Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάντε τον κόπο ρε παιδιά και μέσα από το ΄΄πληροφορίες τηλ΄΄ - ΄΄κατάσταση΄΄ - IMEI SV τι αναφέρει ως νούμερο από κάτω ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάντε τον κόπο ρε παιδιά και μέσα από το ΄΄πληροφορίες τηλ΄΄ - ΄΄κατάσταση΄΄ - IMEI SV τι αναφέρει ως νούμερο από κάτω ?

Το δικό μου λέει 010 01

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου λέει 010 01

το έχεις βάλει τώρα τελευταία στο προγραμμα της alcatel για upgrate ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κάντε τον κόπο ρε παιδιά και μέσα από το ΄΄πληροφορίες τηλ΄΄ - ΄΄κατάσταση΄΄ - IMEI SV τι αναφέρει ως νούμερο από κάτω ?

 

"010 01" απο τη μάνα του.

Link to comment
Share on other sites

κάντε τον κόπο ρε παιδιά και μέσα από το ΄΄πληροφορίες τηλ΄΄ - ΄΄κατάσταση΄΄ - IMEI SV τι αναφέρει ως νούμερο από κάτω ?

 

010 01 και σε 2 δικα μου.

Τι ακριβως ψαχνεις φιλε εαν επιτρεπεται?:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αν ισχυει το παρακάτω από το xda

 

If your phone still says 2.3.6

look at IMEI SV it wil tell you if its updated then you will see this: 010 01

 

like in total 2.3.6010 01

 

so dont worry if it only says 2.3.6

thats because the update number has been relocated to IMEI SV so my phone is updated

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν ισχυει το παρακάτω από το xda

 

If your phone still says 2.3.6

look at IMEI SV it wil tell you if its updated then you will see this: 010 01

 

like in total 2.3.6010 01

 

so dont worry if it only says 2.3.6

thats because the update number has been relocated to IMEI SV so my phone is updated

 

Ναι το ειδα και εγω πριν απο λιγο φιλε!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Alcatel!!!!

κατεβασα την εφαρμογη που κανει update και προχωρησα σε update.

Σε κανενα σημειο του update δεν με ενημερωσε οτι θα διαγραφουν τα παντα.....data, επαφες, ρυθμίσεις, apps

Επίσης ειχα την εκδοση 2.3.6 010 01 και τωρα εχω την ιδια!

Προς τι το update?

Δεν με ενημερωσε οτι θα γινει απλα αντικατασταση και οχι update.

 

Αραγε έτσι γινεται με ολα τα android? Στο update χανεις τα data? Απαραδεκτο!

Στα symbian δεν γινεται έτσι. Οτι χρειαζεται γινεται αυτοματα - backup-restore

Βρηκα τον μπελα μου με android-alcatel

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Alcatel!!!!

κατεβασα την εφαρμογη που κανει update και προχωρησα σε update.

Σε κανενα σημειο του update δεν με ενημερωσε οτι θα διαγραφουν τα παντα.....data, επαφες, ρυθμίσεις, apps

Επίσης ειχα την εκδοση 2.3.6 010 01 και τωρα εχω την ιδια!

Προς τι το update?

Δεν με ενημερωσε οτι θα γινει απλα αντικατασταση και οχι update.

 

Αραγε έτσι γινεται με ολα τα android? Στο update χανεις τα data? Απαραδεκτο!

Στα symbian δεν γινεται έτσι. Οτι χρειαζεται γινεται αυτοματα - backup-restore

Βρηκα τον μπελα μου με android-alcatel

 

αν κ τωρα είναι λίγο αργά, μιας κ ήδη έχασες τα data σου, απο τα FAQ της Alcatel:

 

Q2 What’s the difference between FOTA and One Touch Upgrade?

 

During the upgrading process, one touch upgrade requires PC, USB cable and network; while FOTA only needs 3G network or Wi-Fi .

One touch upgrade will erase all personal data from phone memory, it is suggested to backup your personal data by PC Suite before upgrading;while FOTA will not change any user settings and personal data so it is not necessary to backup user data. However, if users update Android OS version like from Android 2.2 to 2.3, handset settings like wallpaper or ringtones will have a little changes due to different OS settings and user interface.

 

απο τα λίγα που γνωρίζω η 010 01 που ήδη είχες/έχεις ειναι η τελευταία updated εκδοση.

