Jump to content

Απο WEP σε WAP στο WiFi κ το κινητο δε συνδεεται. Any help?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολουs.

Μετα απο αλλαγη στο πρωτοκολλο ασφαλειας στο μοντεμ απο Wep σε Wap και ενω οι υπολογιστες συνδεονται κανονικα με τον καινουριο κωδικο, τα κινητα Sony Ericson Xperia NeoV k X10 δεν συνδεονται, ενω πριν την αλλαγη συνδεονταν μια χαρα.

Μπορει να βοηθησει κανεις, δεν εχω ιδεα τι μπορει να φταιει και η Conn-X δεν μπορεσε να με βοηθησει δεν ειχαν ιδεα!

Εχω τσεκαρει ο κωδικος ειναι σωστος!

:)

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρες αν ειναι TKIP ή AES το encryption? Τι διαλεγεις στο τηλεφωνο σου?

 

Επισης διεγραψε το δικτυο απο το κινητο σου τελειως και ξαναπροσπαθησε σαν να ειναι η πρωτη φορα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

AES encryption ειναι κ αυτο διαλεγω στο κινητο. Το NeoV ειναι καινουριο, δεν ειχε συνδεθει ποτε στο παλιο δικτυο με το WEP encryption....
Link to comment
Share on other sites

οδηγό για εγκατάσταση χρησιμοποιείς στα κινητά ?
Link to comment
Share on other sites

οδηγό για εγκατάσταση χρησιμοποιείς στα κινητά ?

 

Απλα ανοιγω το WIFI και οταν βρει το δικτυο βαζω τον κωδικο. Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβα τι εννοεις? Δεν το κατεχω κ πολυ...

Προσπαθησα να σβησω το δικτυο στο κινητο αλλα το ξαναβρισκει κ βαζοντας τον κωδικο παλι δεν συνδεεται.

Ο κωδικος ειναι 10ψηφιος κ στο κινητο το μονο που μου γραφει ειναι: Ασφαλεια WPA/WPA2 PSK κ ισχυς σηματος.

Link to comment
Share on other sites

αν βγάλεις τον κωδικό,συνδέεται ?
Link to comment
Share on other sites

αν βγάλεις τον κωδικό,συνδέεται ?

 

+1 και εγω αυτο θα σου ελεγα, να παιξεις γενικα λιγο με το security του δικτυου σου να δεις τη συμπεριφορα εχει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην ξαναγυρίσεις το router σου σε ασφαλεια wep γιατι θα κάνουν παρτυ οι γειτονες (σπαει πανευκολα). Μεινε στo wpa/wpa2 και απλά δοκίμασε τις ρυθμίσεις του κινητου σου.
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι στο κανάλι του modem. Για αυτό δεν συνδέονται τα SE. Δοκίμασε κάποιο από το 1 εως το 10.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα τον κωδικο και παλι δεν συνδεεται. Προσπαθησα λιγο με τις ρυθμισεις ασφαλειας κ τελικα καταφερα να μην συνδεονται ουτε τα pc στο δικτυο!!!:p

Παντως πριν το χαλασω τελειως προλαβα να δω οτι το καναλι ηταν το 6 οποτε μαλλον δεν ηταν αυτο το προβλημα.

Παλι καλα που ειχα ακομα καλωδιο ethernet, αλλιως ουτε ιντερνετ δεν ειχα χρονιαρες μερες!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρεις αυτό. Μπορεί αν έβαζες το κανάλι 1 να δούλευε για παράδειγμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...