Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πάνε λίγο στις ρυθμίσεις / σχετικά με το τηλέφωνο και δες εκεί τι όνομα γράφει για την συσκευή ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βαρέθηκα τις customies και θέλω να γυρίσω σε stock launcher και θέλω να περάσω την τελευταία έκδοση(θα χάσω root αλλά δεν με πειράζει).Για να κάνω την αναβάθμιση τώρα όμως που είμαι με firedroid 1.1 rom πρέπει να κάνω clean install?
Link to comment
Share on other sites

Για πάνε λίγο στις ρυθμίσεις / σχετικά με το τηλέφωνο και δες εκεί τι όνομα γράφει για την συσκευή ;)

Xperia P γράφει....μόλις τώρα ξαναπέρασα την brainsrom γιατί δνε ήμουν ευχαριστημένος με την πρώτη εγκατάσταση.Τουλάχιστον τώρα στο pc companion αναγνωρίζει ότι είναι το sole...πριν και το pc companion το P έβλεπε....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βαρέθηκα τις customies και θέλω να γυρίσω σε stock launcher και θέλω να περάσω την τελευταία έκδοση(θα χάσω root αλλά δεν με πειράζει).Για να κάνω την αναβάθμιση τώρα όμως που είμαι με firedroid 1.1 rom πρέπει να κάνω clean install?

 

Αμα δεν έχεις bootloader ξεκλείδωτο , κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό σου μέσα απο τις ρυθμίσεις και μετά μέσω SEUS κάνε update

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό αφοτου πέρασα την brainsrom να μου αναγωνρίζει το Pc το Κινητό ως "xperia P" ;

 

Περασε το αρχειακι fix που εχει και εισαι οκ!!

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν έχεις bootloader ξεκλείδωτο , κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό σου μέσα απο τις ρυθμίσεις και μετά μέσω SEUS κάνε update

 

Θα χάσω τις εφαρμογές μου?

Link to comment
Share on other sites

Περασε το αρχειακι fix που εχει και εισαι οκ!!

 

Θέλω λίγο βοήθεια αν μπορείς;Τι πρέπει να κάνω;Περνάω το zip στο κινητό, και μετά;

 

Επίσης θέλω αν γίνεται να μου πει κάποιος πως περνάω αυτά http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34855006&postcount=9

http://www.mediafire.com/?pkbch5l477exvxm

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Κυριακή σε ολους μας!!

Παιδια μετα απο το περασμα της Thebrainsrom χαθηκε η ρυθμισει για NFC!!

Καμοια ιδεα κανενας?

 

Γεια σου Βασιλη !! :)

Νομιζω πως η Brains rom δεν υποστηριζει το NFC,γιατι και σε εμενα εξαφανιστηκε!

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Θέλω λίγο βοήθεια αν μπορείς;Τι πρέπει να κάνω;Περνάω το zip στο κινητό, και μετά;

 

Επίσης θέλω αν γίνεται να μου πει κάποιος πως περνάω αυτά http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34855006&postcount=9

http://www.mediafire.com/?pkbch5l477exvxm

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Κατεβάζεις από εδώ το hotfix http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35108813&postcount=36 το περνάς στην εσωτερική μνήμη του κινητού (δεν κάνεις extract, μόνο copy paste το αρχειο .zip) μπαίνεις σε recovery και πατάς install zip from sd card.

Την ίδια διαδικασία ακολουθείς και για τα άλλα που ρωτάς..

 

 

Το XPERIA P που λέει, όπως και το LT22i διορθώνονται με το Hotfix..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μηπως ξερει κανεις να μου πει τι κανουν οι εντολες format/system, format/data, format/cache, format/sdcard που βρισκονται στο μενου του CWM (για κλειδωμενους Bootloaders),στην καρτελα Mounts and Storage??

Βασικα,θελω να κανω φορματ και να σβησω τα παντα,απο ολα τα partitions,αλλα δεν ξερω αν επηρρεαστει ο Bootloader,δε θελω να μπρικαρω το τηλεφωνο..χεχε!

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Wipe data και cache βρίσκονται στο κεντρικό menu του CWM. Τα υπόλοιπα ανάλογα το recovery βρίσκονται στα menu advanced και mount-storage

Αφού θέλεις να σβήσεις τα πάντα και να αλλάξεις ρομ θα κάνεις format system , wipe data-cache-dalvik cache

 

Format sd card για να αδειασεις εντελώς την κάρτα και να την φέρεις σε κατάσταση όπως την πήρες

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ το hotfix http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35108813&postcount=36 το περνάς στην εσωτερική μνήμη του κινητού (δεν κάνεις extract, μόνο copy paste το αρχειο .zip) μπαίνεις σε recovery και πατάς install zip from sd card.

Την ίδια διαδικασία ακολουθείς και για τα άλλα που ρωτάς..

 

 

Το XPERIA P που λέει, όπως και το LT22i διορθώνονται με το Hotfix..

