Jump to content

Η Tellas και τα 8ευρώ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι οι εταιρείες αλλά είμαστε και εμείς οι καταναλωτές..."ντουβάρια", με συγχωρείτε κιόλας!

 

Φίλος δέχεται τηλεφώνημα από Tellas και τον αρχίζουν στο μπλα μπλα για τις υπηρεσίες τους. Εκείνος ακούει υπομονετικά και διαπιστώνει ότι ίσως και να αξίζει να γραφτεί (άσχετα από τις δικές μου συμβουλές!) και λέει το μεγάλο ναί στα "μυρμηγκάκια". Όλα καλά θα μου πείτε... ΟΧΙ! Του είπαν ότι θα χρεωθεί 8€ για να γίνει η σύνδεσή του η οποία ήταν και με το βασικό πρόγραμμα. Όταν μου το είπε το μυαλό μου πήγε κατ'ευθείαν στην προεπιλογή, αλλά η Tellas δε χρεώνει την προεπιλογή. Του πρότεινα επομένως να καλέσει ξανά στο CC της Tellas και να λύσει το μυστήριο των 8€

 

Το μυστήριο λύθηκε! Η Tellas ζητά αυτά τα λεφτά για την αποστολή του courier και των διαφημιστικών εξόδων!

 

Θα το δεχόμουν να πληρώσω αυτό το μηδαμινό ποσό αν ΕΓΩ καλούσα την Tellas και ΕΓΩ ζητούσα να γίνω συνδρομητής και ΕΓΩ ζητούσα να μου σταλθούν όλα τα απαραίτητα συν των διαφημιστικών με courier. Αλλά κάπως έτσι λειτουργούν και κάπως έτσι...χάνουν πελάτες αφού του πρότεινα να ακυρώσει την αίτηση και να κάνει συνδρομή σε άλλη εταιρεία που τουλάχιστον σέβεται τον όρο διαφάνεια.

 

Όπως το ξεκίνησα έτσι θα το τελειώσω... Είμαστε άξιοι να γινόμαστε κορόιδα, αφού οι καταναλωτές προτίμησαν να επιβραβεύσουν την πολιτική της διαφήμισης από την πολιτική των επενδύσεων και να έχουν πρώτο εναλλακτικό σε κίνηση μια εταιρεία που θα μπει σε τροχιά κερδοφορίας σε 3-4 χρόνια. Με βασική επένδυση...τη διαφήμιση!

 

Νομίζω ότι η υπογραφή μου τα λέει όλα!

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Πωπω του ζητησαν λεφτα για την αποστολη των διαφημιστικων? Εμενα με ειχε παρει την προηγουμενη εβδομαδα η Vivodi γιατι ειχα δηλωσει ενδιαφερον πριν κατι μηνες για το aDSL τους και με ρωτησαν αν θελουν να μου στειλουν ταχυδρομικως υλικο για τις υπηρεσιες τους και αφου δενχτηκα μου εστειλαν το υλικο με την speedex δωρεαν.. ΕΛΕΟΣ!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ehete dei ta paidakia pou ebgale i tellas stous dromous gia na mazepsoun pelates?

poly plaka..

o allos eihe tin apaithsh na ton afisw na apasholisei tin ypallilo mou "gia 5 leptakia" gia na tin enimerwsei...

 

basika prwta pige na milisei se emena alla mou ekopse na tou apantisw me mia frash toy styl "ehoume, den theloume" (to eipa pio eygenika omws). sto spiti? kai sto spiti... i kopela? ...

 

(fysika bebaia kai den exw tellas...)

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα αυτοί που ζητάνε τα 8 ευρώ είναι κάτι εξωτερικοί συνεργάτες, όχι η ίδια η εταιρεία.

Πρόσεξα πως αν καλέσεις εσύ, δεν τα ζητάνε.

Αλλά έχω λάβει κλήση όπου μου το έχουν προτείνει.

Πρέπει να είναι πολιτική τρίτων, δεν τα τσεπώνει η ίδια.

Δυστυχώς διάφοροι εκμεταλλεύονται καταστάσεις: θυμάμαι είχα ζητήσει ενεργοποίηση σύνδεσης Q-Telecom και, ενώ σου στέλνουν το κόστος ενεργοποίησης με τον πρώτο λογαριασμό, ο dealer τους είχε ζητήσει το ίδιο ποσό προκαταβολικά. Άλλος είχε ζητήσει λεφτά για να δώσει "εύκολο" νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Η λυση ειναι απλη, αν πιστευεται οτι σας συμφερουν αυτα που σας λενε απο την Tellas κλειστε το τηλεφωνο, καλεστε εσεις την Tellas και ζητηστε ενεργοποιηση. Μην νομιζουν οτι πιανουν και κοροιδα...
Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό είναι τεράστιο ρεζιλίκι για την Τελλάς αν πράγματι ισχύει!!!

 

Αν μαθευτεί παραέξω θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι με τα ρεζιλίκια τους!!!

