Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Έχω μια ερώτηση.Με jb το gps δε κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους.όλο αναμονή τοποθεσίας βγάζει και δε γίνεται τίποτα.Συμβαίνει κάτι με τη jb; Μήπως πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα,ενισχυτικό του σήματος;Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου δοκίμασα και γω πρώτη φορά με jb πριν από λίγο να συνδεθώ και μου έλεγε αναμονή τοποθεσίας. Δοκίμασα και με το galaxy tab 2 που δεν είχε θέμα και έμπαινε κατευθείαν το προηγούμενο διάστημα, όμως σήμερα τζίφος. Πρέπει να είναι κάποιο πρόβλημα προσωρινό των Google maps και όχι του κινητού. Θα επανέλθω στο θέμα. Ας μας πουν και τα άλλα παιδιά παρακαλώ τι συμβαίνει.

 

Edit : Τώρα πιάνει μια χαρά το gps.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το 9070.Το έχω αναβαθμίσει και δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποιο πρόβλημα.Το πρόβλημα που είχα και έχω από τότε που πήρα το τηλέφωνο, περίπου δύο μήνες είναι η πολύ μικρή διάρκεια της μπαταρίας.Δεν υπερβάλω με αυτό που γράφω.Είναι δύσκολο να βγάλει μια μέρα με φόρτιση στο τέρμα και με ελάχιστη ή καθόλου ομιλία.Δοκίμασα καινούρια μπαταρία και κάνει πάλι τα ίδια.Δεν ξέρω πώς να αντιμετωπίσω το πρόβλημα.Αν ξέρει κανείς ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το 9070.Το έχω αναβαθμίσει και δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποιο πρόβλημα.Το πρόβλημα που είχα και έχω από τότε που πήρα το τηλέφωνο, περίπου δύο μήνες είναι η πολύ μικρή διάρκεια της μπαταρίας.Δεν υπερβάλω με αυτό που γράφω.Είναι δύσκολο να βγάλει μια μέρα με φόρτιση στο τέρμα και με ελάχιστη ή καθόλου ομιλία.Δοκίμασα καινούρια μπαταρία και κάνει πάλι τα ίδια.Δεν ξέρω πώς να αντιμετωπίσω το πρόβλημα.Αν ξέρει κανείς ας βοηθήσει.

 

Βάλε κάποιο πρόγραμμα ( π.χ BetterBatteryStats / GSam Battery Monitor) ώστε να δεις τι σου τρώει την μπαταρία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για να ησυχάσεις είναι backup και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μη κατεβάσεις για μια μέρα καμία εφαρμογή από το play. Αν πάλι σου κάνει τα ίδια πήγαινε σε service.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, αναγκαστικά θα ξαναπεράσεις την Eλληνική

http://hotfile.com/dl/175680877/cfb3bc3/Samsung-Updates.com-GT-I9070_EUR_1_20120430170743_i38v533mhc.zip.html (GB)

 

Σε αυτό το φορουμ εχει γίνει καταπληκτική δουλειά,πραγματικά.Βοηθάει πάρα πολύ.

 

Κατέβασα το αρχείο για να κάνω downgade και όταν το ξεζιπαρα εμφανίστηκαν δύο αρχεία εκ των οποίων μόνο το ένα αναγνωρίζει το CSC και το PDA (το ίδιο αρχείο).Τι προβλημα υπάρχει?Στο PIT επιλέγω το αρχείο απο το zip του odin 3v1.85 ή αλλαζει και αυτό με την γλώσσα?

 

Μονο αυτήν την αντιστοιχία θα ήθελα να μου ξεκαθαρίσει κάποιος αν μπορεί,ή να μου πει που θα βρω τα τρια αρχεία για την ελληνική έκδοση (PIT,PDA,CSC).

 

Δεν πιστεύω πως υπάρχει άλλο σκοτεινό σημείο στην διαδικασία γενικά...ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως πρώτα περνάς την gingerbread την γενική με τα 3 αρχεία που βρίσκεις στο zip του odin και μετά την ελληνική από πάνω. Το αρχείο που σου λείπει το αφήνεις κενό και βάζεις τα άλλα 2. Αυτά στα λέω με κάθε επιφύλαξη.

 

Παιδιά υπάρχει μια φοβερή εφαρμογή στο play που σου δείχνει χρήσιμες πληροφορίες για το gps, π.χ πόσοι δορυφόροι κλείδωσαν, ισχύ σήματος, ακρίβεια κτλ. Gps test λέγεται!

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερίζω.

