Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες, παω να κανω unlock οπως το παρακατω βιντεο αλλα οταν παταω στο fastboot δεν μου αφηνει ανοιχτο το παραθυρο για να βαλω το κλειδι , ξερει κανεις να βοηθησει?

 

http://www.youtube.com/watch?v=iRMDirxUu2A

Link to comment
Share on other sites

Όχι :(...χρειάζεται να το κανώ???

 

Βασικός κανόνας για custom rom!

Εκτός αν εννοείς πως θα περάσεις επίσημη rom δηλαδή αναβάθμιση

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να περάσω καινούρια rom στο κινητο μου(xperia sole)..?

γιατί είμαι καινούριος...:)

Ευχαριστώ!

 

Πηγαινε στην πρωτη σελιδα υπαρχουν ολα αναλυτικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλειπα πολύ καιρο από το νήμα και μετά απο πολύυυ διάβασμα σε xda και εδώ, από χτες έγινα root, έβαλα την lockscreen το μεγάλου αδελφού xperia Z, και έσβησα τόση σαβούρα, που η ελεύθερη ram πήγε απο ~60mb σε 150!! Custom θα το σκεφτώ αν θα βάλω γιατί τρέχω με διαβάσματα.. Απλα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια! Εσείς πόση ram έχετε συνήθως ελεύθερη;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορουμε να δουμε αν ειναι κλειδωμενο η ξεκλειδωτο το κινητο?

Εκτος απο το γνωστο τροπο *#*#7378423#*#*

Με αυτο το τροπο που μου λεει οτι η εφαρμοφη service menu σταματησε.

Το εχει κανεις αλλος το προβλημα αυτο η να εχω κανει καμια ΠΑΤΑΤΑ εγω και βγαινει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλειπα πολύ καιρο από το νήμα και μετά απο πολύυυ διάβασμα σε xda και εδώ, από χτες έγινα root, έβαλα την lockscreen το μεγάλου αδελφού xperia Z, και έσβησα τόση σαβούρα, που η ελεύθερη ram πήγε απο ~60mb σε 150!! Custom θα το σκεφτώ αν θα βάλω γιατί τρέχω με διαβάσματα.. Απλα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια! Εσείς πόση ram έχετε συνήθως ελεύθερη;

 

Αν θες να έχεις ακόμα περισσότερο, πήγαινε στην ρυθμίσεις για προγραμματιστές και εκεί που λέει όριο διεργασιών παρασκηνίου, βάλε ή 3 ή 4..

Πρέπει όμως να το κάνεις κάθε φορά που κάνει restart..

Link to comment
Share on other sites

θέλω να περάσω αυτήν την rom -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162832

αλλά κολλάω στην διαδικασία....πχ το flashtool πατάω flashmode ή fastboot mode?:blink:

και όταν το ανοίγω μου λέει οτι συνδέθηκε συσκευή αλλα δεν αναγνωρίζει την συγκεκριμένη...

αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει έναν αναλυτικό οδηγό για το πως κανω root και πως να περάσω τη rom...

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορουμε να δουμε αν ειναι κλειδωμενο η ξεκλειδωτο το κινητο?

Εκτος απο το γνωστο τροπο *#*#7378423#*#*

Με αυτο το τροπο που μου λεει οτι η εφαρμοφη service menu σταματησε.

Το εχει κανεις αλλος το προβλημα αυτο η να εχω κανει καμια ΠΑΤΑΤΑ εγω και βγαινει λαθος?

 

Space δωσε μου email να σου στείλω το αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να βάλω xperia z lockscreen σε experience v2?

 

Πληροφοριακά, έχω την εντύπωση ότι δεν παίζει ρόλο η rom που φοράς. Μέσω system/app βρίσκεις και σβήνεις το UxpNxtLockScreen.apk. Αυτό είναι η custom android lockscreen της Sony. Κατεβάζεις από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2119649 το αντίστοιχο αρχείο της νέας lockscreen, ρυθμίζεις permissions, reboot και είσαι κομπλέ! (κράτα κάπου και την παλία lockscreen μήπως την χρειαστείς).

