Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η στοκ ρομ δεν έχει πρόβλημα με τη μπαταρία.Μήπως επανέφερες κάποια δεδομένα συστήματος από παλαιότερες ρομ;

 

Έχεις δίκιο.Έβαλα την 3.2 omega και όλα δουλεύουν οκ.με ανοιχτο viber και wifi, ανταποκρίνεται πολύ καλά.Μάλλον το restore από το titanium έφταιγε.Βλακεία μου!

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο.Έβαλα την 3.2 omega και όλα δουλεύουν οκ.με ανοιχτο viber και wifi, ανταποκρίνεται πολύ καλά.Μάλλον το restore από το titanium έφταιγε.Βλακεία μου!

Σε ευχαριστώ.

 

Το ξαναλέω και ας έχει ειπωθεί πάλι.Στην ics επαναφορά μόνο εφαρμογών και μάλιστα χωρίς τα δεδομένα τους.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Νέα Omega v3.2 with Ice Cream Sandwich Theme

 

Changelog Omega v3.2 Ice Cream Sandwich Theme:

Based on Beta Firmware XXLPH Android 4.0.3 (Date: 31/01/2012)

Theme

Ice Cream Sandwich Theme by BigBangHD

Theme contains also icons from jrsoft's ICS Theme

Three Launchers included - Apex + Nova + Twlauncher

Updated:

Twitter v3.1.1

NOLED v5.1.2

hosts

Rom is no Full Wipe

 

Installation

Instructions

1.Download Omega_ICS_v3.2_ICS_XXLPH.rar and unzip rar file,

and copy Omega_ICS_v3.2_ICS_XXLPH_part_01.zip + Omega_ICS_v3.2_ICS_XXLPH_part_02.zip to your device.

2. Boot in clockworkmod recovery, Wipe data/factory reset (optional if you already have Omega), Wipe chache and Wipe Dalvik Cache

3. Flash Omega_ICS_v3.2_ICS_XXLPH_part_01.zip

4. Reboot Device (important, if you do not reboot device will FC)

5. Flash Omega_ICS_v3.2_ICS_XXLPH_part_02.zip

 

Αν δοκιμάσετε την νέα Omega Ice Cream Sandwich v3.2 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Απολαύστε με την νέα Omega ICS :cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλέω και ας έχει ειπωθεί πάλι.Στην ics επαναφορά μόνο εφαρμογών και μάλιστα χωρίς τα δεδομένα τους.

 

Δεν είχα ασχοληθεί με titanium ποτέ γιατί έκανα backup μόνα τα μηνύματα.Θα το διπλοτσεκάρω όταν κάνω restore στο titanium.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη όταν βρεις χρόνο σε παρακαλώ λύσε μου μια απορία. Ίσως να φανεί ηλίθια αλλά τη γράφω. Αν κατεβάσω την ICS theme που πριν λίγο ανέβασες και φλασάρω στην stock που τώρα έχω μόνο το part 2 θα αλλάξει το theme σε ICS με επιτυχία ή θα τα κάνω μπίλιες; Γενικά δηλαδή αλλάζοντας part2 μπορεί κανείς να γυρίζει από την ICS στην Black Blue και αντίστροφα;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλέω και ας έχει ειπωθεί πάλι.Στην ics επαναφορά μόνο εφαρμογών και μάλιστα χωρίς τα δεδομένα τους.

 

εγω επαναφερω κανονικα με mybackup root. μηνυματα-ιστορικο κλησεων-bookmarks-εφαρμογες (apk+data)-επαφες.. χωρις προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη όταν βρεις χρόνο σε παρακαλώ λύσε μου μια απορία. Ίσως να φανεί ηλίθια αλλά τη γράφω. Αν κατεβάσω την ICS theme που πριν λίγο ανέβασες και φλασάρω στην stock που τώρα έχω μόνο το part 2 θα αλλάξει το theme σε ICS με επιτυχία ή θα τα κάνω μπίλιες; Γενικά δηλαδή αλλάζοντας part2 μπορεί κανείς να γυρίζει από την ICS στην Black Blue και αντίστροφα;

 

To part2 έχει μόνο το myphone.apk μέσα, χρειάζεσαι και το part1 που είναι όλα εκεί μέσα.

Μπορείς αν έχεις την Stock να την βάλεις χωρίς wipe :)

Για να αλλάξεις από το ένα θέμα στο άλλο προτείνω και πάλι flash όλης της ρομ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ειμαι με την 3.1. Καλα.... τι μαγικο εχεις κανει με την rom αυτη ??:p ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!!!