Ενας ξαδερφος μου ειναι κάτοχος ενος S Advance. Αντιμετωπίζει ενα πρόβλημα. Απο όταν το πήρε του κάνει σε σημεία που δεν έχει καλό σήμα ένα θόρυβο με αποτέλεσμα ο συνομιλιτής του να μην τον ακούει καλά, έως καθόλου. Το θέμα στρώνει με την χρήση handsfree. Με την βοήθεια την δική μου πρίν απο κανένα μήνα έβαλε custom rom μπας και διορθωνώταν τα πράγματα, αλλά εξακολουθεί να το κάνει.

Πήρε λοιπόν την απόφαση να το πάει στην θεσσαλονίκη στην samsung.( το τηλ αγοράστηκε απο Public). Το θέμα ειναι πως με 318 σελιδες δεν μπορώ να τις διαβάσω όλες, και ρωτάω οποιος μπορει να απαντήσει, κατεβάζοντας την τελευταία επίσιμη GB ή JB και περνώντας την με ODIN θα σβήστει το custom recovery? Με ποιόν τρόπο θα κλειδώσει και πάλι το bootloader έτσι ώστε να μην έχει πρόβλημα με την αντιπροσωπία?

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια εμπειριών με jb.

Το τηλέφωνο είχε cash μονίμως 550/625. Αίσχος. Έκανε 4'' να ανοίξει τις επαφές και καμμία Φορά φοβόμουν μη τυχόν δεν ανταποκριθεί σε εισερχόμενη κλήση. Έβαλα ένα πρόγραμμα διαχείρισης μνήμης στην αρχή κατι κάνει στη συνέχεια τίποτα.

Το πήγα στην αντιπροσωπία, το κάναν ξανά αναβάθμιση αλλά μόλις το έβαλα κανα δυο προγράμματα αρχισαν πάλι τα ίδια.

Η αλήθεια είναι ότι αν και αργο δεν είχε ούτε lags και ήταν σταθερό. Το ξαναπήγα στην αντιπροσωπία το κρατήσανε για παρακολούθηση αφού επέμενα. Μου εχει γίνει αγχος η αανταπόκριση του. Είχα βέβαια απενεργοποιήσει και κάποιες εφαρμογές. Το ξανα αναβαθμίσανε και μου είπαν ότι δουλεύει μέσα στα "προβλεπόμενα" πλαίσια.

Κατόπιν όλων αυτών των ενεργειών διαπίστωσα ότι το πρόβλημα είναι καθαρά στην ανικανότητα του λογισμικού να διαχειριστή τη μνήμη. Δεν καθαρίζει σκουπίδια αυτόματα. Έχω διαπιστώσει πολλά σε αυτό το θέμα αλλά δεν είναι της ώρας.

Τι έκανα:

1. Απενεργοποίησα ότι εφαρμογές νομίζω δεν χρειάζονται.

2. Χρησιμοποιώ τον stock browser στα πάντα. Πιστέψτε με αν τον μάθετε είναι πολύ βολικός. Με flash βέβαια.

3. Δεν εγκατέστησα fb, email, gmail, Outlook κλπ. Τα χειρίζομαι απο τον browser.

4. Μετέφερα στην sd όλες σχεδόν τις εφαρμογές.

 

Το κινητό είναι όπως είπα σταθερό και δεν έχει κολλήματα.

Συνεχίζει να είναι λίγο αργό στην ανταπόκριση των επαφών , των κλήσεων και ίσως και της κάμερας αλλά πολύ καλύτερα. Το κινητό είναι γενικά αυτό και είναι καλό. Πιστεύω ότι το λειτουργικό android θέλει πολύ δουλειά ακόμη.

Επίσης φοβάμαι να μπω σε θέματα root, greenify αν δεν είμαι σίγουρος για θεαματικά αποτελέσματα. Φοβάμαι μη χάσω και την εγγύηση.

Για ότι νέο θα σας ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ιάκωβε, το δκό μου κινητό με jb και με opera, gmail, e-mail εγκατεστημένα και πολλές εφαρμογές κατεβασμένες δεν το χω δει να πηγαίνει η ram πάνω από 490 στα 625. Όταν ανοίξω το κινητό έχω 300/625 και μετά από χρήση σε τηλέφωνα, μηνύματα, internet κτλ φτάνει γύρω στο 450/625. 2 δευτερόλεπτα κάνει να ανοίξει επαφές, dialer την πρώτη φορά μετά αν δεν κάνω εκκαθάριση στον task manager ανοίγουν πιο γρήγορα. Θα σου πω τι κάνω όμως και δες αν θα σε βοηθήσει.

