Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μας λες κι εμας πως ????

Εγω παντως δοκιμασα εναν τροπο που βρηκα στο xda αλλα δεν τα καταφερα...

 

Φιλε σελ 64 του παροντως τοπικ εδω και ποστ #946..........κανε κατα γραμμα οτι λεει ο φιλος.

 

Το δοκιμασα και εγω ολα οκ.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω για root μιλαω , οχι για την διαδικασια εγκαταστασης.... :wacko:

Την εγκατεστησα την 4.0.4 αλλα δεν μπορω να κανω root...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω για root μιλαω , οχι για την διαδικασια εγκαταστασης.... :wacko:

Την εγκατεστησα την 4.0.4 αλλα δεν μπορω να κανω root...

Φιλε δοκιμασες το παρακατω και δεν σου rootαρε το κντ???-->

 

http://www.mediafire.com/?6dloaixc31oggn2 ROOT εδώ-εννοείται ενεργοποιημένο το USB debugging και για να είμαστε σίγουροι ότι είναι εγκατεστημένοι οι drivers ADB να έχουμε και το Alcatel Android Manager εγκατεστημένο από εδώ http://www.alcatelonetouch...2-1204-365.exe

Πολύ γρήγορο.....ήδη μονο με τον Nemus Launcher το κινητό πετάει......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε για χαμό ! Ακόμα δεν βγήκε η ics και χρήστης στο xda πόσταρε τις πρώτες εικόνες από μη 100% έτοιμη jb , σε λίγες μέρες λεει θα είναι οκ:)

 

Τέλεια...τέτοια πόστ να βλέπω.. οι ευχές μου για custom roms πιάσαν τόπο..!!

Link to comment
Share on other sites

αμα κανω ρουτ παιδες θα δω μεγαλη διαφορα?

 

Φιλε με το ρουταρισμα,επι τις ουσιας αποκτας δικαιωματα στο κντ σου,με απλα λογια μπορεις να βγαλεις και να βαλεις οποια εφαρμογη θες............με το αποτελεσμα φυσικα να ειναι θετικο γαι το κντ σου!!!:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα.

ακολουθησα την διαδικασια του ποστ ( 946

 

ολα πηγαν καλα μεχρι το βημα 11 αλλα στη διαδικασια του backup μου εβγαλε οτι η sd δεν εχει αρκετο χωρο.

εκλεισα το κινητο, εσβησα διαφορα αρχεια απο την sd καθως και το μισοτελειωμενο backup.

 

τωρα παω να κανω την διαδικασια απο την αρχη αλλα στο βημα 7 μου βγαζει μυνημα οτι δεν βρισκει drivers ( ενω πριν τους ειχα εγκαταστησει κανονικα) και μου ανοιγει το κινητο κανονικα.

 

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα.

ακολουθησα την διαδικασια του ποστ ( 946

 

ολα πηγαν καλα μεχρι το βημα 11 αλλα στη διαδικασια του backup μου εβγαλε οτι η sd δεν εχει αρκετο χωρο.

εκλεισα το κινητο, εσβησα διαφορα αρχεια απο την sd καθως και το μισοτελειωμενο backup.

 

τωρα παω να κανω την διαδικασια απο την αρχη αλλα στο βημα 7 μου βγαζει μυνημα οτι δεν βρισκει drivers ( ενω πριν τους ειχα εγκαταστησει κανονικα) και μου ανοιγει το κινητο κανονικα.

 

καμια ιδεα?

δεν χρειάζεται να τα ξανακάνεις απ την αρχή τα βήματα. από κει που σταμάτησες μονο, δηλαδή το backup και μετά

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να τα ξανακάνεις απ την αρχή τα βήματα. από κει που σταμάτησες μονο, δηλαδή το backup και μετά

 

 

δεν ειπα σωστα το προβλημα.

αφου μπαινω στον bootlaoder (βημα 6) οταν το συνδεω στο pc και παω να ξεκινησω το Install Or Boot CWM-Recovery.bat το κινητο αντι να μπει στο menu κανει κανονικη εκινηση και με βγαζει στην αρχικη οθονη

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα σωστα το προβλημα.

