Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η expansys στην Αθήνα το στέλνει σίγουρα με DHL. Σε άλλες περιοχές δεν γνωρίζω αν αλλάζει κάτι...

Το κινητό της expansys έχει κανονικά ελληνικά, απλά δεν είναι η default γλώσσα. Το αλλάζεις στο πρώτο άνοιγμα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας άλλαξε εσάς το "awaiting further info";

 

Όχι και τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι προφανώς δεν πρόλαβαν να το ελέγξουν από τα κεντρικά τους. Μου επανέλαβε ότι σήμερα περιμένουν παραλαβή 500 κομάτια και αν δεν υπάρξει κάποιο πρόβλημα από αύριο ξεκινάνε οι αποστολές.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα τη δική μου... Χθες έστειλα λογαρισμό που μου ζήτησαν και τώρα βγάζει: "Αυτή η παραγγελία είναι υπό επεξεργασία." και στη διαθεσιμότητα του τηλεφώνου "Σε περίπου 1-2 ημέρες" από εκεί που εχθες έλεγε 5 μέρες.. Άντε να δούμε.. Επίσης, αν θέλετε οι υπόλοιποι που το έχετε αγοράσει να σας κάνω back - up από κάποια εφαρμογή, πριν το πειράξω κ εγώ το τηλεφωνο στείλτε μου πμ....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει: "Μερικά από τα προϊόντα που περιλαμβάνονται σε αυτή την παραγγελία είναι δυνατόν να αποσταλούν τώρα." Και κατάσταση: "Part-Shippable"

Δεν μου γράφει πουθενά τη διαθεσιμότητα των προϊόντων και σε πόσες μέρες θα έρθουν και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει: "Μερικά από τα προϊόντα που περιλαμβάνονται σε αυτή την παραγγελία είναι δυνατόν να αποσταλούν τώρα." Και κατάσταση: "Part-Shippable"

Δεν μου γράφει πουθενά τη διαθεσιμότητα των προϊόντων και σε πόσες μέρες θα έρθουν και τέτοια.

 

Κύρια κατάσταση: Μερική αποστολή δυνατή

Εξήγηση: Μερικά από τα προϊόντα που περιλαμβάνονται σε αυτή την παραγγελία είναι δυνατόν να αποσταλούν τώρα.

Huawei Ascend P1 (Black) 1 Αναμένεται σε περίπου 5 Ημέρες

 

Αυτά γράφει σε μένα πάρτε κανένα τηλέφωνο για να μην τους παίρνω εγώ συνέχεια να δείτε αν παρέλαβαν γιατί στο staus το πρωι έλεγε 4 ημέρες και τώρα λέει 5. Αντί να πλησιάζουμε απομακρυνόμαστε από την ημερομηνία παραλαβής;

Αγαπητή κυρία/αγαπητέ κύριε,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λάβαμε τα έγγραφα που μας στείλατε

και η διαδικασία εξακρίβωσης έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς. Η παραγγελία

σας θα σταλεί το συντομότερο δυνατόν.

 

Παραμένουμε στην διαθέσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία.

 

Φιλικά,

eXpansys

 

eXpansys

HTC Partner

Parrot Partner

+30 211 1768202

+357 25025095

info@expansys.com.gr

http://www.expansys.com.gr

 

Αυτό λέει το mail που μου έστειλαν.

Edited by ambientc

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα να πάρω το πρωί τηλέφωνο και ήμουν 10 λεπτά στην αναμονή, οπότε βαρέθηκα και το έκλεισα :P

 

Τώρα άλλαξε πάλι, γράφει Drop-Ship Possible, και κατάσταση: In progress

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια παντως αλλαξα την παραγγελια μου γιατι μου ειπαν στο τηλεφωνο αυριο μεθαυριο και θα δουμε.......ετσι κι αλλιως ζαχαρωνα και κατι αλλο σε πολυ καλη τιμη απο το ιδιο καταστημα με προηγμενα χαρακτηριστικα σε σχεση με το huawei και πολυ καλα reviews με μονο μειον του την μπαταρια...........αυτο εδω.......

