Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nemus Launcher χωρίς δεύτερη σκέψη,πλήρης ως launcher,χωρίς φρου φρου και πάει σφαίρα.

 

Ωραιος, θα τον δοκιμασω! Γιατι εχω και εξτρα widgets αναγκαστηκα για κατι λειτουργιες.

 

Εχει τιποτα που πρεπει να ξερω για τον Nemus? Κανα κολπακι, κανα μυστικο, κανα προβλημα?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιος, θα τον δοκιμασω! Γιατι εχω και εξτρα widgets αναγκαστηκα για κατι λειτουργιες.

 

Εχει τιποτα που πρεπει να ξερω για τον Nemus? Κανα κολπακι, κανα μυστικο, κανα προβλημα?

δουλεύει ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

εχω μια απορια...

στο προηγουμενο τηλεφωνο στις επαφες ειχε πεδιο οπου συμπληρωνες τα γενεθλια ...

σε αυτο ψαχνω και δε βρησκω κατι ...

μπορει καποιος να το τσεκαρει και να μου πει αν το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα??

ευχαριστω....

 

 

αν δε σας κανει κοπο, καποιος να το τζεκαρει...

Link to comment
Share on other sites

αν δε σας κανει κοπο, καποιος να το τζεκαρει...

 

ουτε το δικό μου εχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ουτε το δικό μου εχει

 

Καλημέρα,

 

ευχαριστώ, μου κάνει εντύπωση πως δεν έχει πεδίο γενεθλίων, ενώ ότι επαφές τις είχα περάσει με το

ζτε μπλειντ μου τις εμφανίζει με τα γενέθλια τους...

κάποιο bug νάνε?

αν κάποιος ξέρει, διαφορετικό κουδούνισμα για κάθε επαφή υποστηρίζει, και πως ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι βρήκα λύση στο πρόβλημα διαχείρισης μνήμης που έχει το τηλέφωνο μας. Η λύση είναι η εφαρμογή RAM Manager Pro (υπάρχει και δωρεάν στο Market). Συγκεκριμένα η εφαρμογή αυτή έχει διάφορα profiles σχετικά με την διαχείριση της μνήμης και θέλει ROOT. Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και κάποιες μέρες το profile "Balance (More Multitasking)", το οποίο δεν ξέρω αν υπάρχει στην δωρεάν έκδοση, και έχω δει πολύ καλή απόκριση σε σχέση με αυτήν πριν εγκαταστήσω την εφαρμογή.

 

(Δεν ξέρω αν έχει αναφέρει κάποιος άλλος τίποτα για την εφαρμογή αυτήν, αλλά 55 σελίδες που έχει το thread είναι πολλές για ψάξιμο)

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Δυο αρνητικά στην απόδοση ήχου .

Βάζω την ένταση του ακουστικού στο μέγιστο και δεν ακούω πολύ δυνατά.. αν είμαι στο λεωφορείο, πίσω γαλαρία που είναι και η μηχανή… δεν ακούω τίποτα.

Το ίδιο και στο ραδιόφωνο, έχω την ένταση στο μέγιστο και δεν ακούω πολύ δυνατά.. βάζω τα ακουστικά στο Mp3 και ακούω λες και το ανέβασα 100%

Link to comment
Share on other sites

Δυο αρνητικά στην απόδοση ήχου .

Βάζω την ένταση του ακουστικού στο μέγιστο και δεν ακούω πολύ δυνατά.. αν είμαι στο λεωφορείο, πίσω γαλαρία που είναι και η μηχανή… δεν ακούω τίποτα.

Το ίδιο και στο ραδιόφωνο, έχω την ένταση στο μέγιστο και δεν ακούω πολύ δυνατά.. βάζω τα ακουστικά στο Mp3 και ακούω λες και το ανέβασα 100%

 

Νάτα μας! Πάλι τα καλά του 806 807 θα έχουμε; Συμβαίνει και σε άλλους βρε παιδιά; Κρίμα και ήταν ωραίο τηλέφωνο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βάλτε το volume+ κι αυξήστε την ένταση :p

To έβαλα.. δεν βλέπω διάφορα... θέλει τίποτα ιδιαίτερες ρυθμίσεις????

Link to comment
Share on other sites

To έβαλα.. δεν βλέπω διάφορα... θέλει τίποτα ιδιαίτερες ρυθμίσεις????

