Jump to content

Πρόβλημα σε TOSHIBA A200D-205 μετά από φορμάτ


htCtefan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... έχω το παρακάτω λάπτοπ ενός φίλου μου το οποίο μόλις έκανα φορμάτ...

http://www.ideal.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=592&Itemid=458

 

αφού τελείωσα το φορμάτ πέρασα δυο τρία προγραμματάκια και το Update και του κανα ρεστάρτ... μετά το ρεστάρτ μου πέταξε μια μπλε οθόνη με άσπρα γράμματα πάνω πάνω και ξανάκανε ρεστάρτ από τότε δεν μου άνοιγε καθόλου και μου ζητούσε repair δοκίμασα και το repair αλλά τπτ... μη έχοντας και μη γνωρίζοντας τι φταίει συγκεκριμένα το ξανάκανα δεύτερη φορά φορμάτ και με άλλο cd windows αλλά πάλι τα ίδια με το που κάνει την πρώτη επανεκκίνηση πετάει την μπλε οθόνη και ξαναεπανεκκινεί και μου ζητάει repair... τι μπορεί να φταίει??

 

υ.γ. παλαιότερα είχα ξαναπροσπαθήσει να βάλω τα 7άρια (φορούσε vista) μετά από λίγες ημέρες ξανακράσαρε βγάζοντας την μπλε οθόνη με τα κινέζικα άκαταλαβίστικα γράμματα, αφού το πήγαμε στην Toshiba μας είπαν ότι έφταιγε ο σκληρός το οποίον και άλλαξαν και ξαναπέρασαν τα vista πάνω.

 

υ.γ. dumnping physical memory μου βγάζει πάει μέχρι το 100% και κάνει ρεστάρτ

Edited by htCtefan
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζει μπλέ οθόνη META την πρώτη παράγραφο έχει ένα κωδικό ο όποιος και αναφέρει το πρόβλημα. Γκουγκλαρε το κωδικό για να δεις τι φταίει.

Υ.γ. Αν μπορεί κάποιος ας του ανεβάσει μια εικόνα ως δείγμα για να καταλάβει που θα διαβάσει το μύνημα λάθους.

Υ.γ.2 μάλλον σφάλμα υλικού είναι σίγουρα του AΛΛAΞAN το σκληρό τότε ή τον "διορθώσαν";

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

θα σε γελάσω, αν τον άλλαξαν ή τον επιδιόρθωσαν δεν γνωρίζω... δοκίμασα τα παρακάτω όμως...

 

1. δοκίμασα δεύτερο σκληρό πριν από λίγο, εγκατέστησα τα windows το ίδιο ακριβώς πράγμα...

2. δοκίμασα στον πρώτο σκληρό τα Ubuntu και μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι, έκανα δυο τρεις επανεκκινήσεις, άνοιγμα-κλείσε κτλ και εξακολουθεί να λειτουργεί μια χαρά

 

Λέτε το πρόβλημα να είναι με τα 7αρια? αφού με τα Vista λειτουργούσε μια χαρά και με τα Linux που του εγκατέστησα τώρα πριν λίγο το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας 3 λειτουργικά να δουλεύουν τα 2 και "χτυπάει" το ένα δε ξέρω τι να πω και δίχως να εχω φυσική επαφή με το μηχάνημα δε μπορώ να πω περισότερα

Σου στέλνω π.μ.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...