 

 

 

http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-4542.php

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες . Έχω παραγγείλει και εγώ το ascend p1 από την Παρασκευή . Μου ζήτησε και μένα λογαριασμο ΔΕΗ κλπ . Τα έστειλα χτές και περιμένω.... αλλά δεν βλέπω κάπου στην παραγγελία να λέει οτι δεν είναι διαθέσιμο . Μάλιστα δείχνει 100+ διαθέσιμα κομμάτια http://www.expansys.com.gr/huawei-ascend-p1-228062/
Link to comment
Share on other sites

παίρνει μίνι sim, η οποία είναι και αυτή που εννοείς ως κανονική, ενώ μικρότερη είναι η microSIM
Link to comment
Share on other sites

Mόνο κανονική. Μicro με αντάπτορα δεν δέχεται γιατί μπαίνει συρταρωτά και μπορεί να φρακάρει. Οσοι έχετε Wind ζητήστε να σας την αλλάξουν δωρεάν.

 

Και επειδή αρκετοί ψάχνουν μιάν οικονομική, επώνυμη 32άρα microSD που θα την παραλάβουν πολύ σύντομα, λέω να παραγγείλω την παρακάτω από τη Γερμανία με τελικό κόστος τα 22 ευρώ.

http://www.ebay.de/itm/32GB-MICRO-SD-MEMORY-CARD-CLASS-10-UHS-I-32-GB-SPEICHERKARTE-/221169862880?pt=DE_Handy_PDA_Speicherkarten&hash=item337ec048e0

...ή αυτήν από την Αγγλία στα 26 ευρώ τελική.

http://www.ebay.de/itm/32GB-Micro-SD-San-Disk-SDHC-MicroSD-TF-Class-10-32G-32-GB-Mobile-Ultra-30MB-s-/251204006688?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item3a7cecf320

Βιάστηκα και πήρα τη Sandisk 34,9€ από το Πλαίσιο. Πίστευα ότι μέχρι την Πέμπτη θα το είχα στα χέρια μου. Κανένα νέο από αυτούς που το περιμένουν;

Edited by ambientc

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν έπαιρνες από το expanys; 30 € έκανε και θα σου ερχόταν μαζί με το κινητό.

 

Πήγα στο Πλαίσιο για άλλο πράγμα την είδα μπροστά μου την πήρα δεν το πολυσκέφτηκα. Ας πρόσεχα.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια παντως αλλαξα την παραγγελια μου γιατι μου ειπαν στο τηλεφωνο αυριο μεθαυριο και θα δουμε.......ετσι κι αλλιως ζαχαρωνα και κατι αλλο σε πολυ καλη τιμη απο το ιδιο καταστημα με προηγμενα χαρακτηριστικα σε σχεση με το huawei και πολυ καλα reviews με μονο μειον του την μπαταρια...........αυτο εδω.......

 

 

 

http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-4542.php

 

Ωραίο φαίνεται αλλα δεν ξέρω,acer?

Πάντως φίλε μου αν σε ενδιαφέρει υπάρχει διαθέσιμο huawei p1,μου το χαν στείλει απο expansys αλλα δεν το παρελαβα,ειναι στην μεταφορικη ακόμα,προτίμησα το razr i,μόνο που μου το έχουν στείλει με την παλιά τιμή,319 με τα μεταφορικά μέσα.αν σε ενδιαφέρει pm me.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται αλλα δεν ξέρω,acer?

Πάντως φίλε μου αν σε ενδιαφέρει υπάρχει διαθέσιμο huawei p1,μου το χαν στείλει απο expansys αλλα δεν το παρελαβα,ειναι στην μεταφορικη ακόμα,προτίμησα το razr i,μόνο που μου το έχουν στείλει με την παλιά τιμή,319 με τα μεταφορικά μέσα.αν σε ενδιαφέρει pm me.

