Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ο ηχος στο βιντεο ειναι πολυ χαμηλος.

 

Φωτογραφια μια χαρα την μερα, το βραδυ, αμα εισαι κοντα στο θεμα για να το φωτισει το LED παλευεται.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγα στη σελίδα aia.gr (με Dolphin browser) και δεν βλέπει το flash. Μετά αντιλήφθηκα ότι δεν το έχει εγκατεστημένο. Πατάω στο σύνδεσμο, με πάει στο google play και εκεί αναφέρει ότι δεν είναι διαθέσιμο το adobe flash player στη χώρα μου.

Μπορώ να κατεβάσω άλλη εφαρμογή που κάνει την ίδια δουλειά; Να μπορώ δηλαδή να βλέπω κανονικά flash sites;

 

Τα ιδια και εδω και τελικα τo εκανα εγκατασταση εκτος google play απο backup της εφαρμογης που ειχα παρει σε αλλο κινητο. Επισης παρατηρησα οτι το led flash δεν δουλευει κατα την εγγραφη βιντεο. Δεν ξερω αν εχει αναφερθει παραπανω.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Και ο ηχος στο βιντεο ειναι πολυ χαμηλος.

 

Φωτογραφια μια χαρα την μερα, το βραδυ, αμα εισαι κοντα στο θεμα για να το φωτισει το LED παλευεται.

 

ο ηχος του βιντεου ειναι οντως πολυ χαμηλός, σε βαθμο που νομιζω οτι ειναι ελαττωμα

Link to comment
Share on other sites

Επισης παρατηρησα οτι το led flash δεν δουλευει κατα την εγγραφη βιντεο. Δεν ξερω αν εχει αναφερθει παραπανω.

 

Σιγουρα? Εγω απ οτι θυμαμαι μια χαρα δουλευει.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα? Εγω απ οτι θυμαμαι μια χαρα δουλευει.

 

Οταν γραφεις βιντεο; Οσο και να το εψαξα δεν το βρηκα. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,μπηκα να βρω καμια πληροφορία γιατι αγόρασα το κινητό για τον ανηψιο μου,και ειδα εδω σημεία και τερατα.

Απο ότι φαίνεται ,επειδή είναι μια entry level συσκευή είστε οι πιο πολλοι αρχάριοι η ασχετοι και έχει γινει της παραπληροφόρησης...

Please,διαβάστε κανένα οδηγό για αρχαρίους,ψάξτε λίγο ιντερνετ ,μην ακουμε ξανα και ξανα πραγματα που λέγαμε χρόνια πριν ,για symbian και άτοπες συγκρίσεις ,αν το symbian δεν ήταν τραγικό θα πούλαγε.Τελεία.Σας το λέω εγώ που εγραφα αρθρα και tutorial για symbian.

Το ότι ένα κάποιο Nokia είχε εγγενώς μια εφαρμογή που κατεβαζεις δωρεάν στο android η στο ios ,είναι το πιο αστείο επιχείρημα του κόσμου.

Σα να μην αγοράζεις το τουμπανο pc επειδή δεν έχει απο την αρχη το firefox εγκατεστημένο,και να κρατάς τα σαπιο ...

Κάντε έστω καλύτερη ερευνα αγοράς,πως είναι δυνατόν να μην ξέρετε τι παίρνετε;

Anyway,θα περιμένω και εγώ εξέλιξη απο xda για να σκαλισω το μικρο τουμπανακι,αν και με ένα ξήλωμα του μαμά launcher πιστεύω θα παρει μεγάλη ανάσα,είναι πολύ βαρύς και αυτός προκαλεί τα ψιλοglitches νομίζω,κατά τα αλλα είναι μάλλον vanilla το λειτουργικό και με ένα καλο κερνελ θα γινει αμασητο,τα specs τα έχει παντως.

Η cm 9 δεν πρεπει να είναι υπερβολικά μακριά.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λέω να το πάρω κι εγώ, ελπίζω στο xda να κάνουν τη χάρη στους χρήστες (που αυξάνονται) να το τιμήσουν με dev.

Το μόνο ερώτημά μου είναι η κάμερα (που την χρησιμοποιώ πολύ), εύχομαι να με ικανοποιήσει...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Λέω να το πάρω κι εγώ, ελπίζω στο xda να κάνουν τη χάρη στους χρήστες (που αυξάνονται) να το τιμήσουν με dev.

Το μόνο ερώτημά μου είναι η κάμερα (που την χρησιμοποιώ πολύ), εύχομαι να με ικανοποιήσει...

 

Για την καμερα τα ειπαμε και παραπανω...........:)εαν κανεις καποιες υποχωρισεις ολα καλα.Απλα τσεακαρε αμεσως το gps γιαιτ εχει βγαλει θεματακια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα τα ειπαμε και παραπανω...........:)εαν κανεις καποιες υποχωρισεις ολα καλα.Απλα τσεακαρε αμεσως το gps γιαιτ εχει βγαλει θεματακια.

