Jump to content

Ποιά εταιρία πιστεύετε είναι ο σημαντικότερος ανταγωνισ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήταν σημαντικό να βλέπαμε επίσης πόσος κόσμος έχει επιλέξει αποκλειστικά άλλον φορέα. (TelePassport, Vidodi, TeleDome).

Τα νούμερα πιθανόν θα είναι το πολύ τριψήφια αλλα κι αυτό θα παίξει τον ρόλο του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ego meta tis 8 xrisimopoio acn (nomizo ...) 1733 ... giati exei tis uperastikes me astiki xreosi... exo omos kai telepasport... giati kaneis den anaferei tin acn? den einai simantiko pou meta tis 8 xreonesai astika? kaneis den exei?

pantos eixa problima me tin tp giati den mporousa pote na kaneso kinito tis Q!!!!! akoma, 3 gnostoi mou apo tp den exoun plirothei... kai apoxorisan...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eirhnh (28 Δεκ. 2004 , 15:41)

 

pantos eixa problima me tin tp giati den mporousa pote na kaneso kinito tis Q!!!!! akoma, 3 gnostoi mou apo tp den exoun plirothei... kai apoxorisan...

 

 

1ον Η tp πιάνει πλεόν με την πρώτη σε ολα!

2ον Τι εννοείς δεν έχουν πληρωθεί; Ηταν συνεργάτες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

h tp pisteuo oti einai i kalyteri mesi lysi.

ti thelo na po me auto. os synergatis exo psaksei arketa me tis xreoseis k auto pou blepo einai oti h tp symferei alla yparxoun eteries oi opoies exoun kati pou prospathoun na tin xtipisoun. px alli exei ftina yperastika gia sigkekrimenes ores alli eteria exei ftinotera kinita gia sigkekrimena deuterolepta opos omos kai o ote se periptoseis symferei k autos apo oles tis alles eteries.

min ksexname oti ta pragmata allazoun mera me tin mera. H ******** dinei grammes paidia me mikrotero pagio apo ton ote...... kai den to exei parei xampari kaneis. kainourgies eteries ksefitronoun synexeia. na doume ti einai kai auti i orange???

oso gia tin eirhnh oi filoi tis mallon den tha doulepsan k poli gia na min plirothikan .... ego den exo kanena problima kai ta leftakia mou ta perno stin ora mou.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έγω πιστεύω πως πρώτες με διαφορά είναι οι Tellas και οι TelePassport.

H Τellas έχει ανέβει πολύ κυρίως, λόγω της μεγάλης διαφήμισης που έκανε και η TelePassport χάριν στo δίκτυο πωλητών που έχει δημιουργήσει και καθημερινά μεγαλώνει. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 8 Ιαν. 2005 , 13:25)

 

Μέχρι στιγμής έγω πιστεύω πως πρώτες με διαφορά είναι οι Tellas και οι TelePassport.

H Τellas έχει ανέβει πολύ κυρίως, λόγω της μεγάλης διαφήμισης που έκανε και η TelePassport χάριν στo δίκτυο πωλητών που έχει δημιουργήσει και καθημερινά μεγαλώνει. :)

 

 

Εσύ δεν έλεγες ότι η Tellas δεν πάει καλά; :alien:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 8 Ιαν. 2005 , 14:21)

 

Εσύ δεν έλεγες ότι η Tellas δεν πάει καλά; :alien:

 

 

Δεν τρελλάθηκα μην φοβάσαι. :happy:

Η Tellas έχει έναν πάρα πολυ μεγάλο αριθμό πελατών. Ισως να είναι και πρώτη. Αυτό δεν το αμφισβήτισα ποτέ.

 

Τώρα εαν "μπαίνει μέσα" απο τις τεράστιες διαφημιστικές δαπάνες... αυτό είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βλέπω πώς γνωρίζετε αρκετά το θέμα αλλά εκείνο που θέλει ο πελάτης είναι πώς θ απληρώσει όσο το δυνατόν λιγότερα. Να πάς και να πείς τώρα σε έναν συνταξιούχο, ή σε κάποιον οικοδόμο (σ.σ. δέν έχω κάτι με αυτές τις ιδιότητες που ανέφερα), τι σημαίνει VoIP ή Router ή δεν ξέρω εγώ τι το μόνο που θα σε ρωτήσει είναι αν θές καμια πορτικαλάδα για να πιείς?

Το θέμα είναι τι θα γλιτώσει για να το φάει στο ουζερί ή σε κανα μεζεδοπωλείο.

Εγώ πάντος έχω Telepassport απλά γιατί δοκίμασα πολλές και Forthnet και Vivondi και Tellas αλλά πιό φτηνά μου έρχεται η Telepassport.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Συμφωνώ! Τ ο θέμα όμως είναι να μπορείς και να μιλάς! Αν εσύ κατάφερες να επικοινωνήσεις μέσω Telepassport τότε καλως. Εγώ που μένω Βύρωνα, η Telepassport μου δημιουργούσε πολλά προβλήματα και προτίμησα να παραμείνω σε αυτή που είμαι και τώρα.

 

όσων αφορά την Tellas... Ακριβότερη! Στο μόνο που της βγάζω το καπέλλο είναι στις γνώσεις που έχει η διαφημιστική και στα marketing trick που κάνει για να τραβάει κόσμο. Απο ποιότητα θεωρώ αρκετά καλή.

