Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

U9200-1V100R001GBRC00B102

 

ειναι η σχετικα παλια αν στο ξανα κανει κανε πες το για να σου πω πως να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αν δεν γνωριζεις

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι η σχετικα παλια αν στο ξανα κανει κανε πες το για να σου πω πως να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αν δεν γνωριζεις

 

οκ φιλε, γνωριζω πως γινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.. νομιζω πως μ εχεις παρεξηγησει :lol:

 

παντως αν εξαιρεσεις αυτες τις "2 στραβες" που μου εκανε κατα τ αλλα λειτουργει πολυ καλα..

 

σ ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Μια μικρή ενημέρωση για όποιον ενδιαφέρεται.Εδώ και μια εβδομάδα είμαι με την cm 4.2.2 και είναι πραγματικά απροβλημάτιστη.Δεν έχω βρει κάποιο bug.Επίσης είναι γρήγορη, σταθερή και όπως πάντα cm όμορφη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Μια μικρή ενημέρωση για όποιον ενδιαφέρεται.Εδώ και μια εβδομάδα είμαι με την cm 4.2.2 και είναι πραγματικά απροβλημάτιστη.Δεν έχω βρει κάποιο bug.Επίσης είναι γρήγορη, σταθερή και όπως πάντα cm όμορφη.

 

Οι custom roms (τύπου CM) είναι μακράν καλύτερες από την emui.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια χρειάζομαι λίγο τη βοήθεια σας για να δω ποια rom τελικά θα κρατήσω. Έχω ένα θέμα με το bluetooth του κινητού. Συγκεκριμένα όταν είναι ανοιχτό το bluetooth δεν μπορεί να μπει σε deep sleep το κινητό (CM10.1). Αυτό διορθώνεται στην B229. Αν κάποιος έχει την ΕmUI 1.5, τον παρακαλώ να κατεβάσει δωρεάν απο το market το CPU spy και να τσεκάρει αν μπαίνει σε deepsleep με ανοιχτό το bluetooth.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

το τσεκαρα και με ανοιχτο το bluetooth δεν μπαινει σε deepsleep

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι..

Για να κάνω root το κινητό πρέπει να έχω την Β229? ή γίνεται και με την τελευταία emui που έχει κυκλοφορήσει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου απαντήσανε στο fb και ζητήσανε τα στοιχεία μου για να επικοινωνήσουνε μαζί μου.

Λογικά από βδομάδα θα με πάρουνε τηλέφωνο. :)

 

ellohim μην ανησυχείς. Εφόσον επικοινώνησες μέσω fb θα σου στείλουν μην. για περισσότερα στοιχεία, θα σε πάρουν τηλ και θα συνεννοηθείτε για το πως και από που θα παραλάβεις τις θήκες. Πάντως κι εγώ γνωρίζω ότι τα γραφεία τους είναι κάπου στην Κηφισίας.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και καλώς σας βρήκα, ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό αλλά επειδή είμαι ψιλοάσχετος έχω τις εξής απορίες:

 

1. Η εσωτερική του μνήμη φτάνει για να αποθηκεύσω μερικές εφαρμογές; (Π.χ. Kik, Viber, Facebook, Skype, Chrome Browser, και ένα πρόγραμμα GPS!)

2. Απ' ότι κατάλαβα διαβάζοντας εδώ έρχεται με προεγκατεστημένη ζελατίνα προστασίας στην οθόνη, επειδή θέλω να την κρατήσω η οθόνη του είναι αποκρίσιμη με αυτή τοποθετημένη;

3. Ξέρει κάποιος το επίσημο SAR; (Δεν το βρίσκω σε sites με specs...)

4. Το καπάκι του υπάρχει μόνο σε μαύρο θολό ή μπορώ να το βρώ και γυαλιστερό από κάπου;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Μια μικρή ενημέρωση για όποιον ενδιαφέρεται.Εδώ και μια εβδομάδα είμαι με την cm 4.2.2 και είναι πραγματικά απροβλημάτιστη.Δεν έχω βρει κάποιο bug.Επίσης είναι γρήγορη, σταθερή και όπως πάντα cm όμορφη.