Ας κανουμε υπομονη για την ics.

Edited by cmour
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Alcatel!!!!

κατεβασα την εφαρμογη που κανει update και προχωρησα σε update.

Σε κανενα σημειο του update δεν με ενημερωσε οτι θα διαγραφουν τα παντα.....data, επαφες, ρυθμίσεις, apps

Επίσης ειχα την εκδοση 2.3.6 010 01 και τωρα εχω την ιδια!

Προς τι το update?

Δεν με ενημερωσε οτι θα γινει απλα αντικατασταση και οχι update.

 

Αραγε έτσι γινεται με ολα τα android? Στο update χανεις τα data? Απαραδεκτο!

Στα symbian δεν γινεται έτσι. Οτι χρειαζεται γινεται αυτοματα - backup-restore

Βρηκα τον μπελα μου με android-alcatel

 

Φιλε μου απροσεκτος πιαστηκες εδω δυστηχως,ελπιζα να μην ηταν πολυ συμαντικα τα δεδομενα που εχασες.

Σε ολα τα σχεδον σε ολα τα update ετσι παει το πραμα.Μην συγκρινης τωρα το symbian με το android,ειναι πολυ πισω παντου το 1ο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To 1o δεν ειναι παντου πισω! Το Nokia Suite (PC Suite, Ovi Suite) ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει σε λογισμικο για να διαχειριζεσαι το κινητο σου.

Τιποτα αλλο δεν ειναι τοσο απλο και δεν δουλευει παντα σωστα οπως το προγραμμα της Nokia. Σε Symbian συσκευες τουλαχιστον.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

To 1o δεν ειναι παντου πισω! Το Nokia Suite (PC Suite, Ovi Suite) ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει σε λογισμικο για να διαχειριζεσαι το κινητο σου.

Τιποτα αλλο δεν ειναι τοσο απλο και δεν δουλευει παντα σωστα οπως το προγραμμα της Nokia. Σε Symbian συσκευες τουλαχιστον.

 

Οκ εκει θα τα χαλασουμε τωρα.Εχει και ενα συν το Symbian.:)Εγω παντως μια χαρα,και με την ιδια ευκολια διαχειριζομαι τα διαφορα κντ μου τοσο με android οσο και με το ios.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά σε κανένα λειτουργικο δεν χάνεις τα αρχεια σου σε απλή αναβάθμιση. αυτό ειναι μ@*@**@ της αλκατελ
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά σε κανένα λειτουργικο δεν χάνεις τα αρχεια σου σε απλή αναβάθμιση. αυτό ειναι μ@*@**@ της αλκατελ

Για να μη λέμε ανακρίβιες και εκτιθέμεθα σε αυτούς που μας διαβάζουν, σε όλα τα ANDROID update λογισμικού (και ως εκ τούτου νέο λογισμικό) χάνονται τα πάντα στο κινητό. Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες που έχουν συσκευές με το συγκεκριμένο λογισμικό. Τώρα όσο αφορά τη σύγκριση ανάμεσα σε Symbian - Android είναι σαν να κλέβεις εκκλησία. Δεν υπάρχει σύγκριση διότι το ένα είναι multitasking και στηρίζεται σε ελεύθερο κώδικα με αποτέλεσμα να είναι ελαφρύ λειτουργικό, ενώ το symbian δεν είναι open source, και βαρύ. Για τη διαχείριηση του κινητού μέσω εφαρμογών όπως το Nokia pc suite και το αντίστοιχο της Alcatel, αυτά είναι εφαρμογές που έχει η εκάστοτε εταιρεία. Τα Android διαχειρίζονται κάλιστα με εφαρμογές και εκτός κατασκευαστεί πχ Airdroid και άλλα από το Market.

