Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Προσπαθώ να κάνω root αλλά δεν κάνει τίποτα. Αν ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει ας με βοηθήσει. Έχω τσεκαρισμένο το άγνωστες πηγές και τον εντοπισμό λαθών. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μίλάμε ότι έγινε η λαλακία του αιώνα !!!!!!

διάβασα στο xda ότι από το upgade επιλέγεις την ένδειξη one touch 995 και όχι το ot 995 και το έκανα, λοιπόν τερμάτισε 100 % η αναβάθμιση ( δεν βρήκε τίποτα στην 2.3.6 έμεινα ) αλλά ανοίγω το τηλ και του έχει κάνει hard reset, φυσικά πάει και το root μαζί, άντε λεω λίγο το κακό, θα το στήσω από την αρχή, έλα μου ντε που δεν μπορώ να γράψω στα αγγλικά ώστε να βάλω τον κωδικό του wifi, Ελληνικά στο πεδίο τα αναγνωρίζει, λατινικά στα μηνύματα τα αναγνωρίζει, αλλά όταν αλλάζω γλώσσα για να γράψω ένα λατινικό γράμμα δεν κάνει τίποτα.:O:O:O:O καμιά βοήθεια ?

edit

έβαλα και γερμανική γλώσσα στο πληκτρολόγιο και τα ΄΄βλέπει΄΄

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μίλάμε ότι έγινε η λαλακία του αιώνα !!!!!!

διάβασα στο xda ότι από το upgade επιλέγεις την ένδειξη one touch 995 και όχι το ot 995 και το έκανα, λοιπόν τερμάτισε 100 % η αναβάθμιση ( δεν βρήκε τίποτα στην 2.3.6 έμεινα ) αλλά ανοίγω το τηλ και του έχει κάνει hard reset, φυσικά πάει και το root μαζί, άντε λεω λίγο το κακό, θα το στήσω από την αρχή, έλα μου ντε που δεν μπορώ να γράψω στα αγγλικά ώστε να βάλω τον κωδικό του wifi, Ελληνικά στο πεδίο τα αναγνωρίζει, λατινικά στα μηνύματα τα αναγνωρίζει, αλλά όταν αλλάζω γλώσσα για να γράψω ένα λατινικό γράμμα δεν κάνει τίποτα.:O:O:O:O καμιά βοήθεια ?

edit

έβαλα και γερμανική γλώσσα στο πληκτρολόγιο και τα ΄΄βλέπει΄΄

 

Έκανα και εγώ την αναβάθμισή πριν από λίγο! Όλα μια χαρά!τα προβλήματα που αναφέρεις τα είχα πριν(μπαταρία, πληκτρολόγιο)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμισή πριν από λίγο! Όλα μια χαρά!τα προβλήματα που αναφέρεις τα είχα πριν(μπαταρία, πληκτρολόγιο)

 

Μα εγώ δεν τα είχα αυτά τα θέματα και εξάλλου δεν έγινε καμία αναβάθμιση, στην 2.3.6 ήμουν και είμαι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση γιατί κόλλησα άσχημα ......

το αρχείο στο βήμα 3 ποιο είναι ή που το βρίσκουμε ?

 

1. Download SuperOneClickv2.3.1

2. extract the SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse.zip into a folder

3. Download the alcapwn.exe

4. copy alcapwn.exe to the folder SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse/Exploits folder

5. On the phone, Settings->Application Settings->Development check the box for "USB Debugging" (it may be checked already)

6. Plug in the phone to the PC via USB cable

7. On your PC Run SuperOneClick.exe in the extracted folder from the zip in (2)

8. Under the Exploit drop down box in the upper right, select alapwn

9. Click the "Root" button in the top right

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση γιατί κόλλησα άσχημα ......

το αρχείο στο βήμα 3 ποιο είναι ή που το βρίσκουμε ?

 

1. Download SuperOneClickv2.3.1

2. extract the SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse.zip into a folder

3. Download the alcapwn.exe

4. copy alcapwn.exe to the folder SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse/Exploits folder

5. On the phone, Settings->Application Settings->Development check the box for "USB Debugging" (it may be checked already)

6. Plug in the phone to the PC via USB cable

7. On your PC Run SuperOneClick.exe in the extracted folder from the zip in (2)

8. Under the Exploit drop down box in the upper right, select alapwn

9. Click the "Root" button in the top right

 

Ψάξε στο xda στην υπογραφή του mistercheese έχει οτι χρειάζεσε(super one click που έχει το alcapwn μέσα)!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε giannis24,την αναβαθμιση την εκανες μεσω FOTA που αναφερει στο faq τις alcatel;Εγω εχω την 2.3.6 και λεει οτι δεν υπαρχει νεοτερη!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε giannis24,την αναβαθμιση την εκανες μεσω FOTA που αναφερει στο faq τις alcatel;Εγω εχω την 2.3.6 και λεει οτι δεν υπαρχει νεοτερη!

 

Από υπολογιστή!

Link to comment
Share on other sites

Με το one touch upgrade φανταζομαι;Οπως και να'χει σ'ευχαριστω!!!

