Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πριν λίγο διαπίστωσα ότι κάθε sms που στέλνω πηγαίνει στον παραλήπτη 2 φορές. Έχω την stock 5.0 και χρησιμοποιώ το GoSMS. Έχει πάθει κανείς κάτι ανάλογο;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tον νεο cf-root τον περνας απο cwm η θέλει odin???

 

Εγώ το κάνω με odin, αλλά λογικά μπορείς να το κάνεις και από την εφαρμογή CWM Manager > flash kernel

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνω με odin, αλλά λογικά μπορείς να το κάνεις και από την εφαρμογή CWM Manager > flash kernel

 

Γίνεται και από την εφαρμογή CWM Manager > flash kernel. Εγώ έτσι το έκανα!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και από την εφαρμογή CWM Manager > flash kernel. Εγώ έτσι το έκανα!

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο διαπίστωσα ότι κάθε sms που στέλνω πηγαίνει στον παραλήπτη 2 φορές. Έχω την stock 5.0 και χρησιμοποιώ το GoSMS. Έχει πάθει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Ναι ολοι εχουμε αυτο το προβλημα νομιζω.. Με την stock εφαρμογη ολα μια χαρα. Ειναι προβλημα της ics rom.. Απορω στις beta ηταν μια χαρα.. Α ρε samsung!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι μέχρι την τελευταία beta έπαιζε μια χαρά. Αν δε διορθωθεί γρήγορα, και σε συνδυασμό με την έλλειψη Ελληνικού swype, θα έχω ένα πολύ καλό λόγο να πάω πίσω στην τελευταία beta.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα τις ρομ εδω

http://omega.indieroms.net/blog/?page_id=263

συντομα θα ανανεωσω και τα πρωτα ποστ με changelog κτλ.

Περιμένω εντυπώσεις!

 

Την Black blue πότε θα την έχουμε Γιάννη; αυτήν περιμένω πως και πως (μετά βέβαια από την GB 11 :lol: )

 

ΕDIT: λολ, τώρα είδα ότι έχει ήδη ανέβει! σε Ευχαριστούμε Γιάννη!

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμασω την ρομ του Γιαννη απλα θελω να κανω μια ερωτηση σε αυτους που την εχουν βαλει, για ics μιλαμε παντα....Οοολοι καταφεραν να εχουν τον twlauncher χωρις κανενα προβλημα χωρις fc.....;;;
Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμασω την ρομ του Γιαννη απλα θελω να κανω μια ερωτηση σε αυτους που την εχουν βαλει, για ics μιλαμε παντα....Οοολοι καταφεραν να εχουν τον twlauncher χωρις κανενα προβλημα χωρις fc.....;;;

 

Ναι χωρίς FC!

Ξερω γιατι ρωτάς, δοκίμασα του crickelo Και wanam και δεν δουλεύει κάνει fc

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι χωρίς FC!

Ξερω γιατι ρωτάς, δοκίμασα του crickelo Και wanam και δεν δουλεύει κάνει fc

 

καλησπερα

σορρυ που εχω τοσο καιρο να γραψω αλλα καθε μερα διαβαζω τι γραφετε(εμπλεξα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο και ξεχασα το γαλαξια για λιγο)

περασα την 5 η οποια ειναι φανταστικη μπραβο γιαννο

αλλα η καμερα μου κανει fc συνεχεια

ξερει κανεις κατι;

 

και ενα bugακι

οταν ειμαστε σε landscape και κλεισουμε το autorotation και τη γυρισουμε ορθια

παραμενει σε landscape η συσκευη και ας ειναι ορθια

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την βάλεις κατευθείαν, δεν θα έχεις παράξενα εικονίδια :)

 

@ολους

μην ξεχάσετε να βάλετε τον νέο cf-root kernel!

 

Γιαννη καλησπερα,

ο νεος ειναι αυτος CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-PROPER-v5.4-CWM5.zip ??

η αυτος CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.zip ???

μαλλον ο 5.4:(

 

-μπορω απο Omega v10.4◄Black Blue►, να παω στην Omega_ICS_v5.0_Black_Blue_XXLPQ, χωρις wipe?

