Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε modechristo επειδη την εχω κανει την διαδικασια πρεπει να βαλεις ακριβως τα αρχεία που σου δινει ο φιλος απο το xda και μολις τελειώσει το φλασαρισμα με το odin τοτε,και αφού εχεις επιστρέψει σε gb, ξαναφλασαρεις με odin την ελληνικη gb rom αλλιώς αν βαλεις απο την αρχικό φλασαρισμα την ελληνικη rom, θα καταληξει η διαδικασια σε bootloop.Παντως δεν ειναι καθολου δυσκολο απλα ακολουθησε κατα γραμμα τις οδηγείες και βαλε τα σωστα αρχεία.

 

Ετσι επανέρχεται και το sales code αν το έχουμε αλλαξει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποια στιγμή λοιπον γράφτηκε το παραπανω. Εγώ εγκατέστησα το Fifa2012 και όταν συνδέω το κινητό στον Η/Υ βλέπω ότι υπάρχει στη μνημη του κινητου και οχι στην sd ένας φακελος Android/data/com.ea.game.fifa12 gο οποίος φτάνει τα 1,2gb..

 

Κάνω εγκατάσταση το App2SD για να το μεταφέρω στην καρτα μνημης και μου βγάζει ένα εικονιδιο φιφα πως βρισκεται στην κάρτα μνημης...Πώς λοιπόν εγώ μπορώ να μεταφέρω απο τη μημη του κινητου στην καρτα μνημης αυτον το μεγάλο φάκελο;

Το κινητο μας ετσι οπως ειναι διαμορφωμενο,sd θεωρειται ο χωρος αποθηκευσης usb που ειναι περιπου 4 gb.Η εξωτερικη sd που βαζουμε εμεις μπορει να δεχτει τραγουδια,βιντεο που εχουμε τραβηξει με την καμερα και φωτογραφιες ή οτιδηποτε αλλο εκτος απο εγκατεστημενες εφαρμογες.

Βεβαια ολα γινονται αν καποιος θελησει να το 'πειραξει',αν και πιστευω οτι συνολικα περιπου 6 gb που εχει φτανουν,εκτος πια αν θελει καποιος να το γεμισει παιχνιδια

Απλα εχω αλλαξει το sales code σε Σερβικο κ η πρώτη Σερβικη JB ειχε θεματα οπότε πηγα στην Πολωνικη... Δεν θα ηταν λογικο να εχω Σερβικη εφοσον αλλαξα το sales code?

Αν ειχες την παλια σερβικη με sales code σερβικο,λογικα θα σου ερχοταν η αναβαθμηση μονη της.

Αν τωρα εχεις πολωνικη με sales code σερβικο μαλλον δεν θα σου ερθει τιποτα στο μελλον (ουτε απο πολωνια ουτε απο σερβια)

Εσείς που έχετε περάσει την JB ποιον browser χρησιμοποιειτε ώστε να αναγνωρίζει το flash player;

Υπαρχουν και αλλες επιλογες οπως ανεφερε ενας φιλος παραπανω.Εγω για παραδειγμα χρησιμοποιω firefox και δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι επανέρχεται και το sales code αν το έχουμε αλλαξει;

 

Οταν γυρισεις σε gb το CSC αλλάζει με αυτο: *#272*το imei σου#

Link to comment
Share on other sites

Οταν γυρισεις σε gb το CSC αλλάζει με αυτο: *#272*το imei σου#

 

ΟΚ thanks. Σκεφτομαι να γυρίσω και να περιμένω την Ελληνική καθώς η JB τελικά δεν είναι τίποτα τρομερό. Σε άλλα κινητά ναι στο S Advance δεν μπορώ να πω ότι βγάζει μάτια.....

