Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιτέλους ξαπώστηλα την ics και έβαλα gb!

καλά το τηλέφωνο πετάει , καμια σχέση με ics

 

Αλλα εχω πρόβλημα ...!

είχα κάνει root με αυτό τον οδηγό σε ics και είχε δουλέψει και ήταν και ευκολο να το κάνω (scriptάκι και άγιος ο θεος)

 

τώρα όμως σε gingerbread δεν βρίσκω κάτι τόσο απλό!

 

υπάρχει κάποιος οδηγός που να περιέχει απλή διαδικασία όπως με τον οδηγό για ics ?..:X:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει και με το παραπάνω!!!Είναι άψογο από κάθε άποψη αν εξαιρέσεις το ότι τρίζει σε ένα σημείο(πάρα πολύ λίγο).Χρόνια πολλά και σε εσένα!

 

Ευχαριστωωω! Απλα εχω μπλεχτει αναμεσα σε sole, U κ J !!!! Τα αλλα δυο εχουν ηδη το android 4 sandwich ενω το sole εχει κολλησει στο 2.3 gingerbread :-( .... Η διαφορα στη τιμη ελαχιστη εως καμμια κ τα χαρακτηριστικα τα ιδια....νομιζω! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωω! Απλα εχω μπλεχτει αναμεσα σε sole, U κ J !!!! Τα αλλα δυο εχουν ηδη το android 4 sandwich ενω το sole εχει κολλησει στο 2.3 gingerbread :-( .... Η διαφορα στη τιμη ελαχιστη εως καμμια κ τα χαρακτηριστικα τα ιδια....νομιζω! :confused:

 

το sole έχει πάρει ics αλλα το θέμα είναι αν σου αρέσει η όχι.

εγώ πραγματικά χαίρομαι που το ξεφορτώθηκα:lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αν επαιρνα τωρα κινητο σε αυτα τα λεφτα θα πηγαινα σε samsung galaxy ace 2.δεν την παταω παλι με την sony:down:
Link to comment
Share on other sites

:worry:

γιατι?????

στην ομορφια δεν ειμαι (πολυ)δυσκολη!!:p

 

Αααα δεν μας είπες πως είσαι κοπέλα!!:pΤότε αλλάζει το θέμα και πάμε στο U(λόγω design) αλλά σου φτάνουν τα 4gb μνήμης του?Αν δεν σου φτάνουν καρφί για το sole!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Αααα δεν μας είπες πως είσαι κοπέλα!!:pΤότε αλλάζει το θέμα και πάμε στο U(λόγω design) αλλά σου φτάνουν τα 4gb μνήμης του?Αν δεν σου φτάνουν καρφί για το sole!!!:)

 

παρακαμπτω το σεξιστικο σχολιο (:whip::p) κ προχωραω: Τα 4 εσενα σου φτανουν?:D Το δικαιουμαι νομιζω αν σκεφτεις οτι ειμαι κατοχος του ελεηνου xperia x10 mini! οσο για το Galaxy απο εκει ειχα ξεκινησει αλλα μου ειπαν για τη μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

παρακαμπτω το σεξιστικο σχολιο (:whip::p) κ προχωραω: Τα 4 εσενα σου φτανουν?:D Το δικαιουμαι νομιζω αν σκεφτεις οτι ειμαι κατοχος του ελεηνου xperia x10 mini! οσο για το Galaxy απο εκει ειχα ξεκινησει αλλα μου ειπαν για τη μπαταρια....

 

Δεν το είπα για κακό,το είπα επειδή το u έχει ''γυναικεία χρώματα''(άσπρο+ροζ) και έχει και αυτό το φωτάκι που ανάβει με το που ξεκλειδώνεις την οθόνη σε διάφορα χρώματα...btw έχουμε βγει τελείως off topic,μπορείς να δημιουργήσεις θέμα στο ''Επιλογή συσκευής'' ώστε να σου πουν την γνώμη τους περισσότερα άτομα.Αφού δεν σου φτάνουν τα 4gb του u και δεν ικανοποιείσαι από το ace 2 το sole είναι το επόμενο κινητό σου..:p

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γώ. Αν δεν ενδιαφέρετε για τόσο μεγάλη μνήμη λόγω γυναικείου φύλου καλύτερα η φίλη μας η ζωή να αγοράσει το U σε ρόζ ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε ολα καλο το sole...αλλα η καμερα του μου σπαει τα νευρα...ειδιακ τωρα τελευταια που ασχολουμαι πιο πολυ....αυτο που με πειραζει ειναι οτι αργει πάρα πολυ να βγαλει φωτο απο τη στιγμη που πατας το κουμπι..ας πουμε σε club,το φλας μενει για τουλαχιστο 4-5 δευτερολεπτα μεχρι να εστιασει με αποτέλεσμα ολοι να τυφλώνονται και να μου κοροιδευουν το solaki μου...υπάρχει καποια λύση,ή τουλαχιστον καποια αλλη εφαρμογη (ας ειναι και με πληρωμη) που να με καλυπτει???
Link to comment
Share on other sites

μαυρο αν ειναι θα το παρω ετσι για να σκασετε!!!:p

 

ευχαριστωωω (κ δε με λενε ζωη)

jo

 

XAXAXAXA.το λευκό ειναι πιο όμορφο ;) Το μάυρο απλά ειναι ιδιαίτερο ;) Το ζωή το υπέθεσα απο το jo ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Almag1 (ή όποιος άλλος έχει βάλει την hybrid)

 

η notification bar είναι έτσι:

http://imageshack.us/a/img202/2428/19390578.png

ή αλλάζει στο "κλασικό" με όλα τα toggles το ένα δίπλα στο άλλο?