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!;)

Link to comment
Share on other sites

Wipe data και cache βρίσκονται στο κεντρικό menu του CWM. Τα υπόλοιπα ανάλογα το recovery βρίσκονται στα menu advanced και mount-storage

Αφού θέλεις να σβήσεις τα πάντα και να αλλάξεις ρομ θα κάνεις format system , wipe data-cache-dalvik cache

 

Format sd card για να αδειασεις εντελώς την κάρτα και να την φέρεις σε κατάσταση όπως την πήρες

 

Eυχαριστω πολυ Κοσμα!! :)

Λεω να ξαναβαλω τη στοκ ICS,γιατι περασα την brains rom,μπας και εβλεπα καμια μεγαλη διαφορα στη διαρκεια της μπαταριας,αλλα δεν αλλαξε σχεδον καθολου.

Οποτε..φορματ σε ολα,εγκατασταση με SEUS,ρουτ..και βλεπουμε! :p

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι απο τους τυχερους στο θεμα της μπαταριας.. Ή κανετε κατι λαθος... 18 ωρες με συνεχομενο wifi, 3g viber, fb και η μπαταρία στο 70%..
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι απο τους τυχερους στο θεμα της μπαταριας.. Ή κανετε κατι λαθος... 18 ωρες με συνεχομενο wifi, 3g viber, fb και η μπαταρία στο 70%..

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Χαχαχαχα!!! Πες μου φιλε μου οτι εισαι και σε στοκ ρομ,να το πεταξω τωρα στα σκουπιδια,το τηλεφωνο!!!!!

Δεν εχω δει τετοια αποδοση,ουτε στα ονειρα μου!! :blink:

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Θέλω λίγο βοήθεια αν μπορείς;Τι πρέπει να κάνω;Περνάω το zip στο κινητό, και μετά;

 

Επίσης θέλω αν γίνεται να μου πει κάποιος πως περνάω αυτά http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34855006&postcount=9

http://www.mediafire.com/?pkbch5l477exvxm

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

το περνας στην εσωτερικη μνημη (sd) kai meta mpaineiw apo recover and instal the zip file!!

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο mod για την καμερα στο Sole για stock/stock based rom και locked bootloader,μεσω CWM φυσικα!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1945470

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Σκέφτομαι να αγοράσω το Xperia Sole. Φαίνεται πολύ καλό κινητό, αλλά έχω τις αμφιβολίες μου: Έχω διαβάσει στο Ίντερνετ πολλά προβλήματα με την οθόνη του sole! Ισχύει κάτι τέτοιο; Ή να φύγω από την ιδέα να το αγοράσω;;;;:cry::help:

 

Συγγνώμη αν το έχετε αναφέρει στις προηγούμενες σελίδες, δεν κατάφερα να τις διαβάσω όλες!!:lost:

Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

αχχαχαχαχα όχι βέβαια.. Με brainsrom είμαι.. Το τηλέφωνο δεν κλείνει ποτέ.. Μόνο τα απαραίτητα reboot όταν το πειράζω..

 

EDIT : Κατερίνα άμα κάτσεις και διαβάσεις και τις 267 σελίδες δεν θα βρεις ούτε έναν να είχε πρόβλημα με την οθόνη του Sole.. (Μόνο ένας ο οποίος το διόρθωσε με sunbath)

Edited by AlMag1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Σκέφτομαι να αγοράσω το Xperia Sole. Φαίνεται πολύ καλό κινητό, αλλά έχω τις αμφιβολίες μου: Έχω διαβάσει στο Ίντερνετ πολλά προβλήματα με την οθόνη του sole! Ισχύει κάτι τέτοιο; Ή να φύγω από την ιδέα να το αγοράσω;;;;:cry::help:

 

Συγγνώμη αν το έχετε αναφέρει στις προηγούμενες σελίδες, δεν κατάφερα να τις διαβάσω όλες!!:lost:

 

αχχαχαχαχα όχι βέβαια.. Με brainsrom είμαι.. Το τηλέφωνο δεν κλείνει ποτέ.. Μόνο τα απαραίτητα reboot όταν το πειράζω..

 

EDIT : Κατερίνα άμα κάτσεις και διαβάσεις και τις 267 σελίδες δεν θα βρεις ούτε έναν να είχε πρόβλημα με την οθόνη του Sole.. (Μόνο ένας ο οποίος το διόρθωσε με sunbath)

 

Εμενα που μου εσπασε η οθονη οπως το ειχα στην τσεπη ; :cry: . αλλαξα την εξωτερικη και τωρα εβγαλε προβλημα η εσωτερικη.. τωρα ανοιγω το paypal και παραγγελνω την εσωτερικη απο ebay :sorry:

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που μου εσπασε η οθονη οπως το ειχα στην τσεπη ; :cry: . αλλαξα την εξωτερικη και τωρα εβγαλε προβλημα η εσωτερικη.. τωρα ανοιγω το paypal και παραγγελνω την εσωτερικη απο ebay :sorry:

 

Δεν εχεις εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις εγγυηση?

 

μαλλον την αλλαξε μονος του την εξωτερικη και τωρα δεν τον καλυπτει η εγγυηση...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...