Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο,θα γίνει σαν τηλεκοντρολ.Απλά ήθελα να μάθω αν είναι σχετικά αξιόπιστες και δεν θα μου κάνει κάνα μπαμ στο αυτί να με αφήσει στον τόπο! lol!

Να σου πω την αλήθεια θα θυσίαζα την εμφάνιση αν αξίζει τον κόπο η απόδοση της.

Τώρα το καλοκαίρι νομίζω ότι θα μου φαινόταν χρήσιμη,απλά την φοβάμαι λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει εφαρμογή για pc αντίστοιχη του Sony Update Service (SUS) που να κατεβάζει και να εγκαθιστά από την αρχή τη stock Rom? Στο Kies δεν βρήκα τέτοια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι δεν έχει snooze, στα SMS αν το έχεις κλειστό το κινητό και το ανοίξεις μετά από ώρα, δεν γράφει τι ώρα εστάλησαν τα SMS αλλά μόνο την ώρα που τα παρέλαβες....

 

Πολλά bugs βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ειχε και στην προηγουμενη εκδοση . αδιαφορο γενικα για μενα . δεν μου λεει κατι με τα μυνηματα αν και πολλους θα τους ενοχλει .

το θεμα με το ξυπνητηρι ομως δυνατο bug.

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες οντως δεν εχει το ξυπνητηρι snooze ? για αυτο σημερα δεν ξυπνησα ποτε ? τι βλακεια ειναι αυτο .

 

Το ξυπνητήρι ρε παιδιά έχει snooze. Το ημερολόγιο δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το play store εχει πολλα ξυπνητηρια δωρεαν, εγω χρησιμοποιω το rabbit και ειναι μια χαρα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zdworks.android.zdclock

 

απο τα καλυτερα δωρεαν που κυκλοφορουν:)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες ως καινούργιος χρήστης android. (έχω την 2.3 ακόμα)

1. από που αλλάζω τον ήχο για τα μηνύματα και να βάλω ένα δικό μου.

2. μπορώ να αλλάξω το directory που θα αποθηκευονται οι φώτο και τα βίντεο από την κάμερα?

3. από που μπορώ να βάλω ότι εφαρμογή κατεβάζω να αποθηκεύεται κατευθείαν στην κάρτα sd.

4. που μπορώ να δω πόσα mb έχω χρησιμοποιήσει από την σύνδεση μου.

 

αυτά μέχρι στιγμής.

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=el

Παιδιά ξέρει κανείς για αυτή την εφαρμογή;;;; Κάνει ότι υπόσχεται;;;;

Γιατί ακούω τρελά σχόλια...

Πολύ καλή φίλε. Δοκίμασέ τη! Δεν χάνεις τίποτα.

ρε μαγκες οντως δεν εχει το ξυπνητηρι snooze ? για αυτο σημερα δεν ξυπνησα ποτε ? τι βλακεια ειναι αυτο .

Εμένα το ξυπνητήρι το έχω δει live με τα μάτια μου να χτυπάει για ένα δευτερόλεπτο και να κλείνει μόνο του, μετά δεν ξαναχτυπάει ποτέ. Σήμερα ξύπνησα μισή ώρα αργότερα κατά τύχη!

Μερικές απορίες ως καινούργιος χρήστης android. (έχω την 2.3 ακόμα)

1. από που αλλάζω τον ήχο για τα μηνύματα και να βάλω ένα δικό μου.

2. μπορώ να αλλάξω το directory που θα αποθηκευονται οι φώτο και τα βίντεο από την κάμερα?

3. από που μπορώ να βάλω ότι εφαρμογή κατεβάζω να αποθηκεύεται κατευθείαν στην κάρτα sd.

4. που μπορώ να δω πόσα mb έχω χρησιμοποιήσει από την σύνδεση μου.

 

αυτά μέχρι στιγμής.

1. Ρυθμίσεις -> ηχος -> ηχος ειδοποιήσεων

2. Μεσα από τις ρυθμίσεις της κάμερας

3. Νομίζω δεν γίνεται κανονικά. ίσως με κάποια εφαρμογή γι αυτο το σκοπο.

4. αν έχεις whats up ή vodafone κατεβάζεις την αντίστοιχη εφαρμογη απο το google play.

Link to comment
Share on other sites

1. Ρυθμίσεις -> ηχος -> ηχος ειδοποιήσεων

2. Μεσα από τις ρυθμίσεις της κάμερας

3. Νομίζω δεν γίνεται κανονικά. ίσως με κάποια εφαρμογή γι αυτο το σκοπο.

4. αν έχεις whats up ή vodafone κατεβάζεις την αντίστοιχη εφαρμογη απο το google play.

 

1. Ναι παω εκει αλλα δεν μου εχει να βαλω δικο μου ηχο.