 

επίσης στο xda λέει ένας ότι δεν έχει ράδιο:

 

 

ισχύει αυτό? αν ναι υπάρχει λύση?

 

Charlie, τωρα μπηκα.. ετσι ειναι η μπαρα.. δεν δοκιμασα να τα βαλω στη σειρα.. και για το ραδιο ισχυει.. αλλα κλαιν, tunein :)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια.

Εχω την μαμισια rom ics.

Αν κανω backup με το titanium και περασω μια custom rom μετα μπορω να ξαναβαλω τα προγραμματα και τα παιχνιδια η πρεπει να τα ξαναβαλω ενα ενα?

 

πειτε βρε παιδια...:(

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, πρώτα απ όλα, αν θυμάσαι στην αρχή που άνοιξες το τηλέφωνο σου σε ρώταγε αν θες να κάνεις backup ή να διατηρείς το λογαριασμό σου συγχρονισμενο ή κάτι τέτοιο. Αν το είχες επιλέξει - λογικά μπορείς να το κάνεις και τωρα- τότε μόλις βάλεις το email σου στη νέα ρομ, θα αρχίσουν να κατεβαίνουν όλες οι εφαρμογές σου.

Τώρα, με το titanium, αν έχεις την full έκδοση, μπορείς να κάνεις restore all. Με την free νομίζω δεν γίνεται, αλλά πρέπει να τις κάνεις μια μια, χωρίς να είμαι σίγουρος.. Δοκίμασε να το κάνεις στην ρομ που έχεις τώρα. Πάρε backup και δες τι επιλογές για restore σου δίνει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! Θελω ναγορασω το solaki αλλα με λιγα που διαβασα δισταζω λιγο.Αξιζει να το αγορασω??

 

Ισχυει οτι εχει χαμηλο ακουστικο? Το gps δουλευει καλα?

Αν το παρω να το κανω update se ics η θα εχω προβληματα και κοληματα?

Πειτε μου ρε παιδια αν ειναι να κοιταξω κατι αλλο μην δωσω λεφτα και τα κλαιω μετα τωρα με την κριση!!

 

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! Θελω ναγορασω το solaki αλλα με λιγα που διαβασα δισταζω λιγο.Αξιζει να το αγορασω??

 

Ισχυει οτι εχει χαμηλο ακουστικο? Το gps δουλευει καλα?

Αν το παρω να το κανω update se ics η θα εχω προβληματα και κοληματα?

Πειτε μου ρε παιδια αν ειναι να κοιταξω κατι αλλο μην δωσω λεφτα και τα κλαιω μετα τωρα με την κριση!!

 

 

Ευχαριστω!!

Μια χαρα κινητο ειναι.Δεν το εχω μετανιωσει ουτε λεπτο 200 ευρο δεν θα βρεις αλλο τετοιο οσο και να ψαξεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! Θελω ναγορασω το solaki αλλα με λιγα που διαβασα δισταζω λιγο.Αξιζει να το αγορασω??

 

Ισχυει οτι εχει χαμηλο ακουστικο? Το gps δουλευει καλα?

Αν το παρω να το κανω update se ics η θα εχω προβληματα και κοληματα?

Πειτε μου ρε παιδια αν ειναι να κοιταξω κατι αλλο μην δωσω λεφτα και τα κλαιω μετα τωρα με την κριση!!

 

 

Ευχαριστω!!

 

απότι έχω διαβάσει και εγώ από εδώ μέσα, το sole είναι vfm αυτή τη στιγμή. αποκλείεται να κλάψεις τα λεφτά σου

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εκφράσω συνοπτικά μερικές απορίες (ενδεχομένως και άλλων φίλων)

 

Έχω την official .54 και θέλω να γυρίσω σε προηγούμενη official, είτε ICS είτε GB (και να δοκιμάσω και κάποιες mod).

 

1) H υποβάθμιση γίνεται μόνο μέσω CWM;

2) Πρέπει να είμαι root ακόμα και για τις επίσημες;

3) Το root στην .54 γίνεται μέσω flashtool με προσωρινή αλλαγή των kernels;

 

Χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Με τη συσκευασία του sole θα έρθουν μαζί και NFC Tags? Σκέφτομαι να αγοράσω από σκρουτζομάγαζο και συγκεκριμένα από το bird phone. Αν υπάρχει κανείς που έχει αγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζί και του έχουν έρθει Tags ας μας πει. Εσάς γενικά σας ήρθαν NFC Tags με το κινητό? Ευχαριστώ.:)
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εκφράσω συνοπτικά μερικές απορίες (ενδεχομένως και άλλων φίλων)

 

Έχω την official .54 και θέλω να γυρίσω σε προηγούμενη official, είτε ICS είτε GB (και να δοκιμάσω και κάποιες mod).

 

1) H υποβάθμιση γίνεται μόνο μέσω CWM;

2) Πρέπει να είμαι root ακόμα και για τις επίσημες;

3) Το root στην .54 γίνεται μέσω flashtool με προσωρινή αλλαγή των kernels;

 

Χρόνια πολλά!

 

Υποβάθμιση με flashtool η περνώντας κάποια custom rom βασισμένη στην έκδοση που θέλεις.

Root στην. 54 μόνο με flashtool

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι,ενω δεν πλησιασα στο οριο των mb μου στο μηνιαιο προγραμμα μου, μου εχει βγαλει πανω ενα τριγωνο με θαυμαστικο μεσα κ μου αναφερει οτι "προειδοποιηση χρησης δεδομενων'' υποψιν οτι δεν φευγει παταω απανω κ με παει στα δεδομενα κινητων γνωριζει καποιος κατι?

 

το αγορασα απο το πλαισιο και τα tags ηταν μεσα στο πακετο! :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...