Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με ποια rom έπιασες τέτοιο score ?

 

 

Με την ics oficial ρουταρισμενη, δε κολλαει στο 86 απλα περιμενε λιγο για να παρεις τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Με την ics oficial ρουταρισμενη, δε κολλαει στο 86 απλα περιμενε λιγο για να παρεις τα αποτελεσματα

 

Τελικα καταφερα νεο καλυτερο σκορ.. 7133 :)

Απλα ειχα ενεργοποιημενο προφιλ στο setcpu και γι αυτο δεν επιανα μεγαλο σκορ..

Link to comment
Share on other sites

Βρε θηριο πως το καταφερες αυτο? Εμενα το καλυτερο ειναι 6271.. :(

 

3 φορες το εχω δοκιμασει.κ καθε φορα ανεβαινει πιο ψηλα

Μπορει να οφειλετε οτι κανψ συνεχεια clean cache

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα νεο καλυτερο σκορ.. 7133 :)

Απλα ειχα ενεργοποιημενο προφιλ στο setcpu και γι αυτο δεν επιανα μεγαλο σκορ..

 

Τελικα το easy killer και κατι τετοια προγραμματα κανουν κακο στο κινητο και στη μπαταρια, απι τη στιγμη που το διεγραψα πεταει το κινητο

Ειναι πολυ απλο γιατι κανει κακο στη μπαταρια, επειδη βαζει διαφημιστικα καταναλωνει ρη μπαταρια αντι να την αυξανει συν οτι κολλαει το κινητο

 

Ακόμα στο 86% είναι -.- και το σκορ άμα σκρολλαρω αριστερα ειναι 6913

 

Κλεισε το κινητο και καντο ξανα, δε πιστευω να εχεθς task killer?ΑΝ ναι πετατο εξω κανει κακο

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν έχω......

Έχω θέμα τώρα και με την ένδειξη % της μπαταρίας...δεν μου δείχνει πόσο % απομένει...έχω ultimate sola και με "Tab_n_Grid_Battery_Blue¨...το ξαναπέρασα αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν έχω......

Έχω θέμα τώρα και με την ένδειξη % της μπαταρίας...δεν μου δείχνει πόσο % απομένει...έχω ultimate sola και με "Tab_n_Grid_Battery_Blue¨...το ξαναπέρασα αλλά τίποτα...

 

Εγω για αυτο πηρα το sole επειδη ειναι πολυ γρηγορο και να,μη βαζω σπασμενες ρομ που κανουβ κολπα, αν κρατουσε και η μπαταρια θα ταν καλο

Τοορτισα το πρωι κ τωρα παλι φορτθζω, ελεος Sony με τη μπαταρια εκτος απο εφετζιδικα φτιαξτε και καμια μπαταρια να,κραταει

 

 

 

Ελεος sony

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι τα nfc smart tags που εχει? συγγνωμη αν ξαναειπωθηκε αλλα ειναι παρα πολλα τα σχολια και δεν μπορω να τα διαβασω ολα...
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ.. Είναι βέβαια οι εφαρμογές του Neo V αλλά υπάρχουν πολλές όμοιες με τις δικές μας..

Δεν είναι απαραίτητο να σβήσεις ό,τι λέει.. Ο καθένας προσωπικά, όποιες δεν χρησιμοποιεί!!

Link to comment
Share on other sites

@kali_neraida

Το εδώ που γράφει ο AlMag και έχει ξεχάσει να βάλει το link είναι αυτό.

Οδηγός αρχαρίων

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα νεο καλυτερο σκορ.. 7133 :)

Απλα ειχα ενεργοποιημενο προφιλ στο setcpu και γι αυτο δεν επιανα μεγαλο σκορ..

