgrade σε 5.1

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα ολα δουλευουν ΟΚ. Κανενα προβλημα πουθενα. Μπραβο Γιαννη για την πολυ καλη δουλεια.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...