Εχω κλεισει 4 μερες ακριβως , εχω μηλησει καμια ωρα:w00t: , games εχω παιξει , ιντερνετ εχω δουλεψει και η μπαταρια ειναι ακομη στο 20% :yahoo:

Απο τοτε που το πηρα το S II εδω και ενα χρονο+ ποτε δεν ειχα τετοια αυτονομια στην μπαταρια !!!!

Μας τρελανες !!!:lol: (βρε :wink: λες να χαλασε η μπαταρια μου :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε επάνω απο την Blue-black rom να περάσουμε χωρίς full wipe την νέα ICS ή πρέπει να βάλουμε τη stock πρώτα?:wacko:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ειμαι με την 3.1. Καλα.... τι μαγικο εχεις κανει με την rom αυτη ??:p ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!!!

Εχω κλεισει 4 μερες ακριβως , εχω μηλησει καμια ωρα:w00t: , games εχω παιξει , ιντερνετ εχω δουλεψει και η μπαταρια ειναι ακομη στο 20%

Απο τοτε που το πηρα το S II εδω και ενα χρονο+ ποτε δεν ειχα τετοια αυτονομια στην μπαταρια !!!!

Μας τρελανες !!!:lol: (βρε :wink: λες να χαλασε η μπαταρια μου

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, χαίρομε που έχεις καλή κατανάλωση μπαταρίας :)

 

Μπορούμε επάνω απο την Blue-black rom να περάσουμε χωρίς full wipe την νέα ICS ή πρέπει να βάλουμε τη stock πρώτα?:wacko:

 

Ναι μπορείς, δεν χρειάζεται πρώτα να βάλεις την stock!

 

Την εβαλα και εγω την 3.2 αλλα δεν μπουταρε το κινητο. Κολλουσε στην οθονη που λεει το μοντελο. Στο bootlogo. Εκανα κανονικα ολα τα wipes και απο δυο τρεις φορες. Ξερει κανεις τι παιζει? Αφου λετε ολοι οτι ειναι σταθερη θελω να την δοκιμασω.. :confused:

 

Κάτι δεν πήγε καλά στην εγκατάσταση,

βάλε και πάλι την v3.2 ρομ με Full Wipe και λογικά δεν θα έχεις το πρόβλημα.

Αν δεν σου κάνει boot και πάλι φλασσαρε μέσω odin τον CF-root kernel LPH και θα κάνει boot.

 

Οχι δεν εχω καταφερει ακομη να περασω επαφες Γιαννη , και αναγκαζομαι και γυρναω στην 10,4.....

Εαν ξερει καποιος , ας βοηθησει.

 

Το ίδιο, βάλε και πάλι την ρομ με Full Wipe και λογικά δεν θα έχεις το πρόβλημα.

 

Καλημέρα.

Έχω χάσει επεισόδια. Βασικά δεν είχα καταλάβει ότι τώρα είμαστε εδώ.

Για να περάσω πάνω στην 10.4 Ωμέγα με Android 2.3.6, πρέπει να κάνω full wipe;

Επίσης η black blue 3.2 που κατέβασα είναι σε δύο part. Αυτά με πιο τρόπο ενώνουν;

 

Νίκο την έβαλες? Εντυπώσεις??

 

Μέσα στην Omega υπάρχει το πολύ καλό MixZing. Όμως όταν πατάω equalizer ON σταματάει ο ήχος και κολάει. Έκανα απεγκατάσταση το MixZing και ξανά εγκατάσταση και κάνει το ίδιο. Το περίεργο είναι ότι το έκανε και στην 10,4. Συμβαίνει σε κανέναν; Είναι θέμα kernel;

 

Δεν το αναφέρεις στο dev που έχει κάνει το πρόβλημα να το διορθώσει?

 

Χαιρετώ την παρέα. Μετά από λίγο καιρό αποχής, αποφάσισα κι εγώ να περάσω στο παγωτό κι έβαλα χθες το βράδυ την νέα OMEGA. Ξεκίνησα να βάλω την Black Blue αλλά μόλις πέρασα το πρώτο αρχείο κι έκανα reboot σκέφτηκα να μην περάσω το δεύτερο και να τη δοκιμάσω έτσι. Για την ώρα μου αρέσει πολύ και την άφησα σε αυτό το σημείο. Όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι με εξαίρεση την μπαταρία αλλά σε αυτό μάλλον φταίω αφού πρώτη μέρα με τη νέα ROM δεν το άφησα από τα χέρια μου.

 

Καλό θα ήταν να βάλεις και το δεύτερο μέρος για να έχεις τα σωστά εικονίδια,

χαίρομε που σου αρέσει :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δεν την έβαλα ακόμη, γιατί θα χρειαστεί στήσιμο από την αρχή λόγω fullWipe.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγχαρητήρια για την καλή δουλειά!