 

είπα να δοκιμάσω και εγώ να δω τι σκορ θα μου βγάλει! :P

7242 3 αστέρια στα 5

 

CPU 2646 RAM 1046

CPU 2881 I/Ο 669

1000 MHz (x2) [480x854]

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιο χαζός πεθαίνεις :lol:

 

αν ήταν όλοι οι χαζοί σαν εσένα τότε εμείς τι να πούμε? :)

γιαυτό είναι ο zxr εδώ για να μας διορθώνει! ;)

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να πάρω το sole δώρο στη γυναίκα μου! Αξίζει στα 170€ μεταχει?!? Υπολόγιζα 150 αν ξέρετε κάποιο μου λέτε.. Ψάχνω το κόκκινο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να πάρω το sole δώρο στη γυναίκα μου! Αξίζει στα 170€ μεταχει?!? Υπολόγιζα 150 αν ξέρετε κάποιο μου λέτε.. Ψάχνω το κόκκινο

 

Αξίζει με 1000 σαν κινητό !!!! Απλά 170 ευρώ για μτχ μου φαίνονται πολλά όταν το βρίσκεις καινούριο στα 205 ευρώ.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης υπάρχει η φήμη ότι το κόκκινο είναι παραεισαγωγής.. Βέβαια δεν έχει επιβεβαιωθεί από κάποιον ακόμα.. Δεν ξέρω αν το έχει κανένας σε κόκκινο εδώ μέσα..

 

John σταμάτα βρε κοκκινίζω.. :lol:

Πραγματικά σκάει σαν νίντζα, εκεί που τον χρειάζεσαι και δεν τον περιμένεις.. :ninja: :p

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης υπάρχει η φήμη ότι το κόκκινο είναι παραεισαγωγής.. Βέβαια δεν έχει επιβεβαιωθεί από κάποιον ακόμα.. Δεν ξέρω αν το έχει κανένας σε κόκκινο εδώ μέσα..

 

Και παραεισαγωγης να ναι δε θα έχει καλύψει από την εδώ Sony?!?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα έχει.. Απλά δεν έχεις μήκος μηνύματος 160 χαρακτήρων στα ελληνικά.. Κάτι που διορθώνεται με handcent..

Βλακείες δηλαδή, απλά στο λέω ενημερωτικά..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το κόκκινο πάντως, ελληνικό είναι. (τουλάχιστον έτσι νομίζω xD)

Το κουτί έξω γράφει El και ο τίτλος είναι Sole, όχι Sola.:happy:

Α, και με τους 160 χαρακτήρες είμαι οκ.

 

Επίσης, για τη μπαταρία...

Επειδή το είχα απορία, πόσο είναι το μέγιστο που μπορεί να κρατήσει, το φόρτισα φουλ και το άφησα να ξεφορτίσει με όσο το δυνατόν ελάχιστη χρήση μπορούσα να κάνω.

Κράτησε λοιπόν 6 μέρες γεμάτες (το τονίζω, με την ελάχιστη χρήση που μπορούσα να κάνω, aka νορμάλ τηλέφωνα, max μισή ώρα wifi την ημέρα, καθόλου παιχνίδια, λίγο ραδιόφωνο-μουσική, αυτά).

Με άλλα λόγια, σε stand by mode, θεωρώ ότι έχει εξαιρετική αυτονομία.

Τα βράδια δηλαδή, πάνω από 1% εμένα δε χάνει.

Θα επανέλθω και με τις σχετικές εικόνες για τους δύσπιστους. :P

Να σημειώσω ότι έχω την stock ics 6.1.1.Β.1.10 και είμαι root.

Τώρα, έχοντας δοκιμάσει και το αντίθετο, δηλαδή να το λιώσω κυριολεκτικά απ' το πρωί ως το βράδυ (κυρίως όταν το είχα πρωτοπάρει), ναι, δεν αντέχει πάνω από μία μέρα.

Αλλά δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να πιάσω στα χέρια μου smartphone που με το απόλυτο λιώσιμο να κρατάει πάνω από μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει γιατι χανει το σημα του το δικτυο κ για να επανελθει θελει επαννεκινηση, γιατι το κανει αυτο μπορει να βοηθησει καποιος

 

Α ρε τι ηθελα κ επαιρνα sony

Link to comment
Share on other sites

@kali_neraida

Το εδώ που γράφει ο AlMag και έχει ξεχάσει να βάλει το link είναι αυτό.

Οδηγός αρχαρίων

 

σε ευχαριστω πολυ...:)

 

Πιο χαζός πεθαίνεις :lol:

 

δεν ειμαι καθολου χαζη αγορακι μου απλα μολις πηρα το κινητο και δεν θελω να παθει κατι και να τρεχω οκ?? ευτυχως που υπαρχουν ομως καποιοι εξυπνοι σαν εσενα στον κοσμο και κρατανε τις ισοροπιες...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...