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σορρυ που εχω τοσο καιρο να γραψω αλλα καθε μερα διαβαζω τι γραφετε(εμπλεξα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο και ξεχασα το γαλαξια για λιγο)

περασα την 5 η οποια ειναι φανταστικη μπραβο γιαννο

αλλα η καμερα μου κανει fc συνεχεια

ξερει κανεις κατι;

 

no problems here.. σε εμενα δουλευει μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά να κάνω μια ερώτηση..μήπως υπάρχει καμιά περίπτωση να δουλέψουν στην ics τα παιχνίδια της gameloft που έχουν θέμα με την ics? Dungeon hunter, hero of Sparta???
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σορρυ που εχω τοσο καιρο να γραψω αλλα καθε μερα διαβαζω τι γραφετε(εμπλεξα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο και ξεχασα το γαλαξια για λιγο)

περασα την 5 η οποια ειναι φανταστικη μπραβο γιαννο

αλλα η καμερα μου κανει fc συνεχεια

ξερει κανεις κατι;

 

Φίλε το είχα κι εγώ το πρόβλημα, αναγκάστηκα να κάνω wipe data και να το ξαναστήσω. Δουλεύει μια χαρά τώρα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! με το που εβαλα την ics το κινητο σερνεται....μηπως να περιμενουμε καποιο καινουριο κερνελ?
Google
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα ....Με το που κλεινει η οθονη παω να την ξαναανοιξω (μαλλον οταν παει να μπει σε deep sleep) ειναι κλειστο το κινιτο , καθε φορα ομως που κλεινει η οθονη κλεινει το κινιτο....Υπαρχει καποια λυση...;;;Ααα με omega παντα....
Link to comment
Share on other sites

φοβερός ο chrome στην original ICS... λατρευω τo sync με το desktop chrome! το bug με τα διπλα sms να μην ειχε θα ηταν τελεια για μενα...
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

φοβερός ο chrome στην original ICS... λατρευω τo sync με το desktop chrome! το bug με τα διπλα sms να μην ειχε θα ηταν τελεια για μενα...

 

γιατι σε μενα ρε γμτ κολαει ο chrome..? ολο force close τρωει..

Link to comment
Share on other sites

γιατι σε μενα ρε γμτ κολαει ο chrome..? ολο force close τρωει..

 

εμενα FC ειχε μονο στις προηγουμενες beta. απο τοτε που περασα σε lpq παει σφαιρα :) δοκιμασε clear cache αμα δεν εχεις ερθει με full wipe!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

εμενα FC ειχε μονο στις προηγουμενες beta. απο τοτε που περασα σε lpq παει σφαιρα :) δοκιμασε clear cache αμα δεν εχεις ερθει με full wipe!

 

μπορει καποιος να μου δωσει λιγκ απο τον chrome γιατι δεν τον βρησκω στο μαρκετ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το handcent δεν στελνει διπλα sms! ας το τσεκαρει καποιος.

 

edit: ακυρο :P

Edited by mythoc
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!!!

Εχει καταφέρει κανεις σας να συγχρονισει τις επαφες του με το facebook για να εχει κ τις φωτογραφίες των καλούντων???To social hub συχρονιζει πλεον μονο ημερολογιο κ μηνυματα...!περασα κ την εφαρμογη του fbk κ έχει επιλογη συγχρονισμου φωτο αλλα δε γινεται τιποτα...!!

Καμια ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καταπληκτικη η νεα ROM και η ICS.Καποιες ερωτησεις εχω:

-Ο νεος kernel που υπαρχει να τον κατεβασουμε?Στην kitchen δεν τον ειδα

-Με τον Apex launcher δεν μπορω να ανοιξω τα μηνυματα.Μου λεει ''Η ενεργεια δεν μπορει να εκκινηθει''

-Στον twlauncher μπορουμε να αλλαξουμε τον αριθμο των σειρων και των στηλων.Με βολευει ας πουμε παρα πολυ το 4x5

-Υπαρχει δυνατοτητα να δημιουργουμε φακελους στους αλλους 2 Launchers?

 

Αυτα.Σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα καλη.Γρηγορη αλλα δεν ειναι τοσο smooth οσο περιμενα.Θα δω με τον καινουργιο kernel τι παιζει.Και κατι τελευταιο παρατηρω μεγαλη καταναλωση της RAM.Ακομα δεν εχω περασει εφαρμογες και εχω 650/831 MBs

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

Η νέα v5.0 τα πηγαίνει πολύ καλά 1500 download σε λιγότερο από μια μέρα :)

Μόλις βρω χρόνο θα ανανεώσω και τα πρώτα Post.

 

Ναι ολοι εχουμε αυτο το προβλημα νομιζω.. Με την stock εφαρμογη ολα μια χαρα. Ειναι προβλημα της ics rom.. Απορω στις beta ηταν μια χαρα.. Α ρε samsung!