Link to comment
Share on other sites

ναι για τα λεφτά αυτά ειναι καλή επιλογή ;) Η αλλη σου επιλογή ειναι το galaxy ace 2 , το οποίο ειναι πολύ γρήγορο όπως το είδα απο κοντά αλλά τρέχει GB. κανείς δε ξέρει πως θα τρέχει σε λίγο που θα πάρει JB.
Link to comment
Share on other sites

κατά την γνώμη μου το sola στην GB ήταν πιο γρήγορο. Στην 4.0 τώρα έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Αν βέβαια το κάνεις root και πετάξεις τη σαβούρα της Sony και με κάποια mod γίνετε πολύ γρήγορο. Εγώ ειμαι με 32 εφαρμογές εγκατεστημένες και το κινητό δεν κολάει πουθενά. το μέγιστο budget που διαθέτεις ειναι μέχρι 200 ευρω ?
Link to comment
Share on other sites

θέλω να περάσω αυτήν την rom -> http://forum.xda-developer....php?t=2162832

αλλά κολλάω στην διαδικασία....πχ το flashtool πατάω flashmode ή fastboot mode?

και όταν το ανοίγω μου λέει οτι συνδέθηκε συσκευή αλλα δεν αναγνωρίζει την συγκεκριμένη...

αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει έναν αναλυτικό οδηγό για το πως κανω root και πως να περάσω τη rom...

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

θέλω να περάσω αυτήν την rom -> http://forum.xda-developer....php?t=2162832

αλλά κολλάω στην διαδικασία....πχ το flashtool πατάω flashmode ή fastboot mode?

και όταν το ανοίγω μου λέει οτι συνδέθηκε συσκευή αλλα δεν αναγνωρίζει την συγκεκριμένη...

αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει έναν αναλυτικό οδηγό για το πως κανω root και πως να περάσω τη rom...

ευχαριστώ!

 

Πηγαινε στην πρωτη σελιδα υπαρχουν οδηγοι..

Link to comment
Share on other sites

kosma, μεχρι 229Ε το πολυ το budget μου αλλα βλεπω οτι σ αυτα τα λεφτα ειναι η καλυτερη

 

επιλογη.

 

πάρε το Xperia P τότε φίλος :) http://www.skroutz.gr/s/1799095/Sony-Xperia-P.html

Στο μόνο που υστερεί ειναι η μπαταρία του. θα σου κρατάει λιγότερο εξαρτάται βέβαια και την χρήση που κάνεις :)

 

Για όσους ενδιαφέρονται πέρασα το Kernel που κυκλοφορεί εδώ και δύο μέρες στο xda. Πολύ καλό παιδιά , περάστε το όσοι έχετε unlocked bootloader.

Link to comment
Share on other sites

κατά την γνώμη μου το sola στην GB ήταν πιο γρήγορο. Στην 4.0 τώρα έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Αν βέβαια το κάνεις root και πετάξεις τη σαβούρα της Sony και με κάποια mod γίνετε πολύ γρήγορο. Εγώ ειμαι με 32 εφαρμογές εγκατεστημένες και το κινητό δεν κολάει πουθενά. το μέγιστο budget που διαθέτεις ειναι μέχρι 200 ευρω ?

 

kosmasgr μπορεί να μου προτείνεις κάποια mods για βελτίωση της ταχύτητας? είμαι φρέσκο-rooted.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην κατηγορία sola development στο xda, ένα script που λέγεται speedy droid. Δε το δοκίμασα καθώς έβγαλα την σαβούρα της.Sony μόνος μου. Επίσης στο playstore υπάρχει η εφαρμογή greenify για όσους είναι root που παγώνει εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς πολύ. Ειναι αρκετά καλό. Ψαξου λίγο.
Link to comment
Share on other sites

πάρε το Xperia P τότε φίλος :) http://www.skroutz.gr/s/1799095/Sony-Xperia-P.html

Στο μόνο που υστερεί ειναι η μπαταρία του. θα σου κρατάει λιγότερο εξαρτάται βέβαια και την χρήση που κάνεις :)

 

Για όσους ενδιαφέρονται πέρασα το Kernel που κυκλοφορεί εδώ και δύο μέρες στο xda. Πολύ καλό παιδιά , περάστε το όσοι έχετε unlocked bootloader.

 

δεν μπορω γτ δεν το εχει ενα συγκεκριμενο καταστημα στο οποιο εχω κουπονι... οσο για το sola περα απο wi - fi μου δινονται μοναδες δωρο κατα την αγορα για web browsing?

 

τελος αλλη μια ερωτηση μπορω να βαλω μουσικη / βιντεος στο κινητο απο το pc ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...