Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια ειμαι κατοχος του s advance και θα θελα να το κανω jelly bean ομως οταν το συνδεω με pc δεν μου.το βρισκει τι πρεπει να κανω ουτε το κιες δεν το βρισκει.....συνδεω το usb με κινητο και pc και λεει το mtp συνδεθηκεεε :@ αλλα ο υπολογιστης δεν το βρισκει με τιποτα τι να κανω πειτε μου παρακαλω

 

Φίλε racoonxd, κάνε επανεκκίνηση της συσκευής σου,επανεκκίνηση των windows, δοκίμασε άλλη θυρα usb του υπολογιστή σου,δοκίμασε άλλον υπολογιστή, ξαναπερνα το kies. Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα δοκίμασε με άλλο καλώδιο. Πρόσφατα έπαθα το ίδιο και αυτό που έφταιγε ήταν το καλώδιο που για κάποιο λόγο σταμάτησε να λειτουργεί.Απλά για να μην το αγοράσεις άσκοπα άφησέ το σαν τελευταία λύση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε το Power Toggles!!

Και τα δύο καλά είναι, απλά για εμένα το Power Toggles είναι καλύτερο... ;)

 

Ευχαριστώ Κωνσταντίνε,το κατέβασα όντως το power Toogles ειναι αρκετά καλύτερο απο τό notification toggle.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι κατοχος του s advance και θα θελα να το κανω jelly bean ομως οταν το συνδεω με pc δεν μου.το βρισκει τι πρεπει να κανω ουτε το κιες δεν το βρισκει.....συνδεω το usb με κινητο και pc και λεει το mtp συνδεθηκεεε :@ αλλα ο υπολογιστης δεν το βρισκει με τιποτα τι να κανω πειτε μου παρακαλω

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις ακόμα φίλε μου, αν έχεις περασμένο το Kies μέσα είναι να ανοίξεις το Kies χωρίς να έχεις συνδεμένο το κινητό και να πατήσεις εκεί που λέει στο Usb Cable Connection το Troubleshoot Connection Error (το έχω στα Αγγλικά) και θα σου ξανά περάσει τους drivers.

Συχνά πυκνά μου εμφανίζει και εμένα το ίδιο πρόβλημα, σε Widnows 7 64-Bit.........

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κωνσταντίνε,το κατέβασα όντως το power Toogles ειναι αρκετά καλύτερο απο τό notification toggle.

 

Το power Toogles είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ φίλε μου!!!

Δεν είναι απλά καλύτερο... ;)

Προσωπικός συνδιασμός: JB+Nova+power Toogles+ 4 Processes+1.3 Giga Apps και το SGSA Φυσάει!!!

Απλά... ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τιποτα εκανα απο αυτα που μου ειπατε αλλα τιποτα δεν ξερω τι φταιει πω ναι windows xp ειναι το usb με αλλο κινητο μια χαρα λειτουργει μηπως με αυτο εχει μονο θεμα? δεν νομιζω δεν ειναι δυνατη αυτη η εγκατασταση αυτου του υλικου

παρουσιαστηκε ενα προβλημα σε αυτο το υλικο android ΜΤΠ

Η ενοτητα για την εγκατασταση μιας υπερεσιας σε αυτο το αρχειο inf δεν ειναι εγκυρη δεν καταλαβαινω τιποτα εσεις?:D χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω windows xp και το πρόγραμμα λειτουργεί τέλεια και φυσικά μου βγάζει την αναβάθμιση σε 4.1.

Θα προτείνω να κάνεις μια απεγκατάσταση του προγράμματος και ξανά εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω πατήσει αρκετές φορές περνώντας την rom θα πρότεινα(σε όσους δεν έχουν mobile data στο πακέτο του παρόχου τους) πριν γίνει το φλασάρισμα να αφαιρείται την κάρτα sim και να την ξανατοποθετείται όταν γίνει το φλασάρισμα και αφού κάνετε τις βασικές ρυθμίσεις και απενεργοποιησετε τα δεδομένα δικτύου κάνοντας και επανεκκίνηση της συσκευής για να αναγνωριστεί η sim.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την ελληνική 4.1.2 από την ώρα που βγήκε και την έβαλα σύμφωνα με τους οδηγούς (clean cache , factory reset etc.) πήγαινε καλά στην αρχή . εδώ κι ένα μήνα κι ενώ ΔΕΝ τρέχω κάτι διαφορετικό (δεν πρόσθεσα κάτι) το τηλέφωνο (ειδικά χθες και σήμερα) κλείνει συνέχεια μόνο του. any idea ? στην έσχατη κάνω downgrade, root, ή όποιο hack μου πείτε για να γίνει rocksteady και να μένει.... ON !
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την ελληνική 4.1.2 από την ώρα που βγήκε και την έβαλα σύμφωνα με τους οδηγούς (clean cache , factory reset etc.) πήγαινε καλά στην αρχή . εδώ κι ένα μήνα κι ενώ ΔΕΝ τρέχω κάτι διαφορετικό (δεν πρόσθεσα κάτι) το τηλέφωνο (ειδικά χθες και σήμερα) κλείνει συνέχεια μόνο του. any idea ? στην έσχατη κάνω downgrade, root, ή όποιο hack μου πείτε για να γίνει rocksteady και να μένει.... ON !

 

Το ειχα παθει και εγω. Μετα απο απειρες δοκιμες πολλων εκδοσεων JB αλλων χωρων εστρωσε μονο με ρουταρισμα και custom kernel..

