Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα είναι στη 1 ωρα 10 λ κ 48δ...

 

Στις ρυθμισεις προβολης εχεις ενεργοποιημενες την αυτοματη ρυθμιση ενεργειας οθονης και την βελτιωση εικονας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις ρυθμισεις προβολης εχεις ενεργοποιημενες την αυτοματη ρυθμιση ενεργειας οθονης και την βελτιωση εικονας?

 

Το πρώτο ναι, το δευτερο όχι...

Link to comment
Share on other sites

κ γω το ιδιο:wacko:

 

Αλλά είναι ίσως κ λογικό.. γιατί στις 13ώρες χρήσης, η οθόνη σου είναι ανοικτή τις 2 σχεδόν, ενώ εμένα στη 1 μερα κ 7 ώρες είναι σχεδον 1 ωρα ανοιχτη.. Λόγω σ/κ δεν ασχοληθηκα πολυ με το κινητό.... Κ ένα άλλο θέμα είναι με τη φωτεινότητα της οθόνης, σε εμένα δε φαίνεται να δουλεύει καλά στη Β229.. Οπότε το έχω ρυθμίσει χειροκίνητα λίγο πιο κάτω απο τη μεση..

Link to comment
Share on other sites

Αλλά είναι ίσως κ λογικό.. γιατί στις 13ώρες χρήσης, η οθόνη σου είναι ανοικτή τις 2 σχεδόν, ενώ εμένα στη 1 μερα κ 7 ώρες είναι σχεδον 1 ωρα ανοιχτη.. Λόγω σ/κ δεν ασχοληθηκα πολυ με το κινητό.... Κ ένα άλλο θέμα είναι με τη φωτεινότητα της οθόνης, σε εμένα δε φαίνεται να δουλεύει καλά στη Β229.. Οπότε το έχω ρυθμίσει χειροκίνητα λίγο πιο κάτω απο τη μεση..

 

Κ γω χειροκινητο το εχω λιγο πιο πανω απο την μεση.Κανενας αλλο τροπος για ρουτ υπαρχει ξερεις?:(

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη διαβασα και μου ειπαν μερικα παιδια εδω οτι στην Wind το χουν 269 ευρω (που ειναι πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει το κινητο) θα θελα να ρωτησω αν προκειται να επανελθει η τιμη του στα 400 διοτι τωρα δεν εχω την δυνατοτητα να το παρω... Σε ενα μηνα ας πουμε θ ακανει τοσο? :P :cry:
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη διαβασα και μου ειπαν μερικα παιδια εδω οτι στην Wind το χουν 269 ευρω (που ειναι πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει το κινητο) θα θελα να ρωτησω αν προκειται να επανελθει η τιμη του στα 400 διοτι τωρα δεν εχω την δυνατοτητα να το παρω... Σε ενα μηνα ας πουμε θ ακανει τοσο? :P :cry:

 

Αφου το εχει το expansys μην σκας;)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω εμπειρια απο ονλαιν καταστηματα... Θελω να πηγαινω στο μαγαζι να το περνω απο εκει... Γιαυτο καιγομαι τοσο... Αλλιως δεν θα ρωτουσα καν :D Ευχαριστω για την απαντηση σου παντως :D
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Δεν το περίμενα με την καμία. Και μιλάμε με τουλάχιστον 600-1000mAh λιγότερα από αυτές του ανταγωνισμού.

Τα λεγε ο Haki και δεν τον πίστευα!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω εμπειρια απο ονλαιν καταστηματα... Θελω να πηγαινω στο μαγαζι να το περνω απο εκει... Γιαυτο καιγομαι τοσο... Αλλιως δεν θα ρωτουσα καν :D Ευχαριστω για την απαντηση σου παντως :D

Πιστεψε με το expansys ειναι πιο αξιοπιστο κ απο μερικα ελληνικα καταστηματα...:X

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Δεν το περίμενα με την καμία. Και μιλάμε με τουλάχιστον 600-1000mAh λιγότερα από αυτές του ανταγωνισμού.

Τα λεγε ο Haki και δεν τον πίστευα!

 

Άρχισε να "στρώνει" κ η μπαταρία........

http://img706.imageshack.us/img706/383/screenshot2013020312510.png

 

Επίσης εδώ είναι το θέμα του xda για την CyanogenMod (10.1 - link στην 18 σελίδα) για το κινητό μας.. Είναι βασισμένη στην 4.1.2 έκδοση.. Έχει βέβαια κάποια προβληματάκια αλλά γενικά λένε πως δουλεύει καλά.. Ίσως τη δοκιμάσω από βδομάδα, αν κ το κινητό "ρολάρει" πολύ καλά μέχρι στιγμής με τη Β229......

 

Στην λειτουργια εξοικονομισης ενεργειας ποιο απο τα 3 εχετε επιλεξει?

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη διαβασα και μου ειπαν μερικα παιδια εδω οτι στην Wind το χουν 269 ευρω (που ειναι πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει το κινητο) θα θελα να ρωτησω αν προκειται να επανελθει η τιμη του στα 400 διοτι τωρα δεν εχω την δυνατοτητα να το παρω... Σε ενα μηνα ας πουμε θ ακανει τοσο? :P :cry:

 

???? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

???? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

 

Στο expansys το εχει ακομα 250 οποτε μαλλον κ στην wind το ιδιο θα γινει.Το θεμα ειναι μην εξαντληθει.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την B229 απο την B102 που φορούσε το κινητό. Οι επιλογές στο drop down menu (π.χ. wifi, data, rotation κλπ) χάθηκαν. Πλέον το drop down menu δεν περιέχει καμία επιλογή. Συνέβη και σε εσάς? Ποιά είναι η λύση?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την B229 απο την B102 που φορούσε το κινητό. Οι επιλογές στο drop down menu (π.χ. wifi, data, rotation κλπ) χάθηκαν. Πλέον το drop down menu δεν περιέχει καμία επιλογή. Συνέβη και σε εσάς? Ποιά είναι η λύση?