αφου μπαινω στον bootlaoder (βημα 6) οταν το συνδεω στο pc και παω να ξεκινησω το Install Or Boot CWM-Recovery.bat το κινητο αντι να μπει στο menu κανει κανονικη εκινηση και με βγαζει στην αρχικη οθονη

 

Πατας πρωτα το Volume Down + Power? Γιατι ετσι οπως το λες μου ακουγεται οτι ανοιγεις απλα το κινητο!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Πατας πρωτα το Volume Down + Power? Γιατι ετσι οπως το λες μου ακουγεται οτι ανοιγεις απλα το κινητο!

ναι το κανω

την πρωτη φορα η διαδικασια γινοταν κανονικα αλλα δεν ειχε χωρο η sd για το backup.

το σταματησα, εκανα χωρο στην sd και τωρα κανω ακριβως τα ιδια πραγματα

 

ειμαι στον bootloader συνδεω το κινητο στο pc (δεν βρισκει drivers ενω την πρωτη φορα τους εγκατεστησε κανονικα ) και αν ανοιξω το Install Or Boot CWM-Recovery.bat το κινητο κανει επανεκκινηση και με βγαζει στην οθονη που μου ζηταει το pin

 

ελπιζω αυτη τη φορα να ξεκαθαρισα τι εγινε

Link to comment
Share on other sites

νομίζω κάνεις λάθος. πας να ξαναεγκαταστησεις το recovery menu ενώ το χεις ήδη .
Link to comment
Share on other sites

αφου εχω βαλει την ics πως περναω τον τηλεφωνικο μ καταλογο οπως ηταν πριν κ τις εφαρμογεσ π ειχα?

 

Αν τα ειχες συγχρονισει με γκουγκλ πριν θα περασουν παλι μολις συγχρονιστης με gmail....

Link to comment
Share on other sites

πως θα μπορέσω να επανέρθω στην 2.3.6 ?ποια διαδικασία θα κάνω? γιατι δεν εχω ολα τα προγραμματα μου και τον τηλεφωνικο κατάλογο η αν υπάρχει δυνατότητα να τα κανω restore στην ics
Link to comment
Share on other sites

Για Ελληνικα τηλεφωνα δεν εχει βγει. Γαλλικη ειναι η ROM. Ελληνικα δεν θα εχει το τηλεφωνο (Βεβαια θα εχει Ελληνικα στο πληκτρολογιο αμα κατεβασεις γλωσσα για το TouchPal).

 

Μισο να κανω ενα restore στην 2.3.6 να δω αν ολα θα πανε καλα! Μην σας βαλω σε μπελαδες.

 

Να και ενα panorama, αν και δεν λεει τιποτα απο πλευρας αναλυσης.. αλλα απο το τιποτα... :)

 

Τελικα γινεται restore σε 2.3.6 πανευκολα. (χαλια φαινεται η 2.3.6 τωρα :Ρ)

Λοιπον, ολα αυτα ειναι του mistercheese, οποτε ολο το credit σε αυτον!

 