 

Εκανα την επιστροφή σε 2.3.6 σύμφωνα με το ΧDA αλλά τα sales codes ειναι Ασιατικά και δεν υπάρχει και επιλογή για Ελληνικά στα language settings....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε περάσει την JB ποιον browser χρησιμοποιειτε ώστε να αναγνωρίζει το flash player;

 

Με τον stock ο flash player παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την παλιά Σέρβικη jb TSR (XXLQB) και cocore 6 kernel και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το κινητό. Υπάρχει κανένας φίλος που να είχε την παλιά Σέρβικη και να πέρασε την αναβάθμιση (XXLQE);Προφέρει κάτι παραπάνω; Δεν το εχω κάνει ακόμη γιατί είναι χρονοβόρο να ξαναστήσω το κινητό από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ thanks. Σκεφτομαι να γυρίσω και να περιμένω την Ελληνική καθώς η JB τελικά δεν είναι τίποτα τρομερό. Σε άλλα κινητά ναι στο S Advance δεν μπορώ να πω ότι βγάζει μάτια.....

 

Εκανα την επιστροφή σε 2.3.6 σύμφωνα με το ΧDA αλλά τα sales codes ειναι Ασιατικά και δεν υπάρχει και επιλογή για Ελληνικά στα language settings....

 

Ξανα φλασαρεις με odin την Ελληνικη gb rom. Το γραφει ο φιλος στο xda στο τέλος του post"Note : You can flash Latest Update for your Country by Odin3 v3.07".Προσεξε μονο να μην ειναι τσεκαρισμενο το repartition.

Link to comment
Share on other sites

Ξανα φλασαρεις με odin την Ελληνικη gb rom. Το γραφει ο φιλος στο xda στο τέλος του post"Note : You can flash Latest Update for your Country by Odin3 v3.07".Προσεξε μονο να μην ειναι τσεκαρισμενο το repartition.

 

Το εκανα αλλά τίποτα, μένει το GB του αρχικού φλασαρίσματος. Κάτι παίζει και με το odin γιατι πήγα να βάλω σερβικη πάνω στην πολωνική νωριτερα αλλά δεν έκανε τπτ. Μήπως εχει όριo φλασαρισμάτων και δεν με αφηνει να κάνω καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπας και βγήκε η επίσημη ελληνική;

 

Έστω μόνο από Wind.

 

συνδέσου με Kies στο pc και κοίτα το, αλλιώς από εδώ: http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν υπαρχει οριο φλασαρισματος.Με ποιο odin ξαναπερασες την rom;Δοκιμασε με odin3 (3.07) που εχει ο φιλος στο post.
Link to comment
Share on other sites

3.07 χρησιμοποιώ

Βρηκα το λαθος, ειχα στον ιδιο φακελο και τις 2 GB και δεν εβαζα την Ελληνικη. .

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Με τον stock ο flash player παίζει μια χαρά.

 

Τον έχω απεγκαταστησει.

 

Κατέβασα το φλας αλλά μέσο Ντολφιν δεν μου το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ,μετα το ρουτ που εκανα(ακολουθωντας τον οδηγο κατα γραμμα) το κινητο κανει τρελα πραγματα που δεν τα εκανε πριν.2 επανεκκινησεις μεσα σε 2 μερες στο ξεκαρφωτο.μετα δεν μετακινουσε εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη(επανηλθε μετα απο επανεκκινηση).τωρα δεν απενεργοποιηται το ξυπνητηρι.οποτε σκεφτομαι να ξαναπερασω την γερμανικη 4.1.2 (οπως εχω και τωρα).τι να κανω?odin και φλασαρισμα το αρχειο απο την προηγουμενη φορα?επανερχεται κανονικα ετσι (χωρις ρουτ και κερνελ)?μετα factory reset?πριν ημουν απολυτα ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

3.07 χρησιμοποιώ

Βρηκα το λαθος, ειχα στον ιδιο φακελο και τις 2 GB και δεν εβαζα την Ελληνικη. .

 

Ουτε αυτο ηταν. Παιζει να μην γίνεται τπτ επειδη εχω σχετικά χαμηλη μπαταρια; 53/100

Link to comment
Share on other sites

παιδες ,μετα το ρουτ που εκανα(ακολουθωντας τον οδηγο κατα γραμμα) το κινητο κανει τρελα πραγματα που δεν τα εκανε πριν.2 επανεκκινησεις μεσα σε 2 μερες στο ξεκαρφωτο.μετα δεν μετακινουσε εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη(επανηλθε μετα απο επανεκκινηση).τωρα δεν απενεργοποιηται το ξυπνητηρι.οποτε σκεφτομαι να ξαναπερασω την γερμανικη 4.1.2 (οπως εχω και τωρα).τι να κανω?odin και φλασαρισμα το αρχειο απο την προηγουμενη φορα?επανερχεται κανονικα ετσι (χωρις ρουτ και κερνελ)?μετα factory reset?πριν ημουν απολυτα ικανοποιημενος.