 

Τέτοια έλλειψη σοβαρότητας από τέτοια εταιρεία ομολογουμένως δεν την περίμενα... Ούτε η Κατσικοχώρι-Τέλεκομ δεν θα έκανε τέτοιες γυφτιές!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξέρω αν φταίει η Tellas ή οχι.

Πάντως και να το έκανε η Tellas δεν θα μου προκαλέσει εκπληξη. Πρώτη φορά είναι που υποτιμά την νοημοσύνη μας με τις τιμές της και τις... προσφορες της;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 7 Μάι. 2004 , 17:00)

 

Εγω δεν ξέρω αν φταίει η Tellas ή οχι.

Πάντως και να το έκανε η Tellas δεν θα μου προκαλέσει εκπληξη. Πρώτη φορά είναι που υποτιμά την νοημοσύνη μας με τις τιμές της και τις... προσφορες της;

 

 

Oι τιμες οντως ειναι ακριβες σε σχεση με τον ανταγωνισμο,αλλα τι να τις κανω τις χαμηλες τιμες οταν δεν μπορω καν να κανω το αυτονοητο!ΝΑ Μ Ι Λ Η Σ Ω :!:

 

Οσο για το περιστατικο πιστευω οτι ειναι του dealer ιδεα τα 8 Ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 7 Μάι. 2004 , 17:11)

 

Oι τιμες οντως ειναι ακριβες σε σχεση με τον ανταγωνισμο,αλλα τι να τις κανω τις χαμηλες τιμες οταν δεν μπορω καν να κανω το αυτονοητο!ΝΑ Μ Ι Λ Η Σ Ω :!:

 

Οσο για το περιστατικο πιστευω οτι ειναι του dealer ιδεα τα 8 Ευρω.

 

 

Τι εννοείς ότι δεν μπορείς να μιλήσεις; Έχει πρόβλημα το δίκτυο της Τελλάς; Εγώ νόμιζα ότι από ποιότητα τουλάχιστον είναι πολύ καλό (γιατί από τιμές ας μην το συζητάμε καλύτερα...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmmour ( 8 Μάι. 2004 , 00:30)

 

Τι εννοείς ότι δεν μπορείς να μιλήσεις; Έχει πρόβλημα το δίκτυο της Τελλάς; Εγώ νόμιζα ότι από ποιότητα τουλάχιστον είναι πολύ καλό (γιατί από τιμές ας μην το συζητάμε καλύτερα...)

 

 

 

Aν ξαναδιαβασεις το ποστ μου θα καταλαβεις οτι αναφερομαι στην τελεπασπορτ που μερικα μελη δεν χανουν ευκαιρια να τη διαφημιζουν.Μακραν η χειροτερη εταιρια και με γελοιο συστημα,το γνωστο της πυραμιδας. Απο ποιοτητα συνομιλιας χαλια,εξυπηρετηση πελατων ανυπαρκτη,ε δεν θελει κιαλλο...

Link to comment
Share on other sites

Guest andreadakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 8 Μάι. 2004 , 01:26)

 

Aν ξαναδιαβασεις το ποστ μου θα καταλαβεις οτι αναφερομαι στην τελεπασπορτ που μερικα μελη δεν χανουν ευκαιρια να τη διαφημιζουν.Μακραν η χειροτερη εταιρια και με γελοιο συστημα,το γνωστο της πυραμιδας. Απο ποιοτητα συνομιλιας χαλια,εξυπηρετηση πελατων ανυπαρκτη,ε δεν θελει κιαλλο...

 

 

ti les re nrg tora, tha mas trelanis ego exo tellas 5 mines kai i piotita toy diktioy tis ine pragmatika apsogi oyte mia diakopi klisis parolo poy milao ores kai poli kali piotita ixoy.mipos file tha prepi na alaksis to tilefono soy(xoris pareksigisi!)

y.g.oso gia ta 8 evro kai ego mazi sas, diafono kathetos!kanonika afta eprepe na ine eksoda tis tellas kai oxi toy pelati(mia poy argotera tha vgali katharo kerdos apo afton meso ton logariazmon toy)kseftila! :down:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreadakis ( 8 Μάι. 2004 , 01:56)

 

oyps,sorry nrg nomiza oti eleges kai ego gia tin tellas den to proseksa

sorry :o

 

 

Σιγα βρε οκ :) Κι εγω τελλας εχω και απο ποιοτητα μαμαει,ολος ο κοσμος το ξερει :whistle:

 

Βεβαια απο τιμες μας τα χαλαει λιγακι,αλλα εμενα το My Greece με εξυπηρετει απολυτα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Και η Q απο ποιότητα... κάνει έρωτα, αλλά είναι και αρκετά φθηνότερη.

Μόνο η προεπιλογή της λείπει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 8 Μάι. 2004 , 13:23)

 

Μόνο η προεπιλογή της λείπει.

 

 

Απ οτι έμαθα εβαλε και η q προεπιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 8 Μάι. 2004 , 13:23)

 

Και η Q απο ποιότητα... κάνει έρωτα

 

:lol:

na doume pote tha ksekinisoume emeis na kanoume erota stis pasis fiseos etaireies...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...