Ήθελα να ρωτήσω τι αυτονομία έχουν οι χρήστες της 3.2 και τι χρήση κάνουν. εμένα δύσκολα βγαίνει η μέρα... Πχ με10 λεπτά χρήσης (tapatalk) έπεσε από το 99 στο 94. Πως τα κατάφερε κάποιος πιο πάνω και έχει 4 μέρες στη 3.1; Οκ δεν περιμένω να έχω 4 μέρες άλλα τουλάχιστον 1 χωρίς να σκέφτομαι αν θα μπω για 2 λεπτά στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγχαρητήρια για την καλή δουλειά!

Ήθελα να ρωτήσω τι αυτονομία έχουν οι χρήστες της 3.2 και τι χρήση κάνουν. εμένα δύσκολα βγαίνει η μέρα... Πχ με10 λεπτά χρήσης (tapatalk) έπεσε από το 99 στο 94. Πως τα κατάφερε κάποιος πιο πάνω και έχει 4 μέρες στη 3.1; Οκ δεν περιμένω να έχω 4 μέρες άλλα τουλάχιστον 1 χωρίς να σκέφτομαι αν θα μπω για 2 λεπτά στο νετ.

 

Προφανως δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο αυτο εχω καταλαβει εγω.. εγω με δυσκολια βγαζω την ημερα.. και πιο συγκεκριμενα, απ τις 8.30 το πρωι που βγαινει απ το φορτηστη το μεσημερι που γυριζω σπιτι απ τη δουλεια στις 2.30 εχω 40-50 % μπαταρια.. και εννοειται θα μπει στο φορτιστη.. 2 φορτισεις την ημερα..

απλως οταν καποιος λεει πχ κανω "πολυ χρηση" μαλλον εγω, κανω πολυ περισσοτερη..

συγκεκριμενα, 3g 24ωρο ανοικτο, bluetooth 24ωρο ανοικτο, 3gmail συγχρονιζει, παιχνιδια δεν παιζω. κανα μισαωρο κλησεις, 10-20 μηνυματα, skype+viber online, κανα τεταρτο tapatalk, 2 διαφορετικα rss widget, μουσικη-ραδιοφωνο σπανια. camera σπανια. αυτα..

Μια αλλη χρηση, ειναι πχ οταν πηγαινω για σκι, 8 ωρες μουσικη μεσω bluetooth, κλειστο Internet 5-10 λεπτα σκαλισμα (και αν) = 35-40 % υπολοιπομενη μπαταρια.

οι χρησεις που αναφερω ειναι με την μαμισια μπατρια, καθως και με isc.. με gb δεν ειχα ιδιαιτερεςς διαφορες, ισως λιγο χειροτερες..

Επειδη ειχα απορησει και εγω, και ελεγα δεν παιζει να βγαζουν 2-3-4 μερες, το αφησα πριν κανα μηνα σε αναμονη χωρις να το σκαλιζω με κλειστα bluetooth, wifi,3g κλπ.. το αφησα 3 μερες, και ηταν στο 47%.. αρα μιλαμε για αυτονομια στο 5ημερο ανετα..

ναι προφανως αν το ειχε ο πατερας μου που δεν ξερει τι ειναι το wifi, το mail, κλπ, θα του εβγαζε 3-4 μερες ανετα...

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο αυτο εχω καταλαβει εγω.. εγω με δυσκολια βγαζω την ημερα.. και πιο συγκεκριμενα, απ τις 8.30 το πρωι που βγαινει απ το φορτηστη το μεσημερι που γυριζω σπιτι απ τη δουλεια στις 2.30 εχω 40-50 % μπαταρια.. και εννοειται θα μπει στο φορτιστη.. 2 φορτισεις την ημερα..

απλως οταν καποιος λεει πχ κανω "πολυ χρηση" μαλλον εγω, κανω πολυ περισσοτερη..

συγκεκριμενα, 3g 24ωρο ανοικτο, bluetooth 24ωρο ανοικτο, 3gmail συγχρονιζει, παιχνιδια δεν παιζω. κανα μισαωρο κλησεις, 10-20 μηνυματα, skype+viber online, κανα τεταρτο tapatalk, 2 διαφορετικα rss widget, μουσικη-ραδιοφωνο σπανια. camera σπανια. αυτα..

Μια αλλη χρηση, ειναι πχ οταν πηγαινω για σκι, 8 ωρες μουσικη μεσω bluetooth, κλειστο Internet 5-10 λεπτα σκαλισμα (και αν) = 35-40 % υπολοιπομενη μπαταρια.