 

Για ποιο λόγο υπάρχει σπατάλη άπειρου χρόνου για να ξεφορτωθείτε την stock ROM? Τι παράπονα έχετε από την 2.3 και ποια προβλήματα έλυσαν οι γερμανικές, οι σέρβικες, οι κινέζικες και γενικότερα οι μόντες που κάνετε ?

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κανω με το Odin μετά το downgrade 2.3.6 μένω με την 2.3.6 την Φιλλιπεζικη. Και JB να φλάσάρω λέει ότι το κάνει η Οdin αλλά με το που γίνεται reboot το κινητο έχει την 2.3.6. Tι τα θελα τα πειράματα; Tουλάχιστον αν είχε Ελληνικά δεν θα ήταν μεγαλο πρόβλημα, μέσω Kies θέλει να κάνει update σε Φιλλιπινεζικη JB....
Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο ηταν. Παιζει να μην γίνεται τπτ επειδη εχω σχετικά χαμηλη μπαταρια; 53/100

 

Οταν το συνδεεις με kies τι πληροφοριες λογισμικού σου γραφει;

Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεεις με kies τι πληροφοριες λογισμικού σου γραφει;

 

Δειχνει Φιλλιπινεζικο CSC

Link to comment
Share on other sites

PDA τι σου γράφει;

 

Πατατιες εκανα εβαζα το αρχειο της ρομ στο phone αντι στο pda...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και ένα ολόκληρο 24ωρο του Advanced...

Εντάξει τι να πω, η συσκευή είναι όντως αξίας 400 euros που ήταν και η αρχική της τιμή...

Πραγματικά Τέλεια σε Όλα!!!

 

Μία απορία έχω μέχρι στιγμής με το Android που δεν κατάφερα να λύσω μέχρι στιγμής, και μου είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό και δεν θέλω να rootάρω ακόμα την συσκευή για τους ευνόητους λόγους...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω το αυτόματο λοκάρισμα της οθόνης και να κλειδώνω εγώ την οθόνη όποτε θέλω;

Έχω βάλει τον φωτισμό της οθόνης να κλείνει στα 30" αλλά κλειδώνει και την οθόνη και αυτό μπορώ να πω με ευκολία οτι είναι το μόνο που μου την δίνει στα νεύρα στο Android...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απ' ό,τι βλέπω ρύθμιση να μην κλειδώνει ποτέ, έχει όμως ρύθμιση για 30 λεπτά αφότου κλειδώσει η οθόνη που νομίζω θα σε βολέψει..! Είναι στις ρυθμίσεις>Location and security>Timeout
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απ' ό,τι βλέπω ρύθμιση να μην κλειδώνει ποτέ, έχει όμως ρύθμιση για 30 λεπτά αφότου κλειδώσει η οθόνη που νομίζω θα σε βολέψει..! Είναι στις ρυθμίσεις>Location and security>Timeout

 

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Αλλά πάω στις ρυθμίσεις που μου λες, στο Location and security, αλλά δεν βρίσκω πουθενά το Timeout...??

Το έχω ψάξει και σε forum του εξωτερικού αλλά δεν έχω βγάλει άκρη...?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο υπάρχει σπατάλη άπειρου χρόνου για να ξεφορτωθείτε την stock ROM? Τι παράπονα έχετε από την 2.3 και ποια προβλήματα έλυσαν οι γερμανικές, οι σέρβικες, οι κινέζικες και γενικότερα οι μόντες που κάνετε ?

 

Για τον ίδιο λόγο που ο 45άρης Έλληνας παρατάει τη γυναίκα του για να τα φτιάξει με την 23χρονη Γερμανίδα, Σέρβα ή Κινεζα! Είναι πιο φρέσκες, πιο δροσερές, τον κάνουν να αισθάνεται πιο όμορφα κι ας του δημιουργούν περισσότερα προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...