Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα μηνύματα με τα παράπονα για την αναβάθμιση του επίσημου Ελληνικού Firmware αφαιρέθηκαν.

Το πότε θα δοθεί το γνωρίζει μόνο η Samsung και δεν είναι ανάγκη να επανερχόμαστε σε αυτό το θέμα που έχει αναλυθεί πολλές φορές στο παρελθόν.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ανοιγω το κινητο και κολλαει στη μαυρη οθονη με το λογοτυπο.τι παιζει ρε παιδια?

 

Κλεινεις με καθε τροπο τη συσκευη (ακομα και βγαζοντας την μπαταρια αν αρχισει τα restart), μπαίνεις recovery (στο πρωτο ποστ θα δεις τον τροπο) και κανεις factory reset και wipe cache. Ριξε κι ενα reboot system now μολις τα κανεις και εισαι ετοιμος για στησιμο..:p

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΤΑΣΗ:

Να ανοιξουμε ενα τοπικ με παραπονα προς samsung hellas και οταν πιστευουν οι admin/mods κ.τ.λ. οτι ειναι αρκετα οσα μαζευτικαν να στειλουν το λινκ στην samsung hellas ΜΗΝ ΤΟΙΧΟΝ ΚΑΙ ΑΝ μας λαβει λιγο ποιο σοβαρα υποψιν της γιατι τωρα μας εχει γραμμενους εκει που δεν ποιανει μελανι......

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΤΑΣΗ:

Να ανοιξουμε ενα τοπικ με παραπονα προς samsung hellas και οταν πιστευουν οι admin/mods κ.τ.λ. οτι ειναι αρκετα οσα μαζευτικαν να στειλουν το λινκ στην samsung hellas ΜΗΝ ΤΟΙΧΟΝ ΚΑΙ ΑΝ μας λαβει λιγο ποιο σοβαρα υποψιν της γιατι τωρα μας εχει γραμμενους εκει που δεν ποιανει μελανι......

 

Με καθε σεβασμο στην προταση σου αλλα εδω δεν τους καιγεται καρφακι στα τοσα τηλεφωνηματα που λαμβανουν καθημερινα -υποθετω βεβαια- και θα τους αγγιξει ενα thread γεματο απειλες του τυπου "δεν ξαναπαιρνω Samsung στον αιωνα τον απαντα"..; Δεν λεω να κατσουμε με σταυρωμενα τα χερια αλλα πολυ φοβαμαι οτι ειναι αδικος κοπος κατι τετοιο. Αν παλι αποφασιστει να γινει, μεσα κι εγω ασυζητητι.

Link to comment
Share on other sites

Κλεινεις με καθε τροπο τη συσκευη (ακομα και βγαζοντας την μπαταρια αν αρχισει τα restart), μπαίνεις recovery (στο πρωτο ποστ θα δεις τον τροπο) και κανεις factory reset και wipe cache. Ριξε κι ενα reboot system now μολις τα κανεις και εισαι ετοιμος για στησιμο..:p

 

factory reset kai wipe case πως κανω?sorry απλα πανικοβληθην τωρα.....εννοεις σε download mode?

Link to comment
Share on other sites

Με καθε σεβασμο στην προταση σου αλλα εδω δεν τους καιγεται καρφακι στα τοσα τηλεφωνηματα που λαμβανουν καθημερινα -υποθετω βεβαια- και θα τους αγγιξει ενα thread γεματο απειλες του τυπου "δεν ξαναπαιρνω Samsung στον αιωνα τον απαντα"..; Δεν λεω να κατσουμε με σταυρωμενα τα χερια αλλα πολυ φοβαμαι οτι ειναι αδικος κοπος κατι τετοιο. Αν παλι αποφασιστει να γινει, μεσα κι εγω ασυζητητι.

Σε αυτο που λες δεν αντιλεγω ρε φιλε αλλα μην ξεχνας το ρητο οτι "ο επιμενων νικα" ποτε δεν ξερεις κατι μπορει να κανουμε....

Link to comment
Share on other sites

factory reset kai wipe case πως κανω?sorry απλα πανικοβληθην τωρα.....εννοεις σε download mode?

 

Σε recovery mode ειπαμε!:p

 

Και δεν υπαρχει κανενας λογος για πανικο, με κλειστη τη συσκευη πατας VolumeUP+Home+Power ταυτοχρονα (με volumeDOWN μπαινεις σε download mode) και μολις ανοίξει, πας με το πληκτρο volume στο factory reset. Μολις πας εκει πατάς το power για να ξεκινησει η διαδικασια. Ξανα με το volume στο wipe cache, ξανα με το power επιλεγεις.

