Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις την λευκή εκδοση? Θέλω να το πάρω σε λευκό, αλλα άκουσα πως το cover φαινεται πολύ "πλαστικο" σε συκριση με το μαυρο.

 

thanks. Μιλησα αργότερα με εναν απο τους devs που ετοιμάζουν την cm9 για το ot995 και μου ειπε και αυτος τα ιδια.

 

Επισης μαζί του ετοιμάζουμε ενα forum για τα alcatel και θα περιέχει ολες της custom rom για το ot995 (αντι για τα 2 ποστς που 'αφιερώνει' το xda).

Edited by linkinpark4175

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις την λευκή εκδοση? Θέλω να το πάρω σε λευκό, αλλα άκουσα πως το cover φαινεται πολύ "πλαστικο" σε συκριση με το μαυρο.

 

 

thanks. Μιλησα αργότερα με εναν απο τους devs που ετοιμάζουν την cm9 για το ot995 και μου ειπε και αυτος τα ιδια.

 

Επισης μαζί του ετοιμάζουμε ενα forum για τα alcatel και θα περιέχει ολες της custom rom για το ot995 (αντι για τα 2 ποστς που 'αφιερώνει' το xda).

 

Μπράβο!ελπίζω να γίνει σύντομα!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω σε λευκο φιλε και ειναι πολυ ομορφο. Το ειδα και σε μαυρο απο κοντα και αμεσως με τραβηξε το λευκο. Φαινετε και ποιο ποιοτικο στα ματια μου τουλαχιστον..
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω σε λευκο φιλε και ειναι πολυ ομορφο. Το ειδα και σε μαυρο απο κοντα και αμεσως με τραβηξε το λευκο. Φαινετε και ποιο ποιοτικο στα ματια μου τουλαχιστον..

 

πως ειναι τα πλαστικα του? εννοω φαινεται "ψευτικο" μπροστα σε αυτα της μαυρης εκδοσης? γιατι αυτα μου ειπε ενας απο το xda.

 

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι τα πλαστικα του? εννοω φαινεται "ψευτικο" μπροστα σε αυτα της μαυρης εκδοσης? γιατι αυτα μου ειπε ενας απο το xda.

 

Mια χαρα θα ελεγα οτι ειναι τα πλαστικα του,ουτε τριξιματα ουτε αλλα παραξενα.

Εδω παιρνεις αλλα νε 2πλασια τιμη και ειναι για κλαματα...(δες sony)......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που το εχω σε ασπρο ειναι παρα παρα παρα πολυ καλη η ποιοτητα του. Μπορω να το συγκρινω ανετα και με το Galaxy S III. Τα ιδια πλαστικα μου φαινεται οτι εχουν, ετσι τουλαχιστον καταλαβα που επιανα και τα 2 στο Πλαισιο!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω στην εξοικονόμηση μπαταριάς στην καρτέλα εργασίες είναι διαφορές εφαρμογές όπως φαιμπουκ,g-mail κτλ αυτά τρώνε μπαταρία ; και εάν τρώνε μπορώ να τα βγάλω ; και κάτι τελευταίο πρωκτός το είχα κλειστό και έτσι όπως το άναξ βγήκε το σήμα του android το ρομποτική με ένα θαυμαστικό στην και αναγκαστικά να του βγάλω τη μπαταρία από τότε δεν το ξανακάνε ξέρεις να μου πει κάνεις τ το έκανε ευχαριστώ
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

 

Σημερα το πηρα και γω, ετσι για αλλαξω λιγο...

 

μηπως καποιος ξερει καμια διευθηνση για custom Roms και τροπο για να γινει Root ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση το κινητο εχει led για ειδοπειησης[Μηνυματα,κλησης.μπαταρια,κτλπ].Ευχαριστω

 

Ναι φιλε εχει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για το gps για να βαλω τους χαρτες της google χρεωνομαι ?

 

Κανε σύνδεση με WiFi και κάνε ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

τους εβαλα αλλα για φωνητικιες οδηγιες δεν δινει ?