 

Οταν λες θεματακια; Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος; :confused: Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες θεματακια; Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος; :confused: Ευχαριστω.

Σε 2 συσκευες ειχα θεμα φιλε μου,ενω κλειδωνε δορυφορους,ξαφνικα εχανε σημα κτλ.Μου το αλλαξαν βεβαια με αλλο.Εαν τσεκαρεις το τοπικ το εχω αναφαιρει και παλαιοτερα.Γενικα παντως δεν θα ελεγα οτι το gps ειναι απο τα δυνατα σημεια του κινητου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 συσκευες ειχα θεμα φιλε μου,ενω κλειδωνε δορυφορους,ξαφνικα εχανε σημα κτλ.Μου το αλλαξαν βεβαια με αλλο.Εαν τσεκαρεις το τοπικ το εχω αναφαιρει και παλαιοτερα.Γενικα παντως δεν θα ελεγα οτι το gps ειναι απο τα δυνατα σημεια του κινητου.:)

 

Ωραια σε ευχαριστω πολυ. Θα το τσεκαρω με την πρωτη ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια,λεω να το παρω και εγω το κινητακι,μιας και το βρισκεις σε πολυ καλες τιμες πλεον,αλλα απο οτι βλεπω δεν πολυκαιγονται να βγαλουν την αναβαθμηση σε ics.

Μαλλον επειδη ειναι να βγει ο αντικαταστατης του?Το ρουταρισμα του ειναι ευκολο ρε παιδια,μιας και δεν ειμαι και εξπερ στο θεμα.....:lol:

Ευχαριστω.

Edited by eixkeixk
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια,λεω να το παρω και εγω το κινητακι,μιας και το βρισκεις σε πολυ καλες τιμες πλεον,αλλα απο οτι βλεπω δεν πολυκαιγονται να βγαλουν την αναβαθμηση σε ics.

Μαλλον επειδη ειναι να βγει ο αντικαταστατης του?Το ρουταρισμα του ειναι ευκολο ρε παιδια,μιας και δεν ειμαι και εξπερ στο θεμα.....:lol:

Ευχαριστω.

είναι πολύ απλό το rootάρισμα, κάνε μια αναζήτηση στο θέμα
Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ απλό το rootάρισμα, κάνε μια αναζήτηση στο θέμα

 

Οκ θα ριξω μια ματια,ευχαριστω φιλε μου!!:)

Το 997 μηπως ξερεις εαν θα θα ειναι ο αντικαταστατης του 995?

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/one_touch_997.html

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα ριξω μια ματια,ευχαριστω φιλε μου!!:)

Το 997 μηπως ξερεις εαν θα θα ειναι ο αντικαταστατης του 995?

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/one_touch_997.html

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4130115#post4130115

όσο για το 997, προφανώς ναι.δεν βρήκα να πωλείται πουθενά πάντως

Link to comment
Share on other sites

Παμε για ακομα πιο μακρια....

 

 

Alcatel Hungary:

 

Dear Users,

 

The Ice Cream Sandwich update is 85% ready. We need some more weeks to finish it off. We are determined to deliver an error-proof system to you so that you encounter no problems during usage. Hopefully everybody has the patience and will endure using the old system.

 

Thank you

Alcatel Team

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Nεα lg μας βρηκε...........αφηστε το παιδια,με την νεα χρονια το βλεπω.......και αν!!:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω δεν τραβαει η ομαδα :p ας σας το πω εγω που δεν εχω alcatel...Για δείτε εδώ οι alcatelακιδες :)...

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/support/faq/ot-995ics-fota.html

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

το εχουμε δει εδω και καποιες εβδομαδες φιλε! Την ics δεν βλεπουμε ακομα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκε σήμερα στο xda ότι οι Γάλλοι θα έχουν τη Δευτέρα ICS.

Πληροφορίες

 

Σε χθεσινά post κάποιος έδωσε βιντεάκι με τη ρωσσική έκδοση ICS που φαίνεται να δουλεύει άριστα.

Έχουν βάλει τον default launcher του ICS και όχι το SPB 3d

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλο τα παρακατω φωτεινα σημεια στην οθονη αν την κοιταξετε απο πλαγια; :wacko: Τι λετε να παει για αλλαγη; :(

 

http://i50.tinypic.com/ezq1jo.jpg

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλο τα παρακατω φωτεινα σημεια στην οθονη αν την κοιταξετε απο πλαγια; :wacko: Τι λετε να παει για αλλαγη; :(

 

http://i50.tinypic.com/ezq1jo.jpg

 

Φιλε μου σε 3 που περασαν απο τα χερια μου,ειχαν το ιδιο θεματακι.......οχι ομως στο ιδιο σημειο ολα.

Κανε οτι δεν το βλεπεις.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλο τα παρακατω φωτεινα σημεια στην οθονη αν την κοιταξετε απο πλαγια; :wacko: Τι λετε να παει για αλλαγη; :(

 

http://i50.tinypic.com/ezq1jo.jpg

 

Και μενα ετσι ειναι απο την αρχη...

δε με ενοχλη....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...