 

..και τελος reboot. Αυτο ηταν!;)

 

Σε αυτο που λες δεν αντιλεγω ρε φιλε αλλα μην ξεχνας το ρητο οτι "ο επιμενων νικα" ποτε δεν ξερεις κατι μπορει να κανουμε....

 

Αν συμφωνουν και οι κυριοι το myphone, μαζι σας κι εγω!;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

παταω αυτα τα 3 και μολις βγαινει το λογοτυπο αφηνω το power....ειφανιζεται το ανθρωπακι του android αλλα με ξαναπεταει στο λογοτυπο
Link to comment
Share on other sites

παταω αυτα τα 3 και μολις βγαινει το λογοτυπο αφηνω το power....ειφανιζεται το ανθρωπακι του android αλλα με ξαναπεταει στο λογοτυπο

 

Κατι δεν κανεις καλα.. καν'το ως εξης. Με κλειστη -ξαναλεω- τη συσκευη πατα ταυτοχρονα το volumeUP και το Home (το κεντρικο πληκτρο κατω απ'την οθονη δηλαδη). Μην αγχωνεσαι, τιποτα δεν θα γινει οσο εχεις κλειστη τη συσκευή.

Μολις εισαι σιγουρος οτι τα εχεις πατημενα και τα δυο, στειλε ενα ακομα δαχτυλο ( :lol: ) να κρατησει και το Power πατημενο μαζι με τα αλλα δυο.

 

Μολις αναψει η οθονη με το λογοτυπο Samsung Galaxy GT-I9100 άφησε και τα τρια πληκτρα ελευθερα.. και κανε αυτα που σου ειπα πριν.;)

 

 

Α! Σε περιπτωση που εχεις θηκη βγαλ'την καλυτερα για να εισαι σιγουρος οτι πατας σωστα τα πληκτρα.:D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

..........και ξαφνικα ανοιξε....δε μπηκα σε recovery.....αλλα ανοιξε το τηλ...

 

Κοιτα να δεις τι κανει ο επιμενων τελικα! :lol:

 

Περα απο την πλακα, σε περιπτωση που περασες μολις ενα καινουργιο firmware καλο θα ειναι να τα κανεις τα βηματα απ'το recovery, θα εισαι σιγουρος οτι μπηκε "καθαρο" απο αρχεια που μπορει να ξεμειναν απ'το προηγουμενο.. οτι νομιζεις.:)

Link to comment
Share on other sites

..........και ξαφνικα ανοιξε....δε μπηκα σε recovery.....αλλα ανοιξε το τηλ...

Καλό είναι όμως να μπεις recovery όπως σου είπε και ο Μάκης για να κάνεις τα wipe (data, cache) προτού ξεκινήσεις το στήσιμο. ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν περασα σημερα ics...το εχω κανει καιρο τωρα....απλα ειχα το τηλ στη τσεπη και οταν το εβγαλα ειχε σκαλωσει στο λογοτυπο και δεν ανοιγε...απλα δεν εχει google play τωρα.... Edited by terry26
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν περασα σημερα ics...το εχω κανει καιρο τωρα....απλα ειχα το τηλ στη τσεπη και οταν το εβγαλα ειχε σκαλωσει στο λογοτυπο και δεν ανοιγε...απλα δεν εχει google play τωρα....

 

Α μαλιστα.. περίεργο σκάλωμα..;

4.0.3 εχεις αυτη τη στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 εχω τωρα....και μου εχει βγαλει μια εφαρμογη της vodafone....

 

Μπερδεψαμε.. ειπες οτι ειχες ics για καιρο. Τωρα λες πως εχεις jelly bean. Σημερα την εγκατεστησες;

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα.. περίεργο σκάλωμα..;

4.0.3 εχεις αυτη τη στιγμή;

 

ψεματα jb εχω περασει εδω και καιρο με odin....ειχα περασει jb πριν ενα μηνα και ολα ηταν καλα μεχρι σημερα που το εβγαλα απ τη τσεπη και παπαλα....τωρα ανοιξε απλα λειπει το google play και εχει μεσα εφαρμογη vodafone store....

Edited by terry26
Link to comment
Share on other sites

ψεματα jb εχω περασει εδω και καιρο με odin

 

Πιθανοτατα τοτε καποια εφαρμογη να στα κολλησε οσο το'χες στην τσεπη, αυτη της vodafone που λες ισως.. κι απ'οτι καταλαβα μαλλον εχεις το επισημο update απο την vodafone σε 4.1.2 σωστα;

Και μαλλον δεν εκανες τα wipes απ'το recovery οταν εβαλες το update.. ακομα κι αυτο μπορει να ευθυνεται για το σημερινο κολλημα αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι.