2. Εχει μονο επιλογη αν θες καρτα ή τηλεφωνο, οχι σε ποιο φακελο θες εσυ.

3. οκ

4. οκ

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες ως καινούργιος χρήστης android. (έχω την 2.3 ακόμα)

1. από που αλλάζω τον ήχο για τα μηνύματα και να βάλω ένα δικό μου.

2. μπορώ να αλλάξω το directory που θα αποθηκευονται οι φώτο και τα βίντεο από την κάμερα?

3. από που μπορώ να βάλω ότι εφαρμογή κατεβάζω να αποθηκεύεται κατευθείαν στην κάρτα sd.

4. που μπορώ να δω πόσα mb έχω χρησιμοποιήσει από την σύνδεση μου.

 

αυτά μέχρι στιγμής.

 

1.για να βαλεις δικο σου ηχο θα πρεπει να φτιαξεις καποιο φακελο εχει απαντηθει σε προηγουμενο ποστ,δε θυμαμαι ακριβως τη διαδικασια.

2.απο το μενου της καμερας

3.με το app to sd

4.υπαρχουν και αpps ανεξαρτητα συνδεσης υπαρχει και sms που στελνεις στον παροχο σου υπαρχουν και apps απο παροχους.οτι σε βολευει!

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι παω εκει αλλα δεν μου εχει να βαλω δικο μου ηχο.

2. Εχει μονο επιλογη αν θες καρτα ή τηλεφωνο, οχι σε ποιο φακελο θες εσυ.

3. οκ

4. οκ

 

1. Α τώρα κατάλαβα, αυτο μπορείς να το κάνεις με προγραμματακια απο το google play. Εγώ επειδή χρησιμοποιουσα το handcent sms για μηνύματα είχε επιλογή να βάλεις ότι θες. ψαξτο λιγο στο google play.

2. Αυτό που λες δεν γίνεται, ειναι στάνταρ ο φάκελος, απλά επιλέγεις micro sd ή εσωτερική.

1.για να βαλεις δικο σου ηχο θα πρεπει να φτιαξεις καποιο φακελο εχει απαντηθει σε προηγουμενο ποστ,δε θυμαμαι ακριβως τη διαδικασια.

2.απο το μενου της καμερας

3.με το app to sd

4.υπαρχουν και αpps ανεξαρτητα συνδεσης υπαρχει και sms που στελνεις στον παροχο σου υπαρχουν και apps απο παροχους.οτι σε βολευει!

 

1. Έχω την εντύπωση ότι πας στην καρτα μνημης και φτιάχνεις ένα φάκελο με όνομα media και μέσα σ' αυτόν έναν notifications και έναν ringtones.

 

Βάζεις τον ήχο σου στο notifications και μετά τον επιλέγεις από το κινητό. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΜΩΣ.

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο petran είναι τα πράγματα.

Αν έχεις μια κάρτα μνήμης κανε το παρακάτω.

Φτιάξε ένα φάκελο,media / audio,μέσα σε αυτόν θα φτιάξεις άλλους τρεις,notifications/,alarms/ και /ringtones.Τώρα ρίξε μέσα στους φακέλους, ηχους για ειδοποιήσεις,ξυπνητήρια και ηχους κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες πηρα εγω:

http://www.ebay.com/itm/170885114146?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Υπαρχουν και σε μικροτερα πακετα των τριων και πιο φθηνα φυσικα. Μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

Τις έχω παραλάβει και εγώ, για τα χρήματα τους καλές...

 

Αλλά έχεις καταφέρει να τις κάνεις να εφαρμόσουν σωστά στο κάτω μέρος του κινητού;

εννοώ σε όλο το κάτω σημείο της οθόνης, που βρίσκεται κάτω από το κουμπί Home. Σε αυτό το σημείο η πρώτη που εφάρμοσα, ενώ έχει εφαρμοστεί σωστά, και έχει κολλήσει σωστά, φαίνεται σαν να μην έχει κολλήσει και να έχει "αέρα" σε όλο το κάτω μέρος της οθόνης... (προσπάθησα να το περιγράψω όσο καλύτερα μπορούσα...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα σημερα και εγω την Πολωνικη με αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341 και εκανα μεχρι και το βημα B αλλα το κινητο δεν φαινεται να δουλευει και πολυ καλα..κολλαει μερικες φορες με το παραμικρο..επειδη δεν ειμαι και απο τους πιο σχετικους με τα android εχετε να μου προτεινετε κατι για να δουλευει καλυτερα το κινητο? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

έκανες factory reset?

Πάντα μετά από κάθε φλασάρισμα είναι καλό ένα factory reset η wipe data.

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αν φταίει αυτό.

Ίσος να μην έκατσε καλά η rom.

Περνα τον από πάνω χύμα,δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...