Πως μπορουμε να γυρισουμε απο την 4,2,2 στη γνησια ρομ της huawei γτ τωρα δεν υπαρχει δυναμοτητα να την κανεις εγκατασταση μεσω του αποθηκευτικου χωρο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και καλώς σας βρήκα, ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό αλλά επειδή είμαι ψιλοάσχετος έχω τις εξής απορίες:

 

1. Η εσωτερική του μνήμη φτάνει για να αποθηκεύσω μερικές εφαρμογές; (Π.χ. Kik, Viber, Facebook, Skype, Chrome Browser, και ένα πρόγραμμα GPS!)

2. Απ' ότι κατάλαβα διαβάζοντας εδώ έρχεται με προεγκατεστημένη ζελατίνα προστασίας στην οθόνη, επειδή θέλω να την κρατήσω η οθόνη του είναι αποκρίσιμη με αυτή τοποθετημένη;

3. Ξέρει κάποιος το επίσημο SAR; (Δεν το βρίσκω σε sites με specs...)

4. Το καπάκι του υπάρχει μόνο σε μαύρο θολό ή μπορώ να το βρώ και γυαλιστερό από κάπου;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

1. Εννοείται πως φτάνει... και περισσεύει θα έλεγα. Η διαθέσιμη εσωτερική μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών είναι περίπου στα 2,36 gb

2. Μια χαρά απόκριση έχει η οθόνη και η εργοστασιακή ζελατίνα είναι άψογα τοποθετημένη

3. SAR Value 0.4 W/kg, http://reviews.cnet.com/smartphones/huawei-ascend-p1-unlocked/4507-6452_7-35118003.html

4. Δεν υπάρχει ¨καπάκι". Το κινητό είναι unibody και το πίσω μέρος του είναι μαλακό πλαστικό τύπου γόμας με πολύ καλό grip. Αν σου αρέσει το γυαλιστερό βάζεις μια θήκη που να γυαλίζει.

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

geor 106: Απο cwm περνάς αυτο ( http://www.androidiani.com/forum/modding-huawei-ascend-p1/292707-rom-b229-modificata-da-flashare-da-cwm.html ). Είναι η Β229 Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Πρέπει να είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί στα λεφτά του! (Όπου το βρίσκω είναι κάτω από 250 ευρώ!) Σε σχέση με το Samsung Galaxy Express I8730 ποιό λές; Γιατί μέχρι 250 ευρώ είμαι μεταξύ αυτών των 2, νομίζω είναι τα καλύτερα σε αυτά τα λεφτά...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Πρέπει να είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί στα λεφτά του! (Όπου το βρίσκω είναι κάτω από 250 ευρώ!) Σε σχέση με το Samsung Galaxy Express I8730 ποιό λές; Γιατί μέχρι 250 ευρώ είμαι μεταξύ αυτών των 2, νομίζω είναι τα καλύτερα σε αυτά τα λεφτά...

 

Στο Expansys έχει 200€ ! :)

Link to comment
Share on other sites

ναι ερχεται με ελληνικα

 

Κάποιο μειονέκτημα ή διαφορά που έρχεται από εξωτερικό ή όλα ίδια όπως αν το αγόραζα από Ελλάδα; Και ωραία τιμή στο εν λόγω μαγαζί, περίπου πόσο καιρό κάνει να έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! 99% βρήκα το νέο μου κινητό!

 

το παρήγγειλα δευτερα πρωι κ το ειχα τριτη στις 14. 30 στα χερια μου =-O

tzexer
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα δευτερα πρωι κ το ειχα τριτη στις 14. 30 στα χερια μου =-O

 

Κατά τη γνώμη σου αξίζει, ε; Βλέπω όλοι εδώ το λατρεύουν, και δεν έχω λόγο να τους αμφισβητήσω! :lol: Ερώτηση: Πλήρωσες με paypal ή κατά την παράδοση; Στο έφεραν σπίτι ή πήγες και το παρέλαβες στο ταχυδρομείο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....Με ενθουσίασε το σκορ και είπα να το μοιραστω μαζί σας :-)

ωραιο σκορ αν και εγω ποu το ετρεξα μοu εβγαλε 9250.Tο εχεις κανει overclock?φανταζομαι 4.2.2 φορας.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να περασω την cyanogen?:confused: Φοραω τo emotion ui.

 

Πρεπει να περασεις το cwm και απο κει να περασεις σαν zip την cm.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...