1. Με το που ανοίγω το κινητό βάζω 4 διεργασίες παρασκηνίου το ανώτερο από τις επιλογές προγραμματιστή στις ρυθμίσεις.

2. Κάνω που και που εκκαθάριση με το εικονίδιο του σκουπιδοτενεκέ πατώντας παρατεταμένα το home button.

3. Έχω κάνει ανενεργό το google maps για να μην τρέχει στη ραμ όταν δεν χρειάζεται.

4. Κάθε 24-36 ώρες συνεχούς λειτουργίας χρειάζεται μια επανεκκίνηση για να αδειάσει η ραμ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ιάκωβε, το δκό μου κινητό με jb και με opera, gmail, e-mail εγκατεστημένα και πολλές εφαρμογές κατεβασμένες δεν το χω δει να πηγαίνει η ram πάνω από 490 στα 625. Όταν ανοίξω το κινητό έχω 300/625 και μετά από χρήση σε τηλέφωνα, μηνύματα, internet κτλ φτάνει γύρω στο 450/625. 2 δευτερόλεπτα κάνει να ανοίξει επαφές, dialer την πρώτη φορά μετά αν δεν κάνω εκκαθάριση στον task manager ανοίγουν πιο γρήγορα. Θα σου πω τι κάνω όμως και δες αν θα σε βοηθήσει.

1. Με το που ανοίγω το κινητό βάζω 4 διεργασίες παρασκηνίου το ανώτερο από τις επιλογές προγραμματιστή στις ρυθμίσεις.

2. Κάνω που και που εκκαθάριση με το εικονίδιο του σκουπιδοτενεκέ πατώντας παρατεταμένα το home button.

3. Έχω κάνει ανενεργό το google maps για να μην τρέχει στη ραμ όταν δεν χρειάζεται.

4. Κάθε 24-36 ώρες συνεχούς λειτουργίας χρειάζεται μια επανεκκίνηση για να αδειάσει η ραμ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Πως καταλαβαίνεις οτι το google maps τρέχει στην ram?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε the-dynamite έχεις δίκαιο σε ότι έγραψες. Δεν ήξερα για τον σκουπιδοντενεκέ και για τους Google maps . Με λίγη λοιπόν προσπάθεια διατηρείται η μνήμη. Γι'αυτό μ' αρέσει το site αυτό , γιατί ανταλλάσουμε γνώσεις και εμπειρίες. Εγώ κάπου κάπου καθάριζα την ram. Ο σκουπιδοντενεκές που γράφεις είναι καλύτερος τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνεις οτι το google maps τρέχει στην ram?

Ρυθμίσεις, διαχειριστής εφαρμογών στην καρτέλα σε εκτέλεση.

Φίλε Ιακωβε χαίρομαι που σε βοήθησα, να κάνεις και αυτό με τις διεργασίες παρασκηνίου 4 το ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, διαχειριστής εφαρμογών στην καρτέλα σε εκτέλεση.

Φίλε Ιακωβε χαίρομαι που σε βοήθησα, να κάνεις και αυτό με τις διεργασίες παρασκηνίου 4 το ανώτερο.

 

Γι'αυτό ακριβώς σε ρώτησα, γιατί γνωρίζω πως βλέπουμε ποιες διεργασίες τρέχουν, αλλά προσωπικά δεν έχω δει ποτέ το maps να τρέχει αυτόματα από μόνο του...?

(εκτός και είναι κάποια από τις διεργασίες συστήματος, που δεν είναι με το όνομα "maps"...?? )

 

Thank you για την άμεση απάντηση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Χάρτες google το εμφανίζει

 

στα Αγγλικά το έχω εγώ, δεν εμφανίζει τίποτα σχετικό με maps...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το χεις ανοίξει ποτέ το google maps. Κοίτα για παράδειγμα αν χρησιμοποιήσεις τις φωνητικές εντολές έστω μια φορά μετά σε κάθε reboot θα ανοίγουν μόνες τους στη ραμ! Πήγα στο διαχειριστή εφαρμογών και έκανα εκκαθάριση δεδομένων στις φωνητικές εντολές. Οπότε το σύστημα νομίζει πως δεν τις άνοιξα ποτέ και δεν τρέχουν πλέον. Κάτι παρόμοιο συμβαίνει σε όσους έκαναν update το google play music. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το χεις ανοίξει ποτέ το google maps. Κοίτα για παράδειγμα αν χρησιμοποιήσεις τις φωνητικές εντολές έστω μια φορά μετά σε κάθε reboot θα ανοίγουν μόνες τους στη ραμ! Πήγα στο διαχειριστή εφαρμογών και έκανα εκκαθάριση δεδομένων στις φωνητικές εντολές. Οπότε το σύστημα νομίζει πως δεν τις άνοιξα ποτέ και δεν τρέχουν πλέον. Κάτι παρόμοιο συμβαίνει σε όσους έκαναν update το google play music.

