Jump to content

Samsung Galaxy Y Duos (S6102)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nik_a,

Ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες.

Δυστυχώς ούτε εγώ δεν είχα ποτέ κινητό με android και δεν ξέρω τί άλλο να ρωτήσω όμως με ενδιαφέρει και σύντομα μάλλον θα το πάρω και εγώ αφού φαίνεται να είναι αρκετά καλό (για τα λεφτά του).

Αν δείς τίποτα αξιοσημείωτο πες μας.

 

Κάτι ακόμη.. σαν ποιότητα υλικών τί λέει? Είναι ψεύτικο ή στιβαρό?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι ακόμη.. σαν ποιότητα υλικών τί λέει? Είναι ψεύτικο ή στιβαρό?

 

καταρχάς να πω ότι ως προς την αφή η οθονη είναι τέλεια! πολύ καλή ποιότητα capasitive.

Τώρα, το κινητό έχει γύρω γύρω ένα ασημένιο πλαίσιο που το κάνει να δείχνει πολύ ωραίο. Και πίσω είναι πλαστικό, αλλά όχι το γυαλιστερό, πράγμα που και πάλι το κάνει να δείχνει καλό ποιοτικά!

 

Να προσθέσω επίσης ότι η οθόνη γυρίζει προς όλες τις κατευθύνσεις, και μπορείς να δεις άνετα φωτογραφίες στο ίντερνετ! Δεν είναι κάτι σημαντικό, αλλά εμένα μου άρεσε που το είδα...

Και να αναφέρω ότι από όσο πρόλαβα να δω, δεν υποστηρίζει flash player, οπότε ίσως να μην παίζουν κάποιες σελίδες ή εφαρμογές...

Σχετικά με την μπαταρία, εκτός από όλα τα άλλα που έκανα, έχω και live wallpaper, οπότε συμπεριλαμβανεται και αυτό στο 2ημερο!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως μπορεις να μου πει καποιος που το εχει παρει για την ενταση του ηχειου οταν χτυπαει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως μπορεις να μου πει καποιος που το εχει παρει για την ενταση του ηχειου οταν χτυπαει.ευχαριστω

 

Στις κλήσεις είναι μέτριο... χρειάζεσαι οπωσδήποτε δόνηση. Βέβαια, δεν έχω χρησιμοποιήσει δικούς μου ήχους κλήσης. Έχω βάλει από αυτούς που έχει το κινητο...

Αλλά παραδόξως όταν το βάζω για να ακούσω μουσική από το ίντερνετ, ακούγεται αρκετά δυνατά! Οπότε ίσως και οι ήχοι που έχει μέσα το κινητό να είναι από μόνοι τους χαμηλοί...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ γω σήμερα! Είναι πολύ καλό κινητάκι κ αρκετά εύχρηστο. Δεν έχει πράγματι κ τόσο καλή ανάλυση αλλά κ πάλι αξίζει :D
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να φτιάξεις φάκελο πατώντας το κουμπί των ρυθμίσεων κάτω αριστερά όταν είσαι στο φάκελο "Τα αρχεία μου"
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να φτιάξεις φάκελο πατώντας το κουμπί των ρυθμίσεων κάτω αριστερά όταν είσαι στο φάκελο "Τα αρχεία μου"

 

ναι αυτό ισχύει! Αλλά δεν εννοούσα φάκελο μέσα στα αρχεία. Θα ήθελα να φτιάξω φάκελο μέσα στο μενού... το έχεις βρει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη τα μαγαζιά λένε για Πέμπτη-Παρασκευή ή και από βδομάδα.

Αν το βρει κανείς πουθενά νωρίτερα ας μας το σφυριξει.

 

Τελικά youtube-video παίζει?

Link to comment
Share on other sites

2.3.6 Φοράει; Έχω το Pro και δεν με βολεύει και λέω να το δώσω να πάρω αυτό :)

 

Ναι 2.3.6.

 

Το πήρα και εγώ. Καλό κινητό αν και πρώτη μου επαφή με android και είμαι στα χαμένα.

Η πρώτη φόρτιση (δεν το άφησα να ξεφορτίσει πλήρως αλλά το φόρτισα αμέσως μόλις το πήρα καθώς αυτό αναφέρουν οι οδηγίες) κράτησε 2 μέρες με αρκετή ομιλία και wifi + BT να δουλεύουν σχεδόν συνέχεια.

 

2 ερωτήσεις:

-Βασικά ξέρεει κανείς γιατί δεν μου βγάζει καιρό και ειδήδεις? Όταν ανοιγω την εφαρμογή βγάζει την μπάρα και λέει αναμονή αλλά δεν ξεκινά να γεμίζει η μπάρα.

Μου το παρουσίασε απο τη στιγμή και μετά που έκανα "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων". Φταίει αυτό ή παίζει τίποτα με το site απ όπου κατεβάζει τις πληροφορίες???