Link to comment
Share on other sites

εφόσον είναι έτσι θα ήθελα 2-3 links με οδηγίες για το πως γίνονται αυτά (και βέβαια ΠΟΙΟΝ custom kernel και γιατί να βάλω). φαντάζομαι το κέρδος μετά το root θα είναι πέραν της σταθερότητας και η δυνατότητα για παραμετροποίηση , "καθάρισμα" από σαβούρα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

εφόσον είναι έτσι θα ήθελα 2-3 links με οδηγίες για το πως γίνονται αυτά (και βέβαια ΠΟΙΟΝ custom kernel και γιατί να βάλω). φαντάζομαι το κέρδος μετά το root θα είναι πέραν της σταθερότητας και η δυνατότητα για παραμετροποίηση , "καθάρισμα" από σαβούρα κλπ.

Εγώ στη θέση σου θα έκανα ένα factory reset πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Raccoonxd πήγαινε σε άλλο υπολογιστή να περάσεις την αναβάθμιση. Από εφαρμογές mxplayer, no led, shazam νομίζω είναι must. Αν μου πεις τι ακριβώς ψάχνεις θα σε βοηθήσω περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε καμια καλη εφαρμογη που πρεπει να υπαρχει στο android phone !!!η να το καλυτερεβη

 

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε καμια καλη εφαρμογη που πρεπει να υπαρχει στο android phone !!!η να το καλυτερεβη

 

http://www.bestappever.com/android/awards/2013/

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την ελληνική 4.1.2 από την ώρα που βγήκε και την έβαλα σύμφωνα με τους οδηγούς (clean cache , factory reset etc.) πήγαινε καλά στην αρχή . εδώ κι ένα μήνα κι ενώ ΔΕΝ τρέχω κάτι διαφορετικό (δεν πρόσθεσα κάτι) το τηλέφωνο (ειδικά χθες και σήμερα) κλείνει συνέχεια μόνο του. any idea ? στην έσχατη κάνω downgrade, root, ή όποιο hack μου πείτε για να γίνει rocksteady και να μένει.... ON !

 

μήπως έχει να κάνει με την μπαταρία φίλε μου... ;)

 

(δες τα σχόλια... ;-) )

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375729

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αναφερομαι και σε εφαρμογες που κανουν το κινητο ποιο καλυτερο σε θεμα ταχυτητα να πιανει καλυτερο internet σημα να μην lagari ασχετο hard reset πως κανουμε?

(δεν θελω να βαλω ρομ δεν θελω ροοτ )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το διπλό ρολόι κατά την περιαγωγή το έχει χρησιμοποιήση κανείς;;;;

Δουλέυει;;;

Και αν ναι... τι επιλογές πρέπει να κάνω στο ρολόι (σχετικά με τις αυτόματες ώρες κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο απο τον Ιουνιο και αντιμετωπιζω το εξης θεμα...Δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube...Με το που ξεκινησω την αναπαραγωγη, δειχνει λιγο κανονικα και μετα παιζει διακεκομενα, μεχρι που κολλαει τελειως ολο το κινητο..δεν εχω καταφερει να δω μεχρι τωρα ολοκληρωμενο βιντεο.Καμια ιδεα πως θα το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο απο τον Ιουνιο και αντιμετωπιζω το εξης θεμα...Δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube...Με το που ξεκινησω την αναπαραγωγη, δειχνει λιγο κανονικα και μετα παιζει διακεκομενα, μεχρι που κολλαει τελειως ολο το κινητο..δεν εχω καταφερει να δω μεχρι τωρα ολοκληρωμενο βιντεο.Καμια ιδεα πως θα το διορθωσω?

 

Αν είσαι σε JB, δοκίμασε να κάνεις αυτό με τις 4 διεργασίες.

Και γενικά είτε είσαι σε JB είτε σε GB κάνε ένα unistall-reboot-install την εφαρμογή του youtube.

μου έκανε και εμένα κάποιες χαζομάρες και τελικά το κατάλαβα μέσα από την εφαρμογή οτι δεν είχε κάτσει σωστά το τελευταίο update.

Link to comment
Share on other sites

Raccoonxd πήγαινε σε άλλο υπολογιστή να περάσεις την αναβάθμιση. Από εφαρμογές mxplayer, no led, shazam νομίζω είναι must. Αν μου πεις τι ακριβώς ψάχνεις θα σε βοηθήσω περισσότερο

 

σε εμενα το no led δεν δουλευει παντως. δεν ξερω αν κανω καποιο λαθος. μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι Νέο!!!

Για όσους έχουν πρόβλημα στην Jb με τις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στο USB Storage και δεν τις κρατάει στους φακέλους που φτιάχνετε, μετά από κάθε reboot της συσκευής, να ενημερώσω οτι τελικά είναι πρόβλημα του TouchWiz!!!

Χρησιμοποιώ εδώ και μία βδομάδα περίπου τον Nova ως Launcher και δεν φαίνεται να έχω κάποιο πρόβλημα.

Βέβαια στον Nova, οι φάκελοι είναι σχεδόν περιττοί... με Τόσες Δυνατότητες που έχει... ;)

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα το no led δεν δουλευει παντως. δεν ξερω αν κανω καποιο λαθος. μαλλον

Σίγουρα θα κάνεις λάθος. Πήγαινε καταρχάς ρυθμίσεις, προσβασιμότητα βρες το no led και ενεργοποίησε το. Πήγαινε μετά στην εφαρμογή του no led ενεργοποίησε την και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λειτουργικού android έχεις; Ξαφνικά στο παρουσίασε το πρόβλημα; Ήταν εντάξει όταν το αγόρασες;

 

Την 4.1.2 εχω. ..Το κιν το πηρα απο ενα φιλο, ενα μηνα μερα την αγορα του.Απο την αρχη εχω θεμα με το youtube.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...