 

Όχι τίποτα από αυτά δεν ισχύει φίλε dynamite, τουλάχιστον σε εμένα...

Μόλις τώρα πάλι άνοιξα το maps, και είναι και συνδεδεμένο με το google account μου, αλλά με το που το κλείνω δεν υπάρχει και στις εφαρμογές που τρέχουν, από πίσω (cached).

Όσο για το google play music η τελευταία του αναβάθμιση, πρέπει να είχε απλά πρόβλημα σε ορισμένες συσκευές, όπως και στην δική μας. Γιατί το πρόβλημα δεν ήταν οτι ήταν cashed με την έναρξη της εφαρμογής, το πρόβλημα ήταν, όπως το έκανε και σε εμένα μέχρι που την έκανα disable, ότι ξεκινούσε σαν εφαρμογή κανονικά με την εκκίνηση της συσκευής και φαινόταν και στον task manager, και από τον task manager δεν μπορούσες να την ανοίξεις πατώντας πάνω παρά μόνο να την κλείσεις, που φαινόταν γενικά οτι κάτι δεν πάει καλά με το update αυτής της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Προχτές είχα περάσει Jelly Bean official στο S Advance της αδελφής μου με όλα τα wipes και είδα ότι πήγαινε μια χαρά. Σήμερα μου παραπονέθηκε ότι έβγαλε φωτογραφία σε συνθήκες φωτισμού δωματίου και ήταν θολή. Παίζει κάτι με την κάμερα στη Jelly Bean? Εκτός του user Helen Rose υπάρχουν και άλλοι με θέματα στις φώτος του κινητού? Το ίδιο κινητό έχει και η γυναίκα μου σε Gingerbread ακόμα (δεν έχω κάνει ακόμα αναβάθμιση) και θα δοκιμάζω σε ίδιες συνθήκες φωτισμού να δω πώς βγάζουν και τα δύο.

Δεν αντέχω να κάνω downgrade σε GB. Δεν την παλεύω με το Odin... Θέλω να σιγουρευτώ πρώτα ότι φταίει το camera app με τυχόν νέες ρυθμίσεις.

 

Καλημέρα, χθες έκανα σύγκριση στις φωτογραφικές των δύο s advance με GB και JB αντίστοιχα αφού σε ανέφερα ότι αυτό με την JB έβγαζε θολές. Εβγαλα μερικές σε σκοτάδι και ημίφως και τελικά αυτό με την JB υπερισχύει σε ποιότητα εικόνας (πιο καθαρή και καλύτερος φωτισμός). Τελικά μάλλον έτυχε να βγούν κάποιες θολές...

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα από αυτά δεν ισχύει φίλε dynamite, τουλάχιστον σε εμένα...

Μόλις τώρα πάλι άνοιξα το maps, και είναι και συνδεδεμένο με το google account μου, αλλά με το που το κλείνω δεν υπάρχει και στις εφαρμογές που τρέχουν, από πίσω (cached).

Όσο για το google play music η τελευταία του αναβάθμιση, πρέπει να είχε απλά πρόβλημα σε ορισμένες συσκευές, όπως και στην δική μας. Γιατί το πρόβλημα δεν ήταν οτι ήταν cashed με την έναρξη της εφαρμογής, το πρόβλημα ήταν, όπως το έκανε και σε εμένα μέχρι που την έκανα disable, ότι ξεκινούσε σαν εφαρμογή κανονικά με την εκκίνηση της συσκευής και φαινόταν και στον task manager, και από τον task manager δεν μπορούσες να την ανοίξεις πατώντας πάνω παρά μόνο να την κλείσεις, που φαινόταν γενικά οτι κάτι δεν πάει καλά με το update αυτής της συσκευής...

 

Για το google play music συμφωνείς. Για το google maps να σχολιάσω πως ανοίγει μόνο του στη ραμ όχι με το άνοιγμα της συσκευής αλλά μόνο του σε άσχετες στιγμές. Έκανα disable και φυσικά δεν ανοίγει. Έχω την τελευταία έκδοση. Αν εσένα δε σου ανοίγει μια χαρά. Δεν είναι πάντως κάτι τόσο σημαντικό για να το συνεχίσουμε σαν κουβέντα γιατί δεν επηρεάζεται η λειτουργία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είχα αναβαθμίσει στην JB απο τότε που βγήκε επίσημα η αναβάθμιση , δλδ εδώ και 2 περίπου μήνες.