Link to comment
Share on other sites

Για να μη λέμε ανακρίβιες και εκτιθέμεθα σε αυτούς που μας διαβάζουν, σε όλα τα ANDROID update λογισμικού (και ως εκ τούτου νέο λογισμικό) χάνονται τα πάντα στο κινητό. Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες που έχουν συσκευές με το συγκεκριμένο λογισμικό. Τώρα όσο αφορά τη σύγκριση ανάμεσα σε Symbian - Android είναι σαν να κλέβεις εκκλησία. Δεν υπάρχει σύγκριση διότι το ένα είναι multitasking και στηρίζεται σε ελεύθερο κώδικα με αποτέλεσμα να είναι ελαφρύ λειτουργικό, ενώ το symbian δεν είναι open source, και βαρύ. Για τη διαχείριηση του κινητού μέσω εφαρμογών όπως το Nokia pc suite και το αντίστοιχο της Alcatel, αυτά είναι εφαρμογές που έχει η εκάστοτε εταιρεία. Τα Android διαχειρίζονται κάλιστα με εφαρμογές και εκτός κατασκευαστεί πχ Airdroid και άλλα από το Market.

τις ανακρίβειες τις λες εσυ, και μάλιστα δεν γνωρίζεις τίποτα απ όσο φαίνεται και το σκότωσες. τέλος πάντων, όταν αναβαθμίζεις το android μέσω recovery menu με απλό update δεν χάνεται τίποτα, ακόμα κι αν περνάς ics πάνω από gingerbread. (α και μην πεις σε κανέναν γνώστη ότι το symbian είναι πιο βαρύ απ το android και δεν είναι multitasking γιατί θα γελάει μαζί σου. όταν το symbian είχε multitasking οι άλλοι παίζανε με java:lol:)

Link to comment
Share on other sites

τις ανακρίβειες τις λες εσυ, και μάλιστα δεν γνωρίζεις τίποτα απ όσο φαίνεται και το σκότωσες. τέλος πάντων, όταν αναβαθμίζεις το android μέσω recovery menu με απλό update δεν χάνεται τίποτα, ακόμα κι αν περνάς ics πάνω από gingerbread. (α και μην πεις σε κανέναν γνώστη ότι το symbian είναι πιο βαρύ απ το android και δεν είναι multitasking γιατί θα γελάει μαζί σου. όταν το symbian είχε multitasking οι άλλοι παίζανε με java:lol:)

Αρχικά να σου πω, ότι χαρακτηρισμούς σε άλλους χρήστες δεν είναι σωστό να προσάπτουμε όπως δεν έκανα και εγώ προς εσένα! Στο θέμα, εσύ μιλάς για recovery ενώ αν διάβαζες εγώ μιλάω για εργοστασιακό update. Τώρα όσο για το symbian δεν θα μπω καν στη διαδικασία να σου απαντήσω απλά μπες στο google και δες τι τρέχει backoffice το ένα και τι το άλλο καθώς επίσης μπες και δες τις επιδόσεις τους. Ίσως μόνο το Belle κάτι κάνει, αλλά θέλει σίγουρα "πολλά ψωμιά" ακόμα για να φτάσει σε επίπεδα έστω ICS (Δεν μιλάω καν για Jelly Bean). Και στο τέλος αν γουστάρεις το symbian γιατί πήρες android?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σου πω, ότι χαρακτηρισμούς σε άλλους χρήστες δεν είναι σωστό να προσάπτουμε όπως δεν έκανα και εγώ προς εσένα! Στο θέμα, εσύ μιλάς για recovery ενώ αν διάβαζες εγώ μιλάω για εργοστασιακό update.
εγώ όμως μιλάω για απλό update. αν οι εφαρμογές της alcatel,sony κλπ κάνουν μόνες τους factory reset πριν το update, δεν έχει να κάνει με το android.

Τώρα όσο για το symbian δεν θα μπω καν στη διαδικασία να σου απαντήσω απλά μπες στο google και δες τι τρέχει backoffice το ένα και τι το άλλο καθώς επίσης μπες και δες τις επιδόσεις τους. Ίσως μόνο το Belle κάτι κάνει, αλλά θέλει σίγουρα "πολλά ψωμιά" ακόμα για να φτάσει σε επίπεδα έστω ICS (Δεν μιλάω καν για Jelly Bean). Και στο τέλος αν γουστάρεις το symbian γιατί πήρες android?
Το symbian απ τη μάνα του κάνει πολύ περισσότερα απ ότι το android. Επίσης το symbian παρά το πανάρχαιο hardware (armv6) είναι πολύ ταχύτερο απ το android,και με hardware accelaration που το android απέκτησε στην 4. Το symbian είναι το ελαφρύτερο και πιο optimized mobile λειτουργικό,παρόλο που τρέχει σε αργό και παλιό hardware. Και έχω και android και symbian
Link to comment
Share on other sites