οι χρησεις που αναφερω ειναι με την μαμισια μπατρια, καθως και με isc.. με gb δεν ειχα ιδιαιτερεςς διαφορες, ισως λιγο χειροτερες..

Επειδη ειχα απορησει και εγω, και ελεγα δεν παιζει να βγαζουν 2-3-4 μερες, το αφησα πριν κανα μηνα σε αναμονη χωρις να το σκαλιζω με κλειστα bluetooth, wifi,3g κλπ.. το αφησα 3 μερες, και ηταν στο 47%.. αρα μιλαμε για αυτονομια στο 5ημερο ανετα..

ναι προφανως αν το ειχε ο πατερας μου που δεν ξερει τι ειναι το wifi, το mail, κλπ, θα του εβγαζε 3-4 μερες ανετα...

 

Η λύση μου? Για το ultra using που κάνεις, πάρε 2 spare batteries.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση μου? Για το ultra using που κάνεις, πάρε 2 spare batteries.

 

Χωρίς παρεξήγηση :) οι 8 ώρες μουσική δεν είναι ultra using για smartphone ( ένα service τρέχει χωρίς τις τρελές απαιτήσεις και η οθόνη σβήνει)... Είναι γεγονός ότι η μπαταρία δεν κρατάει ή ότι το κινητό καταναλώνει αρκετα.

 

Οκ απλά ήθελα να συγκρίνω την κατανάλωση και με άλλα άτομα. Το ξέρω ότι όταν το χρησιμοποιείς καταναλώνει μπαταρία, απλά έλεγα μήπως αυτοί με την μεγάλη αυτονομία είχαν κάνει κάποια "τρελή" ρύθμιση (setcpu, άλλο baseband, άλλο kernel,κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και ρυθμθσεις να πειραξεις, δεν θα δεις μεγαλη διαφορα.. δηλαδη να κερδισω 10%; και; προτιμμω να το φορτιζω μεσσημερι-βραδυ και να μην σκεφτω ποτε, να το κανω αυτο η δεν θα εχω μπαταρια μετα;

 

Οσο για τις 2 μπαταριες που λεει ο φιλος πιο πανω.. κλειδια σπιτιου, αμαξιου, τσιγαρα, πορτοφολι.. τι να πρωτοκουβαλαω στις τσεπες μου.. :-(

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως εγκαιθηστουμε τα fonts που κατεβαζουμε απο την κουζινα μεσω cwm?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση :) οι 8 ώρες μουσική δεν είναι ultra using για smartphone ( ένα service τρέχει χωρίς τις τρελές απαιτήσεις και η οθόνη σβήνει)... Είναι γεγονός ότι η μπαταρία δεν κρατάει ή ότι το κινητό καταναλώνει αρκετα.

 

Οκ απλά ήθελα να συγκρίνω την κατανάλωση και με άλλα άτομα. Το ξέρω ότι όταν το χρησιμοποιείς καταναλώνει μπαταρία, απλά έλεγα μήπως αυτοί με την μεγάλη αυτονομία είχαν κάνει κάποια "τρελή" ρύθμιση (setcpu, άλλο baseband, άλλο kernel,κλπ)...

 

8 ώρες μουσικής με bluetooth είναι με το συγκεκριμμένο smartphone.Χωρίς δεν είναι, έχεις δίκιο.Όσο αφορά τον kernel και τα άλλα καλούδια, θέλει ψάξιμο.Υπάρχουν ρυθμίσεις με SETCPU που κάνουνε το S II, να τρέχει σαν τρελό, αλλά κουράζεται ο επεξεργαστής με το overclocking.

 

Ακομη και ρυθμθσεις να πειραξεις, δεν θα δεις μεγαλη διαφορα.. δηλαδη να κερδισω 10%; και; προτιμμω να το φορτιζω μεσσημερι-βραδυ και να μην σκεφτω ποτε, να το κανω αυτο η δεν θα εχω μπαταρια μετα;

 

Οσο για τις 2 μπαταριες που λεει ο φιλος πιο πανω.. κλειδια σπιτιου, αμαξιου, τσιγαρα, πορτοφολι.. τι να πρωτοκουβαλαω στις τσεπες μου.. :-(

Send from Galaxy sII :)

 

Φίλε μου αυτό δεν το σκέφτηκα...:) Αλλά αν το χρειάζεσαι,τι να κάνεις;Εκτός αν πάρεις extended battery.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό δεν το σκέφτηκα...:) Αλλά αν το χρειάζεσαι,τι να κάνεις;Εκτός αν πάρεις extended battery.