Link to comment
Share on other sites

 

2 ερωτήσεις:

-Βασικά ξέρεει κανείς γιατί δεν μου βγάζει καιρό και ειδήδεις? Όταν ανοιγω την εφαρμογή βγάζει την μπάρα και λέει αναμονή αλλά δεν ξεκινά να γεμίζει η μπάρα.

Μου το παρουσίασε απο τη στιγμή και μετά που έκανα "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων". Φταίει αυτό ή παίζει τίποτα με το site απ όπου κατεβάζει τις πληροφορίες???

 

Εμένα μου τα δείχνει μια χαρά , οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με το site. μήπως έχει πρόβλημα η σύνδεση σου στο ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ολά τα υπόλοιπα είναι μια χαρά... Ποιος ξέρει τί έγινε??

Αν κανείς έχει καμιά ιδέα ας βοηθήσει.

 

Καλησπέρα,

Έχω το Samsung Galaxy Y Duos.

1 ερώτηση:

-Ξέρει κανείς γιατί δεν μου βγάζει καιρό και ειδήσεις? Όταν ανοιγω την εφαρμογή βγάζει την μπάρα και λέει αναμονή αλλά δεν ξεκινά να γεμίζει η μπάρα.:wacko:

Μου το παρουσίασε απο τη στιγμή και μετά που έκανα "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων". Στο μεταξύ όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές και το nternet δουλέυουν ρολόι...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Οχι, ολά τα υπόλοιπα είναι μια χαρά... Ποιος ξέρει τί έγινε??

Αν κανείς έχει καμιά ιδέα ας βοηθήσει.

 

Στο μεταξύ άνοιξα το παρακάτω νεο θέμα σχετικά με το πρόβλημα αυτό, καθώς μάλλον είναι άστοχο να το συνεχίζω εδώ καθώς ξεφεύγει από την παρουσιαση του κινητού.. Οπότε αν θέλετε απαντήστε μου εκεί.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4014447#post4014447

 

καλησπέρα

ποιο μαγαζί (εταιρεία) το έχει άμεσα διαθέσιμο?

ευχαριστώ

 

Για Θεσσαλονίκη τα Multirama αλλά θα το φέρουν είπαν από Δευτέρα και τα Media Markt.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά θήκη για το κινητό αυτό που θα βρούμε για να τεριαζει απόλυτα ; οι διαστάσεις του με ποιο άλλο κινητό της samsung τεριαζουν ; Edited by katemas
Link to comment
Share on other sites

To Multirama είπε πως θα φέρει. Υποτίθεται είχαν και θήκες και μεμβράνες και τους τελειωσαν καθώς όποιος αγόραζε το κινητό έπαιρνε και τα παρελκόμενα..

 

Κατι άλλο, για οποιους το έχουν:

Στις "Ρυθμίσεις"-> "Λογαριασμοί και ρυθμίσεις συγχρονισμού" ως προεπιλογή είχε "συνεχής συγχρονισμός"?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Κατι άλλο, για οποιους το έχουν:

Στις "Ρυθμίσεις"-> "Λογαριασμοί και ρυθμίσεις συγχρονισμού" ως προεπιλογή είχε "συνεχής συγχρονισμός"?

 

Ναι! Εμένα είναι τσεκαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόνο 2-3 μέρες και από τη μέχρι τώρα εντύπωση που σχημάτισα το συστήνω ανεπιφύλαχτα. Νομίζω αξίζει για τα λεφτά του αν και δεν έχω εμπειρία σε android κινητά. Μου κάνει όμως ως android & dual sim.
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia, thelo an ginetai ena geniko review tou kinitou, afou ap oti katalavaino to xoun arketoi kai gia kairo. aksizei ton kopo na to paro gia 169E?? h mipos na perimeno ligo kairo na vgei kana allo android dual sim?? mipos den aksizei katholou kai na paro kana allo android xoris dual sim me ta idia lefta??

 

παιδια σορρυ για τα greeklish. ξεχαστηκα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia, thelo an ginetai ena geniko review tou kinitou, afou ap oti katalavaino to xoun arketoi kai gia kairo. aksizei ton kopo na to paro gia 169E?? h mipos na perimeno ligo kairo na vgei kana allo android dual sim?? mipos den aksizei katholou kai na paro kana allo android xoris dual sim me ta idia lefta??

 

από όσο ξέρω δεν έχει ανακοινωθεί κάποιο άλλο και με android Και dual sim. Σίγουρα κυκλοφορούν και άλλα πιο φτηνά στην αγορά, αλλά έχουν άλλες ελλείψεις, όπως σε δύναμη επεξεργαστή. Σίγουρα και αυτό δεν είναι διπύρηνο, αλλά κάνει καλύτερα τη δουλειά του, συγκριτικά με άλλα dual sim κινητά. και εγώ το συστήνω ενεπιφύλακτα, είμαι αρκετά ευχαριστημενη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Duos (S6102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...