Το symbian απ τη μάνα του κάνει πολύ περισσότερα απ ότι το android. Επίσης το symbian παρά το πανάρχαιο hardware (armv6) είναι πολύ ταχύτερο απ το android,και με hardware accelaration που το android απέκτησε στην 4. Το symbian είναι το ελαφρύτερο και πιο optimized mobile λειτουργικό,παρόλο που τρέχει σε αργό και παλιό hardware. Και έχω και android και symbian

 

Μια απο τα ιδια και εδω. 3 Android κινητα εχω και πολλα περισσοτερα Symbian. Μπορει το Symbian να μην εχει τιποτα απο εφαρμογες και στο internet να μην ειναι καλο, αλλα πχ το N8 που εχω στο μενου μεσα, τρεχει σε σχεση με τα Android που εχω! Ειδικα η αλλαγη απο Landscape σε Portrait γινεται σφαιρα στο Symbian! Widgets, κτλ κτλ και αυτα μια χαρα. Αν εξελισοταν κι αλλο το Symbian δεν θα το αλλαζα με τιποτα! Kαι ολα αυτα σε 680MHz CPU + 256RAM..

 

Τεσπα, μην αλλαζουμε το θεμα! Δεν κανουμε αντιπαραθεση Android <-> Symbian εδω.

 

Απ οτι διαβαζω XDA, το update για ICS, για Ολλανδια τουλαχιστον λεει η Alcatel, τελος Οκτωβρη... :wacko::wacko::wacko:

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εδω. 3 Android κινητα εχω και πολλα περισσοτερα Symbian. Μπορει το Symbian να μην εχει τιποτα απο εφαρμογες και στο internet να μην ειναι καλο, αλλα πχ το N8 που εχω στο μενου μεσα, τρεχει σε σχεση με τα Android που εχω! Ειδικα η αλλαγη απο Landscape σε Portrait γινεται σφαιρα στο Symbian! Widgets, κτλ κτλ και αυτα μια χαρα. Αν εξελισοταν κι αλλο το Symbian δεν θα το αλλαζα με τιποτα! Kαι ολα αυτα σε 680MHz CPU + 256RAM..

 

Τεσπα, μην αλλαζουμε το θεμα! Δεν κανουμε αντιπαραθεση Android <-> Symbian εδω.

 

Απ οτι διαβαζω XDA, το update για ICS, για Ολλανδια τουλαχιστον λεει η Alcatel, τελος Οκτωβρη... :wacko::wacko::wacko:

 

Λεγανε τέλος Σεπτέμβριου... τώρα πάμε από μήνα σε μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Λεγανε τέλος Σεπτέμβριου... τώρα πάμε από μήνα σε μήνα...

 

"ALCATEL ONE TOUCH FR Hello, the update in ICS, as already indicated, will not by FOTA in first. The build is different from one area to another ....".Release date from OTA is 15.10.2012 (or,and 16 october)

 

από xda

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

"ALCATEL ONE TOUCH FR Hello, the update in ICS, as already indicated, will not by FOTA in first. The build is different from one area to another ....".Release date from OTA is 15.10.2012 (or,and 16 october)

 

από xda

 

Λες να μου κανει τετοια τιμη η Alcatel και να το βγαλει στα γεννεθλια μου; θα θελουν οι αλλοι να παμε εξω και εγω θα θελω να κατσω να ψαχνω το κινητο να δω πως παει με ICS :P

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Άντε να ποσταρουμε για το κινητακι μας ενα request κ εμείς, μήπως κ στηθεί forum αφιερωμένον στο 995..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1660354

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι, απο καμερα πως τα παει το συγκεκριμενο τηλεφωνο; Διαβαζω οτι τραβαει βιντεο 720p. Ειναι οντως αξιοπρεπες οσον αφορα το βιντεο/φωτογραφια; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

στο φως της ημέρας μία χαρά το βίντεο και αξιοπρεπή η φωτό, υπό άλλες συνθήκες σκούρα τα πράγματα ..........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως την ημερα ειναι συμπαθιτικο το video,αλλα εαν παρη και σουρουπωση..............το ιδιο και οι foto.:)

Mην περιμενεται πολλα-πολλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...