Αν ισχυουν τα παραπανω για την επισημη 4.1.2 της vodafone τι να σου πω, ασ'το ως εχει κι αν στο ξανακανει κοιταμε ξανα τα "περί wipes" και το στησιμο απ'την αρχη..:)

 

Edit: μιας και συμπληρωσες αυτο:

ειχα περασει jb πριν ενα μηνα και ολα ηταν καλα μεχρι σημερα που το εβγαλα απ τη τσεπη και παπαλα....τωρα ανοιξε απλα λειπει το google play και εχει μεσα εφαρμογη vodafone store....

:eek:

..πρωτη φορα το βλεπω αυτο!

Εκανες κανενα reboot οσο μιλαμε μηπως και.. τι τρελο ειναι παλι αυτο;:confused:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω την επισημη της vodafone.....αρα να κανω τα σχετικα με "wipes" και ξανα απ την αρχη στησιμο ε?

 

Πιθανοτατα τοτε καποια εφαρμογη να στα κολλησε οσο το'χες στην τσεπη, αυτη της vodafone που λες ισως.. κι απ'οτι καταλαβα μαλλον εχεις το επισημο update απο την vodafone σε 4.1.2 σωστα;

Και μαλλον δεν εκανες τα wipes απ'το recovery οταν εβαλες το update.. ακομα κι αυτο μπορει να ευθυνεται για το σημερινο κολλημα αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι.

Αν ισχυουν τα παραπανω για την επισημη 4.1.2 της vodafone τι να σου πω, ασ'το ως εχει κι αν στο ξανακανει κοιταμε ξανα τα "περί wipes" και το στησιμο απ'την αρχη..:)

 

Edit: μιας και συμπληρωσες αυτο:

:eek:

..πρωτη φορα το βλεπω αυτο!

Εκανες κανενα reboot οσο μιλαμε μηπως και.. τι τρελο ειναι παλι αυτο;:confused:

 

ναι εκανα reboot alla τιποτα.....οχι google play

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω την επισημη της vodafone.....αρα να κανω τα σχετικα με "wipes" και ξανα απ την αρχη στησιμο ε?

 

Εγώ προσωπικά θα το ειχα κανει ηδη αν και ισως θα ηταν καλυτερα να περιμενεις λιγο μηπως παρεις κι αλλη μια απαντηση απο καποιον που φοραει επισημη vodafone.. ισως εχει να κανει και με την ιδια τη vodafone αυτο.. δεν ξερω να σου απαντησω με σιγουρια. Στο λεω για να μην μπεις στη διαδικασια να ξαναστηνεις απ'την αρχη αν δεν σιγουρευτουμε πρωτα.. αν το τηλεφωνο σου λειτουργει απροβληματιστα και εχεις υπομονη μεχρι αυριο.. με την ευχη να ξεκαθαρισει αμεσως το "τοπιο" βεβαια.:)

Link to comment
Share on other sites

ψεματα jb εχω περασει εδω και καιρο με odin....ειχα περασει jb πριν ενα μηνα και ολα ηταν καλα μεχρι σημερα που το εβγαλα απ τη τσεπη και παπαλα....τωρα ανοιξε απλα λειπει το google play και εχει μεσα εφαρμογη vodafone store....

 

Πέρνα την XWLSS και κάνε τα wipe πριν και μετά την εγκατάσταση της ρομ. Δυστυχώς θέλει στήσιμο από την αρχή.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

θα περιμενω,,,,,γιατι δε το ειχε κανει οταν περασα την επισημη της vodafone και το εκανε τωρα?

 

Στις συσκευες μας μπορει να γινονται αρκετες φορες διαφορες ενημερωσεις που πιθανοτατα δεν παιρνουμε χαμπαρι καν.. ισως εδω εχουμε μια παρομοια περιπτωση. Γι'αυτο σου λεω να περιμενεις λιγο αν και το οτι λειπει το google play δεν μου ακουγεται καθολου μα καθολου σωστο.. πρωτη φορα συνανταω τετοια αναφορα παντως..

 

Δυστυχώς θέλει στήσιμο από την αρχή.

Αυτο φοβαμαι κι εγω αλλα κρατω καποιες επιφυλαξεις προς το παρον, μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση παντως ολο αυτο..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ....καλο βραδυ

 

Ριξε μια ματια και αυριο εδω, πιστευω οτι θα λυθει το θεμα σου.. αν μαθω κατι θα ενημερωσω, οπως και ολα τα παιδια που θα δουν το προβλημα σου και θα εχουν καποια απαντηση σε αυτο.

Καλο βραδυ :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...