Jump to content

[Επίσημο] Motorola XOOM 2 (Tablet)


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.expansys.com.gr/motorola-xoom-2+keyboard-and-mouse-qwerty-234013/

 

Εγω θα περιμενω εως 11 Σεπτεμβρη που θα ειναι διαθεσιμο σε ολη την Ευρωπη (εκτος απο Γερμανικο αμαζον που ειναι αμεσα διαθεσιμο) και το νεο ACER iconia tab A210 quad core 10.1 στα 295+11 ευρω μεταφορικα απο Γερμανια

 

Από που ακριβώς το βρήκες με 295;

Γιατί με τέτοια τιμή πιστεύω ότι είναι καλύτερη ευκαιρία από το Xoom 2 του expansys.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/Acer-Iconia-Tablet-PC-Quad-Core-Android/dp/B008VM8K9W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1347347268&sr=8-1

 

Τα μεταφορικα ειναι δωρεαν! Καποια μεταφραση που εκανα στα σχολια κανα δυο σχολιαζουν καπως αρνητικα την οθονη,refrash rate χαμηλο κτλπ που ενοχλουν τα ματια,τωρα αυτο πιστευω ειναι σχετικο του καθενος

Edited by stelios1981
Link to comment
Share on other sites

Και φοραει το ιδιο hardware με το razr σου.Παιζουν ρολο και τα παραπανω pixels που εχει να διαχειριστει αλλα εγω θεωρω πως το 70-80% του προβληματος ειναι στο software.

Και 95% μη σου πω.

Έχω HP Touchpad με CM9 (καθαρή ICS) και ΠΕΤΑΕΙ. Με χειρότερο hardware. Και αυτό από ανεξάρτητους developers χωρίς πλήρη πρόσβαση στους drivers της συσκευής.

Απαράδεκτο το lag.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως στο Xoom 2 ο bootloader ειναι καρακλειδωμενος απο τη MOTO και δεν υπαρχει υποστηριξη απο τριτους.Απλα ελπιζω να εχει κανει καλη δουλεια η MOTO με την ICS και να στρωσει το μηχανηματακι γιατι ειναι πολυ καλο και ειναι κριμα...
Link to comment
Share on other sites

Και 95% μη σου πω.

Έχω HP Touchpad με CM9 (καθαρή ICS) και ΠΕΤΑΕΙ. Με χειρότερο hardware. Και αυτό από ανεξάρτητους developers χωρίς πλήρη πρόσβαση στους drivers της συσκευής.

Απαράδεκτο το lag.

 

To ξερω ειχα το συγκεκριμενο με cm10 και πεταγε!!!!Αλλα ειναι κριμα τοσο καλα specs και hard να lagaρει σαν τα huawei

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως στο Xoom 2 ο bootloader ειναι καρακλειδωμενος απο τη MOTO και δεν υπαρχει υποστηριξη απο τριτους.Απλα ελπιζω να εχει κανει καλη δουλεια η MOTO με την ICS και να στρωσει το μηχανηματακι γιατι ειναι πολυ καλο και ειναι κριμα...

Έχει πει θα τους ξεκλειδώσει... για να δούμε.

Θεωρώ τα νέα RAZR και το μικρό Xoom 2 άψογο hardware. Ελπίζω να βάλει χέρι η Google στο software.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/Acer-Iconia-Tablet-PC-Quad-Core-Android/dp/B008VM8K9W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1347347268&sr=8-1

 

Τα μεταφορικα ειναι δωρεαν! Καποια μεταφραση που εκανα στα σχολια κανα δυο σχολιαζουν καπως αρνητικα την οθονη,refrash rate χαμηλο κτλπ που ενοχλουν τα ματια,τωρα αυτο πιστευω ειναι σχετικο του καθενος

 

Ευχαριστώ για το λινκ.

Από ότι είδα άλλοι δεν είχαν τέτοιο πρόβλημα.Το κακό είναι ότι δεν βρίσκω κάποιο αξιόπιστο review από 3rd party.

Πολύ μπέρδεμα το θέμα tablet.:wacko:

Ξεκίνησα για κινεζιά N101 II και μόλις είδα το bleed στην οθόνη(και το ανύπαρκτο quality control) είπα να δώσω κάτι παραπάνω να πάω στο Xoom 2.Εκεί είδα ότι η motorola δεν το έχει ακόμη αναβαθμίσει σε ICS(πόσο μάλλον σε JB)και υπάρχουν προβλήματα αναβάθμισης ανάλογα με την έκδοση.Άσε που δεν έχει και επεκτάσιμη μνήμη.

Τώρα μου βάζεις και το σαράκι του Α210 αλλά παίζει να έχει κακή οθόνη.

Τι να πάρει κάποιος τέλος πάντων; :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το κι εγω εχω κολλησει τρελλα,εχω διαβασει μερικα σχετικα με xoom 2 ics αλλα να σου πω την αληθεια αντε να δεις 10-15% καλυτερευση,τωρα αυτο με την οθονη του acer δε ξερω ειναι ρισκο κι αυτο....τοσο χαλια να ειναι αραγε???:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια φάση και εγώ με xoom 2, N101 και Cube.