 

Θα το κοιτάξω να το διορθώσω. Μεγάλη πατάτα αυτο το bug, πως τους ξέφυγε ??

 

Πράγματι μέχρι την τελευταία beta έπαιζε μια χαρά. Αν δε διορθωθεί γρήγορα, και σε συνδυασμό με την έλλειψη Ελληνικού swype, θα έχω ένα πολύ καλό λόγο να πάω πίσω στην τελευταία beta.

 

Θα διορθωθεί :)

Ελληνικό swype εχει η v5.0

 

Ο νέος είναι ο LPH Που βλέπω στην kitchen;

 

Οχι, την κουζινα θα την αναβαθμίσω σήμερα, αν προλάβω.

 

και ενα bugακι

οταν ειμαστε σε landscape και κλεισουμε το autorotation και τη γυρισουμε ορθια

παραμενει σε landscape η συσκευη και ας ειναι ορθια

 

Ναι έχεις δίκαιο, ούτε στις beta δεν είχαμε τόσα μικρά bug :blink:

 

Γιαννη καλησπερα,

ο νεος ειναι αυτος CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-PROPER-v5.4-CWM5.zip ??

η αυτος CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.zip ???

μαλλον ο 5.4:(

 

-μπορω απο Omega v10.4◄Black Blue►, να παω στην Omega_ICS_v5.0_Black_Blue_XXLPQ, χωρις wipe?

 

Αυτός CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.zip

Μπορείς αλλά δεν είναι σωστό, θέλει full wipe.

 

Καλησπέρα, παιδιά να κάνω μια ερώτηση..μήπως υπάρχει καμιά περίπτωση να δουλέψουν στην ics τα παιχνίδια της gameloft που έχουν θέμα με την ics? Dungeon hunter, hero of Sparta???

 

Αν τα εχει δοκιμάσει κάποιος ας μας ενημερώσει.

 

Παιδια εχω προβλημα ....Με το που κλεινει η οθονη παω να την ξαναανοιξω (μαλλον οταν παει να μπει σε deep sleep) ειναι κλειστο το κινιτο , καθε φορα ομως που κλεινει η οθονη κλεινει το κινιτο....Υπαρχει καποια λυση...;;;Ααα με omega παντα....

 

Δεν το έχω αυτό το πρόβλημα, μήπως κάτι δεν εκατσε καλά??

 

Παιδες καλησπερα!!!

Εχει καταφέρει κανεις σας να συγχρονισει τις επαφες του με το facebook για να εχει κ τις φωτογραφίες των καλούντων???To social hub συχρονιζει πλεον μονο ημερολογιο κ μηνυματα...!περασα κ την εφαρμογη του fbk κ έχει επιλογη συγχρονισμου φωτο αλλα δε γινεται τιποτα...!!

Καμια ιδέα???

 

Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, πρέπει να το βάλει σαν δυνατότητα η samsung

 

Γιαννη καταπληκτικη η νεα ROM και η ICS.Καποιες ερωτησεις εχω:

-Ο νεος kernel που υπαρχει να τον κατεβασουμε?Στην kitchen δεν τον ειδα

-Με τον Apex launcher δεν μπορω να ανοιξω τα μηνυματα.Μου λεει ''Η ενεργεια δεν μπορει να εκκινηθει''

-Στον twlauncher μπορουμε να αλλαξουμε τον αριθμο των σειρων και των στηλων.Με βολευει ας πουμε παρα πολυ το 4x5

-Υπαρχει δυνατοτητα να δημιουργουμε φακελους στους αλλους 2 Launchers?

 

Αυτα.Σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα καλη.Γρηγορη αλλα δεν ειναι τοσο smooth οσο περιμενα.Θα δω με τον καινουργιο kernel τι παιζει.Και κατι τελευταιο παρατηρω μεγαλη καταναλωση της RAM.Ακομα δεν εχω περασει εφαρμογες και εχω 650/831 MBs

 

Τον Kernel τον κατεβάζουμε απο εδώ

http://download.chainfire.eu/152/CF-Root/SGS2/CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-PROPER-v5.4-CWM5.zip

Στον twlauncher δεν υπάρχει ακόμα αυτό το Mod

Τους launchers δεν τους εχω δουλέψει ακόμα για να σου απαντήσω.

Εχω εχω πολυ καλη καταναλωση ram, ας μα ενημερώσει και καποιος αλλος, αν και δεν είχα κανένα παράπονο με την ram.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...