 

Ναι σε ολους αυτο εγινε.Κατεβασε το power toggles απο το Play Store που προτινε κ αλλο παλικαρι.Με ποιο τροπο περασες την Β229?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ολους αυτο εγινε.Κατεβασε το power toggles απο το Play Store που προτινε κ αλλο παλικαρι.Με ποιο τροπο περασες την Β229?

 

root, πειραγμα του prop και αντιγραφή της ρομ στην sdcard

Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/rar/WpRYouss/rootHuawei.html

1) Κατεβάζεις, αποσυμπιέζεις

2) Συνδέουμε το κινητό με usb και ενεργοποιούμε την επιλογή “Εντοπισμός σφαλμάτων USB” (Ρυθμίσεις-επιλογές για προγραμματιστές).

3) Τρέχουμε το αρχείο hwadb.exe

4) Τρέχουμε το αρχείο ubl.exe (πατάμε το πρώτο κουτάκι που λέει ROOT, και μετά τα 2 Ok που θα εμφανιστούν)

5) Αποσυνδέουμε το καλώδιο USB και κάνουμε επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Σιγουρευτείτε πως υπάρχει το εικονίδιο Superuser.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις.

1. Με ποιον τρόπο παίρνετε τα screenshots;

2. Αν πάμε ρυθμίσεις-->εφαρμογές(και αφού κυλήσουμε την επάνω μπάρα πάμε στο όλα)--> ολα έχει μια επολογή Εκκαθάριση cashe. Το πατάμε να κάνει εκκαθάριση ή όχι;

3. Αν πάμε ρυθμίσεις-->εφαρμογές--> εκτελούνται και σε αυτό έχει διάφορα που τρέχουν από κάτω με χρόνους, τι είναι και αν χρειάζεται να σταματήσουμε κάτι από αυτά;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη διαβασα και μου ειπαν μερικα παιδια εδω οτι στην Wind το χουν 269 ευρω (που ειναι πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει το κινητο) θα θελα να ρωτησω αν προκειται να επανελθει η τιμη του στα 400 διοτι τωρα δεν εχω την δυνατοτητα να το παρω... Σε ενα μηνα ας πουμε θ ακανει τοσο? :P :cry:

 

Τελικά ρώτησα σήμερα σε κατάστημα wind και μου είπαν πως η προσφορά ισχύει μέχρι 28 Φεβρουαρίου ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων..Νομίζω πως θα το πάρω γιατί είναι μεγάλη ευκαιρία..

PS: Το expansys το ανέβασε στα 289.99€

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρώτησα σήμερα σε κατάστημα wind και μου είπαν πως η προσφορά ισχύει μέχρι 28 Φεβρουαρίου ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων..Νομίζω πως θα το πάρω γιατί είναι μεγάλη ευκαιρία..

PS: Το expansys το ανέβασε στα 289.99€

 

Αυτά που λένε ειναι μπούρδες,εχει παει απατο και κοιτάνε να ξεστοκαρουν οτι εχει μείνει καθώς ειναι απο τα πιο μη εμπορευσιμα μοντέλα στην Ελληνική αγορά,ενώ το τηλέφωνο αξίζει με 1000.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρώτησα σήμερα σε κατάστημα wind και μου είπαν πως η προσφορά ισχύει μέχρι 28 Φεβρουαρίου ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων..Νομίζω πως θα το πάρω γιατί είναι μεγάλη ευκαιρία..

PS: Το expansys το ανέβασε στα 289.99€

Δηλαδή αν δεν εξαντληθούν 28 Φεβρουαρίου τι θα κάνουν? 1 Μαρτίου Θα το βάλουν στην παλιά τιμή? Δεν νομίζω.

 

Ίσως η huawei να πρέπει να δει την τιμολογιακη πολιτική της στα κινητά τηλέφωνα. Δυστυχώς ο κόσμος εδώ δεν την ξέρει και φοβάται να αγοράσει προϊόντα της τα οποία είναι αξιοπρεπέστατα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/rar/WpRYouss/rootHuawei.html

1) Κατεβάζεις, αποσυμπιέζεις

2) Συνδέουμε το κινητό με usb και ενεργοποιούμε την επιλογή “Εντοπισμός σφαλμάτων USB” (Ρυθμίσεις-επιλογές για προγραμματιστές).

3) Τρέχουμε το αρχείο hwadb.exe

4) Τρέχουμε το αρχείο ubl.exe (πατάμε το πρώτο κουτάκι που λέει ROOT, και μετά τα 2 Ok που θα εμφανιστούν)

5) Αποσυνδέουμε το καλώδιο USB και κάνουμε επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Σιγουρευτείτε πως υπάρχει το εικονίδιο Superuser.

Με αυτον τον τροπο δεν εγινε σε μενα ρουτ.Τι windows εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα 7. Μαλλον δν εκανες εγκατασταση το huawei hisuite για να μπουν οι καταλληλοι drivers στο pc σου. Δοκιμασε το κι πες μου
Link to comment
Share on other sites

:mad:Επιτελους κανω ρουτ το κινητο παω να κανω αναβαθμιση τα binary στο superuser κ στο root access που βγαζει αποτυχια.Τσεκαρω με το root checker τη μια μου βγαζει οτι ειναι ενταξει την μια οχι.:confused:Καμμια ιδεα?+ οτι στο busybox δεν μπορει να αποκτησει δικαιωματα. Edited by original911
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...