Πήγα και είδα το xoom 2 σε μία Media Markt και παρατήρισα το εξής:

Άνοιξα κάποιες σελίδες για να δω πως συμπεριφέρεται (με τον default browser προφανώς) και καθώς scroll-αρα προς τα κάτω φαινόταν σαν να ζωγράφιζε κομμάτια της σελίδας εκείνη τη στιγμή. Σε ένα site (engadget) πατώντας ένα link κάτι δεν πήγε καλά και άρχισε να τρεμοπαίζει όλο το div.

Αυτά είναι θέματα του browser; Έτσι φαντάζομαι.

 

Σκέφτομαι το N101 με 32GB και συμβιβασμό για την έλειψη gps και μέτρια ηχεία ...

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια φάση και εγώ με xoom 2, N101 και Cube.

Πήγα και είδα το xoom 2 σε μία Media Markt και παρατήρισα το εξής:

Άνοιξα κάποιες σελίδες για να δω πως συμπεριφέρεται (με τον default browser προφανώς) και καθώς scroll-αρα προς τα κάτω φαινόταν σαν να ζωγράφιζε κομμάτια της σελίδας εκείνη τη στιγμή. Σε ένα site (engadget) πατώντας ένα link κάτι δεν πήγε καλά και άρχισε να τρεμοπαίζει όλο το div.

Αυτά είναι θέματα του browser; Έτσι φαντάζομαι.

 

Σκέφτομαι το N101 με 32GB και συμβιβασμό για την έλειψη gps και μέτρια ηχεία ...

 

 

Το cube άστο καλύτερα.Μετά από μακροσκελέστατη έρευνα είδα ότι βγάζει πάρα πολλά προβλήματα(ακόμη και για κινέζικο).

Εάν θέλεις κινέζικο στις 10.1" πάνε στο Ν101 ΙΙ(αλλά προσοχή να είναι branded όχι ΟΕΜ).

Δες και εδώ

Πάντως δεν γλιτώνεις το bleeding και το κακό ηχείο/μικρόφωνο.

Για το Xoom 2 πρώτη φορά το ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Το Cube vs N101 με έχει ζαλήσει λιγάκι αυτές τις μέρες που άρχισα να το ψάχνω.

Για το Cube διαβάζω ότι έχει γενικά καλό software, αλλά 1 ηχείο.

Για το N101 διαβάζω πχ ότι υπο συνθήκες δεν αντιδρά η οθόνη οπότε δεν μπορείς ούτε να το ξεκλειδώσεις και ότι η JB που πρόσφατα πήρε είναι laggy.

Sorry για το OT ... :(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με cube ξεκίνησα, μετά σκεφτόμουν n101 αλλα τελικά κατέληξα με xoom2 πάνω κάτω οι πιο πολλοί τα ίδια συγκρίναμε
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω αλλα το ειδα στο Media Markt. Ανανεωθηκε το 10" 3G αλλα και τα υπολοιπα θα το παρουν πολυ συντομα. Η ταχυτητα στο UI αλλαζει πολυ και ο Browser δεν κολλουσε! Φυσικα ποσα μπορω να πω απο 20 λεπτα :Ρ Παντως μου φανηκε πιο σμουθ και γρηγορο.
Link to comment
Share on other sites

O Techonologos πηρε το acer a210 quad core me full usb στα 320 και πεταει αποτι μου ειπε!!μαλλον θα το χτυπησω συντομα!!!Ειναι η καλυτερη τιμη σε αυτο το hardware
Link to comment
Share on other sites

O Techonologos πηρε το acer a210 quad core me full usb στα 320 και πεταει αποτι μου ειπε!!μαλλον θα το χτυπησω συντομα!!!Ειναι η καλυτερη τιμη σε αυτο το hardware

 

Full USB?? Εγω το παραγγελνω σημερα αυριο γιατι τελευταια ακουω τα καλυτερα:D

Link to comment
Share on other sites

α) Το xoom 2 παίρνει επίσημα ics?

β) Το 8.2 version?

γ) Τι είναι το Full USB?

 

α) Ναι αλλα με τηυν μοτορολα ποτε δεν ξερεις ποτε,ισως και ποτε!:p

β)Ιδια με α

γ)Δηλαδη εχει θυρα κανονικη USB οπως στο laptop/desktop σου!Βαζεις απευθειας mouse,πληκτρολογιο,εξωτερικο σκληρο,εκτυπωτη κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση πάντως ακόμα..

 

xoom 2 3g !!!

 

Μπορείς να την περάσεις και από μόνος σου αν δεν θες να περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα το 3g από Media Markt στα 350 ευρώ. Το δοκιμάζω αυτή τη στιγμή, η αναβάθμιση πάντως δεν έχει έρθει ακόμα σε εμένα..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...