ναι,καταρχας να το βάλεις να ρυθμίζει αυτό τον ήχο,(σου βγάζει οδηγό για να το κανεις οταν το πρωτοανοιγεις) και 2 να τ ανοιξεις και να αυξήσεις την ένταση στο +20 πχ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ την ερώτηση μου,το τηλέφωνο(ΟΤ 995) έχει gps ή Α-gps ?

Για να κάνω δηλαδή πλοήγηση με Navigon ή Destinator ή οποιοδήποτε άλλο τέτοιο πρόγραμμα

πρέπει να είμαι συνδεδεμένος και στο internet με wifi ή 3g δίκτυο?

 

εχει και τα δυο.

Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις data συνδεση (wifi ή 3g)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα η ram... Εντελώς μαμά και είναι συνέχεια στα κόκκινα.

Και το περίεργο. Μου δείχνει στα running applications used 264 free 49 (σύνολο 313) ενώ το μικρούλι vodafone II (alcatel) αντίστοιχα δείχνει 230 - 151 = 381...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με την alcatel της Γαλλίας σε σύντομο διάστημα θα ξεκινήσει η αναβάθμιση σε ics, είναι στο τελικό στάδιο ωστε να την ανεβάσουν στους servers.

Από xda το παραπάνω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα η ram... Εντελώς μαμά και είναι συνέχεια στα κόκκινα.

Και το περίεργο. Μου δείχνει στα running applications used 264 free 49 (σύνολο 313) ενώ το μικρούλι vodafone II (alcatel) αντίστοιχα δείχνει 230 - 151 = 381...

διάβασε πιο πάνω πώς να το ελαφρύνεις αφαιρώντας αντιβάιρους, αλλάζοντας τον launcher κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει μια λιστα με τα αρχεια που ειναι safe να σβηστουν με το root uninstaller? 2 φορες προσπάθησα και τις 2 το bluetooth αναβει κανονικά αλλα δεν στέλνει-λαμβάνει αρχεία παρόλο που κάνει Pair (με το ζορι). Δεν διέγαρψα τπτ σχετικό με bluetooth. Με ενα restore εφτιαξε, αλλα πάλι στο μηδεν ειμαι
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει μια λιστα με τα αρχεια που ειναι safe να σβηστουν με το root uninstaller? 2 φορες προσπάθησα και τις 2 το bluetooth αναβει κανονικά αλλα δεν στέλνει-λαμβάνει αρχεία παρόλο που κάνει Pair (με το ζορι). Δεν διέγαρψα τπτ σχετικό με bluetooth. Με ενα restore εφτιαξε, αλλα πάλι στο μηδεν ειμαι

 

Παιδιά αυτό θα ήταν πάρα πολύ καλή ιδέα και θα βοηθούσε πολύ και πολλούς

jimn
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ 1 χάρη.

Μπορεί κάποιος ιδιοκτήτης, που δεν έχει περάσει αρκετές εφαρμογές,

να μου πει πόσος διαθέσιμος χώρος υπάρχει στην εσωτερική μνήμη της συσκευής?

(ρυθμίσεις > κάρτα sd & αποθήκευση)

Ευχαριστώ.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Οταν το πηρα, 1η φορα που το ανοιξα, ~998ΜΒ Free ελεγε.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται

 

εμενα κοντα στα 800 αν θυμαμαι καλα..καμια 200ρια πιανει η ρομ..οποτε..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

έχω λίγο θεματάκι με την μπαταρία , δεν κρατάει πολυ, ακόμα και όταν τα έχω όλα απενεργοποιημένα(gps,wifi...), και δεν είναι ότι το έχω συνέχεια στα χέρια μου και παίζω, εσάς ποιά είναι η μέση αυτονομία ?
Link to comment
Share on other sites

έχω λίγο θεματάκι με την μπαταρία , δεν κρατάει πολυ, ακόμα και όταν τα έχω όλα απενεργοποιημένα(gps,wifi...), και δεν είναι ότι το έχω συνέχεια στα χέρια μου και παίζω, εσάς ποιά είναι η μέση αυτονομία ?

 

Δλδ ποσο σου κραταει φιλε μου?Μηπως εχεις εγκαταστηση καποιο προγραμματακι και τραβαει πολυ??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εχω ψιλοφορτωσει widgets και το wifi ειναι μονιμως ανοιχτο και ειμαι σχεδον ολη μερα σπιτι, με νορμαλ κλησεις, sms, viber, και λιγο σκαλισμα μου πεφτει απο 100% στο 40-60%. Βεβαια, το φορτιζω καθε βραδυ για να ειμαι σιγουρος :Ρ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...