 

OΧΙ βεβαια αν βαλεις αλλο λογισμικο πλοηγησης μονο.:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι...καποιες φορες μπορει να χαθει το σημα..κ να μην επανελθει παρα μονο αν το βαλω σε λειτουργια αεροπλανου κ την αναιρεσω παλι...να φταιει το σημα στην περιοχη η το κινητο?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν στο playstore κάτι Uninstaller προγράμματα και θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα 1) όταν πείρα το 995 είχε μέσα facebook twiter avg antivirus αλλά εάν πάω ρυθμίσεις > εφαρμογές δεν μπορώ να τις βγάλω εάν χρησιμοποιήσω ένα Uninstaller θα βγουν https://play.google.com/store/search?q=+Uninstaller&c=apps όπως ένα από αυτά ? και 2)εάν βάλω antivirus και είναι μέσα το avg αυτό που θα μπει θα το βγάλει ή θα είναι και τα 2 μέσα ? ευχαριστώ :worry:
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν στο playstore κάτι Uninstaller προγράμματα και θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα 1) όταν πείρα το 995 είχε μέσα facebook twiter avg antivirus αλλά εάν πάω ρυθμίσεις > εφαρμογές δεν μπορώ να τις βγάλω εάν χρησιμοποιήσω ένα Uninstaller θα βγουν https://play.google.com/store/search?q=+Uninstaller&c=apps όπως ένα από αυτά ? και 2)εάν βάλω antivirus και είναι μέσα το avg αυτό που θα μπει θα το βγάλει ή θα είναι και τα 2 μέσα ? ευχαριστώ :worry:

Πρέπει να διαβάσεις στις λεπτομέρειες τους πιο από αυτά (αν δε το έχεις κάνει ροοτ) μπορεί να τις σβήσει...

όσον αφορά το αντιβαιρους .... άσε αυτό ... γιατί να βάλεις άλλο ???

πολλοί το καταργούν και αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορώ να το καταλάβω δηλαδή θέλω να πω ότι μέσα στο τηλ σου επιτρέπει να βγάλεις κάποιες εφαρμογές αλλά και κάποιες όχι μήπως ξέρεις καπιο συγκεκριμένο στο playstore που να μπορει να βγαλει τις εφαρμογες που δεν μπορει το τηλ ? Edited by manosraul
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Aυτες που δεν μπορεις να τις διαγραψεις απλα δεν διαγραφοντε, ειναι προεγκατεστημενες αππο την alcatel. Θελει root για να μπορεσεις να τις σβησεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω δεν μπορω να βρω τις κινουμενες ταπετσαριες για να βαλω για φοντο.Το κινητο τελειο.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω δεν μπορω να βρω τις κινουμενες ταπετσαριες για να βαλω για φοντο.Το κινητο τελειο.Ευχαριστω

 

Άλλαξε τον launcher!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να μου πειτε λιγα λογια για το κινητο αξιζει κανεις να το αγορασει ? ηχος καμερα φλας? ειναι καλα? σαν κινητο αντεχει? και αμα εχει πολυ sar και αμα παρει ics
Link to comment
Share on other sites

και μόλις παρατήρησα πως υπάρχει σε φούξια. πότε ανοίγουν τα μαγαζιά είπαμε;;:happy:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Αναμφίβολα, το Alcarel OT-995 είναι το τρίτο κατά σειρά καλύτερο κινητό που έχω πιάσει στα χέρια μου μετά τα Samsung Galaxy S2 & S3. Και σίγουρα το καλύτερο value for money smartphone σήμερα. Όσο για το rooting, μπορεί να γίνει με το SuperOneClick.:cool:
Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 απορίες 1) αν γίνετε να βάλω άλλο ραδιόφωνο εκτός από αυτό που έχει χωρίς να θέλει σύνδεση σε ιντερνέτ wifei ή 3G αν ξέρετε καμία εφαρμογή από το playstore 2) όταν το βάζω στο δυνατό με κάθε άγγιγμα της οθόνης βγάζει και ένα ήχο αλλά τους έχω απενεργοποιήσει μήπως ξέρεις κανένας πως βγαίνουν εντελώς ? ευχαριστω
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...