 

Ναι! Και πρώτη φορά που μου την ολοκλήρωσε, τις προηγούμενες μου τις έκοβε

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα για ποια αναβαθμιση μιλατε; Εγω στην 2.3.6 ημουν και ειμαι, δεν βγηκε κατι καινουργιο, απλα αν επιλεξεις στην λιστα των τηλ το one touch 995 αντι αυτου που εχει προεπιλογη το προγραμμα ολοκληρωνει την διαδικασια, προσοχη σε οποιον μπει στην διαδικασια να κανει αυτη την κινηση γιατι θα του σβησει τα παντα καθως και το root

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα για ποια αναβαθμιση μιλατε; Εγω στην 2.3.6 ημουν και ειμαι, δεν βγηκε κατι καινουργιο, απλα αν επιλεξεις στην λιστα των τηλ το one touch 995 αντι αυτου που εχει προεπιλογη το προγραμμα ολοκληρωνει την διαδικασια, προσοχη σε οποιον μπει στην διαδικασια να κανει αυτη την κινηση γιατι θα του σβησει τα παντα καθως και το root

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Δεν έκανε αναβάθμιση σε κάποια νέα έκδοση...

Απλά ξαναπέρασε την ίδια έκδοση κάνοντας και ένα Factory Reset μαζί.

Ρίξτε μια ματιά στις πληροφορίες συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Στο faq αναφερει οτι πρεπει να γινει δυο φορες η διαδικασια:(For updating your Alcatel ONE TOUCH 995 from Android 2.3 to Android 4.0, you need to upgrade twice with FOTA. The first time is to upgrade your phone from Android 2.3 lower version to 2.3 highest version V61j; while the second time is to upgrade from 2.3 highest version to ICS 4.0. Please follow the steps below to make upgrade twice)Δεν το εχω δοκιμασει ακομα, θα περιμενω !!
Link to comment
Share on other sites

και που βλεπεις αν εχει περαστει αυτη η v61; Παντως στις πληροφοριες του κινητου μου εγω δεν βλεπω κατι τετοιο.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο faq αναφερει οτι πρεπει να γινει δυο φορες η διαδικασια:(For updating your Alcatel ONE TOUCH 995 from Android 2.3 to Android 4.0, you need to upgrade twice with FOTA. The first time is to upgrade your phone from Android 2.3 lower version to 2.3 highest version V61j; while the second time is to upgrade from 2.3 highest version to ICS 4.0. Please follow the steps below to make upgrade twice)Δεν το εχω δοκιμασει ακομα, θα περιμενω !!

 

FOTA σημαίνει Firmware Over The Air.. οπότε μάλλον αναφέρεται στην αναβάθμιση που θα γίνει μέσω του μενού του κινητού, κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν αγορασω απο birdphone το alcatel ot995, ποια εκδοση θα φοραει, την 4.0? Αν φοραει την 2.3 παιρνει αναβαθμιση σε 4.0 και ποτε? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν αγορασω απο birdphone το alcatel ot995, ποια εκδοση θα φοραει, την 4.0? Αν φοραει την 2.3 παιρνει αναβαθμιση σε 4.0 και ποτε? ευχαριστω
δεν έχει βγει η 4. με 2.3 θα ναι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν αγορασω απο birdphone το alcatel ot995, ποια εκδοση θα φοραει, την 4.0? Αν φοραει την 2.3 παιρνει αναβαθμιση σε 4.0 και ποτε? ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται να το πάρεις από το birdphone το έχει και η wind στα 209€.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το πάρεις από το birdphone το έχει και η wind στα 209€.

Παρα πολυ σωστα,και μαλιστα Ελληνικοτατο.........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σωστα και απο wind ειναι καλη επιλογη αλλα ποτε θα γινει διαθεσιμη η εκδοση 4.0? Επισης εχει υπερβολικα μεγαλη οθονη, δεν ξερω αν μπορω να την χειριστω και να την συνηθισω :confused:
Link to comment
Share on other sites

Σωστα και απο wind ειναι καλη επιλογη αλλα ποτε θα γινει διαθεσιμη η εκδοση 4.0? Επισης εχει υπερβολικα μεγαλη οθονη, δεν ξερω αν μπορω να την χειριστω και να την συνηθισω :confused:

για την ICS λένε οκτώβριο,θα δούμε. όσο για το μέγεθος,είναι οριακό, αποκλείεται να χεις μικρότερη παλάμη από μενα:lol: άρα δεν θα χεις πρόβλημα:p

Link to comment
Share on other sites

για την ICS λένε οκτώβριο,θα δούμε. όσο για το μέγεθος,είναι οριακό, αποκλείεται να χεις μικρότερη παλάμη από μενα:lol: άρα δεν θα χεις πρόβλημα:p

 

απο μηνα σε μηνα .... σιγα μην βγει ποτε..:X

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω θα την βγαλουν τωρα μεσα στον Σεπτεμβρη!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχει υπερβολικα μεγαλη οθονη, δεν ξερω αν μπορω να την χειριστω και να την συνηθισω :confused:

 

3 μερες και μετα οτιδηποτε μικροτερο δε θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...