Έκανα όλη την διαδικασία προσεκτικά και σωστά. Όμως παρόλο που έκανα και τις ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστή και παρόλο που φροντίζω να μην πιάνει πάνω από 390 MB RAM , το Advance παραμένει αργό σε απόκριση σε σύγκριση με το σφαιράτο GB που είχε αρχικά. Να μην πω για το μικροσκοπικό πληκτρολογιο στα sms.

Επειδή λοιπόν είμαι ένα βήμα πριν το δώσω στη Samsung Θεσσαλονίκης και τους υποχρεώσω να μου το κάνουν downgrade, θα ήθελα να μου παραθέσετε τα ουσιαστικά πλεονέκτηματα της 4.1 έναντι της 2.3 . Διότι πέρα από πιο καλαίσθητο μενου δεν είδα κάτι ουσιαστικό.

Χωρίς θεωρίες λοιπόν , πείτε μου πρακτικά τί περισσότερο προσφέρει η JB . :)

Link to comment
Share on other sites

Η gingerbread έχει κάποια σπασίματα στα μενού και πρόβλημα όταν κάνεις συνεχόμενο scrolling. Πληκτρολόγιο μπορείς να αλλάξεις από το store.

1.Με την jb έχεις παραπάνω δυνατότητες παραμετροποίησης

2. Θα αρχίσουν να βγαίνουν όλο και παραπάνω εφαρμογές μη συμβατές με gb

3. Zoom στην κάμερα

4. Καλύτερο σήμα wi-fi

5. Ωραία widget, φοβερή notification bar, ωραία menu, καλύτερος task manager, καλύτερη lockscreen με συντομεύσεις.

6. Κάποια έξυπνα features όπως direct call, double tap to top που τα βρίσκεις αν πας ρυθμίσεις, κίνηση. Επίσης το βίντεο μπορείς να το μικρύνεις και να χειρίζεσαι το κινητό παράλληλα με το pop up display.

7. Εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας στη notification bar

8. Περισσότερη ραμ. Από 555 σε 625mb

9. Έχει αναφερθεί από παιδί εδώ μέσα πως βγάζει καλύτερες φωτογραφίες. Επίσημα δεν έχω διαβάσει κάτι

10. Προσωπικά νομίζω πως και η απεικόνιση των χρωμάτων είναι ακόμα πιο ζωηρή

 

Γενικά η jb δείνει μια φρεσκάδα στο κινητό και μια αίσθηση πως έχεις τρομερό value for money. Αυτά φίλε μου. Σχεδόν review σου έκανα!

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Η gingerbread έχει κάποια σπασίματα στα μενού και πρόβλημα όταν κάνεις συνεχόμενο scrolling. Πληκτρολόγιο μπορείς να αλλάξεις από το store.

1.Με την jb έχεις παραπάνω δυνατότητες παραμετροποίησης

2. Θα αρχίσουν να βγαίνουν όλο και παραπάνω εφαρμογές μη συμβατές με gb

3. Zoom στην κάμερα

4. Καλύτερο σήμα wi-fi

5. Ωραία widget, φοβερή notification bar, ωραία menu, καλύτερος task manager, καλύτερη lockscreen με συντομεύσεις.

6. Κάποια έξυπνα features όπως direct call, double tap to zoom που τα βρίσκεις αν πας ρυθμίσεις, κίνηση. Επίσης το βίντεο μπορείς να το μικρύνεις και να χειρίζεσαι το κινητό παράλληλα με το pop up display.

7. Εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας στη notification bar

8. Περισσότερη ραμ. Από 555 σε 625mb

9. Έχει αναφερθεί από παιδί εδώ μέσα πως βγάζει καλύτερες φωτογραφίες. Επίσημα δεν έχω διαβάσει κάτι

10. Προσωπικά νομίζω πως και η απεικόνιση των χρωμάτων είναι ακόμα πιο ζωηρή

 

Γενικά η jb δείνει μια φρεσκάδα στο κινητό και μια αίσθηση πως έχεις τρομερό value for money. Αυτά φίλε μου. Σχεδόν review σου έκανα!

 

Είπες..Είπες...Είπες....

Και ξέχασες το πιο σημαντικό....

Δεν δουλεύει ο Nova Launcher σε έκδοση μικρότερη του android 4.x.x

Γιατί αν είναι να ξεφορτωθείς τον TW ....τότε πρέπει να βάλεις κάτι αξιόλογο....

Σωστός?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...