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Einai polu kalh sto marketing k es mh ksexname pws sth mesh briskontai oi filoi mas oi Italoi.....

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Για την Tellas αν εξαιρέσω την ελάχιστη χρέωση του ενός λεπτού στα κινητά, δεν έχω παράπονο με τις χρεώσεις της. Ειδικά το MyGreece με έχει σώσει. Καμιά εταιρία δεν έχει παρόμοιο πρόγραμμα. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο δεν μπορώ να είμαι με το χρονόμετρο στο χέρι, θέλω να έχω άνεση. Και αυτό μου το προσφέρει το MyGreece. Και το πάγιο των 3 ευρώ δεν είναι τίποτα μπροστά στα λεφτά που έχω γλιτώσει. Όσο για το θέμα ποιότητα; ΑΡΙΣΤΗ. Στα υπεραστικά και τα αστικά (άσχετα αν κάνω τα αστικά με cosmoline η οποία έχει ρυθμό χρέωσης σαν τον ΟΤΕ) δεν έχει VoIP πράγμα που σημαίνει ποιότητα Tellas=ποιότητα ΟΤΕ. Στα κινητά είναι λίγο χάλια αλλά και πάλι δεν με νοιάζει γιατί κινητά παίρνω από το κινητό μου και σπάνια από το σταθερό μέσω ΟΤΕ. Και στα διεθνή (παίρνω ελάχιστα βέβαια) η ποιότητα είναι άριστη. Αν η Tellas δεν έκανε αυθαίρετες ενεργοποιήσεις πελατών (με προεπιλογή ή χωρίς προεπιλογή) , στα αστικά είχε ρυθμό χρέωσης σαν τον ΟΤΕ και είχε στα κινητά ελάχιστη χρέωση 30" (ή και καθόλου) για εμένα θα ήταν η καλύτερη.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το ένθετο "Οικονομία" του Έθνους της Κυριακής(26/6/05),τα μερίδια των εταιρειών σταθερής τηλεφωνίας τον κλάδο, βάση της τηλεπικοινωνιακής κίνησης διαμορφώνονται ως εξής:

OTE 78,00 %

TELLAS 7,26 %

TELEPASSPORT 4,40 %

FORTHNET 3,96 %

LANNET 3,08 %

ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ 3,30 %.

 

Το ένθετο δεν αναφέρει ξεκάθαρα ποια χρονική περίοδο αφορούν τα στοιχεία, αλλά μάλλον είναι για το Ά τρίμηνο του 2005.

 

Ενδιαφέρον αναμένεται το μέλλον στην σταθερή.Στον ΟΤΕ η περίφημη εξυγίανση και η μείωση του κόστους.Η Lannet διάβασα βρήκε Σουηδό επενδυτή.Παλιότερα ακουγόταν για συνεργασία Forthnet με την ATHK.Η "μαμά" της Tellas, WInd και ο αιγύπτιος "παίκτης".Η Telepassport με την ανάπτυξη του δικτύου της,10 νέοι κόμβοι.Η Vivodi με την έμφαση στην ευρυζωνικότητα,voIP,ανάπτυξη δικτύου οπτικών ινών.Η Q άραγε παρόλο που δίνει έμφαση στην κινητή,αν όντως βρει στρατηγικό επενδυτή θα στραφεί ποιο δυναμικά στην σταθερή;Tι γίνεται με Altec,Algonet,Cosmoline,υπόλοιπους;

Link to comment
Share on other sites

Για την Tellas αν εξαιρέσω την ελάχιστη χρέωση του ενός λεπτού στα κινητά, δεν έχω παράπονο με τις χρεώσεις της. Ειδικά το MyGreece με έχει σώσει. Καμιά εταιρία δεν έχει παρόμοιο πρόγραμμα. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο δεν μπορώ να είμαι με το χρονόμετρο στο χέρι, θέλω να έχω άνεση. Και αυτό μου το προσφέρει το MyGreece. Και το πάγιο των 3 ευρώ δεν είναι τίποτα μπροστά στα λεφτά που έχω γλιτώσει. Όσο για το θέμα ποιότητα; ΑΡΙΣΤΗ. Στα υπεραστικά και τα αστικά (άσχετα αν κάνω τα αστικά με cosmoline η οποία έχει ρυθμό χρέωσης σαν τον ΟΤΕ) δεν έχει VoIP πράγμα που σημαίνει ποιότητα Tellas=ποιότητα ΟΤΕ. Στα κινητά είναι λίγο χάλια αλλά και πάλι δεν με νοιάζει γιατί κινητά παίρνω από το κινητό μου και σπάνια από το σταθερό μέσω ΟΤΕ. Και στα διεθνή (παίρνω ελάχιστα βέβαια) η ποιότητα είναι άριστη. Αν η Tellas δεν έκανε αυθαίρετες ενεργοποιήσεις πελατών (με προεπιλογή ή χωρίς προεπιλογή) , στα αστικά είχε ρυθμό χρέωσης σαν τον ΟΤΕ και είχε στα κινητά ελάχιστη χρέωση 30" (ή και καθόλου) για εμένα θα ήταν η καλύτερη.

 

 

Αν δεν θελεις να εισαι με το χρονομετρο στο χερι δοκιμασε το νεο προγραμμα της αλτεκ με 0.098 ανα κληση μιλας οσο θελεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...