  1. Παμε ΕΔΩ
  2. Κατεβαζουμε το OT995_4.0.4-FR.zip και το OT995_CWM.zip
  3. Κανουμε extract το OT995_4.0.4-FR.zip και βαζουμε τον φακελο εδω: sdcard/clockworkmod/backup/ (δημιουργουμε δηλαδη φακελο clockworkmod στην SD και μετα μεσα σε αυτον δημιουργουμε αλλον εναν φακελο backup)
  4. Οποτε εχουμε αυτην την σειρα: sdcard/clockworkmod/backup/OT995_4.0.4-FR
  5. Μετα κανουμε extract τον φακελο OT995_CWM.zip (οπουδηποτε στο PC)
  6. Αφου τα κανουμε αυτα κλεινουμε το κινητο, περιμενουμε λιγο να κλεισει και κανουμε boot στον bootloader. Παταμε το πληκτρο εντασης ηχου προς τα κατω ταυτοχρονα με το πληκτρο ενεργοποιησης/απενεργοποιησης. Θα καταλαβετε οτι μπηκατε στον bootloader γιατι το τηλεφωνο θα μεινει στην ασπρη οθονη που λεει Alcalel One Touch.
  7. Συνδεουμε το κινητο με USB. Θα βρει αυτοματα τους Drivers για το κινητο και θα τους κατεβασει μεσω internet/Windows. Αν δεν τους βρει, περνατε τους drivers που ειναι μεσα στο φακελο usb_driver.
  8. Μετα τρεχουμε το Install Or Boot CWM-Recovery.bat (μεσα στον φακελο ΟΤ995_CWM)
  9. Μας λεει να γραψουμε boot ή flash. Γραφουμε boot και παταμε Enter.
  10. Επειτα αφου μας βγαλει στο μενου του clockworkmod χρησιμοποιουμε τα κουμπια εντασης ηχου για πανω-κατω και το κουμπι ενεργοποιησης/απενεργοποιησης για να επιλεξουμε την επιλογη μας.
  11. Παμε στο backup/restore και επιλεγουμε backup για να κρατησουμε την εκδοση 2.3.6 του κινητου μας.
  12. Αφου τελειωσει παμε παλι στο backup/restore και επιλεγουμε restore και μετα τον φακελο OT995_4.0.4-FR
  13. Οταν τελειωσει παμε στο wipe data/factory reset και το επιλεγουμε
  14. Τελος, οταν τελειωσει το wipe data/factory reset επιλεγουμε restart. Κανει restart και εχουμε ICS!

 

ΥΠ ΟΨΙΝ! Ειναι ΠΑΡΑ πολυ ευκολο να το κανετε, 1η φορα κανω flash κατι σε Android συσκευη και δεν μπερδευτικα ουτε εκανα λαθος καμια στιγμη. Ειναι παρα παρα παρα παρα παρα πολυ ευκολο! :) Η ολη διαδικασια ειναι 10 λεπτα το πολυ!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

θα μπορεσεις να μου πεις πως θα κάνω restore σε 2.3.6 γιατι δεν εχω τα προγραμματα που ειχα και τηλεφωνικο καταλογο

Link to comment
Share on other sites

θα μπορεσεις να μου πεις πως θα κάνω restore σε 2.3.6 γιατι δεν εχω τα προγραμματα που ειχα και τηλεφωνικο καταλογο
απλούστατα ξαναεγκατέστησε απ το google play τα προγράμματά σου. και έπρεπε να κρατήσεις backup τις επαφές σου,εκτος κι αν τις ειχες συγχρονίσει με το gmail
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει πιθανοτητα να γυρισω στην 2.3.6 και να είναι οπως πριν?

μόνο αν πήρες backup απ το recovery menu,αλλά μπορείς να ξαναεγκαταστήσεις τα προγράμματά σου και να περάσεις τις επαφές στη νέα έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δοκιμασες το παρακατω και δεν σου rootαρε το κντ???-->

 

http://www.mediafire.com/?6dloaixc31oggn2 ROOT εδώ-εννοείται ενεργοποιημένο το USB debugging και για να είμαστε σίγουροι ότι είναι εγκατεστημένοι οι drivers ADB να έχουμε και το Alcatel Android Manager εγκατεστημένο από εδώ http://www.alcatelonetouch...2-1204-365.exe

Πολύ γρήγορο.....ήδη μονο με τον Nemus Launcher το κινητό πετάει......

 

Αρχιζω και ανησυχω σχετικα με το ποσο καταννοητος γινομαι....:blink:

Λοιπον :

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ την 4.0.4 με επιτυχια και το κινητο μου δουλευει ρολοι.

Δεν μπορω να κανω ROOT την συσκευη και ρωταω αν την εκανε κανενας με επιτυχια να μου πει με ποιον τροπο.

Φιλε kostas1 ο τροπος που δινεις ειναι ΜΟΝΟ για την 2.3.6.

Εχω δοκιμασει τον τροπο που λενε στο xda αλλα ανεπιτυχως.

Αν μπορει καποιος να βοηθησει καλως....

Link to comment
Share on other sites

back up αυτο που ανέφερε η διαδικασία αυτο ενοείς?

 

Ναι, αυτο το backup!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...