 

 

Φιλε μου το εχω παραγγειλει ηδη........το ιδιο σκεφτηκα και εγω στην αρχη που το ειδα.......... λεω acer κινητο θα παρω???? :wacko: ......... αλλα μετα κοιταξα λιγο τα specs και αυτο εδω το συγκριτικο με το htc one s

και το ξανασκεφτηκα..........απο το Huawei παντως σε specs ειναι πολυυυυ καλυτερο ........το προβλημα ειναι η μπαταρια 1460 mah..........θελω να το δοκιμασω ομως γιαυτο το παρειγγειλα και εχει φυγει ηδη. Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εχω παραγγειλει ηδη........το ιδιο σκεφτηκα και εγω στην αρχη που το ειδα.......... λεω acer κινητο θα παρω???? :wacko: ......... αλλα μετα κοιταξα λιγο τα specs και αυτο εδω το συγκριτικο με το htc one s
και το ξανασκεφτηκα..........απο το Huawei παντως σε specs ειναι πολυυυυ καλυτερο ........το προβλημα ειναι η μπαταρια 1460 mah..........θελω να το δοκιμασω ομως γιαυτο το παρειγγειλα και εχει φυγει ηδη.

 

Η μπαταρία του acer ειναι χάλια,ρίξε μια ματιά σε forums να δεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος κάτι νεώτερο με την εξέλιξη της παραγγελίας από το Expansys;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος κάτι νεώτερο με την εξέλιξη της παραγγελίας από το Expansys;

 

Εμενα παντως μου ειπαν εχθες απο αυριο μεθαυριο και να δουμε......γι αυτο και την αλλαξα κι ολας......αν ειναι να περιμενουμε 10 μερες το huawei βρασε ρυζι καλυτερα............:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου ειπαν εχθες απο αυριο μεθαυριο και να δουμε......γι αυτο και την αλλαξα κι ολας......αν ειναι να περιμενουμε 10 μερες το huawei βρασε ρυζι καλυτερα............:cool:

Μίλησα πριν από λίγο. Πρέπει να έχουν παραλάβει αλλά δεν έχει γίνει καταγραφή στην αποθήκη και δεν φαίνεται στον υπολογιστή από σήμερα το πολύ αύριο ξεκινούν οι αποστολές.:)

Πάντως στο site τους στην πρώτη σελίδα γράφει:

eXpansys & Εσείς Λόγω των συνεχιζόμενων άσχημων καιρικών συνθηκών στην Αγγλία , οι παραδόσεις σε ολόκληρη τη χώρα μπορεί να καθυστερήσουν. Να είστε βέβαιοι ότι κάνουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για να παραδώσουμε τις παραγγελίες σας το συντομότερο δυνατόν

 

Επίσης κάτι που μου είπαν χθές έιναι ότι έχουν πάνω από 100 παραγγελίες για το συγγεκριμένο κινητό. Αν ισχύει θα είμαστε πολλοί να τα λέμε.;)

Edited by ambientc

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα περιμένω να ελέγξουν τα έγγραφα. Τους τα έστειλα μία φορά και τα ήθελαν ξανά, γιατί, είπαν, δεν είναι καθαρά... Τι στο καλό, μετάφραση από το google κάνουν; Δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο αλλά περίμενα 5-10 λεπτά και δεν το σήκωναν, οπότε το έκλεισα. Σε μένα λέει διαθέσιμο σε 1-2 μέρες. Πριν έλεγε 4... Edited by marduk132003
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.έχετε να μου προτείνετε καποια θήκη που να καλύπτει και το καπάκι της κάμερας;ευχαριστώ.στο ebay και στο amazon βλέπω πολλές αλλα δέ ξέρω ποιά καλύπτει την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.vnp.gr/huawei-u9200-ascend-p1-black.html λίγο πιο ακριβό, αλλά από Ελλάδα (αν και δεν ξέρω αν είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας).
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το μαγαζί εισαγωγές κάνει, δεν το βρίσκω καθόλου απίθανο να τα παίρνει από το expansys για να τα πουλάει :P
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...