 

Ημουν στο τσακ να παραγγειλω την 3500mah, αλλα ευτυχως.. ειδα ενος φιλου.. και ειναι πραγματικα πολυ τουβλο μετα.. χαλι μαυρο! :lol::lol:

εχω συμβιβαστει μωρε, με το που θα μπω σπιτι βαζω το κινητο για φορτιση ακομη και αν ειναι στο 70% η μπαταρια..

με το που θα μπω στο αμαξι, το ιδιο..

οσο για την anker, παρολο που εχω ακουσει καλα λογια, δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο θα δω διαφορα.. και διαφορα για μενα σημαινει τοσο αισθητη ωστε να μην χρειαζεται μεσημέρι-βραδυ αλλα μονο βραδυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο τσακ να παραγγειλω την 3500mah, αλλα ευτυχως.. ειδα ενος φιλου.. και ειναι πραγματικα πολυ τουβλο μετα.. χαλι μαυρο! :lol::lol:

εχω συμβιβαστει μωρε, με το που θα μπω σπιτι βαζω το κινητο για φορτιση ακομη και αν ειναι στο 70% η μπαταρια..

με το που θα μπω στο αμαξι, το ιδιο..

οσο για την anker, παρολο που εχω ακουσει καλα λογια, δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο θα δω διαφορα.. και διαφορα για μενα σημαινει τοσο αισθητη ωστε να μην χρειαζεται μεσημέρι-βραδυ αλλα μονο βραδυ!

 

Κάποια λύση θα υπάρχει...Θα κάνω μια έρευνα και θα σε ενημερώσω αν βρω κάτι αξιόλογο, γιατί και εγώ το ψάχνω.Γιατί, η φόρτιση όταν το έχεις 70% δεν είναι λύση, αφού "σκοτώνει" την μπαταρία.Τώρα με τι version rom παίζεις και kernel?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση θα υπάρχει...Θα κάνω μια έρευνα και θα σε ενημερώσω αν βρω κάτι αξιόλογο, γιατί και εγώ το ψάχνω.Γιατί, η φόρτιση όταν το έχεις 70% δεν είναι λύση, αφού "σκοτώνει" την μπαταρία.Τώρα με τι version rom παίζεις και kernel?

 

omega 3.0

kernel syah

neki2 modem

η φόρτιση όταν το έχεις 70% δεν είναι λύση, αφού "σκοτώνει" την μπαταρία.

Δεν νομιζω οτι οι (η)λιθιου μπαταριες εχουν τετοιο θεμα! :lol:

μεσο ορο εχω κανει 300 φορτισεις στο κινητο.. :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση.

Τι kernel υπαρχου που να μπορουν να φορεθουν με την 3.02;

Ρωταω γιατι θελω να δω τι υποστηριξη υπαρχει σε overclocking και BLN που με ενδιαφερει ιδιατερως.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω προβλημα εχω την τελευταια black blue theme 3.2 και δεν μπορω να τραβηξω βιντεο με καμια εφαρμογη εκτος της στοκ . Ξεκιναει κανονικα η εγγραφη αλλα μετα απο 4-7 δευτερολεπτο κολλαει και δεν μπορω να κανω τιποτα ο μονος τροπος για να επανέλθει το κινητο ειναι μεσω hard power off!

 

Το mod του potatoman μπορουμε να το χρησιμοποιήσουμε?

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

πως εγκαιθηστουμε τα fonts που κατεβαζουμε απο την κουζινα μεσω cwm?

 

Ναι, αν έχεις πρόβλημα ενημέρωσε με.

 

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση.

Τι kernel υπαρχου που να μπορουν να φορεθουν με την 3.02;

Ρωταω γιατι θελω να δω τι υποστηριξη υπαρχει σε overclocking και BLN που με ενδιαφερει ιδιατερως.

 

Ο μόνος kernel που υπάρχει είναι ο cf-root (είναι ο stock με προσθήκη root) δεν υποστηρίζει bln κτλ.

 

Αντιμετωπιζω προβλημα εχω την τελευταια black blue theme 3.2 και δεν μπορω να τραβηξω βιντεο με καμια εφαρμογη εκτος της στοκ . Ξεκιναει κανονικα η εγγραφη αλλα μετα απο 4-7 δευτερολεπτο κολλαει και δεν μπορω να κανω τιποτα ο μονος τροπος για να επανέλθει το κινητο ειναι μεσω hard power off!

 

Το mod του potatoman μπορουμε να το χρησιμοποιήσουμε?

 

Το mod του potatoman δεν δουλεύει σε ICS.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη εχω προβλημα οι γραμματοσειρες δεν εγκαθηστονται λεει abort installation και απο κατω (status 0)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...